Şimdi Ara

ÖTV değişikliği sıfır otomobillere fiyat avantajı getirdi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
5.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Toyota'nın geçen yıldan elinde araba mı kaldı nedir? Yıl sonuna doğru da haber kılıklı reklam çakmışlardı birkaç tane...

Bu haberlerde benim anlamadığım, bir ürünün ikinci el fiyatını o ürünün sıfırı belirler... Yani, sıfır araba hiçbir zaman avantajı yakalayamaz. Çünkü sıfır aracın fiyatı bir sebepten düşerse, ikinci elinin fiyatı da düşer.

Düşmüyorsa sıfır alırsın. İkinci eli elinde kalan adamlar elbet fiyatı düşürmek zorunda kalır.

Neyse, bence Türkiye'de bu işlere fazla şey etmemek lazım. Almayacağım ulan! Çatlasanız da, patlasanız da almayacağım. Arabaya vereceğim parayla neler yaparım oğlum ben!? Almayacağım. Siz distrübitörler ağlayacaksınız. Kime ağlayacaksınız? Hükümete. O hükümet de bana ağlayacak. Diz çökecek, salya sümük ağlayacak. "Ne olur al Hüseyin" diyecek. O gün gelene kadar almayacağım. Giderim tekne alırım, araba gene almam. Olana binmeye devam edeceğim. O yüzden bu tarz, limit arttırımı haberine gömülü reklam muhabbetlerine daha da kılım.

Bu arada Delaware'de internetten başvuru ile şirket kurulabildiğini biliyor muydunuz? Ben de yeni öğrendim. Teknenin cücük kadar yıllık vergisi var. Onu da ödemek istemezsen, gidip Daleware'de şirket kuruyorsun. O şirkete kayıtlı oluyor tekne. Bitti gitti.
  • rüyamda reis'i gördüm;

bir at yarışı düzenleniyordu,ganyan kupon düzenliyordum, reis atın üstünde jokeydi,, baktım kendisi de adamlarına kupon oynatıyordu, kendisinin ve ekurisi bir kişinin kazanacağını yanındaki adamlarına söyledi,, millet reis kazanamayacak diye söyleniyordu,, niye kazanamasın derken birde ne göreyim reis'in atına karşı spor otomobiller,, neyse yarış başladı bmw coupe ile bmw m5 çarpıştı ve tesla elektirik arızası verdi hatırlamadığım birkaç marka vardı,, nihayetinde reis kazandı,, tabii bende reisin elini gördüğümden reise oynamıştım zengin oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu halk herşeyi hakeder köleleşme yoludur araç % 100 devlet vergisi alıyor yakıtada öyle sosyal haklardada öyle ve hala biri konuşsa feto veya terör örgütü vay be bu tür halkına kim bedua etti ????????????????

• Bu bir nebze kepçeyle alıp kaşıkla verme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahahahhaha

Siz yakinda darbenin sifresi diye Gta 5 sifrelerinide paylasirsiniz.

Adamlar bildigin billur geciyor c sinifi araba 120 lira olmus adamlardaki kafaya bak yarabbim.

• Utanmanız varsa bu haberi silmeniz lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence, sözdötv avantajından kaynaklanan 2.500tl yi değil de 40bin tl lik arabaya 78bin tl ödememizi haber yapmanız gerekirdi!
  • Bence, sözde ötv avantajından kaynaklanan 2.500tl yi değil de 40bin tl lik arabaya 78bin tl ödememizi haber yapmanız gerekirdi!

• Zam kazığı daha az olacak diye sevinmelimiyiz yani? Uyduruk araçlar bile lüks fiyatlara satılıyor artık.
    Türkiye'de araç sahibi olmak ultra lüks birşey artık. En kötü sıfır aracı almak için ortalama maaşlı bir üniversite mezununun
    elindeki tüm parayı yatırıp sürünmesi lazım yıllarca. Hadi aldın diyelim garajda ya da kapı önünde çürüyecek bir çok kişinin yaptığı gibi.
    Millet benzin pahalı diye arabasını düzenli kullanamıyor.
  • donanımhaber de bir A Haber havası,bir sabah gazetesi havası izlenimi aldım...Kardeş sizin neyin kafasını yaşıyorsunuz.Adamlar boruyu geçirdi,siz yağlıydı diye mutlu olun diyorsunuz.

• Herkes bişey sallamış ama benim gördüğüm gerçekte olan.
    Mesela C-max araçlarında titanium modellerinde 10 bin tl bir indirim söz konusu 2017 modellerde bu düzenlemeden dolayı..
    Yani fiyatı yüksek olanlarda sınırı geçen modellerde indirim olmuş evet. Hee araba fiyatlar kazık mı hem de çok. Ama olayın tanımı bu. Bilip bilmeden yazmayalım.
  • 46 bin nedir ya

sanki EURO 1 TL

kendileri 100.000 euroluk arabaya biniyor

vatandaşa 10.000

• Gelin bize zinkaflı küfür edin demenin kibar yolu
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Toros'a 26000 fiyat çeken de görüldü. 30 40 bin civarına adamakıllı sıfır araba olsaydı bu fiyatı çekebilir miydi? Hayır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Offf 80bin tl verdiğimiz araç 3 bin tl ucuz olsa ne olur olmasa ne olur.Haberi giren kendi yazmış zaten,45 binlik araç vergiyle 80 bine geliyor diye.

45bine gelen aracın vergilerle maksimum 50 bin olması gerekir,normal ülkelerde böyledir.

Hangi normal ulkeler?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Billur geçme vol.2875478542.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Offf 80bin tl verdiğimiz araç 3 bin tl ucuz olsa ne olur olmasa ne olur.Haberi giren kendi yazmış zaten,45 binlik araç vergiyle 80 bine geliyor diye.

45bine gelen aracın vergilerle maksimum 50 bin olması gerekir,normal ülkelerde böyledir.

Hangi normal ulkeler?

Herhangi bir ülke,bizden biraz gelişmiş olan her ülkede,
    ÖTV denilen şey zaten adı üstünde özel tüketim,avrupada belli başlı ürünlerde var ve oranı da bizdeki gibi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Toros'a 26000 fiyat çeken de görüldü. 30 40 bin civarına adamakıllı sıfır araba olsaydı bu fiyatı çekebilir miydi? Hayır.

Onu alan akılsız çıkarsa o da o paraya satar tabii ki...

O paraya klasik adayı daha genç bir araç alınır. Alınan araç yıl geçtikçe değerlenir...
  • Ne biçim haber bu ? Şaka yapıyorsunuz galiba. Keriz miyiz biz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz daha sıkarsanız sinekten yağ bile çıkabilir, denemeye devam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.