Şimdi Ara

ÖTV İNDİRİMİ İLE ARAÇ ALANLAR BURAYAA.... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
5.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbuldayım reno bayilerini arıyorum arac yok diyorlar...
    kim aldı bunları, başlığa uygun mesajlar gelse de görsek...

moderatorden ricam bu mesaj da dahil, konuyla ilgili olmayan mesajları silebilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holostaticus -- 19 Mart 2009; 11:38:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevikism

Başlığı "İLETİŞİM ÖZÜRLÜLER BURADA" şeklinde değiştirilmesini talep ediyorum... Onca mesajdır bir incir çekirdeği dolmamış!

• quote:

Orjinalden alıntı: holostaticus

istanbuldayım reno bayilerini arıyorum arac yok diyorlar...
    kim aldı bunları, başlığa uygun mesajlar gelse de görsek...

moderatorden ricam bu mesaj da dahil, konuyla ilgili olmayan mesajları silebilir mi acaba?

arkadaşım ben de bugün bir çok reno bayisi ile görüştüm ellerinde symbol araç yok ama ben inanmıyorum bir iki bayi
    araca %3 zam yapılacağını ve nisan sonuna ancak teslim edileceğini söyledi,ötv den ne kadarını cebe atarız hesaplarına düşmüşler hepsi
    her bayi başka fiyat verdi ,fiyat sabitlemeyi paranın tamamını ödeyip nisan sonunu bekleyeceksen kabul ediyorlar..
    anlayacağın bu iş sezon sonunda yapılar mağaza indirimlerine döndü ,indirimi beklersin ve mağazaya gidersin bir de bakarsın ki aradığın bedende hiçbirşey kalmamış
    bu arada, yeni symbol 1.4 Authentique renk kül bej 19.850 ,bayinin elinde kalan son symbol kapora verdik ama kararsız kaldık renk konusunda
    bu renk nasıl sizce griden sonra en çok hangi renk tercih ediliyor?

• Hani nerde o zaman stok???
    quote:

adanada bugün sorduk...
    tüm renault bayilerinde hiç clio sembol yok..gelmeyecekmiş bu fiyattan...araba gelsede bu fiyatlardan gelmeyecek diyolar...
    hyundai era dizelde yok1 tane benzinli var..onlarda arab gelsede bu fiyattan gelmeyecek diuyolar...
    sadece albea dizel bulabildik...
    bu ötv işi numara...
    oratada araba felan yok....

quote:

arkadaşım ben de bugün bir çok reno bayisi ile görüştüm ellerinde symbol araç yok ama ben inanmıyorum bir iki bayi
    araca %3 zam yapılacağını ve nisan sonuna ancak teslim edileceğini söyledi,ötv den ne kadarını cebe atarız hesaplarına düşmüşler hepsi
    her bayi başka fiyat verdi ,fiyat sabitlemeyi paranın tamamını ödeyip nisan sonunu bekleyeceksen kabul ediyorlar..

Beyler 150.000 Stok Araçtan bahsediliyordu.. Nerde bu arabalar görebilen var mı? böyle her bayi de 1 araç varsa demek ki memlekette 150.000 tane bayii var ve hepsinde de stok 1 er tane:D:D:D

Bayiiler hepimizi enayi yerine koyuyor anasını satim.. ayıptır, günahtır, şerefsizliktir, namussuzluktur, çıkarcılıktır...

ALMAYIN ARKADAŞLAR.. ALMAYIN.. ÇOK İHTİYACINIZ YOKSA DİCEM AMA VAR DİCEK ALANLAR.. YİNE DE ALMAYIN.. BİZ ZAMANINDA ALDIK TA NOOLDU?
    SIFIR ALMAYIN.. BELKİ ALTERNATİF DİİLDİR AMA GİDİN 2. EL OLARAK KESİNLİKLE VE SADECE SAHİBİNDEN ALIN..
    anlasınlar bu millet çıkarcılardan, fırsatçılardan, namussuzlardan usanmışlardır... hakkıyla işlerini yapanları tenzih ederek söylüyorum...

BUNU DA SİLİN moderatör arkadaşlar.. sabah açtığım bi konu vardı yerinde yeller esiyor... Bu kadar sansürcü olmayın bırakın tartışalım... Konuşalım... Siyasi mi konuşuyoruz? hayır.. Hükümet iyi bi niyetle (Belki de bskılara dayanamayarak) ötv indirdi, ama bayiiler tamamen kendi amaçlarına yönelik kullanıyorlar olayı.. Karlı çıkan kim? alıcı mı? belki evet 3-5 kuruş.. Ama asıl payı bayiler götürüyor/götürecek....

