Şimdi Ara

Otomobilinizi kaç günde bir yıkıyorsunuz? (Yıkamanın yararları ve zararları) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
2
Favori
16.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pasha37

Haftada 2 kere yıkarım genellikle. Bagajda her daim, Lastik parlatıcı bolca bez, torpido cilası her zaman mevcuttur. Ayda 1 kez cila atar yıkamalar sonrasıda hızlı cila geçerim.

Aynısı şekilde hocam Haftada iki kere yıkarım bezlerim parlatıcılarım eksik olmaz. Tek fark cila kullamıyorum. Daha önce bi tecrübem olmadı fakat nasip olursa bu yaz o işede girişmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koyu renkli araçlarda en kötü ihtimal cila yoksa helede kış aylarında hiç yıkamayın daha iyi boşa yorulursunuz

• en son temmuz ya da agustosta supurgeyi sarkitip icini cektik. makineye de heralde en son kasimda soktuk. araba bana kirli daha cekici geliyor bugun makineye sokacaktik yikatmak icin onde 10 araba olunca yarina kaldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bimmerist

quote:

Orijinalden alıntı: uçmayıbilmeyenkuş

Ben yıkamam veririm oto yikamaciya bebek gibi yikarlar iç dış 40 tl

Hocam buralara değişkenlik göstermekle birlikte 20-30 lira civarıdır iç dış yıkama. 40 lira iyi bir meblağa fakat yıkamacınız hakkını veriyor sanırsam kullandığınız tabirden belli oluyor

iç 20 tl dış 20 tl 40'a yıkatıyor ancak hakkını veriyor yani 30 tl'ye yıkatsa 10 tl bahşiş verirdim

• Bizim apartmanın garajında eskiden ayda bir yıkardım benden başka yıkayan yoktu üşendikleri için herkes yıkamacıya gider apartmana 5 lira su parası gelir normalde yönetici sorun edince yıkamayı bıraktım şimdi jandarma vakfının benzincisinde yıkatıyorum yıkamacıyla ahbap olduk ben söylemeden her şeyi yapıyor 15 liraya. Eskiden garajda yıkarken cilalı şampuanla süngerle yıkardım sonax jant temizleyici ile temizlerdim hey gidi ne günlerdi

• aracımı kendim yıkıyorum fırça + ezjet water cannon ile. kışın yıkamam çok gerekmedikçe. yazın 3-4 günde 1 yıkarım.
  • Kışın yıkamiyorum

• Haftada 1 yıkıyorum , çok soğuk havalarda 2 hafta olabiliyor.

İçini ayda 1 veya 3 haftada bir temizlerim.

Sene de 1 kez pasta yaparım.

2 ayda bir cila atıyorum ve Buğu önleyici, yağmur kaydırıcı uygularim.

2 yıkama da bir cilayi desteklemek amaçlı hızlı cila uyguluyorum.

• Ekim de servis yıkadı iç dış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 21 Ocak 2017; 22:6:36 >
  • Kışın yıkamak gereksiz zaman kaybı. En azından ankara için, 1 gün sonra çamur içinde kalıyor. Her gün araba yıkanmaz, anca tozu alınır.

• Ayda 3 4 kez kendim yikar ve cilalarim.

• Otomobil lerin metal olduğunu düşünürsek, sürekli neme maruz kalması erken çürümesi ne neden olacaktır. Aracın ömrü kısalıyor. Siz satana kadar bir şey olmaz muhtemelen. Son sahipleri düşünsün.

• Yilda 1 2 defa vakit olursa

• vodafone un kampanyası var ayda 1 bedava yıkatıyorum
  • Ayda 2-3 defa LPG aldığım yerde 3 liraya dışını yıkatıyorum, içine de 1 liraya süpürge tutuyorum

• Benzinlikte 1lira basınçlı su 1 lira köpük bu kaç yıkamada bir 1 lirada süpürge ye atıyorum.

İç dış yikarasam 30-45 dakika sürüyor. Sadece dış kurulama dahil 10-15 dakika sürüyor.

Yikamanin zararı yok yanlış uygulamalar zarar verir basınçlı su,yanlış kimyasal vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut467

vodafone un kampanyası var ayda 1 bedava yıkatıyorum

Hangi kampanya bu?

• benzinlikte 1 tl ile çalışan makineler var ama suriyelilere 5 tl veriyorum onlar yıkıyor, ayda 2 kere artık hevesim kalmadı, zaten otoban arabası hergün çamur oluyor etrafı
  • Hava iyi olursa Iki haftada bir yıkamaya çalışıyorum ama soğuklar yüzünden son bir aydır yıkamadım.

• 2-3 kapalı garaj

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.