Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
3.210
Cevap
151
Favori
343.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 596
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 38
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 32
  • Favoriye Eklediklerim 151
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • es_mycar (111 mesaj) marto1 (88 mesaj) gocabolulu (67 mesaj) bace3434 (63 mesaj) MÜŞAVİR (60 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1329 mesaj) Mobil (1132 mesaj) Mini (159 mesaj) Uygulama (589 mesaj)
  • @
18 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA...
Giriş
    150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acon18

Skoda Scala Premium Dizel Otm. Cam Tavan-Led far: 198000
    Skoda Scala Elite Dizel Otm.: 182000
    Passat İmpression Benzin: 185000
    T-roc: 175000
    VW ve Skoda bayilerinden aldığım fiyatlar bunlar. Bayiler ötv indirimli araçlarda direk parayı cebe indirme derdinde. 303200 tl limitinden anlaşılacağı üzere maksimum fatura edilebilir tutarın 169000 tl olması gerekiyor. Bayilerin bu yaptıklarının yasak olarak bir cezası yok mu çünkü engellinin vergi indirimine bildiğin ortak olmuşlar aradaki parayı direk cebe indirecekler. Ben itiraz ettiğimde uyanık St önce ötv yi çıkarıp sonra kdv yi çıkarak hesap yapıyor. Halbuki ülkemizde ötv ninde kdv si alınıyor.
    Passat ve T-roc araçlar 303 bin limitini aşıyor büyük ihtimal konuştuğunuz arkadaşın 303 bin limitinden haberi yok ona göre hesap yapıp size fiyat vermiş, Ya da 303 bin limitten aracı size satıp üzerini de extra olarak sizden almak istemiş. 2. yaptığı sizin için daha iyi fakat gerçekleşir mi bilemiyorum bu şekilde yapan bayiler var.

• Teğmen
    211 Mesaj

limiti söyledim kendine haberi var ama elden para alacaksa bile bunu dürüstçe söylemesi lazım hesabı bilerek yanlış yapıp müşteriyi ikna etmek pek ahlaki değil.
    |
    |
    birkan2096 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    Clio icon 1.3 edc 130 bg 195 den 130 a düşüyor muhafiyetli 1 ay sonra teslim fiyat nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: furkan398

Clio icon 1.3 edc 130 bg 195 den 130 a düşüyor muhafiyetli 1 ay sonra teslim fiyat nasıl
    Bütçenizi tam olarak bilmiyorum fakat 232 binlik honda civic 145-150 civarına geliyor, alırken 20 civarı fark veriyorsunuz ama birde satarken düşünün oldukça fazla kaarınız olacaktır.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    648 Mesaj

sen neyin kafasını yaşıyorsun birader sen hele bi tekerlekli sandelye kullan bakalım ya da hayal et bakalım yaşıyabiliyormusun görürüm ben seni
    |
    |
    civan76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    648 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar herkesi telegram grubumua bekleriz

ağırlıklı konular ÖTV indirimi ,Rapor çıkarılması,tertibatlı kodlar ,araç hakkında fiyat ve teknik bilgi paylaşım grubu mutlaka gelin
    https://t.me/joinchat/AAAAAEYaiA4EYVJrqQ5xxQ

saygılarımla
    |
    |
  • Yüzbaşı
    532 Mesaj

boş keseden atıp dururlar hocam, bir gün engelli olsunlar ağlarlar ağlarlar.. sağlığımı geri versinler ötv side arabasıda onların olsun!!
    |
    |
    marto1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    7 Mesaj

Hangi bayiden fiyat aldınız?

|
    |
    acon18 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    43 Mesaj

Bu mesajda engellilere hakaret edilmemiş ki engelli yakınını kullananlar elestrilmis bide 300 bin limitle yetinmeyip açgözlülük yapanlar elestrilmis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    648 Mesaj

Bir eleştiri yapacaksa önce okuma yazma anlama, cümle yapısı, cümlede anlam ve herşeyden önce düşünerek yazmalı insan... Konu hassas Çözüm yeri de burası değil öyle gelip boş beleş yorum atıp kaçıp gitti bu mu eleştiri

