Şimdi Ara

Otomotiv sektöründe 'ÖTV indirimi' çağrısı sürüyor (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
1
Favori
22.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
171 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülke yol gecen hanına döndü, mülteci akını var.para lazım kim bakacak bunlara.

Indirim değil çok yakında bindirim gelir..şüpheniz olmasın %1000..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

ötv indirimi ithal otomobil satışlarına yarar...cari açığı dahada artırır, ayrıca devlette parada bitti bu saatten sonra yapılacak bu hareketler bütçeye daha da zarar verir...burda sıklıntı olan araç değeri vergilendirmenin yanında araç motor hacmine göre vergilendirmenin olması.motor hacmine göre vergilendirmenin bir mantıgı da yok bu kaldırılarak daha fazla model ve markanın piyasa girmesi saglanabilir ve rekabet artarıbilir.

ithal otomobil satışlarına yarar ne demek, yerli otomobil mi var?

• biraz daha zorlarsanız efsane bi zam daha gelecek

• Zebaniler gelmiş ötv indirimi olmasın biz ödedik sizde ödeyin cehennemde beraber kalalım kimse kurtulmasın bu nasıl bir mantık ey utanmaz. Bırak halk ucuza araba alsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otv indirimi gelmese bile en azindan matrah duzenlemesi sart. Otv de inse yerinde olur.

• Sifir araclar deli gibi felan satmiyor. Fazla arac getirmiyorlar.

• glumerna G kullanıcısına yanıt

Halk neden ucuza araba alsın?

Önce bu sorunun cevabı verilmeli.bu istenen bir durum mudur 

• Ülkede kimler vergi veriyor? Bu vergiler kimlere gidiyor? şeffaf bir şekilde bunları aciklarsalar çok sevineceğim..

• kentilyon K kullanıcısına yanıt

ne elvedası direk sg çekeceksin

• Bazı aksaklıklar var ve bu düzene karşıyız evet. Bazıları hükümet gidince düzenin değişeceğini zannediyor. Hatırlayın, kısa zaman önce zaatı muhteremin biri israf düzeni var talan var, ben başkan olduğumda sadece bu israf düzenini bozarsam , talana engel olursam İstanbul kendine yetecek dedi. Başka hiçbirşeye gerek yok dedi ve taaakkk toplu ulaşıma %40 zam. Ekmeğe %25 zam geldi. 8 tl mutfak gazına gelen fatura 21 tl gelmeye başladı. Kimse bana enflasyon şöyleydi dolar böyleydi demesin. O zaman seçim zamanı halkı gaza getirip israfı bitirirsek biz bize yeteriz deyip kandırmayacaktı. Hala daha araç kiralama ihaleleri har vurup harman savurmalar devam ediliyor. Demek istediğim şu, sen eşek olursan semer vuran çok olur. Buyrun devam edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Zamanında Soyetler yaptı ya, yaptılar da Tarbant, Moskvitch ortaya çıktı, aralarında en lüksü Gaz Volga'dır herhalde düşünün seviyeyi.

Bence çözüm kamunun oturup araba üretmesi değil, alım gücümüzün artmasıdır. Yoksa Hint bozması arabalara bineceksem araba almak kolay olmuş, zor olmuş ne fark eder.

bizde devlet baba yapmaz. benimki hayalcilik. ancak yaparsa alan çok olur. halkımız fakir. binek araçlara ticari araçlara traktörlere çeşitli iş makinelerine ihtiyaç var.

ucuz olsun vatandaş rahatça ulaşabilsin. ama alım gücü artması durumu bambaşka ekonomik süreçler gerektiriyor ve bu süreçler özellikle bizim gibi ülkelerde çok çok çok zor. zaten yapılabilse şimdiye kadar 10 sefer yapılırdı. yapılmıyor ya da yapılmak istenmiyor.

vatandaş büyük işlerden,büyük kazanımlardan çok kendi ulaşabilirliğine bakıyor.ucuz ne varsa alıp onu kullanıyor.dediğiniz gibi ruslar gibi,hintliler gibi vs vs. vatandaşın bilinç seviyesi düşük.bu durumu düzenlemek ise en az iki jenerasyon gerektiriyor bana göre. elbette ekonomi ve eğitim süreçleri için istikrarlı yönetimler gerekiyor.dediğim gibi bunlar bizim gibi ülkelerde maalesef bulunmaz hint kumaşı  

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ikimizde de 300 bin var. Ben 350 ye kredi ile araba aldım. 400 faiz ile ödedim. Sen 100 bine 1 araç aldın devlet dedi ki artık malın değeri. %50 düştü. Kim zararda almayan. Ben neden zarardayım devlete güvendim diye.

