DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Otomobil Tavan Temizliği.
38
Cevap
0
Favori
17.407
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4024 Mesaj
      29 Nisan 2009 14:46:36 Konu Sahibi
      Merhaba.Fiesta Flair aracım var 98 model,tavanı nasıl temizlerim/en ucuza sarkma yapmadan?

|
      |

Referanslarım için profilimi açınız.Orada hatırlayabildiğim tüm referanslarım yazmaktadır.
      Güzide ses sanatçısı Sevim Tanürek'in ölümünü lütfen araştırınız.Araştırınız dedim araştırmadınız,tekrarlıyorum araştırınız!
    • Yarbay
      13631 Mesaj
      29 Nisan 2009 15:18:08
      tavandan kastın aracın iç tavan döşemesimi acaba würt marka bir koltuk temizleme sprayi ile denemiştim tavan pırıl prıl olmuştu daha profesyonel bir şey diyorsan zibeart gbi bence.
      |
      |

• Yarbay
      7938 Mesaj
      29 Nisan 2009 15:24:19
      Bira ile biraz ıslatınız bir adet bezi bastırarak çok abartmadan bastırmayı temizleyiniz

Sigara kokusu ve pisliği alıcaktır.

Sonra yeni temiz bir bez ile güzelce sabunla veya muhtelif döşeme temizliyicileri ile siliniz.
      |
      |

Badass Nova
    • Yarbay
      11221 Mesaj
      29 Nisan 2009 15:32:57
      Döşeme temizlemek için spreyler,deterjanlar satılıyor.Oto yıkamacılarda ve süper/hipermarketlerde bulunabilir.Kolayca uygulayabilirsiniz.

Fakat,gidip de ne idüğü belirsiz bir şey almayın,sonra döşemelere zarar verebilirsiniz.
      |
      |

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Yarbay
      4024 Mesaj
      29 Nisan 2009 15:57:57 Konu Sahibi
      Arabamda sigara içilmiyor ne kendim içerim ne de içtiririm,ancak tavanda benden önceki sahibinden kalma lekeler var ve sinir oluyorum.

Profesyonellere verecek 45-50 liram yok,sokak başındaki temizlikçiler becerebilir mi o oto kuaförü diye geçenler?

Evet kastım iç tavan.Dışını zaten yıkatıyorum
      |
      |

Referanslarım için profilimi açınız.Orada hatırlayabildiğim tüm referanslarım yazmaktadır.
      Güzide ses sanatçısı Sevim Tanürek'in ölümünü lütfen araştırınız.Araştırınız dedim araştırmadınız,tekrarlıyorum araştırınız!
    • Yüzbaşı
      986 Mesaj
      29 Nisan 2009 16:08:37
      .biraz tül parçası evde mutlaka vardır.birazda Cosla halı yıkama şampuanı..sıcak suda coslayı köpürt.tül ile tavanı elinle çokda sert olmadan fırçala...En kolay ve ekonomik tavsiyem bu olur. ben düzenli yaparım..çokda temiz oluyo...mis gibide kokuyo...
      |
      |

Bu Yaralar Bereler Sanadır Bileler....
    • Yarbay
      13631 Mesaj
      29 Nisan 2009 16:10:18
      leke türünü ve detayını bir gösterip öyle pazarlık yapın bence bu işleri gerçekten kaliteli ve profesyonel bir zihniyetle yapan zanaatkarlar mevcut.kimi usta var lastiğe arap sabunu sürer yağmur yağdığında berbat olur.kimi kimyasal bir madde sürer,farkı buna benzer bir durum.
      |
      |

• Yarbay
      2606 Mesaj
      23 Eylül 2009 14:21:36
      güncel
      |
      |

jdm style
    • Yarbay
      2606 Mesaj
      23 Eylül 2009 14:23:54
      bizim araçdada var iç rengi bej oldugu için ilk sahibinden kalma kirler var bunları ne iyi temizliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honda04 -- 23 Eylül 2009; 14:23:39 >
      |
      |

jdm style
    • Emekli Yönetici
      20968 Mesaj
      23 Eylül 2009 14:28:09
      Markete gidip kosla sıvı alıyorsunuz. Bir kova ılık suya bir miktar döküyorsunuz. Sonra silmeye başlıyorsunuz. Sonuç süper.

