Şimdi Ara

Otomobillerin de dahil olduğu ABD menşeli ürünlerin ek vergi oranı yüzde 100 arttırıldı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
73
Cevap
1
Favori
4.459
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Otomobillerin de dahil olduğu ABD menşeli ürünlerin ek vergi oranı yüzde 100 arttırıldı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4820 Mesaj
    ithal etmeyelim. ne üretirsek onu yiyelim.
    |
    |

Evet o şerefsizler onuda dedi ben siyasi parti savunmam hele Atatürk'ü sevmeyenin gözümde ufacık bir değeri olamaz ama burada durum farklı hedefte tüm Türkiye var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    infom@n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
  • Yarbay
    7186 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

eğer haber doğruysa başlıkta menşei ürünler diyor zaten, made in usa değil yani

öyle olursa bu yaptırımın hiç bir manası olmaz

Alıntıları Göster
    Tabii ki dogru hocam. Gumruk vergisi uretim yerine bagli. Iphone/ipad Cinden geliyor.
    Islemciler vs. hic biri Amerikada uretilmiyor zaten.

Bu vergi Bmw X3,X5 gibi araclari etkiliyor Amerikada uretildigi icin. Aaaa tabi bir de Teslayi etkiliyor.
    |
    |

• Yarbay
    7186 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

beyler rahip olayı bana göre tezgah ekonomik krizin sepep aramaları gerekiyordu.bir kurban lazım oda rahip brunson ekonomi çöktü beyler uzatmalara oynuyoruz ülkenin iflası 90+ uzatmalardayız.akp öyle böyle vergilerle işi götüreyim diye bakıyor katardan 300 milyar dolar borç para istediler.tayyip sarayındaki gücü bırakmak istermi.istemez saniyicilere zorla baskı yapıp üretimi yaptırın ditye tehdit etti adamlar aptal bu döviz kurunda saniyide üretimi yapsın dolardaki dalgalanma dışardan aldıgımız hammadde fiyatı 2 misli artıyor sanayiciler zararamı ugrasım bunlara önlem alacagana yapacaksınız diye tehdit etmek saniyiciler en sonunda ülkeden çıkacaklar
    Ben de aynisini dusunuyorum. Hazir firsat cikti kriz patlasin biz de sucu baskasina atalim kurtulalim deniyor. Onceleri bir onceki yonetimleri sucluyorlardi. Ayni mantiga bir sure devam ettiler baktilar 15 yildir ayni yonetim kendileri suclu oluyor:) Disariyi suclamaya basladilar. Bu da onlara firsat oldu. Iki baskanda disaridaki olaylari ic politikada malzeme olarak kullaniyor.

Trump da RTE`de. Trump bakin ben gucluyum istedigimi yaptirdim imajini vermeye calisiyor. RTE ise bunca yillik hatalari bu firstai kullanarak ortmek sucu baskasina yikip devam etmek pesinde.

Ekonomi duzgun olsa ABD sirf 2-3 urunde vergiyi artirdi diye TL yuzde 20 deger kaybeder mi? Gorun bakin bir sekilde AMerika ile iliskiler duzeldiginde paranin degeri geri gelmeyecek.
    |
    |

• Yarbay
    3024 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

bizne venüse binerik, yüzde yüz yerli venüs bin gezegen,,
    Espriyi anlamadım. Biri açıklayabilir mi ?

|
    |
    Medyada çıkan bilgilere göre yeni rakamlar şöyle olacak:

BMW
    X5 1 milyon 200 bin TL’nin üzerinde bir fiyat bekleniyor.
    X3 700 bin TL üzeri
    X6 modeli 2 milyon TL’nin üzerine çıkacak.

Mercedes GLE 2 milyon TL’nin üzerine çıkmış olacak!
    Mercedes GLS’de ise fiyat 2.5 ile 3 milyon TL’nin üzerinde olacak.

Grand Cherokee’nin fiyatı 1 milyon 500 bin TL’nin üzerinde olacak.
    Wrangler 1 milyon 300 bin TL’nin üzerinde olacak.
    Mustang 1.8 milyon TL’nin üzerinde fiyatı olması bekleniyor.

BMW Tayland’da X5 üretecek
    Amerika ve Çin arasında olan ticaret savaşları sonucunda otomobil markaları üretim tesislerinde değişime gidiyor. BMW markası, Güney Karolina'da üretilen X5 modellerini Çin'e göndermek istediğinde yaşadığı vergi sorununu Tayland'da üretim yaparak aşmaya çalışacak!

Ancak marka bu vergi yükünü hafifletmek için farklı bir yol keşfetmiş, Tayland’daki fabrikası. Tayland ile Çin arasında ticari olarak durumu zorlaştıracak her hangi bir vergi engeli bulunmuyor. Ayrıca BMW markasının E66 kodlu 7 Serisi, ilk jenerasyon X3, yeni X5, E90 kodlu 3 Serisi modelleri ve motosiklet modellerinin çoğu bu fabrikada üretiliyor. Fabrika üretim yaptığı hacmin yüzde 60’ını ihraç ettiğini de belirtmemizde fayda var.

Bavyeralı marka Çin’deki talebe göre 10 ila 20 bin arasında X5 üretimini Tayland’da gerçekleştirmeyi planlıyor. Bir önceki jenerasyon X5 üretimini fabrika 2016 baharında yapmaya başlamıştı. BMW’nin yarı yıl satış sonuçlarına göre CEO Krueger, “Tayland’daki üretimi arttırmak yeni vergiler için kontra atak olabilir” açıklamasını yaptı.

Sözcü
    |
    |

• Yüzbaşı
    423 Mesaj
    Cahilin dik alası olan bazıları, AKP'ye oy verenlere cahil demiş. başında lideri bile olmayan, sözde kemalist partisine oy verenler mi söylüyor bunu? Cehalet ideoloji için oy verenindir. Cahil de bizzat kendisidir.

Allah resul'u diyor ki "Kişi kendisini tanıtır."

Hep millete cahil diyenlere bakarım. Önce lafa bakarım. Laf mı diye. Sonra adama bakarım. gerisi engellenmeme neden olur.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    467 Mesaj
    Hazır tüketime alışmış bir toplumun acı reçetesi.

|
    |
    Cari açığın azalmasına katkıda bulunurken vergi kazancını da korumuş olacak. Win-win.... Eğer ülke olarak yüksek teknolojiye yatırım yapacaksak, yerli otomobil vs konusunda atılım yapılacaksa, adamakıllı teknolojik ürün üreteceksek tüm ithal ürünlere dayayın %500 vergiyi. Her türlü destekleriz. Paramız değerlensin yurt içinde kalsın. Ama üretin lütfen, destekleyin girişimcileri. Ama şu tübitak projeleri bile insanı hayal kırıklığına uğratmaya yetiyor. Algının tamamen değişmesi lazım.

|
    |
    5107 Mesaj
    amerikan mısırına vergi koysalardı da kurtulsaydık glikoz şurubundan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Baştan söyleyim hükümeti tırnağım kadar sevmem. Samsun ve sinopta amerikan radari mi varmış allah allah benim neden haberim yok bu radardan bilseydim oraya tayin isterdim.

|
    |
    hidrojennn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
Media Sözlük
Sohbet
Canlı Tv izle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,727
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.