Şimdi Ara

Otomobilinizi kaç günde bir yıkıyorsunuz? (Yıkamanın yararları ve zararları) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
242
Cevap
2
Favori
16.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıkatırken sünger yerine mikrofiber eldiven kullanmanız boya için daha sağlıklı olur. Ayrıca sabunun el yakmaması da bir başka faktör. (Elinizi bile yakan sabun, arabaya neler yapar.) Kimileri kaliteli oto şampuanları kullanıyor, kimisi de dalinle yıkıyor. Tercih sizin.

Ben 2 haftada 1 yıkatırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chuckb -- 22 Ocak 2017; 17:4:18 >
  • Kardan sonra mutlaka yıkayın , tuz oksitlenme yapıyor. Arabanıza çok zarar verebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Araba nefes alır ama bu havalarda yıkama, üşütebilir.

Bu ciddi; motor yıkatmanın hiç bir faydası yokmuş (tvde bir üretici söylemişti) hatta zararı olabilir. Ben bizzat yaşadım. Beyin gitti.

3 4 ayda bir yikatirim motoru hiç bir sorunda yok. Yıkandıktan sonra 45dk çalışır halde kalması şartıyla

• En son ne zaman yıkattığımı hatırlamıyorum,

Geçen emanet vermiştim adam incelik olsun diye teşekkür mahiyetinde yıkatmış,

Araba bana değil ben ona biniyorum,

İhtimam göstermeye gerek yok...

Bunun dışında yazmayı unutmuşum kullandığınız kimyasallar yüzünden çevreyi toprağı suyu aşırı derecede kirletiyorsunuz, su tutup geçin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 22 Ocak 2017; 17:31:36 >
  • Ayda 1 kere berbere gidiyorum. Berberimin yanında yıkamacım var. Yıkamacıya bırakıyorum, berbere gidiyorum geldiğimde arabanın işi bitmiş oluyor binip gidiyorum.

• aracım gri renk ayda bir yıkarım kışa girdik gireli aracı ne zaman yıkadım hatırlamıyorum zaten haftada 2 gün binersem biniyorum onun içinde cok kasmıyorum sokakta duran arabaya içinide tozlandıkça silerim nemli bezle paspasları filanda müsait olunca çekerim kafam esince zaten arabada 2 kişi olduğumdan arkalar kirlenmiyor çokta araba yıkama manyağı değilim artık ilk ehliyeti aldığım an her hafta 2 kere yıkardım şimdi ben yıkıyorum belediye kirletiyor kuşlar kirletiyor komşular kirletiyor bende usandım
  • Ayda 2 kere arabam şu an pislik içinde

• Yazın ayda iki kere kendim yikarim. Maguiers cilali sampuanim, sungerim ve malzemelerim var. Kesinlikle fırça vurmam, vurdurmam. En az iki saatimi ayırırım.

Kışın ise, oto yikamacida sadece dış ve sungerli yikatirim. İçini kendim temizlerim. Arabam ile ilgilenmeyi her zaman severim. Onu dinlerim, ilgilenirim, sik sik tozunu alirim vs.. araba benim için önemli, tutku, hobi ve zevktir.

Not : Kutu kendi el yapımımdır.

Otomobilinizi kaç günde bir yıkıyorsunuz? (Yıkamanın yararları ve zararları)

Otomobilinizi kaç günde bir yıkıyorsunuz? (Yıkamanın yararları ve zararları)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Messerschmitt BF109 -- 23 Ocak 2017; 0:40:27 >

• 3 saate bir yıkarım bide streç çekerim.

