Şimdi Ara

ÖTV DÜZENLEMESİ SONRASI İNDİRİM GELMESİ GEREKEN BİNEK ARAÇLAR SIRALI TAM LİSTE(Yeni Fiyatlar Eklendi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
42
Favori
74.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
844 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FunnyxD

Papa Müslüman olur, bu arabalara indirim gelmez, o, kadar diyorum!
    Papa nın musluman olmasına gerek yok Milyarlarca dolar fonun sahıbı Vatikanıın başındakı adamın kullandıgı arabaya bakını
    ÖTV DÜZENLEMESİ SONRASI İNDİRİM GELMESİ GEREKEN BİNEK ARAÇLAR SIRALI TAM LİSTE(Yeni Fiyatlar Eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eryıl34 -- 31 Ağustos 2020; 11:9:44 >

• Gelen indirim paspas parası, biri açıklama yapar dolar artar gelen zam araba parası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForYouM

Nissanın yaptığı ayıp, qasqhai'nin fiyatının düşmesi gerekirken üst vergi dilimine sokup 279 bin tl ye cikartmislar fiyatı. Insallah elinizde kalır o arabalar.
    Rakip Suvlar 350 bine satılırken nissan kerizmi. Onlarda 270-300e satar tabiki.

• Toyota hafta ortasında açıklayacakmış fiyatları

• quote:

Orijinalden alıntı: ForYouM

Nissanın yaptığı ayıp, qasqhai'nin fiyatının düşmesi gerekirken üst vergi dilimine sokup 279 bin tl ye cikartmislar fiyatı. Insallah elinizde kalır o arabalar.
    B sınıfı pejo 2008 344 bin oldu.nissan yine iyi

• Eryıl34 kullanıcısına yanıt
    Napsin bassata mi binsin adam?! 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orta sınıf sedan 230.000 Türk Lirası

yani asgari ücretli, karı-koca çalışan bir çift yemeyip içmeyip parasını kenara koysa 98 ay yani 8 yıldan fazla çalışması gerekiyor.

yani düşünün, bu iki insan, ortalama yaşam sürelerinin para kazanabildiği döneminin, %25'ini yemeden içmeden ipotek altına alması lazım. Gerçek şartlar altında bu oran %50'ye çıkar. ömrünün yarısı...

bu ne demek biliyor musunuz?

insan yerine konmuyorsunuz, sürünmek için, hayatınız boyunca vergi vermek ve başkalarını zengin etmek için yaşıyorsunuz demektir.
  • Demin başka konuda yazdım favorilerim deki 2 araca birine 15 diğerine 20 bin TL sahipleri hemen yapıştırmış şimdi güncelleme yaptım bakdım bir tane 2019 Megan vardı adamda artırmış fiyatı

Hani Megan indirimdeydi 2019 Megan 1.5dci icon paket otomatik... Adam ÖTV öncesi 260 istiyordu şimdi 284 istiyor 24 eklemiş... Şimdi güncellemiş fiyatı...

• Civic 225 bin hahahhahaa

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Daha açıklanmadı fiyatlar ancak içeriden aldığım bilgiye göre sizin de belirttiğiniz gibi 280 bandına çıkıyor fiyat. Kaporamı iptal edip Crossland veya Toyota CRV hybrid e geçmeyi düşünüyorum. Ancak CRV'de de indirim gelmesi muhtemel olan versiyonlar bayağı boş sanırım
  • Normal fiyatlara bile bu araçlar bulunamıyor.
  • Emeğine sağlık. Bakalım ne kadar olacak bayi fiyatları , göreceğiz.

• Amacım piyasanın absürd yükselişine karşı 3 4 hatta 5 sene ilanlara bakmadan bineceğim her şeye uyan bir araba almaktı. Ama dün bu haber çıktığı gibi takip ettiğim tüm 300 bin tl üstü ilanlar 50'şer bin koydu. Vazgeçtim, altımdaki aracı da benzer şekilde satmadan ben de almayacağım.

Şu koşullarda ihtiyacı olmamasına rağmen, bir zamanlar müşteriye muhtaç bayilere prim verenler ahmaktır. B sınıfı 200'ü C sınıfı 300ü geçeli çok oldu. 6 ay önce 150 bini çok gördüğüm araba şu an 250 bin istiyor. Hangi yatırım aracı böyle değerlenir ki. Yazık. Almayın, almayın, almayın!
  • galiba önce zam yapıp sonra da büyük indirim başladı diyen esnaf kafasıyla yapılmış bir düzen leme olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir66

Teşekkürler hocam. Daha açıklanmadı fiyatlar ancak içeriden aldığım bilgiye göre sizin de belirttiğiniz gibi 280 bandına çıkıyor fiyat. Kaporamı iptal edip Crossland veya Toyota CRV hybrid e geçmeyi düşünüyorum. Ancak CRV'de de indirim gelmesi muhtemel olan versiyonlar bayağı boş sanırım
    Hocam.chr hibrid en dolusuna zam gelirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Morningstarzz

Amacım piyasanın absürd yükselişine karşı 3 4 hatta 5 sene ilanlara bakmadan bineceğim her şeye uyan bir araba almaktı. Ama dün bu haber çıktığı gibi takip ettiğim tüm 300 bin tl üstü ilanlar 50'şer bin koydu. Vazgeçtim, altımdaki aracı da benzer şekilde satmadan ben de almayacağım.

Şu koşullarda ihtiyacı olmamasına rağmen, bir zamanlar müşteriye muhtaç bayilere prim verenler ahmaktır. B sınıfı 200'ü C sınıfı 300ü geçeli çok oldu. 6 ay önce 150 bini çok gördüğüm araba şu an 250 bin istiyor. Hangi yatırım aracı böyle değerlenir ki. Yazık. Almayın, almayın, almayın!
    İndirim olmasına rağmen zam yaptılar.
    Ben de anlamadım bu işi
  • Bundan önceki en son matrah güncellemesi 24.09.2018'de geldi. O tarihteki euro kuru yaklaşık 7,35TL civarında. O tarihteki 70.000 TL'lik matrah sınırındaki bir araba yaklaşık 9500 euro ediyor.

Şimdiye dönelim. Euro kuru yaklaşık 8,75TL. O zamanın 70.000 liralık matrah sınırındaki araba şu an 83.000 lira. (Sadece kur artışını hesaba kattım, arz talep dengesizliğinden oluşan fiyat değişimini hesaba katmadım.)

İkinci matrahımız 120.000TL, önceki güncellemede bu sınırdaki bir araba 16.300 Euro yapıyordu. Şimdiki kurla hesaplarsak 142.000 lira yapıyor. Yani 120.000 liralık sınırı aşan araba 135.000 liralık yeni sınırı da aşıyor.

Özellikle ikinci dilimde olan 230 240 bin civarındaki arabalar 135.000'lik matrah sınırına çok yakın duruyor. Benzer şekilde en alt dilimdeki 140 150 bin bandındaki araçlar da 85.000'lik matrah sınırına çok yakın. İkinci bir kur dalgasında sınırı aşıp bir üst dilime girmeleri işten bile değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 31 Ağustos 2020; 12:42:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• KONUYA BAK BEEE BURAM BURAM EMEK KOKUYOR

HELAL OLSUN BRO

BU KONUYU ÖNE ÇIKARMAK VATAN BORCUDUR

• İndirim mi? Bindirim olmasın o..
  • Emeğe saygı. Üşenmemiş uğraşmışsınız. Fakat artık insanlarda pek 0 araba alma duygusu yok. Daha doğrusu böyle bir kazığı dibine kadar hissetmek istemiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.