Şimdi Ara

ÖTV DÜZENLEMESİ SONRASI İNDİRİM GELMESİ GEREKEN BİNEK ARAÇLAR SIRALI TAM LİSTE(Yeni Fiyatlar Eklendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
42
Favori
74.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
844 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jomily

sen sadece köşe takımı alacaksın.ben nasipse sıfırdan ev kuracağım
    koltuk takımları aynen çok pahalı
    beyaz eşyada kışı bekle ötv indirimi gelir dediler ama bakalım gelecekmi

Alıntıları Göster
    ülkede insanlar aldıkça fiyatlar inmez. Bakın tüm millet bir olsun ne araba ne eşya alsın görün ondan sonra curcunayı ama bizde yok malesef hala almaya devam.. yahu zamanında fiat punto full paketler 20bin tl den alınıyordu.. ikinci elini 3-4 katını satıyorlar.. Neyin kafası bu çözemedim.. ülkenin çoğu asgari ücretli eridi gitti zaten kira ile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenthillDream -- 31 Ağustos 2020; 1:29:27 >

• Bir sorum olacak arkadaşlar, ben önümüzdeki hafta bayiden Toyota corolla 1.6 dream multidrive-s için anlaşmıştım, liste fiyatı 180.500den, birkaç lpg vs ekleme ile 190.000e el sıkıştık, şimdi bu durum beni etkileyecek mi? Zararda mıyım yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    kırılınca eskiyince yada ev kurmak istediğinde mecbur alınıyor başka ne yapacaksın.almak istediğinde insan en iyisinden almak istiyorki uzun süre kullanabilesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: jomily

kırılınca eskiyince yada ev kurmak istediğinde mecbur alınıyor başka ne yapacaksın.almak istediğinde insan en iyisinden almak istiyorki uzun süre kullanabilesin
    Açıkcası en iyisi olsun bende isterim fakat bazen en iyisini almaktansa onun fiyatına 2-3 parça alınabiliyor.. Ben tek tek almıştım önce buzdolabı sonra tv sonra bir paket yakaladım samsung çamaşır bulaşık mak seti 3999 tl yapıştırdım hemen :D Bilmiyorumda sabırlıyım bu konularda mağazalara gider bilgi alırım tek tek hani buzdolabımı gg den aldım tv yi vatan indiriminden aldım ama en önemlisi ülkenin ciddi para kaynağı araba piyasası böyle bir gelir kaynağını adamlar kolay kolay ötv indirimi yapmaz tabiki birlik olmadıkça.. Sen bir araba kendine 2 araba devlete alıyorsun resmen kul hakkı hangi ülkede bu kadar pahalı ?

• Hocam bu ındirimler olur mu bilmiyorum ama öncelikle emeğine, eline koluna sağlık olsun. Bir sey sormak istiyorum Honda Civic Eco Executive de 1600cc altında buna indirim gelmesi beklenmiyor mu anlamadım. Bunun matrahi ne kadar nerden öğrenebiliriz bunu. 211 ken kapora verdiğim arac 34 gun sonra 252 bin oldu. Daha da artacaksa almaktan vazgeçicem çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence yarın bayilere bu msg kopyalayıp göndersinler
    Helal olsun emeğine sağlık

• Vay be bindirim Corba kasigi yerli araca tesvik cay kasigi ile yapilmis onunda devamliligi maximun 2 ay.Alsatci galericilerden bulunmaz sinirda olan araclarda

• Teşekkürler dostum. Tam aradığım buydu. Emeğine sağlık.

• hadi iyisiniz fakirler
  • Esnaflık yapmış herkesin ve aklı birazcık çalışan her tüketicinin bilebileceği gibi, oto distribütörü, bir alt vergi dilimine giren aracına zam yapmayı bırak, bir alt vergi dilimine indirmek fiyat indirmeyi bile ister. Ancak bu iş o kadar kolay değil. %60 ÖTV varken 129 bin ₺'ye sattığınız aracı %50 ÖTV ile satmak için o fiyatta tutarsanız, Maliye, kabusunuz olur, müşteriye ikram ettiğiniz çayın gider makbuzunu sorar. Daha önce oldu, cumartesi akşam üstü fiyat indirimi yapan sigara fabrikalarına 2 saat sonra maliye müfettişleri gitti, indirim iptal edildi.

• Chr 207 binlik paketi yeni vergi matrahına girip zam alacak mı arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: emir66

Hocam bu ındirimler olur mu bilmiyorum ama öncelikle emeğine, eline koluna sağlık olsun. Bir sey sormak istiyorum Honda Civic Eco Executive de 1600cc altında buna indirim gelmesi beklenmiyor mu anlamadım. Bunun matrahi ne kadar nerden öğrenebiliriz bunu. 211 ken kapora verdiğim arac 34 gun sonra 252 bin oldu. Daha da artacaksa almaktan vazgeçicem çünkü
    Hocam eski ÖTV matrahlarına göre %50 ÖTVnin vergiler dahil üst sınırı 212.400 dü. 1 TL bile geçerse %60 ÖTVye geçip fiyat 226.561 TL çıkıyordu. Yani sizin araç %60 ÖTV deydi. Şöyle hesaplayabilirsiniz. En son 252 iken.

252.000/1.60(eski ÖTV)/1.18(KDV)= 133.474,57 TL net fiyat

Ne yazık ki 3.474,57 TL ile yeni %80 lik dilime giriyor ve yeni fiyat

133.474,57x1.80(Yeni ÖTV)x1.18=283.500 TL oluyor. Ama net fiyattan 3.475 TL indirim alabilirseniz araç %50 ye girer ve fiyatı

129.999,57x1.50x1.18=230.099,25 olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Tracy-Mcgrady kullanıcısına yanıt
    Hayır zamlanmayacak. ÖTV dilimi değişmedi. %50 de kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

Hayır zamlanmayacak. ÖTV dilimi değişmedi. %50 de kaldı.
    Teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

Teşekkür ederim :)

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

• Hocam baya emek vermissin.

quote:

Liste fiyatı 226.560,01 ile 245.440 TL arası olan araçlara en az 14-16 bin arası indirim gelmesi gerekiyor.
    245.440/1.60(ÖTV)/1.18(KDV)=130.000 net fiyat.

Bu aralikta 245 e yakin olanlar da indirim olacaktir 15 bin civari olacaktir. Tabi bazilari eylul zammi ile yuzde80lik dilime gececek onlara yapacak bir sey yok ama yuzde 50lik dilimde kalan araclarda indirim mecbur olacak bunu bayinin yada ureticinin engelleme sansi yok. Ama 226ya yakin olanlar butuk ihtimal biraz fiyati oteleyeceklerdir ve indirim 15 yerine 7-10 bandinda olacaktir.

benim tahminim bu yonde.
  • imkanı olan ve bayilerde bulan varsa egea 1.3mjet alıp geçsin.

• Fiyatlar inmez bayiler seramik kaplama ve aksesuar iteler

• Matrahlar her yıl başında güncelleniyor mu? Yani 130bin sınırının güncellenerek artma durumu var mı?

• Konu sahibine teşekkür ederim emeğinize sağlık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.