Şimdi Ara

Otomobillerde navigasyon soygunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TÜRKİYE zannederim dünyada otomobillerin en pahalı satıldığı iki ülkeden biri.

Kişi başı geliri bizimkinin 5 misli olan ülke vatandaşlarının satın aldığı fiyatın 3 katına otomobil alıyoruz.

Bu otomobillere dünyanın en pahalı benzinini koyuyoruz.

Bu otomobillerin aksesuvarları için de üç misli para ödüyoruz.

Buna karşın aldığımız hizmet, bazı noktalarda tam bir rezalet.

Yeni nesil araçların hemen hemen tamamında değeri birkaç yüz Euro’dan başlayıp birkaç bin Euro’ya kadar çıkan navigasyon diye bir aksesuvar var.

Bender size tavsiye, sakın ola ki bu aksesuvara beş kuruş ödemeyin.

Çünkü otomotiv firmaları da, bunlara navigasyon hizmeti veren alt firmalar da Türk tüketicisini “eşek yerine” koyuyor.

Denemesi bedava.

Gidin en pahalı, en lüks markanın navigasyonlu bir otomobilini alın.

Bakın bakalım o navigasyon sistemi içinde Yavuz Sultan Selim Köprüsü veya Osmangazi Köprüsü, İstanbul-İzmir Karayolu’nun tamamlanmış bölümü ya da İstanbul’un 3. çevre yolu var mı?

Tabii ki yok.

Yahu bu yollar, bu köprüler açılalı bir yılı geçmiş.

Yüzlerce kilometrelik yeni yol hizmete girmiş, ama hiçbiri Türkiye’de satılan otomobillerdeki “yeni” navigasyon sistemlerinde yer bulamamış.

Bu kadar mı zor bunları da sisteme eklemek.

İBB Trafik, Google Maps bunu anında yapıyor da binlerce lira vererek aldığımız navigasyon sistemleri niye yapmıyor.

Ayıp değil mi?

Tüketiciye yazık değil mi!
    http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/1672929-pkk-ile-barzaniyi-birlestirme-sureci-mi

• daha iyi bence.gogle haritalar vb prorramlar rota seçimini pahalı yollara yönlendiriyor.ben eski harita kullanan program bulursam telefonuma yükleyip kullanıcam.

antalyadan istanbula rotayı osmangaziden götürecek şekilde oluşturuyorlar.ne alaka anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 15 Ekim 2017; 10:19:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba üreticilerinin türk halkının tüketim ihtiyaçlarını salladığını mı düşünüyorsun.

Üretimler küresel yapılır ve adetler milyon bazda.

Ha senin devletin gümrük mevzuatını değiştirir. Navigasyonda standart koyar. Üreticiler mecbur navigasyonları ona göre entegre eder.

Ayrıca ülkenin hazinesi boşalmış bir araba alıp bir araba da devlete hediye ediyorsun. Devlet memnun senin ihtiyaçlarını takmaz

• 2012 model orta sinif bir arabam var. Fabrikasyon Tomtom altyapisini kullanan navigasyon cihazi bulunmakta. Yillik belli bir bedel kalsiliginda(gecen sene 120TL civarindaydi) guncellestirme aliyorum. Bahsettiginiz ana yollar kopruler haricinde yasadigim ilcedeki yeni tum yollarida gosteriyor. Ben getirdigi gorsel guzelligin yaninda kullanisliligindanda gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 15 Ekim 2017; 10:34:15 >
  • Orta halli bir Android tabletin sorunsuz ve güncel haritalar ile doğru bir şekilde yapabileceği bir işlemi 3000-5000 lira gibi fahiş fiyatlarla satıp birde bunların güncellemeleri için para istemeleri zaten baş soygun.

• Ülke gündeminde farklı yorumlar

Burada farklı yorumlar.

Ülke gündeminde en pahalı benzini alıyoruz desek sana yok yav Avrupa'da benzin tane ile alınıyor dersin. Euro ile çarpınca bizden pahalı dersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 15 Ekim 2017; 13:16:43 >
  • Sen malum Parti'nin üyesi degilmiydin ne oldu sonunda aklınız başınıza geldimi !

• Araçta wifi var. Akıllı telefonla da guncelleme yapıyor. Bir adım ötesi de cep telden "navigasyonla git" deyince araç ekranında cep telin görüntüsü aynen çıkıp yolu tarifediyor. Ayriyeten sesli komut sistemiyle herşeyi dokunmadan yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son zamlardan sonra malum cenahta da birtakım homurtular başladı ama ben fırsat vermiyorum, ekonomi çok iyi, herkesin evi arabası var, lüks içinde yaşıyoruz, üç beş guruş vergi için hainliğin lüzümu yok diyorum, dönüp arkasını gidiyor

• Geçen Volvo ya gittim gitmişkende bakımda naviyi update yapmişlar mi diye sorayım dedim.Adam onun CD/DVD si var dedi,ilk update de 150 euro ödüyorsun,ondan sonra ucretsiz internetten online kendin yapabiliyorsun dedi. :-) 150 euroluk update dvd si.

