Şimdi Ara

ÖTV DÜZENLEMESİ SONRASI İNDİRİM GELMESİ GEREKEN BİNEK ARAÇLAR SIRALI TAM LİSTE(Yeni Fiyatlar Eklendi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
44
Favori
74.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
844 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: judger90

bu kadar devlet düşmanı olmamak lazım bence bu ülkede yaşıyoruz sonuçta bende savunmuyorum bu vergileri ancak her ülkede politika farklı

Mesela amerikada araba ucuz burada pahalı
    Türkiyede çoğu sağlık hizmeti çok uygun mesela covid-19 tedavisi bedava amerikada bu hastalığa yakalansanız 15.000-25.000 $ arasında para talep edecek hastaneler sizden

Bizim ülkede arabaya binmenin bedeli bu işte yapacak bir şey yok arabasız yapamayacağımıza göre mecbur fırsatları değerlendirecez

Alıntıları Göster
    bunları hangi toplantıda veya açılışta ezberlettiler ?

• Şubat ayında 5 yıl kullandıktan sonra passat variant 2015 model aracımı sattım fiyatı 149 bin tl ye, insignia niyetim vardı full paket bayiye gittim 280 bin fiyat verdiler ama araba yoktu 1 hafta sonra aradılar bir müşterinin kredisi cıkmamıs tamam dedim ben alıcam gel gör benimde kredim çıkmadı, kredi faizleri düştüde ne oldu kredi kartını 3-4 defa geç ödedim saçma sapan işler, istersen faizleri %0.20 düşür bankalrın vicdanına kalmış, bi yerden nakit para geldi uzatmaya gerek yok geçen ay denizliden orta paket araç buldum ertei gün otobüse atlayıp gittim işlemleri hallettim rakam 301 bin tl, ve bugun bakıyorum fiyat 395 bin olmuş, durumunuz varsa uzun vadede kullanıcaksanız alın piyasalar berbat Allah sonumuzu hayırlı etsin dicek bişey yok, bişey yazsam trolcüler atlıcak, Allah herkesin gönlüne göre versin, bu dünyanın diğer tarafıda var hak yemek kul hakkı yemek kısacası ben hakkımı helal etmiyorum anlayan anladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ÖTV DÜZENLEMESİ SONRASI İNDİRİM GELMESİ GEREKEN BİNEK ARAÇLAR SIRALI TAM LİSTE(Yeni Fiyatlar Eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 1 Eylül 2020; 23:41:14 >
  • superbin baz donanımı 280bin vergisiz fiyatı 131.800 yapıyor. 2 bin ucuzlatıp 129.900 yapsalar araç %50 lik ötv ye girecek ve 230bin den fiyatlanıcak. Neden böyle birşey yapmıyorlar. Gerçi bir üst donanım 317bin aradaki fark 90bin olacak. Böylece diğer donanımları kimse almaz. Bu dediğim olay kamiq 1.0 içinde geçerli. Gümrük girişi 130.800tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 1 Eylül 2020; 23:51:39 >
  • Hocam istediğin kadar yaz yazdığın burda kalır seni beni ipleyen yok, o yüzden fazla kafa yormaya gerek yok, ben burdan yazsam gelşn toplanalım zamlara itiraz edelim yol kapatalım desem, terörist olur dava açan açana, sesimiz çıkmadığı için kimse bişey yazmasın öyleydi böylydi diye,, ya o kadar yazılcak şey varki yazamıyoruz konuşamıyoruz, kuyruğumuzu sıkıştırp ne olursa olsun mantığıyla yaşamaya devam ediyoruz

• judger90 kullanıcısına yanıt
    Evet ülkede politika farklı ama şu an vatandaşın yaşadığı saçmalığın haddi hesabı yok. Adamlar verginin vergisini alıyorlar; hadi onu bırak araba, telefon alırken koparılan TRT payı da nedir ya? Veya kendi sorumsuzluğu yüzünden yataklara düşüp, devletin bizim cebimizden çıkan parayla adamı ücretsiz tedavi etmesi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emeğine sağlık

• Eline sağlık, çok uğraşmışsın. Egea ve birkaç dacia, renaıukt b segment dışında 200 bin altında araç yok. Rezalet bir haldeyiz. 15k üzerinde kazanmayan da zor alır bu araçları, kira, sosyal hayat vs de düşünürsek.

• Hyundai ile Renault fiyatları eklemeyi unuttu herhalde.
  • Beyler bisiklet almak için araç kredileri çekildimi

• Benim anlamadığım honda eco executive zaten 211binde 230bine gelmişti. Sonra ne ara 251bine zıpladı da şimdi tekrar düşüyor. Eco elegance daha geçen ay kampanyalı 193bineydi executive 230bindi. Saçmalık resmen. Zaten fiyatlar yüksek markaların da satmaya niyeti yok sanırım.

• Nyiragongo kullanıcısına yanıt
    Hocam. Dizel Polo 95 beygir 310 bin tl. Civic’in zamlı fiyatı bile ucuz.

• Ya arkadaslar ne olacak bu ulkenin hali?! Allah kahretsin bu din tacirlerini, ulke ne hale geldi...

• vay arkadaş, 40 bin tl anca edecek symbol yüz küsür bin lira...
  • Bu gidişle egea ve sümbül arasında tercih yapicaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anaoglu

Beyler bisiklet almak için araç kredileri çekildimi
    Bisiklette ÖTV yokken acele ediniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat fiyat güncelliyor. Dolar % 8 cıktı bir ayda. Bakalım fiyatlar ne olacak

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Söylediğinizi yapsalar bile ellerinde araç yok. Sipariş verip 2 ay sonra araç geldiğinde araca 1000 tl zam yapsalar( 15 günde 1 zam geliyor araçlara ) fiyat uçup gidecek. Bu defa insanlar 1 günde 90000 zam mı olur diyecek. Yani sabit fiyat garantisi gerek ki öyle bişeyi hayatta yapmaz vw grubu ...

• Acaba bir gün bu halk birlik olup da mesela araba alırken, hangi hizmetlerin karşılığı olarak devlete araba fiyatının yerine göre 2-3 katı kadar vergi verdiğini yani araba alırken verdiği verginin kendisine nasıl bir geri dönüşü olduğunu sorgulayacak mı? Sadece araba değil, her şeyde geçerli.

Aslında cevabı biliyorum. Bu ayrışmışlık, bu kutuplaşmışlığın geri dönüşü yok benim gözümde, kadere razı gelmek de artık genetiğimize işlemiş zaten. O yüzden belki arada göstermelik, gaz almalık ufak değişiklikler olur ama bu düzen kolay kolay yıkılmaz. Baştakiler değişir, kıçtakiler değişir, zaman değişir, düzen yine bu civarda seyreder bu topraklarda.

Sırf emeğinin karşılığını adil bir düzende alabilmek ve elin asgari ücretli Hans'ı, beyaz yakalı Mark'ı kadar yaşayabilmek için vatanından gitmeyi hayal etmeye mecbur bırakılmak ne acı. Ben yapamadım, yapabilen arkasına bakmasın.
  • cemall058 C kullanıcısına yanıt
    Zaten fiyat listesi 31 Ağustos ve 1 Eylül arası geçerliydi :) altta ufak punto ile yazıyordu

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.