Şimdi Ara

------------------------------------- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
8.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satışlar şuan bile dibe vurdu. Çok büyük ihtimal indirdim devam eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gidişle sıfırlanır ötv.

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Bu gidişle sıfırlanır ötv.
    O zaman şimdiden aracı satmak daha iyi olmaz mı hocam?

• Seçim bitince kalkar yıl sonunda stok bitsin diye geri kalkar.

• 31 marttan sonra çok daha değerli şeyler bitecek. Bence satıp komple altına geçin.

• Simdiden eldeki aracı cikarmak da cozum degil.
    ÖTV iner bu kez de doviz artar, yine istedigin araci alamazsin.

• devam etmzese satışlar 5 ay daha kötü gitsin otmobil firmaları indirim isteyecek.eğerki indirim olmazsa bazı bayileri kapatcaklar işten cıkarmalar olcak.tabi devletin ötv kazancıda azlcak.satışlara bağlı satışlar kötü giderse ötv indirimi gelir yoksa işten cıkarmalar başlar.karar onların.
  • Şu anki durum dahi Bursa da otomotiv yan sanayi üreticilerinin anasını ağlattı. İndirim geri almayı bırakın şu halde kalması dahi sektör için zarar demek. Faizlerin düşmesi , ekonominin yine ivme kazanması lazım.

Şu an öyle bir dönemdeyiz ki , ötv sıfırlansa dahi bunu alım fırsatı olarak görmeyecek insanlar var. Dikkatli olmak lazım. Yapılan indirim kayda değer bir satış grafiği çizmedi bilindiği üzere.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio Da Firenze

O zaman şimdiden aracı satmak daha iyi olmaz mı hocam?

Alıntıları Göster
    Riske girecekseniz evet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satışlar ötv indirimine rağmen çok düşük seviyelerde. Bir de kaldırırlarsa otomotiv piyasasası tamamen çöker. Bence en azından yıl sonuna kadar devam eder ötv indirimi. Kalkamasının tek yolu faizlerin 1 sene önceki seviyeye dönmesi. O da imkansız gözüküyor şimdilik.

• Ülkenin çökmemesi için komple sektörün çökmesi göze alınabilir. O yüzden herşey olabilir,şu anda belirsiz. Zaman gösterecek diyelim.
  • tanzım satısla paralel gider. Baskanmız diyor ya bolluktan bunlar bolluktan :D tabı yersen domates bıber patlıcan
  • ben uzun vadede otomobil vergilerinde düşüş bekliyorum.

kdv oranı düşürülebilir, ötv oranı düşürülebilir en kötü şartlar şu an ki indirim devam eder.

YTD

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 21 Şubat 2019; 8:47:36 >
  • halkın gelir durumu çok düştü. ötv indirimi bence kalksın. firmalar zaten 2018 yazından buyana fiyatları sürekli şişirdi. bu fiyatlar inanın 7 liralık Euro'ya göre. firmaların en az %15 kur indirmi yapması lazım. yoksa bunlar ötv indirimi olduğu müddetçe aradaki farkı müşteriden, devletten kesecekler.
  • Ötv düşer mi çıkar mı kalır mı bilemem. Ama faiz haram onu biliyorum.

• maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    Enflasyon oranının altındaki faizin neresi haram

Para kazanmıyor kaybediyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviyildizinoglu

Ötv düşer mi çıkar mı kalır mı bilemem. Ama faiz haram onu biliyorum.
    faiz haram eyvallah ta; bu faiz haram diyenler neden kredi çekip araba veya ev alıyorlar? Veya neden mallarını banka aracılığı ile satıyorlar? Faizler artınca, bunların çarka çomak sokulunca bunlar haramcı oluyorlar. 😁😁

• quote:

Orijinalden alıntı: needacar

faiz haram eyvallah ta; bu faiz haram diyenler neden kredi çekip araba veya ev alıyorlar? Veya neden mallarını banka aracılığı ile satıyorlar? Faizler artınca, bunların çarka çomak sokulunca bunlar haramcı oluyorlar. 😁😁

Alıntıları Göster
    Welcome to kapitalizm :)) inancı islam olan bu ülkenin zaten geleceğinde ateizm yatıyor. Benim amacım inancınızı sorgulamak zaten değil. Ayrıca bu dediklerinizin de hepsi doğru faiz almak da vermek de haram. Bunu ben değil Hz. Muhammed veda hutbesinde bile söylemiş. Gerisi milletimizin vicdanına kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Faizler dusmeden bu ulkede ne konut sektoru nefes alir ne de otomotiv
    Focus olmuş 200.000tl faizler düşse ne olacak?

• Bence biter.İmf katiyen izin vermez vergi vs. indirimlere.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.