Şimdi Ara

Ötv indirimi ile ilgili gelişme mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimde görüyorsunuz anlatmaya gerek yok düşünceleriniz nasıl arkadaşlar ?
    Ötv indirimi ile ilgili gelişme mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaynak nedir ?

• ÖTV indirimini bilmem de vergi olayı güzel. Noterde yalan söyleyen tayfa da olabilir. Işte 50 bin elden gerisi noterden şeklinde ama bir tık olsun azaltacaktır gene.
    Şu vergi indirimi yapmayın vergi iadesi yapın. Faizler düştü, admaalr fiyatları uçurdu elinde 130 bin parası olan 2 ay daha biriktirin diyen adam şu an arabayı alamaz oldu şaka gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ötv indirimi gelmeden ikinci el inmez bu durumdada alıcı vergiyi öder böylelikle cebinden daha fazla çıkar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kesinlikle olamayacak sacma bir uygulama. Onu biraktim sifir arac zaten yok ki stoklarda alalim !!! İndirim bende bekliyorum. Ama belli bir oranda olur. Suan sorunlar vergi vs degil bayilerde arac yok. Gelen araclarida galeriler ona buna aldirip uzerine 20 30 koyup listeliyor. Bunlari alanlara sormak lazim ne yapiyorsunuz diye

• mazotta 1 lira olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator93 -- 13 Haziran 2020; 3:13:18 >
  • Kaynak çanak antenim

• Haha bencede

• m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt
    Bunu anlatamıyorsun işte. Vergi gelince satıcı arabayı satıp elindeki paradan ödeyecek sanıyorlar ama satıcı vergiyi de fiyata ekleyecek bir şekilde
  • anlatamazsınız ötv yi kaldır bak bakalım ikinci el fiyatları nasıl iniyor bizimkiler istiyorki ucuza alayım pahalıya satayım yok öyle bir dünya bizde araba yatırım aracı olarak görülür ona görede değer kazanır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4-5 yil satmama taahhutune karsi bir miktar otv indirimi fena bir hamle olmazdi

• Ötv indirimi gelirse zaten firmalar siparş adetlerini arttıracaklardır. Böylece araç sıkıntısı yaşanmaz ben şuan almanyadayım yere kazma vursan araba çıkacak tr deki vergi sistemi düzgün olsa burdan daha iyi olur piyasa...

Konuya negatif yorum yapan alsatcı tayfa hepinizin sonu geliyor 🙃 bekleyin az kaldı.

Ben bilginin doğru olduğuna inanıyorum, lakin yukarı da ki arkadaşın da dediği gibi bir birikimi olmayan birisinin gidip vıttırıvızık cilio alma ihtimali bile kalmadı günümüzde.

Devlet de bu aralar sürekli para basıyor bastığı parayı kredi olarak halka kösmek istiyor evlerden denediler olmadı fiyatlar yüksek olunca oku otomativ sektörüne döndürebilirler...

Bekleyip görücez

• Alsatcilari delirtmeye yetmiş bile

• yalan dolan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dış Güçler Temsilcisi -- 12 Haziran 2020; 22:30:25 >
  • Bekletilerin tersi gerçekleşiyor hep.

• Ibrahim Akca kullanıcısına yanıt
    gariban mı :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

4-5 yil satmama taahhutune karsi bir miktar otv indirimi fena bir hamle olmazdi
    Gayriresmi satış çoğalır, tashhütname/vekaletname ile satış başlar.

• 0 araca 5 yıl çok uzun ve saçma ama 2 yıl makul bir süre,ayrıca 2.elde bir yıl içinde alıp satılan 2. arabadan alınabilir vergi.

• quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

Ötv indirimi gelirse zaten firmalar siparş adetlerini arttıracaklardır. Böylece araç sıkıntısı yaşanmaz ben şuan almanyadayım yere kazma vursan araba çıkacak tr deki vergi sistemi düzgün olsa burdan daha iyi olur piyasa...

Konuya negatif yorum yapan alsatcı tayfa hepinizin sonu geliyor 🙃 bekleyin az kaldı.

Ben bilginin doğru olduğuna inanıyorum, lakin yukarı da ki arkadaşın da dediği gibi bir birikimi olmayan birisinin gidip vıttırıvızık cilio alma ihtimali bile kalmadı günümüzde.

Devlet de bu aralar sürekli para basıyor bastığı parayı kredi olarak halka kösmek istiyor evlerden denediler olmadı fiyatlar yüksek olunca oku otomativ sektörüne döndürebilirler...

Bekleyip görücez
    Usta sen bilginin doğru olduğuna inanıyorsun da bilginin kimden geldiğini söylemiyorsun. Söyle de bizde inanalım

İthalatı düşürmek için yerli üretim ve ikinci ele kredi kolaylığı getirdiler. Durum böyleyken ötv de yüzde 50 indirim olur mu pek olası gelmiyor.

Şu an stok yok. İthal aracın satışı fazla. Stok oluşur yerli üretimin satışı artar o zaman olabilir belki.

Matrah düzenlemesinden başka birşey beklemeyin kısa vade de.

Ötv ye şu aşamada indirim gelirse herkes için sürpriz olur ama piyasada araç olmadığı için kimsenin işine yaramaz.

Not: Yorumum negatif ama al satçı değilim gerçekçiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 13 Haziran 2020; 0:3:1 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.