Silin.. Bunu da silin.. Susturun hepimizi.. Bayilerin yaptığı fırsatçılığı konuşmayalım.. Susalım.. Kimse bilmesin...

VW e giden alıcı arkadaşım bilmesin ÖTV indirimiyle 2 ay önceki fiyatın aynı olduğunu..
    HONDA ya giden arkadaşım bilmesin, indirmişler diye alsın..
    Diğerlerine gidenler bilmesin neydi ne olmuş? nasıl davranıyo bayiiler.. showroomlar (her ne demekse şovrum)...

Evet benim arabam var.. ama pişmanım evet.. bu namussuzlardan birine para kazandırdığım için pişmanım.. arabanım gerçek fiyatını yazmayıp indiriyoruz diyenler için pişmanım..

Açıklasınlar arkadaş.. Bayiiye ve distrübütöre ne kadar kalıyor açıklasınlar? bi camdan 600 TL alıp ne kadar kazandıklarını anlatsınlar.. Orjinal camları sıfır arabalardan ÇALIP nasıl daha sonra orjinal cam olarak sattıklarını açıklasınlar..

söyleyecek çok şey var ama bunu da MODERATÖR arkadaşım silecek!!! Kime hizmet ettiğini bilmeden...

Selamla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eMiTa -- 19 Mart 2009; 21:15:13 >

• herkese merhaba;

yarın renault-mais izmir şubeye gidip symbol 1.5 65 bg dci Authentic pazarlığı yapacağım tabi ellerinde kaldıysa. bayi olmadığı için sanırım pazarlık daha esnek olabilir. 2006 model 1.4 8v alize symbol var elimizde. araç 8400 km orjinal, umarım iyi fiyat verirler. gerçi bu araba kesinlikle benim tercihim değil fakat babam istiyor, para onun bişi diyemiyorum.

uzun uzun yazdım tabi asıl sorum bahsettiğim arabayı alanlar varsa fiyatları yazabilirler mi?
  • bu otomotivciler tam bir insan soyucu.daha düne kadar batıyoruz diye devlete yalvarıyorlardı şimdi elimizde araba yok diye milleti keklemeye çalışıyorlar.

daha acımam bu otomotiv sanayiine arkadaşlar. ellerinde o kadar stok birikti nereye gitti hemen bunlar?

adi bunlar adii başka bişe değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: eMiTa

Hani nerde o zaman stok???
    quote:

adanada bugün sorduk...
    tüm renault bayilerinde hiç clio sembol yok..gelmeyecekmiş bu fiyattan...araba gelsede bu fiyatlardan gelmeyecek diyolar...
    hyundai era dizelde yok1 tane benzinli var..onlarda arab gelsede bu fiyattan gelmeyecek diuyolar...
    bu ötv işi numara...

quote:

Beyler 150.000 Stok Araçtan bahsediliyordu.. Nerde bu arabalar görebilen var mı? böyle her bayi de 1 araç varsa demek ki memlekette 150.000 tane bayii var ve hepsinde de stok 1 er tane:D:D:D

Bayiiler hepimizi enayi yerine koyuyor anasını satim.. ayıptır, günahtır, şerefsizliktir, namussuzluktur, çıkarcılıktır...

ALMAYIN ARKADAŞLAR.. ALMAYIN.. ÇOK İHTİYACINIZ YOKSA DİCEM AMA VAR DİCEK ALANLAR.. YİNE DE ALMAYIN.. BİZ ZAMANINDA ALDIK TA NOOLDU?
    SIFIR ALMAYIN.. BELKİ ALTERNATİF DİİLDİR AMA GİDİN 2. EL OLARAK KESİNLİKLE VE SADECE SAHİBİNDEN ALIN..
    anlasınlar bu millet çıkarcılardan, fırsatçılardan, namussuzlardan usanmışlardır... hakkıyla işlerini yapanları tenzih ederek söylüyorum...

BUNU DA SİLİN moderatör arkadaşlar.. sabah açtığım bi konu vardı yerinde yeller esiyor... Bu kadar sansürcü olmayın bırakın tartışalım... Konuşalım... Siyasi mi konuşuyoruz? hayır.. Hükümet iyi bi niyetle (Belki de bskılara dayanamayarak) ötv indirdi, ama bayiiler tamamen kendi amaçlarına yönelik kullanıyorlar olayı.. Karlı çıkan kim? alıcı mı? belki evet 3-5 kuruş.. Ama asıl payı bayiler götürüyor/götürecek....