• Bir tartışma konusu açmaya çalışmışsın ama belli ki konuya pek de hakim değilsin. Artık car play/mirror link var. Navigasyon demode oldu. Zaten bizde pek kimse de nav peşine düşmedi hiçbir zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ülke gündeminde farklı yorumlar

Burada farklı yorumlar.

Ülke gündeminde en pahalı benzini alıyoruz desek sana yok yav Avrupa'da benzin tane ile alınıyor dersin. Euro ile çarpınca bizden pahalı dersin

akp den once ecevitle su fiyatına alıyordun evet....yerin dibine gir akp...ben hayat ucuz diye birşey yazdımmı türkiyede? 4 yerden saldırı altındayken uzaya çıkmayı bekleyen sensin ben değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ekim 2017; 13:57:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Burada farklı yorumlar.

akp den once ecevitle su fiyatına alıyordun evet....yerin dibine gir akp...ben hayat ucuz diye birşey yazdımmı türkiyede? 4 yerden saldırı altındayken uzaya çıkmayı bekleyen sensin ben değil...

Siz ne zaman bin sene öncesiyle kıyas yapmaktan vazgeçeceksiniz..

İşinize geldiği zaman ülkeyi yeniden kurduk dersiniz.. Cumhuriyet döneminde 90 senede yapılanlardan daha çok şey yaptık, imf ye borç veriyoruz, kim demir ağlarla ördü, biz ördük biz dersiniz..

İşinize gelmeyince "e ecevit döneminde de böyleydi"

Ecevit döneminde öyleyse sizi 15 senedir iktidarsınız.. Düzeltseydiniz.. Hani çin'den sonra en çok biz büyümüştük. Hani dünyanın yükselen yıldızıydık..

Bir kerecik olsun vatandaş da hissetsin bakalım o büyümeyi..

Ha bir de 4 taraftan saldırı varmış..

Niye öyle peki..

Ona da desenize "ecevit zamanda da dört taraftan saldırı vardı" diye.. Ger konuda ecevit i örnek gösteriyorsunuz madem..

Ecevit zamanında dört taraftan saldırı yok muydu...

Komşularımız, düşmanlarımız aynı değil miydi..

Aynıydı.. Ama dünyayla düşman değildik..

Öyle içerideki sesleri susturmak için, cahil kitleyi kandırmak için ikide bir "bak bize saldırıyorlar, bak vatan elden gidecek, herkes bize düşman, şimdi zamları konuşma, yoksulluğu konuşma zamanı değil, herkes bizi bölmeye çalışıyor" kandırmacasına başvurmuyordu ecevit..

• quote:

quote:

Burada farklı yorumlar.

Yaklaşık 2 haftadır, amcanın Hollanda'da çalıştığı Mercedes traktör fabrikasının adını söyleyeceksin. Hani şu 70 kg ağırlığında motorları insanların tek başına traktörlere monte edip, bellerini sakatlamalarına rağmen Hollanda'nın sağlık ve emeklilik sisteminin bozukluğu nedeniyle aynı zorlu şartlarda çalışmaya devam ettikleri Mercedes'in dünyadaki tek (ki kendisinin bile haberi yok) traktör fabrikasının adı...

• webbie kullanıcısına yanıt
    50 defa soyledim merecedese bağlı bir ağır vasıta montaj fabrika amcamın yüzünü 4 senedir görmedim 89-90 gibi burdaki mercedesin torpliyle gitti zaten, tek başına motorda kaldırıyor demedim saptırıp durma,56 yaşında adam senin hatrın için soramam ayrıca ülkenden memnun değilsen buyur kaç kollarını açmış bekliyorlardı sanki seni ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ekim 2017; 15:25:51 >
  • quote:

50 defa soyledim merecedese bağlı bir ağır vasıta montaj fabrika amcamın yüzünü 4 senedir görmedim 89-90 gibi burdaki mercedesin torpliyle gitti zaten, tek başına motorda kaldırıyor demedim saptırıp durma,56 yaşında adam senin hatrın için soramam ayrıca ülkenden memnun değilsen buyur kaç kollarını açmış bekliyorlardı sanki seni ...

