Şimdi Ara

OTURUP KARA KARA GELECEGİ DÜŞÜNMEK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
4
Favori
41.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
264 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Akreditasyonlu tıp fakülteleri için geçerli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hedeftip35 kullanıcısına yanıt
    Fiyatı ne peki hocam. =D pahallı yazmışlar biraz araştırdım da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene 37,5 a almıştım rotring 500 ü alırken ne ara bu kadar arttı fiyatı diye saydırımıştımbunlar hep cehape ziyniyeti yOL yABtı yoL

• onların rotring kalemi varsa bizimde allahımız var ne diyimm
  • Serhtt44 S kullanıcısına yanıt
    Yok bizimde allahımız var demiş çok değerli cumhurbaşkanımız canımız kanımız tayibimiz o olmasa ekonomi yerlerde olurdu . Şuan gayet güzel yokuştan aşağıya hızla gidiyoruz frensiz . Allah'a dua edince artık ne olacak bilmiyorum ama reisimiz dua edin diyorsa vardır bir bildiği .

• Sıçtık bittik beyler işte.. Evlenmekde hayal oldu artık bundan sonra karnımızı doyurmanın derdine düşeceğiz...

• Geçen ay Laptop bozuldu, almak istediğim makine şu an 6000tl oldu, fiyatı 2k arttı.

Üni son sınıfa geçtim yurt dışında yl yapmak istiyordum yalan olacak gibi gözüküyor.

Bu arada hala Laptop alamadım

• Sadece okumak için değil ki.

Evlenmek, yuva kurmak bile hayal oldu. Ev araba alma konusuna girmiyorum bile.

Orta sınıf bi cep telefonu için 1 maaşınızı feda etmeniz gerekiyor.

Asgari ücret kazanıp, elektronik eşya veya dolar ile bağlantılı herhangi birşey almayı düşünmek bile insanın nefesini keser oldu.

Gençler olarak büyük bir çoğunluk oturduk sadece izliyoruz. Ve zamanımız geçiyor, vaktimizi yiyorlar. Hayatımız sönüyor...

10 yıl önce ne kadar güzel bir ülkeydik...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tony Ferguson

rotring 500e kırtasiye 72tl dedi 80 yaprak defter fiyatı 8tl ortalama bi matematik soru bankası 40tl mezuna kalıcam sanırım beni bile derinden etkiliyor bu durum
    5 sene once yuzune bakmadigim 5 liralik tikky bile olmus 27 lira. Kalem zevkimiz var bir onu bile cok goruyorlar.

👍🏻

• quote:

Orijinalden alıntı: hedeftip35

6 yıl bitse de usmle ye girip siktir olup gitsem
    Ahhh geçen seneki ben :))

Gel gel zenginsen girersin USMLE'ye :)

Sırf sınav masrafları 15k doları buluyor.Kabul alabilme şansın bile düşük.Ailen dolar düşükken kenara-ilerisi için- para koysun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramsarDoc -- 11 Ağustos 2018; 14:1:1 >
  • KaramsarDoc kullanıcısına yanıt
    Hocam ABD de yasamak 1milyon dolar ona göre baya ucuz

• Bu durumdan nasıl etkilendiğimi anlatıyorum. Orta halli bir üniversitenin inşaat mühendisliği bölümünü birincilikle bitirdim geçtiğimiz Haziran ayında. Daha önce Erasmus yapmıştım ve gerçekten yurtdışı eğitimin kıymetini anlamıştım. Son senemde yurtdışında staj bulmak için aylarca uğraştım. Yurtdışı bağlantıları olan hocalarıma söylediğimde afedersiniz takmadılar bile. Yüzlerce üniversite ve şirkete mail attım. En son Edingburgh Üniversite(Avrupa'nın en iyilerindendir)sinden Çinli bir hoca beni yapacağı bir araştırmaya asistan olarak kabul etti. Havalara uçmuştum çünkü okuduğum üniversite seviyesi itibariyle Edinburgh'a herhangi bir anlaşma kapsamında öğrenci gönderecek bir üniversite değildi. Ancak ben maaş talep etmemiştim ki talep etmeniz halinde staj bulmanız neredeyse imkansız. Okulun vereceği hibeye güvendim. Kabul işlemleri vs. derken belgelerle günlerimi harcadım ki aynı zamanda bir yarışmaya hazırlanıyorduk ekipçe. Neredeyse kafamı kaşıyacak vaktim yoktu. Edingburgh'un eğitim anlamında bana çok katkısı olacağını düşünmüştüm çünkü şantiyeden ziyade işin hesap, kitap, tasarım tarafında olmak istiyordum. Birleşik Krallık Erasmus için CoS Number denen bir sponsorluk ister ki bunu almak da hayli çilelidir. Yaklaşık 2 ay bunun için uğraştım ve sonunda aldım. Vize başvurusu için elimde her şey vardı. Kalmak için görüştüğüm okulun yurdu staj tarihimin değişmesinden dolayı yalnızca yıllık müracaat aldıklarını 2 aylık bir kayıt alamayacaklarını belirttiler. Haliyle diğer seçenekleri araştırmaya başlamam ile hayallerimin suya düşmesi bir oldu. Kalınabilecek en ucuz evler haftalık 90 gbp civarında idi(köpek bağlasan durmaz) ve okulumun ilk aşamada vereceği hibe benim konaklamama yetmiyordu bile. Babamın emekli olması aynı zamanda da şu sıralar ailemin ekonomik anlamda bana destek olamayacak olması ile Edinburgh'da staj hayalimi çöpe attım. Bir miktar birikimim vardı ve TOEFL sınavına hazırlanmak için harcayayım bari yüksek lisans yaparım dedim. Geçen gün TOEFL kursuna kayıt oldum. Bir hafta sonra dolar uçuşa geçti. TOEFL'ın ücreti 185 dolar ve gerçekten karşılayamayacak duruma geldim. Haliyle sınav ücreti 660 TL'ye sabitlenen IELTS kursuna geçtim. Bundan sonrası ne olur nasıl olur bilemiyorum. Burs bulmadan yurt dışı yüksek lisans hayal gibi ama çabalıyoruz işte.

• ONLARIN erasmusu varsa bizim de Allah'ımız vat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nik yorum uyumuda guzelmis.
    (orta dogu ulen bura ne bekliyonuz)
  • Olmadı imam hatip okulları var kuzum. Hani mükemmel başarı yüzdeleriyle geleceğimizi teminat altına alan beton yığınları...
    Girde KOL gibi sinavi gor yallah Tus a

• Ulan denk gele gele bu döneme denk geldik zalimsin dünyaa
  • yuh 2010 da mı ne 2012 de olabilir o zamanlar aldım 10 liranın altında idir yanında silgisi ucu da vardı 72 lira mı olmuş şimdi vay vay vay.bir kalem 72 lira olmuş vay be

satayım almak isteyen varsa 50 ye bırakırım üniversitede sadece sınavlarda kullandım hala yeni gibi duruyor

düzenleme:

pardon bu rotringin farklı bir kalemiymiş benim aldığım şu an 20 tl ye satıyorlar.

sizin bahsettiğiniz rotring 500 ayrı birkalemmiş

ne özelliği var bunun böyle... bende aldığımda memnunum valla. tikky benimki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 24062018 -- 11 Ağustos 2018; 17:38:28 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.