Silin.. Bunu da silin.. Susturun hepimizi.. Bayilerin yaptığı fırsatçılığı konuşmayalım.. Susalım.. Kimse bilmesin...

VW e giden alıcı arkadaşım bilmesin ÖTV indirimiyle 2 ay önceki fiyatın aynı olduğunu..
    Diğerlerine gidenler bilmesin neydi ne olmuş? nasıl davranıyo bayiiler.. showroomlar (her ne demekse şovrum)...

Evet benim arabam var.. ama pişmanım evet.. bu namussuzlardan birine para kazandırdığım için pişmanım.. arabanım gerçek fiyatını yazmayıp indiriyoruz diyenler için pişmanım..

Açıklasınlar arkadaş.. Bayiiye ve distrübütöre ne kadar kalıyor açıklasınlar? bi camdan 600 TL alıp ne kadar kazandıklarını anlatsınlar.. Orjinal camları sıfır arabalardan ÇALIP nasıl daha sonra orjinal cam olarak sattıklarını açıklasınlar..

söyleyecek çok şey var ama bunu da MODERATÖR arkadaşım silecek!!! Kime hizmet ettiğini bilmeden...

Selamla....

haklısın kardeş.alayı şerefsizilk bunların yaptığı.sonuna kadar haklısın.

• quote:

Orjinalden alıntı: baterist_serkan

quote:

Hani nerde o zaman stok???
    quote:

adanada bugün sorduk...
    bu ötv işi numara...

quote:

Selamla....

doğru söze ne denirki..

• ötv den dolayı kendi karlarından 1 lira bile düşmek istemiyorlar alıcı zaten ötv indirimine tav olmuş nasıl olsa alacak
    iğrenç bir yağmalama var bence ortada ,BAYİLERİN CEBİ DOLUYOR SADECE
    tamam ötv indiriminden dolayı daha ucuz alıyoruz bu açıdan karda alıcılar ama bayiler hem zam yapıp ötv i öyle yansıttı hem de liste fiyatından araba satıyorlar bal kaymak oldu adamlar için ,bayiyi arayınca fiyatı 21.000 den başlıyo söylemeye ,düşünebiliyomusunuz internet sitesindeki liste fiyatından bile daha fazlaya mal satıyorlar,sazan olanlara söyledikleri de şu; efendim bayi indirimi ve ötv indirimi herşey dahil edilerek liste fiyatı oluşturuldu!!
    yok böyle bir pazarlama yaa yalan makinası olmuş hepsi..
    bu arada 3 günde araç kalmadı piyasada,hangi markayı ararsanız arayın araba bitti kalmadı diyorlar
    BAŞBAKANA YAZSIN BUNLARI BİRİ OTOMOTİVCİLER HEM SİZİ HEM BİZİ KAZIKLIYOOOOOOOOOOOOOOOR

• Orjinalden alıntı: askvesen

Orjinalden alıntı: baterist_serkan

Hani nerde o zaman stok???adanada bugün sorduk...
    bu ötv işi numara...

Selamla....

SONUNA KADAR DESTEK

DEVLET BU ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN ÇALIŞIYOR HEP ZATEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanbaba62 -- 19 Mart 2009; 21:30:41 >

• Değerli arkadaşlar;

Esasında bu zayıf bir yönümüz. ÖTV indirimi çıkartılıyor, birilerinin cebine kar olarak gidiyor.

Daha düne kadar "Satış Yok, Öldük, Bittik" diyen satıcılar, bu tip bir indirimi müşteri kazanmak şöyle dursun vurgun olarak değerlendiriyor. (Bazı ahlaklı firmalar/satıcılar hariç)

Bu oyunu 2003-2004 yıllarında da görmüştük. O zaman için kararname çıkartılmış ve 20 yaş üzerindeki araçlarını hurdaya verenler 4.500 ile 5.400 TL indirime hak kazanmıştı. Piyasa "Hurda Araç Alınır/Satılır" ilanları ile dolup taşmıştı. Ancak, maalesef iyi niyetli olan bu inisiyatif kötü kullanıldı. Baktılar olacak gibi değil, çıkartılan kararname bir gecede iptal ediliverdi. Alın size sonuç!