Seninle ilgili sorun; her bölüme, her konuya mutlaka girip bir yorum yapman. Yorumun mantıklı olması ya da doğru olması senin için önemli değil, sen yorumunu yapıp konuyu kirletip gidiyorsun.

Amcan konusunu dilime dolamamın nedeni de bu aslında. Ben seni sıkıştırana kadar amcanın Mercedes'in traktör fabrikasında çalıştığını, 70 kg ağırlığında motoru tek başına kaldırdığını ve bu yüzden de belini sakatladığını, Hollanda'nın sağlık ve emeklilik sisteminin kötü olmasından dolayı da aynı işte çalışmaya devam etmek zorunda kaldığını iddia ettin.

Ben ise, Avrupa'da yıllarca bulunduğumu, çalıştığımı, böyle saçma bir durumun en azından Batı Avrupa'da olamayacağını söyledim ama sen inat edip "Amcamdan daha mı iyi bileceksin!" diye beni yalancı yerine koymaya kalktın. Ta ki, Mercedes'in Hollanda'da fabrikası olmadığını, hele ki traktör fabrikasının dünyanın hiçbir yerinde olmadığını sana kanıtlayıncaya kadar.

O andan beridir de, nasıl kıvırabileceğin üzerinde çalışıyorsun. Ben de inatla seni rahat bırakmıyorum, çünkü sen burayı mahalle kahvesine çeviren ekibin bir üyesisin; ne okuyorsun ne de öğrenmek herhangi bir çaba harcıyorsun. Aklına geleni, aklına geldiği anda buraya yazıp gidiyorsun.

İnsanların vaktini daha fazla alma...

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

Seninle ilgili sorun; her bölüme, her konuya mutlaka girip bir yorum yapman. Yorumun mantıklı olması ya da doğru olması senin için önemli değil, sen yorumunu yapıp konuyu kirletip gidiyorsun.

Amcan konusunu dilime dolamamın nedeni de bu aslında. Ben seni sıkıştırana kadar amcanın Mercedes'in traktör fabrikasında çalıştığını, 70 kg ağırlığında motoru tek başına kaldırdığını ve bu yüzden de belini sakatladığını, Hollanda'nın sağlık ve emeklilik sisteminin kötü olmasından dolayı da aynı işte çalışmaya devam etmek zorunda kaldığını iddia ettin.

Ben ise, Avrupa'da yıllarca bulunduğumu, çalıştığımı, böyle saçma bir durumun en azından Batı Avrupa'da olamayacağını söyledim ama sen inat edip "Amcamdan daha mı iyi bileceksin!" diye beni yalancı yerine koymaya kalktın. Ta ki, Mercedes'in Hollanda'da fabrikası olmadığını, hele ki traktör fabrikasının dünyanın hiçbir yerinde olmadığını sana kanıtlayıncaya kadar.

O andan beridir de, nasıl kıvırabileceğin üzerinde çalışıyorsun. Ben de inatla seni rahat bırakmıyorum, çünkü sen burayı mahalle kahvesine çeviren ekibin bir üyesisin; ne okuyorsun ne de öğrenmek herhangi bir çaba harcıyorsun. Aklına geleni, aklına geldiği anda buraya yazıp gidiyorsun.

Amcasi orda gurbette biraz saygili olur musun? Vatan devlet sevgisiyle yanip tutusuyor ama ucan hollandali amcasini hollandada esir tutuyor tamam mi!!

Onlar da donmeyi cok istiyor ama donemiyor falan filan gurbet felan mercedes torpiliyle traktor fabrikasina hamal olarak girmek felan.

Ulan forum gittikce renkleniyor he. Gun bey bir vr projesi yapsa da bu boktan dunyada yasayacagimiza forumun virtual realitysinde vakit gecirsek...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen onu bırak araca taktığın aksesuardan ötv alınıyor.
  • Navigasyonlar güncel değil 1 yıldır yeni köprüleri niye girmemişler, dünyaca büyük yatırımları yok sayıp hükümete muhalif olduklarındadır.

Sultanbeyliden yeni yapılmakda olan yol hatalı yol burası giriş yapan Servisci Mesud az ötede Mecisiye köyden çıkmış otoyolun Ankara girişinden girmiş gibi 44 tl para yazmış. böyle hatalı yolllara girmeyiniz,

Google harita kullanmak daha güncel, veya gidilecek firma köprü vs gibi googlede aratıp kayıtlı haritasını bulmak daha iyi, ayrıca benim gibi özel çizimle rota gösteren harita resimleride eklediğim gibi iletişim haritaları iyi tarif yapar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

Bu adamın her ülkede 1 tane kuzeni var.

Kanada'da elektronikçi var Amerika'da mekatronikçi var. Bir tek kendi burada ailesi komple başka ülkede

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.