Şimdi Ara

ÖTV fırsatçı bayilere yaradı! Piyasada otomobil bulunamıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖTV fırsatçı bayilere yaradı! Piyasada otomobil bulunamıyor.

Kaynak:

ÖTV fırsatçı bayilere yaradı! Piyasada otomobil bulunamıyor.
    ÖTV fırsatçı bayilere yaradı! Piyasada otomobil bulunamıyor.www.patronlardunyasi.com
    ÖTV fırsatçı bayilere yaradı! Piyasada otomobil bulunamıyor
    https://www.patronlardunyasi.com/haber/OTV-firsatci-bayilere-yaradi-Piyasada-otomobil-bulunamiyor/254049

• müşterinin almama gibi bir hakkı var. git egea al.

benim malım benim fiyatım bu. sanki bayii sana senin istediğin fiyattan mal vermek zorunda gibi bir algı var.

pejo ahlaksız mı, toyotaya git, renoya git, suzikiye git. hondaya git.

sanki tek marka var, eskiye kafanız gitmesin eski eskide kaldı şuan piyasada arz kısıtlı fiyatlar yüksek.

kimse bayi aralık ayında % -1 karla yani zararla mal verirken "zarar ettin" al bu da benden demiyor.

bu işler böyledir. işini gelmeyen dükkanın önünü kapatmasın.

Yüzde 1-3 mü :))))) vallahi güldürüyorsunuz size cevap vermeye gerek dahi yok .. Samimi arkadaşım kayseride sağlam bayi ağları var tek 1 bayi felan da değil bilmeyene yedireceksiniz işte... 2.el takasta aldığı araçlardan bile voleyi vuruyorlar galericiden bile düşüğe alıp altın bozdurur gibi galeriye verdiklerinden... Ama anlaşılan sizde forumca övdüğümüz tayfadansınız laf yetiştirmeye gerek yok size.
    Bayi arabanın fiyatını adam gibi belirlemiyor ki, ek paket diye elden para alıp vergi kaçırıyor. Vergi kaçakçılığı var, müşteriyi yanlış fiyat ile kandırma var, piyasa manipülasyonu var. Nereden tutarsan elinde kalıyor. Düzgün bayilerde zaten araç kalmıyor sıraya girip bekliyorsun. O yüzden bu çakallar da paranın kokusunu alınca hemen dolanmaya başlıyorlar müşterinin etrafında. 10 sene önceki araba bayilerindeki adap da kalmadı, şimdi herkes çakal, galericiye yüklüyor 50 tane sıfır arabayı sonra elimde kalmadı diyor.

Bu gidişle arabayı da internetten sipariş ederiz 10 seneye ben size söyleyim. O zaman şimdinin tok esnaf bayileri paspas çeker önünüze gelin de bi araba alın diye.

Ben almam. Bana soracak tabii ki 1000 liralık işe yaramaz ıvır zıvır boya korumayı 10 30 bin liraya kakalamayı haklı görüyorsunuz ya bir şey demeye gerek yok. Bildiğin tekelcilikdir. Liste fiyatı düşük ise bu bayi ile firma arasındaki olaydır.

Uygun fiyata satmazsa gider millet başka yerden alır. Ben boya koruma vesaire istemiyorum. Sende 5000 liralık telefon alırken sana telefoncu 10 liralık telefon kılıfını 500 liraya satarsa hay hay istediğin gibi satarsın dersin.

• Ooo hadi o zaman bulduğumuz ilk ikinci el araca atlayalım mazallah ne yaparız.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bayi ismi yazmamışlar ama siz orayı Peugeot bayileri diye okuyabilirsiniz.

• müşterinin almama gibi bir hakkı var. git egea al.

benim malım benim fiyatım bu. sanki bayii sana senin istediğin fiyattan mal vermek zorunda gibi bir algı var.

sanki tek marka var, eskiye kafanız gitmesin eski eskide kaldı şuan piyasada arz kısıtlı fiyatlar yüksek.

kimse bayi aralık ayında % -1 karla yani zararla mal verirken "zarar ettin" al bu da benden demiyor.

• atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Adamsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

müşterinin almama gibi bir hakkı var. git egea al.

Zararla kim sıfır araba satmış bugüne kadar? Halkın zararına işleri galerici bayi tayfasını savunuyorsunuz ya ne diyeyim ki ?

• Başlığın adı "Bayi Sahtekarlığı" diye güncellenmeli.

• Şaşıran var mı?

• Bayi arabanın fiyatını adam gibi belirlemiyor ki, ek paket diye elden para alıp vergi kaçırıyor. Vergi kaçakçılığı var, müşteriyi yanlış fiyat ile kandırma var, piyasa manipülasyonu var. Nereden tutarsan elinde kalıyor. Düzgün bayilerde zaten araç kalmıyor sıraya girip bekliyorsun. O yüzden bu çakallar da paranın kokusunu alınca hemen dolanmaya başlıyorlar müşterinin etrafında. 10 sene önceki araba bayilerindeki adap da kalmadı, şimdi herkes çakal, galericiye yüklüyor 50 tane sıfır arabayı sonra elimde kalmadı diyor.

Bu gidişle arabayı da internetten sipariş ederiz 10 seneye ben size söyleyim. O zaman şimdinin tok esnaf bayileri paspas çeker önünüze gelin de bi araba alın diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halk mı ödüyor o ışıltılı plazanın kirasını ?

Halk mı ödüyor onlarca çalışanın ücretini ?

Halk mı ödüyor kdv yi stopajı ?

Halk mı ödüyor eski parayla trilyonlarca lira bağlanarak yapılan yatırımın amortismanını ?

Aralık ayı hedef ayıdır. Bayilerın kar baremi %1-3 arasıdır. Aralık ayında yıllık hedefı yakalamak ıcın bu kardan feragat edilir, cevrimi zor ve yenisi olmayan modellerde zararına bile satıs yapılır.

bu işleri bilen bilir. anlamadıgınız işler hakkında atıp tutmayın.

• Galericiyseniz ve araç ücreti + elden 10k ateşlersiniz istediğiniz her aracı her bayiden bulabilirsiniz. Yoksa bile satış danışmanı arkada 2 dk da kendisi yapar yine verir aracı.

geçen sene sıfır araç bakarken seat bayi yok en erken 6 ay demişti aynı bayiden al satçı bir tanıdık 3 tane aldıydı benden sonra. Nasıl olduğunu sorduğumda araç başına 10 bin tl de el altından verdiğini söylemişti.

edit: seat leon 1.0 ecotsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bundeskanzler -- 17 Ağustos 2021; 16:40:13 >
  • Bir urune vergi kondugunda birazi tuketiciden birazi saticinin karindan gider.

Ayni sekilde bir urundeki vergi azalinca tuketici biraz az oder, satici biraz fazla kazanir.

Aradaki oran degisebilir.

BUnun ne ulkeyle, Turklerle ne Turkiyedeki saticiyla, ne otomobil ureticileriyle ilgisi yok. Ekonominin basit bir kurali. Buna sasirana sasirmak lazim.

• devlet son kez keriz silkeliyor gibi hissediyorum gelecek sene araç satamayınca o ötvleri göreceğim.

• atrix1212 kullanıcısına yanıt

Sanki malı satarken bayiler hayır işliyor. Satamıyorsa kapatsınlar. Fırınlar da bazen zararına satış yapabiliyor ama ekmeğin yanında 1 liraya poşet satmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah muhafaza halk 260'lı rakamlara ağzı alışır da 2 ay sonra kaşla göz arası 310 yaptığımızda pahalı diyip almaz, zorunlu aksesuar ekleyip fiyatı 285 yapalım biz en iyisi diyorlar herhalde :)

• eskiden 230du şimdi 265 oldu ne güzel alıştık değil mi :) ee 230luk araçlar ne oldu 265 hadi kolay gelsin

• Ticari ahlaksızlığın zirvesini yaşıyoruz. En son sanayide 4 teker bir direksiyon araç kendim yapacağım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.