Şimdi Ara

Otomobillerin de dahil olduğu ABD menşeli ürünlerin ek vergi oranı yüzde 100 arttırıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet gelecek kardes ...

Ifade net menseli diyor yani Turkiye de uretilmis olmasi tuketici icin olumlu bir anlami yoktur ...
  • devlet gerçekten yaptırıp yapacaksa, sinop ve samsun'daki amerikan radarlarını kapatsın. incirlik üssü kullanımı önce kısıtlasın, sonra kapatsın. Türk hava sahasını amerikan savaş uçaklarına kapatsın. Türkiye'deki nato üstlerindeki amerikan asker sayılarını kısıtlasın. hem amerika üzülür, hem içimizdeki amerika sevdalıları. Yıllardır natodayız bütün nato ülkeleri birleşmiş ışide saldırıyor. yıllardır suriye, ırak'tan Türkiye'ye saldırı oluyor, pkkya bir kurşun atan nato ülkesi varmı? 5 madde işlemiyor demekki. nato da bize nato değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidrojennn -- 15 Ağustos 2018; 12:34:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

motorlu taşıt sadece değil mi tesla dahil değil

Tesla’da pedal mı çeviriyoruz? :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikan menşeili mi Amerika'dan ithal edilen mi?

İkisi farklı şeyler sayın editörüm.

• Adama kuru kuru boykotla olmaz, yapilacaksa ekstra vergi koyulabilir dedik yapti valla. Helal olsun ne diyeyim, tavir alinmak isteniyorsa dogrusu da bu.
  • Volvo'yla alakası nedir? Volvo zaten İsveç malıydı, daha sonra Çinli Geely'ye satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 15 Ağustos 2018; 13:4:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikan sevdalılarıymış... Sanki çağırdıklarında apar topar ailecek uçağa atlayıp koşa koşa giden benim. Bir zamanlar Hollandayla Almanyaya da söylemedik laf bırakmayanlar, şimdi Merkelci oldu.

Dün bayiden birşey alıyordum, sabah gazetesinin manşetini gördüm."Büyük oyunu gören Avrupadan destek" diye manşet atmış. Destekleyen de Merkel.

Doğru dürüst politikan yok, kim yüzüne tebessüm etse, pantolonu indirip arkamızı dönüyoruz.

Ama bu duruma nasıl geldik? Tüpraşı Amerikalılara sat, Türkcell i Amerikalılara sat, birçok bankamızı Amerikalılara sat, ne o, Amerikan mallarına boykot uyguluyoruz. Trump kesin bi taraflarıyla gülüyordur.

Boykot da, vergi artırımı. Yani Türk halkı, pahalı olduğu için Amerikan malı almayacak, Amerikan sanayisi çökecek.... Dünyadaki bilgisayarların %90 ında windows işletim sistemi kullanılıyor. Kalanında da Linux. İnteli geçtim, AMD de Amerikan malı. Snapdragon menşeini bilmiyorum, ama Çin patentli olmadığını düşünüyorum.

Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş, dünyanın en çok patent sahibi ülkesi. Her türlü para oraya akıyor. Yiyorsa İncirliği kapat. Amerikan turistlerine 3 ay vizesiz giriş verme. Yiyorsa...

• kimsenin mi dikkatini çekmedi. Amerikadan ne kadar pirinç ithal ediyoruz da %50 vergi geliyor.
    kuru fasulye pilav sosyete yemeği olacak anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gambit666 -- 15 Ağustos 2018; 13:12:45 >
  • Türkiye ABD'den 87milyon $'lık otomobil almakta, Türkiye'de üretim yapan otomobil üreticileri ABD'ye 1,4 milyar $'lık otomobil ihraç etmekte. Başımızdaki ileri görüşlüye biri söylesin ülkenin ayağına sıkıyor. Yarın otomobil fabrikalarımız kapanır ya da üretimi başka ülkelere kaydırırsa sade domates satarak ülkeyi kalkındırırız(!)

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    ABD yi cezalandıramayacağını herkes biliyor. burada önemli olan bir tepki vermek. ABD yi ÇİN bile cezalandıramazken sen kimsin ki cezalandıracaksın ? biraz dolu konuşun.
  • yerli amerikan vatandaşlarımızın zoruna gitmiş.
  • boing i bırak airbus a geç hadi :)))

• Uygulamalar şuanda iki taraf içinde sembolik. Yoksa Soylu ve Gül malvarlığı zaten yok. Demir çelik ürünlerimiz de çok az ihraç ediyoruz ABD tüm ülkelere demir çelik ithalatı vergisi koydu. Bizimde ABD den zaten çok az araç ithal ediyoruz. Ford ABD üretimi Mustang var o kadar.

Pirinç mısır ve mısır şurubuna vergi koysak da glukoz fruktoz şurubu yemek zorunda kalmasak ya asıl onlara vergi koysa ama yemez.

Sanırım büyükelçi bolton görüşmesi sonucunda bir anlaşmaya varıldı (teslim olduk sanırım)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford diyenler var, Ford'lar Türkiye'de üretiliyor zaten. Avrupaya ihraç ediyoruz.

• fredydexter kullanıcısına yanıt
    aynı fikirdeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dropzone

ABD yi cezalandıramayacağını herkes biliyor. burada önemli olan bir tepki vermek. ABD yi ÇİN bile cezalandıramazken sen kimsin ki cezalandıracaksın ? biraz dolu konuşun.
    Ekonomin sağlam olsun da istediğin tepkiyi ver. Çin e dokunmaz, ama bize dokunur. Biraz derin düşün
  • İnşallah ÖTV gibi olmaz. Onda da deprem yaralarını saracak ve bırakacaktık.

Şimdi örneğin bu ABD menşeili otomobillere gelen %120 vergi (ülkemize gelen ABD menşeili kaç otomobil var ki?) umarım ilerde tüm otomobillere uygulanmaz. Uygularlarsa da şaşırmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.