Şimdi Ara

ÖTV İNDİRİMİ Gelirmi? (Eylül 2019)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
5.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar ÖTV indirimi hakkındaki düşünceleriniz neler? Gelir mi? Gelse fiyatlar aşağı düşermi? Yani bi şekilde dolar molar diyip gene hemen hemen aynı kalıyor bu araba fiyatlari...

Ne düşünüyorsunuz?

• 1.Gelse bile aylardır sinek avlayan bayiler yansıtmaz.
    2. Kredi faizlerini indirerek piyasaya nakit pompalayacaklar.
    3. Böylelikle hem vergi toplanacak hem de piyasaya nakit akışı saglanacak ancak ithalat bağımlılığı nedeniyle uzun vadede döviz sabit kalarak(ya da artarak fed politikasına bağlı olarak) enflasyon yukarı çıkacak.
    4. Çıkan enflasyon ile mücadele etmeye çalışan firmalar iş gücü azaltacak, kredi borcu altında ezilen toplumun üzerine işsizlik riski ile yok pahasina çalışacaklar.

5. İthal Tüketmeyi durdurup, nitelikli iş yapılmaya(türk patentli ürünlere) acilen başlanmali.

6. Yoksa toplum olarak 3. Sayfa facialari görmemek (intihar ve reddi miras gibi) mümkün olmayacaktir.

Üretin Ve nakit paraniz yettigi kadar aliniz.
  • gelmez fiyatlar uygun
    her evde 2 tane araba var
    misal ben dün kendime s600 maybach full zırhlı uzun kasadan şipariş ettim 2milyon euro gibi uygun bir fiyatı vardı
    kelepir fiyattan bulmuşken 3tanede yedek aldım
    hepsini ayrı ayrı tırlara koydurttum geliyor
  • Bunun sonu nereye gidecek bende merak ediyorum. İnşaat patlayacak ev fiyatları balonu patlayacak dendi ses yok, araba da bu gidişle böyle olacak. Firmalar, araba arıza bakım maliyetleriyle para döndürecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye gelsin ki devlet bindiği dalı kesmez. Ayrıca araba fiyatlarının artması dolaylı olarak cari açığı kapatıyor yani yurt dışına döviz çıkışı engelleniyor.

• korsan58 K kullanıcısına yanıt
    başkan hayırlı olsun, fransaya mransaya gidersen yengeme haber et, hermes 19-20 sezonu çantaları satışta, mağazayı kapatıp alsın 10-15 tane
  • 1.Gelse bile aylardır sinek avlayan bayiler yansıtmaz.
    3. Böylelikle hem vergi toplanacak hem de piyasaya nakit akışı saglanacak ancak ithalat bağımlılığı nedeniyle uzun vadede döviz sabit kalarak(ya da artarak fed politikasına bağlı olarak) enflasyon yukarı çıkacak.
    4. Çıkan enflasyon ile mücadele etmeye çalışan firmalar iş gücü azaltacak, kredi borcu altında ezilen toplumun üzerine işsizlik riski ile yok pahasina çalışacaklar.

5. İthal Tüketmeyi durdurup, nitelikli iş yapılmaya(türk patentli ürünlere) acilen başlanmali.

6. Yoksa toplum olarak 3. Sayfa facialari görmemek (intihar ve reddi miras gibi) mümkün olmayacaktir.

• Bence gelicek ama tarihini tahmin etmekte zorlanıyorum çünkü yerli üreticelerin ötv indirimi veya tamamen kaldırılması bizden daha çok talep etmesi gerekiyor, artı mtv düzenlenmesine ihtiyacı var ayrıca VW fabrikası kurulup üretime geçene kadar olucak, ne kadar erken olur bilmiyorum

• .Colibri. kullanıcısına yanıt
    Emlak balonu patladı aslında, döviz bazında baya bir değer kaybı var ve yine döviz bazında şu an fiyatlar uygun emlakta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence en uygun şey Döviz şu anda. 😁 Parası olan için iyi bir ÖTV indirimi de gelirse son fırsat olur. Bencileyin ise 1 yıl sonrasını bile göremediğim için harcama yapmıyorum.