Sen arsa aldın 500 bine devlet ertesi gün imarı iptal etti arsan tarla olarak 50 bin oldu. Çok mu sevinirsin?

Devlet vatandaşı korumak zorunda.

ÖTV düşemez. Devlet ÖTV en kolay toplanan vergi bu vergiden vaz geçebilmesi için giderleri en az ÖTV den toplanan para kadar düşürmesi şart. Yani devleti küçültmesi gerekiyor.

Otomobil%100 ithal bir üründür bunun için döviz yaratman gerekiyor nereden bulacaksınız? Cari açık nasıl kapanacak?

Bunun yerine asgari ücret ve maaşlardan alınan gelir vergisi düşmesi gerekir. Çok fazla vergi kesintisi yapılıyor.

Gıda ve temel yaşam ürünlerindeki vergi kaldırılması talebinde bulunun. Alım gücü bu şekilde artar.

Alım gücü arttırılmasi yerine %100 ithal bir ürünün fiyatı düşmesi talep etmek tam bir ayranı yok içmeye tahterevan ile gider hacet gidermeye durumu.

ÖTV de matrah güncellemeleri yapılması şart. Her araç neredeyse %80 dilimde bu olması yanlış.

• CHP yada başka bir parti gelse değişen ne olacak? Birden ülke ihracat yapan yüksek teknoloji üreten ülke mi olacak?

2000 den önce ülke İsviçre Almanya Norveç mi sanıyorsunuz?

Akp gidince ülke ye döviz mi yağacak birden tüm ülkeler ya biz aslında Türkiye'yi seviyoruz bütün paramızı size bedava vereceğiz diyeceğini mi?

2002 araç fiyatları ve satışları odd sitesinde mevcut bakın bakalım durum nedir?

Muhalif olmak eleştiride olmak güzel fakat ayakların yere basacak.

• Araç satışları düşük eyvallahta ne bayiler ne galeriler 300 binlik araçta 5 bin tl bile indirim yapmıyorlar herkes alırsan al almazsan zaten yükseliuor kafasında ilanlar kaç aydır duruyor bende anlamadım

300 yazan arabaya 290 teklif edince küfür yiyoruz üstüne.

• Gülüyorum böyle konulara. Altı ayda bir benzer konular açılıyor. Yapılacağından değil, bu tarz ÖTV indirimi haberler prim yaptığı ve okunduğu için bilerek böyle asılsız haberler çıkıyor. Hükümetin ÖTV indirimi planı kesinlikle yok ama böyle haber çıkınca, vatandaş sanki olacakmış diye beklemede kalıyor. Ardından dolar bir yukseliyor. Araçlara tekrar zam geliyor. Kaldığı yerden devam.

Araç satışları iyi gidiyor. Fiyatlar uçuk bile olsa satışlar iyi iken neden ÖTV indirimi gelsin. Bende isterim 400 lük araba 300 lere 200 lere düşsün. Ama olmayacağını biliyorum. Zam gelir, indirim gelmez. Boşuna olmayacak beklentilere girmeyin arkadaşlar.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

Bayiler Artık yada üretımfirmaları boşa demesınler artık yok üretim yok felen ayağı bilerekmi yapıyorlar anlam vermedim

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Senin gibi zihniyetler yüzüne bu ülke vatandaşının yüzü hiç gülmeyecek. Avrupada yaşadım senin gibi kafaya sahip tek bir tane insana rastlamadım. Zaten varsa da zaten toplum tarafından dışlanmıştır.
    Madem ben zarar ettim herkes etsin madem ben yandım herkes yansın kafası bu. Devlet vatandaşını korusun kafasını bile çok yanlış anlamışsın. Bir konu genelin çıkarının faydasınaysa desteklersin. Gelip böyle isyan etmezsin. Vahşi kapitalizmin yaşandığı bu ülkede vatandaşa yönelik tek bir iyi şey desteklenmeli ve korunmalıdır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • muxo kullanıcısına yanıt
    Madem vatandaşı düşünüyorum havasındasınız. %100 ithal bir ürüne destek yerine maaşlardan ve temel gıdaların vergisinin iptali için mücadele edin.

Vatandaşın alım gücü artsın geliri artsın.

Devlet neden yabancı ülkelerin kazanması için feragat etmesi gerekli.

Derdiniz vatandaş değil derdiniz araba ile hava atmak. Ona da paranız yetmiyor. Asgari ücretli hiç bir ülkede 0 araç alamaz.

• Yüce rabbim ÖTV artsın , araba alamayım amin !

• TiesTorN kullanıcısına yanıt

cari açıktan bahsediyorum Yerli derken türkiyede üretilen araç kast edilen.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.