Şimdi Ara

ÖTV indirimi bekleyenlere kötü haber: 'İndirim uzatılmayacak' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
11.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Talep olmassa, arz azalir.. Yani almayin ellerinde patlasin. Fiyatlar mecbur düşecek.. Almayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke daha da yüksek olsa araç fiyatları. İpini koparan araba alıyor trafiğin hali ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faiz düşşe döviz fırlayacak, döviz düşse faiz fırlayacak. Ötv kaldırılmadıktan, kdv indirilmedikten sonra tüketici için hiçbir şey değişmez ki bunu yapacak hazine yokKi hükümette hadi size kıyak yapalım desinler. Üretim toplumu değilde tüketim toplunu olduğumuz sürecede elden birsey gelmez, birşey değişmez:/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Para kazanmadığımı yine nerenden uydurdun yahu? Bu ne ego? Bu matematikle sana asgari ücretten fazlasını veriyorlarsa yazık ediyorlar.

800*3 2400 yapıyor kendin söylüyorsun işte, kafa parıl parıl maşallah. AGİ falan diye saçmalayacaksan 5 yıl öncesinin agisini de al tatlı su kurnazlığı yapma. 2014 Temmuz ayında asgari ücret AGİ dahil 891,04 TL şu anda 2020 TL, 891*3=2673 gerçekten de 3 katıymış yahu bu matematik bir harika.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 12 Temmuz 2019; 19:29:32 >
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Faiz düşerse döviz fırlar ama döviz düşerse faiz neden fırlasın
    Politika faizi indi diye bankaların kucak açacağını sanıyor zavallılar. Öyle bir durum yok.
    Bu devirde en kıytırık araba almak isteyen insanın cebinde 50bin tl nakitle gezmesi gerekiyor.
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    Valla banka faizleri bugün düşmeye başlamış.
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    Yarın gidin "100.000tl kredi istiyorum" deyin bakalım ne diyecekler.. Bunların hepsi internet üzerindeki rakamlar. Şube kredi oranları değişiklik gösterir. Bankalarda sanıldığı kadar para yok. Faizler düşerse devlet para basmak zorunda kalacak demektir. 25 temmuzda bakalım kaç puan indirecekler faizleri.. Dolar 8'i geçecek sanıyorum.
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    Bugün gittim daha hocam, bir işletmeye ortaklık için yüksek miktarlı bir kredi çekecektim 1.81 oran verdi Akbank.
  • Olmasın zaten. İlk olarak 2 ay daha sonra 3 ay daha sonra 3 ay daha 8 ay uzatıldı

Olmayan birşey seçim yatırımı amaç zaten.
    8 ayda önlem alamadınız mı.
    Batın gidin o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Millet aptal mı alsın , bu saatten sonra haa alan olursa da Enayinin en önde gidenidir

Alıntıları Göster
    Geçmiş mesajlarımda hep yazıyordum 1 2 sene oldu olmadı, polo 73 bin tl idi sanırsam ve 54 asgari ücrete alınıyordu sonra polo 100 110 k ve bugün asgari ücrete bakıyorum 2020 tl yine 50 55 aya alınıyor aşağı yukarı tam değerleri hatırlamıyorum ama denge hala korunuyor, ha milletin anlamadığı 50 k lık araç 100 k oldu artık alınmaz diyor ama daha düne kadar asgari ücret bu ülke de 1000 tl 1300 tl ve 1400 tl ve 1604 tl ve 2020 tl oldu bu yüzden de buna göre piyasa şekillendi ha bunu daha güzel hale getirilmesi lazım mı lazım, mesela daha önce 50 asgari ücrete alınıyorsa 40 a düşürmek lazım ve düşürülebiliyorsa o zaman alım gücü artmıştır denilebilsin tabi bu sadece araba için değil birçok şey için geçerli dengelere bakılacaksa bu şekilde bakılmalı diye düşünüyorum ve bakın yıllara göre dengeler belli bir şekilde korunuyor çünkü bu ülke de zamanında 42 k ya da passat satıldı satıldı şimdi de 240 k ya satılıyor ama o zaman milletin eline geçen para farklı idi bugün farklı.

• Araçları getiren firmaları günah keçisi görmeyin sonuçta maliyet ve gider kalemleri var.Millet az da olsa sıfır araç binsin diye zararına satış mı yapsınlar.ÖTV'yi düzenleyen ve kuru bu seviyelere getiren kimlerse siteminizi onlara söyleyin.ÖTV marmara depreminde geçici olarak geldi baktılar ki çoğu insan halinden memnun dahada yükseltip birçok kalamede bu vergiyi yaydılar.Sektöre azda olsa can suyu vermek için ÖTV indirimi gelirse sonbaharın sonlarına doğru yapılabilir.Ama yinede çok sevinmeyin yükselen kur ve sektörün bu boş geçen aylarındaki maliyetleri de eklenecek ve büyük indirim adı altında stokladıkları araçları satmaya çalışacaklar.Şimdiden gözünüze kestirdiğiniz araçların fiyatlarını bir yere not alın şayet indirim olursa ne kadar fiyat düşmüş kontrol edin elle tutulur bir fark göremeyeceksiniz.Artık umutlar başka bahara ne diyelim.