Ülkemizin durumu Okyanusda ki yaralı adam misali. Etraf köpekbalıkları ile çevrili ama uzunca bir süredir ilişen yok, karaya doğru yüzmeye çalışıyoruz. Etrafımızda dönüp duruyorlar. Biz ise ufukta karayı gördük gibi, tâkat bitmek üzere... Bu köpekbalıkları izin verecek mi bize? Fıtratlarına ters bir şekilde saldırmamaya devam edecekler mi? Büyük beyaz (Trump) bizi korumaya devam edecek mi?
    Köpekbalıklarının mide çatlatan, nefis körelten bu planları ne ki? 😘

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

1.Gelse bile aylardır sinek avlayan bayiler yansıtmaz.

Cık.

Kredi faizleri iniyor o doğru yalnız insanlar doğalgaz, elektrik, yemek derken alamıyorki.

Ötv indirimi gelince bayiiler paşa paşa yansıtır. 190.000- 150000-,120.000 altı diye kademeli uygulandığı anda paşa paşa indirim yapılıyor.

Zaten indirim bile satışları uçurmuyor. Sene sonu 300000 hedef indirim ile 450000 olur o bile kurtarmaz.

2018 araç dolu bayiiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 15 Eylül 2019; 10:3:57 >

• indirim gelmemeli hatta fiyatlar daha da artmalı.her yer araba.her yer trafik.park edecek yer yok.toplu taşımayı kullanın
  • Gelmez

• Ben de gelmeyeceğini düşünüyorum. Bunun bir kaç sebebi var. Birincisi ötv indiriminin fiyatları yeterince düşürmemesi. Bir öncekinde anca yarısını yansıttılar. Şimdi hiç yansıtmayabilirler de. İkincisi ise ötv indiriminin tüketici davranışını etkilemesi. Bireyler ötv indirimi bitince yeniden beklentiye giriyor ve piyasa duruyor.
    Hükumet ötv arttırımını faizlerin düşeceği beklentisiyle yaptı. Faizler düşecek, maliyet azalacak ve satışlar artacak.
    Ayrıca otomotiv sektörü türkiye için her koşulda iyi değil. Pazar bir milyonlara varınca olağanüstü bir faydası olmadı. Cari açık patladı bu sefer. Bugün sıfır ötv gibi uygulamalar da cari açığı arttırır ve döviz artışını tetikler.
    Aslında en sağlıklısı ilk defa araba alacaklar için teşvikler uygulamak.

• fasttornado F kullanıcısına yanıt
    “Aslında en sağlıklısı ilk defa araba alacaklar için teşvikler uygulamak.”
    Son 5 yıldır araba almamış olmak şartını da ekleyelim. 😁

• Avmler full, park etmeye yer yok, trafik var. Egonomi coh eyi yigenim. Hayirdir sen otv indirimi falan amacin nedir devletimizin gelirini mi dusurecen ulkeyi mi batircan, kaybol ariyorum bak 118 i .

• Şubatta arabamı sattım 2 yaşında 2. El bakım dedim çakallar sıfırıyla aynı hatta fazla yazıyor zorla sıfıra yöneldim ötv indirimi gelmeden almam almayacağım

• Gelmez gelmemeli herkes araba almamalı, alcaksanız ikinci el alın sıfır aracı napcaksınız iç çamaşırımı alıyosunuz illa sıfır olmalı?
  • Kredi faiz indirimleri ile yeterli ivme sağlanıyor şu anda. ÖTV indirimi gelmez.

• Bence düşer. avrupada ellerınde kalan birçok dizel araç var ve zaten gelişmiş ulkelerın tamamı elektrıklı araclara gecıyor bu sartlarda arabaları bizim gibi gelişmekte ulkerle gönderıp erıtmek durumundalar
  • Bankalar 1.45 den veriyor taşıt kredisini; nasıl uygun oluyor bu oran?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.