Şimdi Ara

Otoyolda otobüs ve kamyonları trafiği allak bullak etmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir de kamyonların lastiğinden sıçrayan taşlar yok mu? Sövmek ne kelime...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinirlenmek gerekirken bu videoyu izleyip gülümsüyor insan. Maşallah allah kaza bela vermesin. Hiç bir aracı yakın takip edip sellektör korna yapmayın. Kamera varsa ve şikayet ederse 1.5 yıldan dava açılıyor bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldon-Cooper -- 19 Ağustos 2018; 20:12:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Bizim insanımızın anlamamakta ısrar ettiği bir mesele var. Otobanda sağ şerit meselesi.
    İşin doğrusu, kurallara uygun olanı, dünya'da ki bütün insanların yaptığı; hızının uygun olduğu en sağ şeritten gitmektir. İstersen 200 ile git, senin sağındaki şerit boş ve müsait ise oradan gideceksin.
    Bunu ne zaman şehir dışına çıksam yaşıyorum. Çoğu zaman sağ şerit alabildiğine boş oluyor. Ama herkes orta şeritte tin tin gidiyor. Ben 120 sabitleyip gitmek istiyorum. Sol şeridi işgal etmek de istemiyorum. Orta şeritte tren gibi giden beyefendiler/hanımefendiler yüzünden sinirlerim bozuluyor. Yahu tamam 80-90 ile rahat rahat gitmek istiyorsun. Be adam sağ şerit bomboş ne diye ortada ısrar ediyorsun?
    Ben de çoğu zaman en sağa geçip 120-130 ile rahat rahat gidiyorum. Sağlarından hızlıca geçip giderken, orta şerittekilere bakıp istemsizce sırıtıyorum.
    Yer yer sol şeritten hızlı gittiğim bile oluyor.

Trafikteki anlamsız yoğunluğun sebebi bu şekilde gereksiz yere şerit işgal edenlerdir.
    hızlı giderken sağ şeridi, tali yoldan ana yola giren araçlar ve sağ şeritte tın tın giden araçlar yüzünden pek tercih etmiyorum yani güvenlikten ötürü.

• bite pozantıyı görün kamyonu tir, tını kamyon 130 dan 40 km düş bekle sol şeritte yol versinler

• nacker kullanıcısına yanıt
    Sebebi basit. Sağ şeritten giderseniz önünüze kamyon tır park halinde bir araç vs sürekli çıkar hızı koruyup gitmek isterseniz ise orta şerit dolu yada arkadan hızlı bir araç gelir geçemez mecbur yavaşlarsın. Sol şerit zaten beyaz filo araçları ve lüks araçlar içindir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Ben otobandan bahsediyorum, dolayısıyla önünüze birisinin fırlama ihtimali yok.

Anca emniyet şeridinde tır falan olabilir. Bunun da çözümü basit, önünüzü görmediğiniz yerlerde temkinli olacaksınız.

Hiç gittiniz mi bilmiyorum, özellikle hafta içi otobanda Gebze'den sonra, özellikle Sakarya düzlüklerinde bu durumu neredeyse her gidişimde yaşıyorum.

Sağ seride geçip km'lerce önüme hiç bir araç çıkmadığı oluyor. Çıkan olursa da sola geçip iki dakikada solluyorum.

Bir de sağ şeritten bile yavaş gittiği halde orta/sol şeritte ısrar edenler var ki, her seferinde arkalarından bayağı bir şey söylüyorum.

• Bayram seyran hariç uzun yolda böyle olaylara şahsi olarak çok rastlamadım.Böyle öküz otobüs ve tır şoförlerine denk geldim ama onları bir kenara bırakırsak;bayram gelince böyle sakat,beynini aldırmış, zekası az daha olsa gerizekalı olacak bir tayfa var, senede bir uzun yola çıkan; Allah'ım sollama nedir bilmez, kendi şeridini ortalamak-şeritte kalmak nedir bilmez,sinyal nedir bilmez,100-110 a sabitler, önüne bir araba çıkar; ne bir gaza basayim,ne birşey yapayım yok.Aynı hızla sola atlar, selektör yaparsın yol vermez.Bazen saglarsın Allah'ın beyin yoksunu ayna denen seyi de bilmediği için birden önüne atlayabilir bu sefer.

Bakın cidden söylüyorum bunu; x şehrine,ayni güzergahta bir bayramda gidin, birde bayram sonrası veya öncesi gidin.Dediğim sakat tayfanın trafikteki etkisini daha net görürsünüz.Sanki pusuda bekliyor i***ler.