Yaw delimisiniz araba 2-3 günde bi yıkanırmı. Sürekli nemli kalır araba buda araçtaki lastik aksamı yumuşatır kuruduğunda sertleştirir alt takımda ses olmaya başlar. Özellikle yazın şu yol kenarlarında suyun altına sokup birde kurulamadan devam ediyorlar ya o zaten tümden felaket . Kuyu suyu mafeder arabanın boyasını cilasını ayrıca sıcak olan frenlerin disklerini yamultursunuz. Kışın araba yıkanmaz yıkıcak olsanızda hava durumuna ve kirliğine göre yıkayın.Yazında ya akşam geç saatte yada sabah erken saatte gölgede yıkayın. Ayda 1 en fazla 2 makbuldür.Güzelce cilanızı atın yada attırın mahrum bırakmayın. Kaliteli ürünlere yönelin asla arabayı oto yıkamaya vermeyin siz yıkayın. Suyu bol değil ihtiyacınız kadar kullanın. İnternette düşük basınçlı oto yıkama makinaları gerçekten iyi iş görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

En son ne zaman yıkattığımı hatırlamıyorum,

Bunun dışında yazmayı unutmuşum kullandığınız kimyasallar yüzünden çevreyi toprağı suyu aşırı derecede kirletiyorsunuz, su tutup geçin...

Yanlış bir düşünce tarzı. Tabii ki kölesi olmayalım ama bakarsan bağ olur demişler. Yeri ve zamanı geldiğinde aracı temizlemek ya da temizlenmek güzel birşeydir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılda 3-4 kere yıkanır arabam, arabanın dışı hep temiz olmalı gibi takıntılarım yok.

• Kışın hava ne zaman güzel olursa.Yazın haftada 1 kere.

• Ayda bir yikamacida yikatirim. Benim yikamam la adam olacak gibi durmuyor. İlk heves araç yıkama makinesi de aldım ama vakit olmayınca duruyor bir yerde

• quote:

Orijinalden alıntı: gyetiker

Ayda 1 kere berbere gidiyorum. Berberimin yanında yıkamacım var. Yıkamacıya bırakıyorum, berbere gidiyorum geldiğimde arabanın işi bitmiş oluyor binip gidiyorum.

Aynen :)

• Ne pis adamlarmış varmış forumda, o kadar bilginiz var araba hakkında ama temizlik 0.
    Şahsen ne olursa olsun haftada 2 mutlaka yıkarım.
  • Yağmurları saymazsak yılda 1-2 kez.

Yıkamacıların %99'u kasaplıktan emekli olduğu için pis bibmeyi tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Ocak 2017; 19:14:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

En son ne zaman yıkattığımı hatırlamıyorum,

Hocam iyi güzelde araba yıkanmadan toz kir içinde nasıl kullanılır Tabiki de 3-4 günde bir yıkanması lazım görüşünü savunmuyorum sizde yıkayın demiyorum vaktiniz yoktur eviniz bahçeniz müsait değildir vs ama kölesi olduğundan değil en azından kullandıgınız için yani kendiniz için temizletin

• quote:

Orijinalden alıntı: bakirci1453

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Araba nefes alır ama bu havalarda yıkama, üşütebilir.

Bu ciddi; motor yıkatmanın hiç bir faydası yokmuş (tvde bir üretici söylemişti) hatta zararı olabilir. Ben bizzat yaşadım. Beyin gitti.

3 4 ayda bir yikatirim motoru hiç bir sorunda yok. Yıkandıktan sonra 45dk çalışır halde kalması şartıyla

Hocam daha önce motor yıkaması yaptırmadım bir bilgim yok bugünde arkadaş sordu nasıl yapıldıgını hangi işlem uygulandıgını anlatabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: erol börek

En son 2015 eylülünde tatili uzatmışlardı da, yol yaparız diye yıkatmıştım

Pis arabaya yanaşmıyorlar.
    Alt komşunun arabasını patlatmışlardı, aynı gece benimkini de yoklamışlar ama araç leş olduğu için uğraşmamışlar bile

Arabayı yıkamamanın tek yararı budur galiba

Şakası bir yana geçmiş olsun hocam ucuz atlatmışsınız

• Haftada 1 yağmur yağmazsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.