Şimdi Ara

ÖTV İndirimi öncesi - sonrası fiyat karşılaştırması (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
5
Favori
8.382
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Mayıs 2020; 18:36:30 >
  • ya bi karar verin artık ,beyaz eşyada ötv. var mıydı ,yok muydu ?
    kimisi vardı diyor ,kimisi yoktu diyor :)

ayrıca bu başlık bence çok güzel olmuş ,böylece gerçekte indirim yapılıyor mu,yapılıyorsa ne oranda, bunları görmüş olacağız
  • Faydalı bir yorum yapmayacaksanız konuyu kirletmeyin, bilgi edinmek amacıyla açılmış bir konudur, yok yat indirimi, yok ohal kurtarmayacak vs. Amaca hizmet edin!

Beyaz eşya grubunun listesi şu :
     ÖTV İndirimi öncesi - sonrası fiyat karşılaştırması ÖTV İndirimi öncesi - sonrası fiyat karşılaştırması

• açığıda artık akaryakıta,sigara,alkol'e dayarlar. ne anladım bu işten?
  • Klima takipteyim airfel 18 btu 3000 lira 1 aydır bakalım 2900 olacakmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestel 620x buzdolabı dün bayide 2999 TL idi. Bugün 2809 TL görünüyor

Bm1004 bulaşık makinesi 1729 TL idi. 1519 TL olmuş.

Ancak henüz n11, gittigidiyor gibi sitelere bu indirim yansımadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkaragul40 -- 4 Şubat 2017; 12:44:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takıpteyızz
  • mobilya nasıl etkilendi? fikri olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

mobilya nasıl etkilendi? fikri olan

Hiç üstüne alınmadı...
  • Başka sayfada da yazdım. Vivense indirimden 1 gün önce 800 lira olan ürünü 900 lira yapmış şimdi. İndirim mindirim hak getire. Devlet bizim için indiriyor, bunlar kendileri için bindiriyor.

Şikayet edebileceğimiz bir yer var mıdır?
  • indirim olup olmaması bizi pek ilgilendirmiyor. biz gene kombo yapmadan bi şey almayacağımız için.
  • bu konuya daha bir tane dahi örnek gelmedi mi :)
    kupon falan olmayınca sıcak fırsatlar ailesine pek sıcak gelmedi galiba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

3 gün önce arkadaşıma BOSCH WAS20211TR modelini GG'den 1218 TL'ye aldık. Şu anda baz model bulaşık makinası bakıyorum 590-600 TL bandinda geziniyor. Ötv indirimiyle 20-30 TL civarı fiyatının düşmesi gerek. Beklemedeyim...

WAS değil WAK serisidir hocam o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

ya bi karar verin artık ,beyaz eşyada ötv. var mıydı ,yok muydu ?
    kimisi vardı diyor ,kimisi yoktu diyor :)

ayrıca bu başlık bence çok güzel olmuş ,böylece gerçekte indirim yapılıyor mu,yapılıyorsa ne oranda, bunları görmüş olacağız

Olmayan şeyi nasıl indirirler hocam :) Vardı tabi ki..indirimlerin yansıması marta yaklaşır diye düşünüyorum..
  • doğtaştan koltuk bakmıştık cuma günü, 3050tl demişlerdi. kdv haberini sordum bilgi yok dedi satış elemanı. bekleyelim dedim ve ertesi gün aynı takımı 2760tl ye aldık.
  • Tam 10 ay önce, evlenirken aldığım beyaz eşyaların geçen seneki ve güncel fiyatlarını yazıyorum. Varın siz hesap edin indirimi.

Buzdolabı: 1560 Liraya aldım. Şu an aynı sitede 1790 Lira. En ucuz satan yerde 1759.
    Çamaşır makinesi: 1249 Liraya aldım. Şu an Gittigidiyor'da aynı satıcı 1499 Liraya satıyor. En ucuz burası.
    Bulaşık makinesi: 1099 Liraya aldım. Şu an Gittigidiyor'da aynı satıcı 1269 Liraya satıyor. En ucuz burası.

Yani ÖTV indirimi filan hikaye. Enflasyon artışının üstünü örtme çabasından başka bir şey değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstkurt -- 6 Şubat 2017; 11:32:33 >
  • ÖTV indirimleri yapıldı, yerseniz!...

Af edersiniz boyle bir cümle ile başladığım için. İndirim hikaye.
    Herkes bilir bir fiyat duyurulurken liste fiyatı olur bu cizilir, falanca filanca indirim denir satış fiyatı yazılır. Hatta bazen satıcı dışında kurumsal firmalar ve/veya bankalar kampanya yapar extra indirim diye. Bizde bekleriz extra indirim nerde diye. Ne yapılır fiyat tekrar liste fiyatına cekilir sonra o yeni kampanya indirimi yapılır işte indirdik ya denir. Aslında hiçbir zman indirim olmaz kardan da vazgeçilmez.
    Birkaç takip ettiğim ürün vardı Bunlardan biri dyson kinetic animal ötv öncesi liste fiyatı 3000,tl civarı iken indirim ile 2699,tl satılıyordu. Şimdi aynı ürün bugün 2900,tl civarına satılıyor. Bu ürün için ötv indirimi yapılmış mı göremedim.
    Yapıldı ise veya yapılmadı ise de görüyoruz ki ötv öncesi daha ucuza alınırdı. ikisi arasında (ötv öncesi ve sonrası) daha birkaç gün olmadı. Kur desen kur devamlı düşüyor. Hani nerde indirim, dedim ya kimse indirim beklemesin hikaye. Bunun amacı başka, gözü boyanmak istenen zaten boyanır, akıl yürüten, olayı biraz düşünen neyin ne olduğunu görür.

Bu arada tek indirim gördüğüm ikea ahşap sandalye de 15,tl gibi bir indirim olmuş ama bu ötv'den mi kaynaklı bilemedim.

Saygılar...

• cep telefonuna yansır mı kı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazid84

Bu memlekette sadece alım gücü duser. Başka birşey dusmez.

Firmalar yansitmayacak.

Sut 1.80 lerden 1.20 lere dustu. Peynir fiyatı hiç dusmedi.

2 sene önce mazot 4.30 lardan 3.30 lara düştü. Toplu taşımaya aynı yıl %40 zam yedi. Örnekler çok.

süt ne zaman 1.80 di :D
  • sidar2000 kullanıcısına yanıt
    önüne gelen ekenomi profsörü oluyor maşallah.
    devlet vergiyi düşürdüm diyor inanmıyorsun,gözüne soksalarda inanmayacaksın zaten.
    maksat siyasi ezikliğe argüman toplamak.
    yukarıda arkadaş mobilya da nasıl düşük aldığını yazmış.
    devlet düşürüyor düşürmeyen firma varsa,suç firmanındır.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.