Ancak inanın, hurda indirimi varken "0" Km olan ve 27.000 TL'ye satılan bir araç, kararnamenin iptal edilmesiyle 23.000 TL'ye düşüverdi! Buradan bile kimin nasıl köşeyi döndüğü anlaşılabiliyor.

Eğer yeni çıkartılan bu ÖTV kararnamesi de kötü yönde kullanılırsa, anında iptal edilir. Firmaların/satıcıların bu hususun bilincinde olmaları gerekir.

Diğer yandan, otomobile acilen ihtiyacınız yoksa, otomobil almakta acele etmeyin. Yukarıda açıkladığım gibi, ÖTV indirimi şu an kalksa bile firmaların yaklaşık aynı fiyata satış yapacaklarından emin olabilirsiniz.

SON SÖZ:

Tarih tekerrürden ibarettir.

• firmalar böle açgözlülük yapacaksa. Verdiğim para bayiye gideceğine devlete gitse daha iyi.
  • Aslında burada yapılan havanda su döğmekten ibaret.Almasın bakalım millet ne yapacaklar o zaman.Ama nerdeee sanki bedava veriyorlar gibi hücum !
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuz2020

firmalar böle açgözlülük yapacaksa. Verdiğim para bayiye gideceğine devlete gitse daha iyi.

Katılıyorum... Zaten yarın öbürgün ötv normale döndüğünde stokları dewam ediyosa aynı şekilde aynı indirimi yine yapacaklar.. Tek fark bu sefer bayiilerin değil devletin cebine girecek para...
  • Beyler pek takip etmiyorum ancak şöyle birşey sormak istiyorum.

Ben benim aracı alırken listesi 33000 di.
    Pazarlıkla ben onu 31000 e düşürdüm.
    Bunu 30000 e kadar düşürende olmuştur illaki.

Şimdi ben şunu merak ediyorum Yeni kangoonun full+full listesi 29-30000 e kadar düştü galiba.

Peki bu yeni fiyatlardan pazarlık şansı varmı.
    Yok eğer zaten talep çok yüksek fiyatlarda indi diye indirim yapmıyorlarsa
    Öyle abartıldığı gibi 5-6 bin değil anca 1-2 bin TL lik indirimler olmuş olmuyormu ?

Ama herşeye rağmen bu fiyatlarla bu 3 aylık dilimde araç alacaklar için kaçmaz bir fırsat.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alperella

Öyle abartıldığı gibi 5-6 bin değil anca 1-2 bin TL lik indirimler olmuş olmuyormu ?

Ama herşeye rağmen bu fiyatlarla bu 3 aylık dilimde araç alacaklar için kaçmaz bir fırsat.

Sizce 2.000 Liralık indirim indirim midir? Kaldı ki Ticari Araçlarda Durum farklı...

Kaçırılmaz bi fırsat demek bana öyle geliyo ki, ben kendi çaıkarıma bakarım.. Fiş falan almadan öderim parayı.. devlet te nasıl alıyosa alsın vergisini..
    3 Kuruş için devleti de satmamak gerekir bence.. Ama ve tabii ki şu var ÖTV indirimi darboğazdayız diye ağlayan firmalar için yapılmıştır ama görüyoruz ki çıkarcı firmalar için fırsatçılık yapma şansı doğurmuştur..

"Dürüst olsunlar canımı yesinler" diyorum.. ve ısrarlıyım arkadaşlar.. Almayın bakın nasıl iniyo fiyatlar.. Fahiş fiyatlarla satıp da kazandıkları akıl almaz paralar bitsin artık...

Avrupa ve Amerika vergisiz fiyatlarına bakın araçların bi de burdaki vergisiz fiyatlarına bakın.. Fark nerde anlıcaksınız...

Selamla ülkemin Güzel İnsanları...

• quote:

Orjinalden alıntı: yavuz2020

firmalar böle açgözlülük yapacaksa. Verdiğim para bayiye gideceğine devlete gitse daha iyi.

• CLİO III 1.5 DİZEL EXTREME MODELİ 24.250 YTL ALINDI. ZATEN ELİNDE 2 TANE VARDI SATILDI İLK GÜNÜ
  • @emr_78

bayımısınız sız veya oradamı çalısıyorsunuz?
  • yeni symbol aldık ötvden önce 25.600 dı ötv indirimyle 22.300 aldık ama aracı nisan sonu teslim etcekler yaa çok kötü
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.