• Şimdi araç satışlarından vuramaz iseler yine sağdan soldan vergi geçirecekler cezalar artacak yakıt fiyatları artacak. Ye ye doymadılar.
  • yapılmış en iyi yorum sanırım : kötü günler geride kaldı sırada daha kötü günler var , ne yazık ki oraya doğru gidiyoruz
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Aynen tüm paranı arabaya verip aç kalıcaksın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Ya sende hic ar, utanma, yuz yok mu? Burada bos bos algi yapiyorsun her sey ayniymis gibi.

2013 yilinda Polo 29.900’mus, asgari ucret 800. 37 asgari ucretle aliniyormus, simdi 54 olmus. Allah kimseyi hukumeti savunucam diye senin gibi dusurmesin.

ÖTV indirimi bekleyenlere kötü haber: 'İndirim uzatılmayacak'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 12 Temmuz 2019; 10:36:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

Talep olmassa, arz azalir.. Yani almayin ellerinde patlasin. Fiyatlar mecbur düşecek.. Almayın
    Hee azalır

Tarladan çıkan soğan bu çünkü

• ÖTV indirimi devam etse döviz dışarı gidecek, tasarruflar azalacak... etmese sektör ve bağlı dalları daralıp işten çıkarmalar, işyeri kapamalar artacak....
    İki ucu .oklu değnek..... Ortadan tutma seçeneği de yok ???>?
    Bu dönemde hukümet olmak istemezdim....

• Üretmeden inşaatla özelleştirmeyle buraya kadar.Faiz indirirsin dolar artar sonra insanlar maaşlarının 100 katına a sınıfı arabaya biner.Bu sarmaldan kurtulmanın tek yolu üretmek ya da dış politika'da akıllı hamleler yapmak. Suriyelileri ülkeye doldurarak,yandaşlara ihaleleri vererek,liyakatı hiçe sayarak,işe yaramayan adamlara maaş bağlayarak ne olmasını bekliyordunuz.Hakkını alamayan okumuş nesilde yavaş yavaş yurt dışına kaçıyor.Daha kötü günler geliyor bekleyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Geçmiş mesajlarımda hep yazıyordum 1 2 sene oldu olmadı, polo 73 bin tl idi sanırsam ve 54 asgari ücrete alınıyordu sonra polo 100 110 k ve bugün asgari ücrete bakıyorum 2020 tl yine 50 55 aya alınıyor aşağı yukarı tam değerleri hatırlamıyorum ama denge hala korunuyor, ha milletin anlamadığı 50 k lık araç 100 k oldu artık alınmaz diyor ama daha düne kadar asgari ücret bu ülke de 1000 tl 1300 tl ve 1400 tl ve 1604 tl ve 2020 tl oldu bu yüzden de buna göre piyasa şekillendi ha bunu daha güzel hale getirilmesi lazım mı lazım, mesela daha önce 50 asgari ücrete alınıyorsa 40 a düşürmek lazım ve düşürülebiliyorsa o zaman alım gücü artmıştır denilebilsin tabi bu sadece araba için değil birçok şey için geçerli dengelere bakılacaksa bu şekilde bakılmalı diye düşünüyorum ve bakın yıllara göre dengeler belli bir şekilde korunuyor çünkü bu ülke de zamanında 42 k ya da passat satıldı satıldı şimdi de 240 k ya satılıyor ama o zaman milletin eline geçen para farklı idi bugün farklı.

Alıntıları Göster
    Sen kendine niye değer vermiyorsun arkadaşım.

Neden aza kanaat getiriyorsun? Yeter artık bu çok şükürcülük.

Neden hep daha iyisini almayasın? Yada neden imkanların kısıtlansın...

Eminim özgür değilsin, (ekonomik olarak) Belki çok çok zenginsin bu bizi ilgilendirmez ama bu tip yorumlar yapanlara bakıyorum, bir şekilde geçinen ama lüksleri olmayan insanlar.. Yahu neden bu eziyet, en basiti neden gidip Apple'a Xs max ve Macbook pro'yu alıp çıkamıyoruz?

İnsan sosyal bir varlık, son yıllarda bu ülkede sosyalleşmek çok çok zorlaştı.

Piyasa asgari ücrete göre şekilleniyor diyorsun, lütfen otur biraz hesap yap, yaparken de kendini biraz daha sosyalleşmeye it... kendine daha fazla değer ver... sadece Poloyu skala alma Mercedes C serisini al, Range Rover'ı al, Panamerayı al, hayallerimize her geçen yıl ne kadar yaklaşıyoruz yada uzaklaşıyoruz bunlarıda değerlendir lütfen. Belki o zaman daha farklı düşünebilirsin.

Lütfen kızma dediklerime, eleştirmiyorum seni. Tartışıyoruz sadece.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.