Şimdi Ara

Otoyolda EDS kamerası var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cahilliğime verin gerçekten bilmediğimden soruyorum.

Geçen gün İstanbuldan Çorluya gittim.

3.Havalimanından kuzey marmara otoyolu üzerinden gittim.

Otoyol boyunca hız sınırının 120 ile belirtildiği ışıklı levhalar vardı fakat yol bomboş olduğu için 200 km/h aşağısına hiç düşmedim.

Yolda hiç EDS uyarı levhası,kamera falanda görmedim.

Sizce hız cezası gelir mi? Bu yolda 120'yi geçince ceza yazıyorlar mı?

• Türkiye'de 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda Hız Koridoru uygulamasına geçilmiş durumda. Buna göre araçların otoyollardaki ortalama hızları, gişelere giriş çıkış süreleri dikkate alınarak hesaplanıyor ve hız ihlali yapan sürücülere ceza kesiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barracud@

Türkiye'de 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda Hız Koridoru uygulamasına geçilmiş durumda. Buna göre araçların otoyollardaki ortalama hızları, gişelere giriş çıkış süreleri dikkate alınarak hesaplanıyor ve hız ihlali yapan sürücülere ceza kesiliyor.

Hız koridoru olan yollarda tabelalarla belirtiliyor benim bildiğim.

Benim gittiğim yolda hiç koridor tabelası yoktu.

İnşallah ceza gelmez bakalım.

• KMO'yu anadolu yakasında kullanıyorum, neredeyse her girdiğimde 200+ süratleri görmüşümdür, şimdiye kadar bir ceza gelmedi. En son geçen ay girmiştim.

Tabii hiç gelmeyeceği anlamına gelmiyor bu.

• o yollarda ceza gelen elbet vardır ama çevremde hiç duymadım
  • 2.5 yildir yaklasik olarak haftada en azindan 1-2 kez Kuzey Marmara otoyolunu kullaniyorum, oradan da Fatih'e baglaniyorum. Su ana kadar henuz hic ceza gelmedi.

• o yolda 120 ile gitmek ayıp gibi bişey. Yol o kadar akıcı ki 200 zaten 120 gibi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toxicated

o yolda 120 ile gitmek ayıp gibi bişey. Yol o kadar akıcı ki 200 zaten 120 gibi geliyor

Aynen öyle...

Hız limitlerine daima uyan ben bile geçen ay kuzey marmara otoyolunda 130 ile giderken tahrik olup ilk defa 220 ve üstü hızlara çıktım ceza gelmedi. Arabam da yağ gibiymiş maşşallah sanki 100 ile gider gibiydim...

Aynı yoldan kamyonla geçerken takograftan dolayı aşamadığım tüm hız limitlerinin intikamını da almış oldum :)))

Şimdilik bu yolda sabit eds yok ya da devre dışı muhtemelen ama elbet bir gün birileri ilk ceza yazılan kişilerden olacak.

Hız felakettir biz yine de kurallara uyalım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.