Lafım size değil sefa bey o şahsa yönelik boş beleş işlerle uğraşmak yerine kimin ne aldığı ya da amcası dedesi hatta oğluna neyine alırsa alsın devlet bu hakkı veriyorsa KONUŞMAYACAKSIN!!!Maliye zaten sıkı takipte vergi daireleri artık eskisi gibi ÖTV muafiyeti vermiyor raporlarda ÖTV şartı,tertibat şartı arıyor...İlerde daha zorlaşacaktır
    |
    |
    sefa_46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    648 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar,

Ben bugün itibari ile ÖTV muafiyeti ve özel tertibatlı araç kullanması gerekir raporumu aldım RAPOR SÜRESİ 5 YIL ve Kronik rahatsızlık.

Bilginiz olsun artık her araç alımında yeni rapor şartı var ve bu şartlarda ÖTV muafiyeti kutucuğu mutlaka işaretli olmalı Açıklama kısnında Mutlaka ehliyet kodları ile çelişmeyen tertibatlı araç kullanması gerekir olmalı..

İlerde raporunuzdan kaynaklı ÖTV suprizleri ile karşılaşmamanız adına ARAÇ BAYİLERİNİN ÇALIŞTIĞI vergi dairelerine raporlarınızı araç almadan önce MUTLAKA TEYİT ALIN....GEREKİRSE YENİ RAPOR ÇIKARTMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 17 Eylül 2020; 18:50:19 >
    |
    |
  • Çavuş
    43 Mesaj

İnşallah öyle olur hatta imkanı olmayan ailelere KDV indirimi de gelsin daha yeni 80 bin kredi ceksem abi ne alabilirim buna diyen aile varken burda neler konusuluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2511 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: civan76

300 bin limiti beğenmiyorlar cimere filan yazı yaziyorlar. Bu kadar yüzsüzlük olmaz. Devlete ben de dösencem şimdi Kars'ta dedesinin üzerine aldığı arabayı İstanbul'da nasıl kullanabiliyor diye. İşin suyunu çıkardınız iyice.
    Sanane kardeşim zoruna gidiyorsa önce hükümete tepki göster böyle fahiş uçuk vergiler olursa insanlarda fırsat ve alternatif çözüm arar.Benimde elime geçse böyle bir imkan bende kullanırım.

|
    |
  • Yüzbaşı
    701 Mesaj
    Bizim 2002 Şubat tarihli sürekli özürlü yüzde 90 rapor var işe yaramıyor mu bu ÖTV de

• Teğmen
    150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tevfiko

Bizim 2002 Şubat tarihli sürekli özürlü yüzde 90 rapor var işe yaramıyor mu bu ÖTV de
    O tarihten bu yana %90 altı bir rapor alınmadıysa ve sürekli bir rapor ise araba alabilirsiniz.
  • Yüzbaşı
    701 Mesaj

Dediğiniz gibi hocam hiç kullanmadık bu hakkı babam artık yaşlanınca işlerine ben koşar oldum dizel egea tarzı araba için sorayım olmadı

|
    |
    birkan2096 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    648 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tevfiko

Dediğiniz gibi hocam hiç kullanmadık bu hakkı babam artık yaşlanınca işlerine ben koşar oldum dizel egea tarzı araba için sorayım olmadı
    Hocam en sağlıklı bilgiyi bağlı bulunduğunuz vergi dairesinin ÖTV servisine sorunuz şimdi burda arkadaşlar iyi niyetli cevap vermiş ama o iş belli olmuyor yeni rapor talep edebilirler.
    |
    |
  • Teğmen
    160 Mesaj
    Uzun suren araç arayısımdan sonra ötv muaf olarak corolla arıyordum ve bulamadım 130-140 cıvarlarına gelecektı bulsaydım da mınımum dream paketi bugun egea hb dizel otomatik s design özel mat gri renk olarak 207 bınden 136 ya otv muaf sekılde renk dahıl gelecek sekılde kapora verdım kasım teslımıne motordan dolayı bana baya mantıklı geldı acıkcası corolla da bulunmuyor sonucta ve benzınlı atmosferık motor ayrıca aralıkda bıle bulunacagı garanti degıl sizce mantıklı bır tercih mı yaptım onerınız nedır 130-140 bandında otv muaf olarak bu aracı tercih etmek ?

Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bebek Oyunları
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.