Bir tırın kupasını bu şekilde pırıl pırıl yapmıştık. Sapsarı olan tavan döşemesi gri halini almıştı.

Veya döşeme spreylerinden alabilirsiniz. Aynı şekilde sarı olan kupayı griye çevirmiştik.
      |
      |

• Yarbay
      2720 Mesaj
      23 Eylül 2009 14:54:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Markete gidip kosla sıvı alıyorsunuz. Bir kova ılık suya bir miktar döküyorsunuz. Sonra silmeye başlıyorsunuz. Sonuç süper.

Bir tırın kupasını bu şekilde pırıl pırıl yapmıştık. Sapsarı olan tavan döşemesi gri halini almıştı.

Veya döşeme spreylerinden alabilirsiniz. Aynı şekilde sarı olan kupayı griye çevirmiştik.

Ünal'cım tavan zararı olmaz değilmi?Hatırlarsan bir arkadaşın jettasının tavanı soyulmuştu.Öyle olmasın sonra?
      |
      |

Fiat Marea 1.6 Liberty
      Hyundai i20 1.4 Crdi Style+Pan
    • Emekli Yönetici
      20968 Mesaj
      23 Eylül 2009 14:57:33
      quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Alıntıları Göster

Ünal'cım tavan zararı olmaz değilmi?Hatırlarsan bir arkadaşın jettasının tavanı soyulmuştu.Öyle olmasın sonra?

Valla hocam biz Kosla ile 98 model ve 2004 model DAF tırda uyguladık. Sapasağlam duruyor hala. Döşemede kullanılan malzeme nedir onu araştırmak lazım.
      |
      |

• Yarbay
      2720 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:00:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Alıntıları Göster

Valla hocam biz Kosla ile 98 model ve 2004 model DAF tırda uyguladık. Sapasağlam duruyor hala. Döşemede kullanılan malzeme nedir onu araştırmak lazım.

Valla malzeme nedir bilmiyorum ama aracım 2006 Focus ghia.Zararı olur mu arabaya?Garantisi de bitti çünki.
      |
      |

Fiat Marea 1.6 Liberty
      Hyundai i20 1.4 Crdi Style+Pan
    • Emekli Yönetici
      20968 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:05:45
      Kumaş'a zararı olmaz diye biliyorum. Küçük ve fazla göze batmayan bir yere uygulayıp görmek lazım. Focus'un iç döşeme neyden yapılıyor bilmiyorum.
      |
      |

• Binbaşı
      1690 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:32:55
      EN iyisi kosla oxi action un spreyi var. sıkıyosun köpük gibi çıkıyo. onunla temizledim. biraz kol kuvveti lazım ama çok iyi temizliyo. birde azar azar sıkın. koltuklara damlarsa. damladığı yerlerin rengi açılıyo hafif. leke gibi oluyo.
      |
      |

• Yarbay
      3772 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:50:41
      halı yıkama makinesi ile silin.sonuç mükemmel
      |
      |

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
      |∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |
    • Yarbay
      2606 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:54:24
      malesef yok
      |
      |

jdm style
    • Yarbay
      6253 Mesaj
      23 Eylül 2009 20:00:10

Aracınızda orjinal deri varsa, yağ çözücü ile silebilirsiniz..

Şahsen denedim sonuç mükemmel..

Yanlız sonrasında deri bakım sütü sürmenizi tavsiye ederim..
      |
      |

• Yarbay
      2606 Mesaj
      24 Eylül 2009 15:52:33
      deri yok kumaş deri direksiyonda var. peki yer halılarını nasıl temizleyilicem?
      |
      |

jdm style
    • Binbaşı
      1702 Mesaj
      24 Eylül 2009 16:35:06
      Honda04

Ben hepsiburadadan sonax'ın araç içi temizleyicisini aldım kirleri çıkarttı ama benim tavanda leke yoktu denemek istersen linkhttp://www.hepsiburada.com/sonax-arac-ici-temizleyici-321200-500ml/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otson321200
      |
      |

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
4,453
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.