Şimdi Ara

Otomobilde yeni zamlara hazır mısınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
4.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuz abd'nin dünyaya karşı açtığı ticaret savaşının neticesinde türkiye'de viskiye, otomobile falan ekstra gümrük vergisi getirdi kendi çapında.

Bu elbette sınırlı da olsa Abd üretimi araçlara ek vergi yükü getirdiği gibi( gerçi bizde pek satışı yok o araçların chevrolet, ford'un abd üretimleri, lincoln vs) , abd'de üretilen premium cinsi suv ve diğer araçların fiyatlarını ütopya noktasına taşıdı. Bundan iki sene evvel bizim gibi orta gelir düzeyinde aile bile Bmw X1 için kredi çekmeyi düşünmüştük ancak elimizdeki araç fazla para etmediği ve benim iş yerimde sıkıntılar baş gösterdiği için vazgeçmiştik. Şu fiyatlarla sıfır premium araç almak bizim için artık imkansız.

Esasen bizim otomobil ithal ettiğimiz ülkeler Ab ülkeleri ve Japonya. böyle giderse bir iki sene içerisinde a sınıfı araçların 100 bin + tl'den satışa sunulacağı çngörülebilir. ( küçük bir örnek vereyim şu an hyundai i10 başlangıç modeli 74 bin tl'den satılıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amon_Amarth -- 13 Ağustos 2018; 20:7:2 >

• Mebla paylaşmak istemiyirum ancak şunu söyliyim. Yıllık kazancımın yalnızca 5te 1ini biriktirdim diyebilirim. Gerçek anlamda kassam 5te 3üne kadar çıkabilirdim. Bu noktada ben özellikle gıdada asla kesintiye gitmedim. En kalitelisi en iyisi alındı en bol haliyle. İnanın anlatamıyorum. Garip bir dengemiz var. Bu denge cimrilik tarafına hiç kırılmadı. Birazcık kırsam her ay 6 7bin güle oynaya koyarım. Burada önemli kısım gösteriş noktası. Avatarım hala mitsubishi. Daha 7 ay önce coltum vardı. 4 yıl bindim. Önceki aracım kalostu 3 yıl binmiştim. Egeayıda uygun kredi olanakları kaybolmadan almak istediğim için aldım. 0 km focus alacak gücüm varken 25bin az ödeyip 2016 egea aldım. Marka hiç önemli değildir bende. 2. El kaygısı yaşamam. Duygusal bağlanmam mala. Sadece bir araçtır o ve işimi görür.

Tasarruf bekarken daha kolay. Küçük dokunuşlarla büyük fark yaratılabilir. İnsanın hobileri mutlaka olmalı ama. En ucuz hobi spordur bence. Bir diğeri sinemadır. Ben bekar olsaydım mesela mutlaka bi kaportacıda çalişmak iaterdim bir süre. Kendinizi dil eğitimine de verebilirsiniz kodlamayada. Burada önemli olan kös kös oturmamak.
  • Otomobilde yeni zamlara hazır mısınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Megane alacaktım yav. Onun bile fiyatı uçmuş . Teneke Fluence ile yola devam

• Otomobilde yeni zamlara hazır mısınız ?

• Borçlanarak 90.000 tl lik arac aldim. Tabi borc fiyatin yarisi kadar. Fakat altin ve euro üzerine. Borcumun tl bazinda arttigina mi yanayim arac fiyatlarinin yukselmesi yüzünden simdi alamayacagim bir arabayi alıp kullanabilecegime mi sevineyim bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titanichay -- 6 Ağustos 2018; 19:16:25 >
  • teşekkürler verdiğin bilgiler için. enflasyon ve paramızın sürekli değer kaybediyor olması dediklerinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde gerçekleşebileceğini göstermekte.

tek umudum 0 km araç pazarının ciddi manada daralması ve bunun için de ötv den yine düşürüm yapılabileceği yönünde. yıl sonunda kendi aracımı satmayı düşünüyorum sıfır km için. Kota tutmaz ve stoklar patlarsa çok uyguna alınabilir gibi (yıl ortası şu an hurda indirimi ile 1.6 corolla 76 bine alındı) liste fiyatı 86 bin tl. (şu an makul gibi görünüyor)

Allah sonumuzu hayr etsin.

>Ve: ne olursa olsun. Ne düşüncedeyseniz hiçbir önemi yok. kendi ülkenize (kendi çapında vs. gibi) küçümseyici ithamlarda bulunmayınız.
  • Hazırız evelallah

• Verin mehteri gelsinlerrr :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Ben Megane alacaktım yav. Onun bile fiyatı uçmuş . Teneke Fluence ile yola devam
    Sen foruma ilk üye olduğunda da kodiaq alacaktın

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Sen foruma ilk üye olduğunda da kodiaq alacaktın

Alıntıları Göster
    Emin misiniz hocam . Hiç öyle bir şey hatırlamıyorum kodiaq aklımda bile yoktu

• Artık araba fiyatları beni ilgilendirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Emin misiniz hocam . Hiç öyle bir şey hatırlamıyorum kodiaq aklımda bile yoktu

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/renault-koleos-mu-skoda-kodiaq-mi--123030201

• Bmw x1 görünce az önce okuduğum yazı aklıma geldi. Geldiğimiz durumun özeti.

http://m.t24.com.tr/yazarlar/baris-soydan/peynir-ekmek-gibi-bmw-satilan-ulke-esekten-nasil-dustu,20214

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Haydeee

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir ay önde 45 bin tl lik 2. el araç satan biri dolar alıp 55.000 tl yapmıştı,,

ayrıca acele edin seneye zamlı alırsınız espirisi gelmemiş beklerdim,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 6 Ağustos 2018; 21:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

https://forum.donanimhaber.com/renault-koleos-mu-skoda-kodiaq-mi--123030201

Alıntıları Göster
    Haaa şu konu .Ben o konuyu arkadaşım adina açmıştım yav. Yoksa kodiaq ile falan işim olmaz benim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Haydeee
    Arkadaşı adına açmış konuyu

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Tüh

• vade oranları düşürüldü, zamlar zaten malum

insanlar yine krediyle alıyordu şimdi oda kalmadı sayılır, bundan sonra zor arac satarlar isterse b segment 500 bin olsun.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.