Şimdi Ara

Otoyola düzenlenen 120km/h sınırı hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
2
Favori
9.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bisiklet kullanımı bi artacak olsa var ya anında bisikletlere plaka takıp okkalı bi yıllık vergi getirirler. bisiklet satın alımlarda ötv, mötv, trt vergisi, toki vergisi getirirler.

bisiklet yollarının başına gişe koyup, okkalı bi giriş ücreti çakarlar, para devlete de gitmez, vergi borcunu silmiş oldukları cengiz'i aracı kuruluş diye koyarlar paralar cengiz'e gider. cengizden sonra nereye gider kim bilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iki gise arasındaki kilometre bolu 120 değil forumdaslar. Oyle hesaplarsaniz cezayı yerseniz.

Tüneller ve oncesi/sonrası 90 olan yerler var. Bazı eğimli bölgelerde de farklı hız tabelaları var. Onları da dikkate alacaksınız. Linkteki haber tam doğru değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E adam 180 basar otoyol bitmeden sağda iki çay içer gene belirlenen sürede çıkar

• yapılan yollar 120 limitini kaldırmayacağını bildikleri için hız koridoru uygulaması koyalım da bari biraz daha para kazanalım demişler...

NOT: Bizi kıskanıyorlar!

• heatblast kullanıcısına yanıt
    O yüzden anlamsiz zaten.

Çişe dursam yirtiyorum

• En iyisi, hem gisiler arasi mesafe ölcümü hem otobana radar hem otobana cevirme hem eds birkac yere.. bide iki gise arasi süre sinirlamasi olmali mesela, 40dk ile 43dk arasi gecilmeli diye yavas gidene de ceza gelmeli. Dolmuscular gibi süreli gitmekte iyi olur

• 150 ile gidip gişeden çıkmadan 20 dk beklerim diyen arkadaşlar için soyluyorum1. Otobanda ara ara kontrol noktaları olacakmış. Bu kontrol noktalarından hizli geçerseniz yine ceza yazılacak. Zamanla bu noktaların yerini öğrenir insanlar ama simdilik caydırıcı görünüyor.

• Diablo kullanıcısına yanıt
    %10 tolerans anlık hızın ölçüldüğü radarlı olçumlerde geçerli. Burada ortalama hıza bakıldığı için tolerans yok. 120.1 çıksa da ceza alırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yirthan kullanıcısına yanıt
    Ölçüm sadece gişe aralarında yapılmayacak. Mola yerlerinde ve yine belirli mesafelerde de kameralar olacak. Mola yerinde geçirdiğin zaman sayılmayacak. Şimdilik sadece gişelerden hesaplanıyor. İleride trafik kameraları artınca bir yerde durur beklerim olmayacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda trafik polisi var ona sordum.

Sürekli 132 ile gidebilirsin %10 halen geçerli dedi

• Mola yerini saymayacaksa onun da çözümü vad sabitler 50'ye 10 dakika 50 ile gidersin. O da olmazsa yakar 4lüyü herhangi bir yerde açarım kaputu araba bozuldu diye neden duruyorsun denemez heralde.

En iyisi arabayı satıp tekrardan 1.3 mjet falan almak, istesen de gitmiyor.

• Cokda fazla korkmaya gerek yok araclarin hepsinde bir miktar yukari yonlu sapma var yani ibreniz 110 gosterirken araciniz 105 falan yapiyor. Buradanda biraz yirtariz.

• Kanunu değiştirmedikçe %10 olayı geçerli. Kanun/yönetmelikte koridor, radar diye ayırmıyor. %10-%30 arası diye belirtiyor cezanın kesilme durumunu. 121'e ceza kesilirse mahkemeye giden iptal ettirir.

• Hız sınırı iyidir boşuna kükremesin kimse. Sonra haberlerde ölüm haberlerine ah çekiyoruz.

• Hakkiyla uygulandiktan sonra ben karsi degilim.. bu sistemin uygulanacagi yerlerde acil durumlar disindaki durma noktalari kaldirilmali.

• Beyler şimdi ben Çerkezköy - Bahçeşehir arasını ortalama 120 km ile geldim ara ara 200 lere çıktım. Dakikadan içerde miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    kısmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Biraz eğitim olsa ve insanlar kurallara uysa yasak ceza olmaz. Az bile yapıyorlar. Ben olsam bulduğu her boşluğa atlayan, sinyal vermeden şerit değiştiren birbirini sıkıştıran, yolda restleşen insanlara daha çok ceza koyarım, uymayanın da ehliyetine el koyarım. Yazık ki forumda hızı teşvik eden bir sürü insan var.

Onlarin cezasi para olmamali indirip sinyal kolunun varligini zevkli bir sekilde ogretmek bitden onune kirani gozunu baglayip 180 le giden arabayi kullanma keyfi sunmak vs gerekir ama otoban ya biraderim otoban bu dunya ile oteki taraf arasindaki ince cizgi bi nevi sirat koprusu birak gecen gecsin kalan kalsin yapcak bisey yok

• Hız sınırı 120 km/h ise kendiniz için olmasa bile başkası için buna uyacaksınız boşuna parmaklarınızı yormayın.
  • Çok güzel olmuş millet biraz kurallara uysun. Dün akşam Ankara'ya Samsun yolundan giriş yaptım. Kayaşa yaklaşırken yol denetimi nedeniyle trafik vardı. Bölünmüş yoldaki orta banketi bilirsiniz dere yatağı gibi derin,bir araç karşı yoldan bizim yola bu burdan girmeye çalıştı,Fiat Fiorino adam dere yatağı gibi yerden zorla geçti bizim yolun sol şeridine atladı. Ben farkettim geçtim,arkamdaki Vito farkedemedi hem buna vurdu hem orta bankede yuvarlandı.

Yuh dedim ya bu nedir,adam ordan Fiorino ile offroad yaparak karşı yolun sol şeridine geçmeyi düşünüyor. Amazon kanunu gibi, emniyet şeridinden kamyonla gidiyor. Bunu gibi bir sürü olay sayılabilir. Bu kafa yapısındaki insanlara az bile bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyönetmen -- 2 Temmuz 2017; 13:49:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.