• nacker kullanıcısına yanıt
    Aynen İstanbul Ankara arası çok kullanırım. Dediğim olay şu 80-90 ile gidiyorum en sağ şeritten önüme ışığı yanmayan eski bir arac, tır kamyon vs sürekli çıkar mecbur ortaya geçeceksin ortada hızlı gelen araçlar, yada yoğunluktan geçemiyor mecbur fren sonra tekrar hızlanma vs bir sürü vakit kaybı makasta atmam yapım gereği. O yüzden orta şerit en güvenli yer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne desen haklısın ama arabanın sesi gerçekten harika. Ben sadece oraya takıldım. 😀 MAŞALLAH diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Bizim insanımızın anlamamakta ısrar ettiği bir mesele var. Otobanda sağ şerit meselesi.
    İşin doğrusu, kurallara uygun olanı, dünya'da ki bütün insanların yaptığı; hızının uygun olduğu en sağ şeritten gitmektir. İstersen 200 ile git, senin sağındaki şerit boş ve müsait ise oradan gideceksin.
    Bunu ne zaman şehir dışına çıksam yaşıyorum. Çoğu zaman sağ şerit alabildiğine boş oluyor. Ama herkes orta şeritte tin tin gidiyor. Ben 120 sabitleyip gitmek istiyorum. Sol şeridi işgal etmek de istemiyorum. Orta şeritte tren gibi giden beyefendiler/hanımefendiler yüzünden sinirlerim bozuluyor. Yahu tamam 80-90 ile rahat rahat gitmek istiyorsun. Be adam sağ şerit bomboş ne diye ortada ısrar ediyorsun?
    Ben de çoğu zaman en sağa geçip 120-130 ile rahat rahat gidiyorum. Sağlarından hızlıca geçip giderken, orta şerittekilere bakıp istemsizce sırıtıyorum.
    Yer yer sol şeritten hızlı gittiğim bile oluyor.

Trafikteki anlamsız yoğunluğun sebebi bu şekilde gereksiz yere şerit işgal edenlerdir.
    Yaptiginizi bende yapiyorum ve sunu cok net gozlemlerime gore soyleyebilirim ki Istanbulda sag ve onun solundaki 2 serit cogu zaman soldaki iki seritten daha hizli akiyor

Insanlari anlamakta zorluk cekiyorum sol iki seritte 100-120 arasi gidip asla yol vermiyorlar ya da hizlanmiyorlar.. Artik boyle yapmak yerine sagdaki serit bossa oradan hizlanip bu moronlar kabilesinin onune gecip basiyorum. Kabile dedim cunku bu halde trene baglayip sol iki seridi isgal edenler cok var asiri garip bir olay sol iki seridin tika basa dolu sagin bos oldugunu gorunce bir an acaba trafigin soldan aktigi bir sehirde mi araba suruyorum acaba diye suphe ediyorsun kendinden

• Ankara İstanbul arası lüks araçlar ve otobus/kamyonlardan çok çekersiniz. Gerçekten sol şeridi sürekli meşgul ediyorlar.

Hiçbir şey yapamazlarsa orta şeritte selektör yapar taciz ederler sağ ve solunda 2 şerit boş olmasına rağmen.

Düzeltme: Araç kamerasının markası ve modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozak07 -- 20 Ağustos 2018; 1:9:44 >
  • bir de şöyle bir şey başınıza geliyor mu merak ettim. hangi şeride girersem o şerit ilerlemesi diğerlerine göre yavaş oluyor. ortaya geçiyorum sol veya sağ akıyor. sola geçiyorum diğerleri akıyor. delirmemek elde değil :) tam bir murphy kanunu sonucu.

egzoz olarak büyük hks vardı. malum polis cezaları ve bu araçlara olan önyargı yüzünden egzozu varex ile değiştirdim. ara yollarda sesi kapatıyorum. uzun yolda mecbur açıyorum. çünkü motor yüklü olduğu için egzozun turbo ve motoru sıkmaması lazım. zaten egzoz kapalı olduğu zaman bastığımda belli limite takılıyor turbo. şimdiki sesi bende çok beğeniyorum.

inşallah sizlere de beni de Allah kaza beladan korusun.

ekleme: kamera sjcam sj4000 wifi. eski bir model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 20 Ağustos 2018; 13:45:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.