Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam,benim araçta dunlop sport sp 01 var 16inç
    Araç 2012 corolla 44binde.
    Peder her yanıma bindiğinde sana lastik lazım diyor,lastikçiye servise sordum lastikler iyi durumda diyor,fakat araç 5 yaşına girecek ondan kafam karıştı.
    Ne dersiniz sizce değiştireyim mi?
    Sıkıntılı bir yolda araç kullanıyorum gerçi bu aralar düzelttiler ama genelde bozuk.
    Dunlopun yol tutuşundan vs. memnunum ufak tefek çivi girme durumları dışında bana en ufak sıkıntı yaratmadı şimdiye kadar.
    ama çok lastik sesi geliyor içeri konfor anlamında biraz sıkıntılı geliyor bana sanki.
    Ne düşünürsünüz ne alayım?Veya lastik değişimi gerekir mi?
    Foto da atabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 23 Ekim 2016; 9:53:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Zaten İkitelli Peugeot da arkadaşın iş yerine çok yakınmış

Ben de kararsız kalıyorum, annemdeki Yeti yi kullanınca misal; yükseklik ve ferahlıktan, trafiği kolayca görebilmekten ötürü içim açılıyor ama Insignia ile de uzun yolda 120 ve sonrasındaki kendinden eminlik, yüksek hızda bile hava şartlarını tınmazlık vs insanı ekiliyor açıkcası.

Dün Balıkesir e giderken virajlı bir yokuşu 170 e sabitleyerek tırmandım sırf yanımdaki ihtiyar arkadaşın nabzı yükselsin diye araç o kadar stabil ve zorlanmaktan uzak ki.. Yani ister istemez bu tatları arada yaşamak çok çok iyi geliyor, yüksek bir araca geçsem bunlardan ne kadar feragat gerekecek bilemiyorum.

Beklentim sizinkine biraz paralel.

Benim icin onemli olan max suratten ziyade ara hizlanmalari iyi olsun, nazli davranmayip kedi gibi suzulsun. Aracin icinde teksem virajlarda limitte gitmekten cok hoslaniyorum.(oncelerde bunu cok daha fazla yaparken simdilerde azalttim.) Ancak yuksek araca gecmekten bu yuzden korkuyorum. Virajlarda saglam bir binegin yasattiklarini yasatamazsa tadim kacar, arabaya isinamam.

Mesela Polo'ya gecerken en cok korktugum yol tutustu, cok sukur yuzumu kara cikartmadi. Sinifinin ustunde bir tutusu var. Direksiyonu bir Fiesta degil ama yol tutusu cok cok iyi.

Hehe normal binek neymiş kuga ile viraja diyelim dana gibi girdik. olacağı yok. araç önce kendini 4*4 yapıyor baktı halen dönemiyorsun öne giden gücü kesiyor arkadan itişli hale geliyor araç.

bu esnada sağ ve soldaki lastikler arasında Focus rs'de olan sistemle tork paylaşımı ve frenleme yapıyor.

artık dahada alamazsan zaten ölüyorsun.

şaka bir yana bunu bir kez yaşadım. işaret yok bir şey yok hayvan gibi virajmış, dedim patladık. araç gücü arkaya verince bir el dönderdi sanki, kafayı soktu resmen.

müsait yerde durup aracı öptüm her tarafım tere battı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Arkadaşlar selam,benim araçta dunlop sport sp 01 var 16inç
    Peder her yanıma bindiğinde sana lastik lazım diyor,lastikçiye servise sordum lastikler iyi durumda diyor,fakat araç 5 yaşına girecek ondan kafam karıştı.
    Sıkıntılı bir yolda araç kullanıyorum gerçi bu aralar düzelttiler ama genelde bozuk.
    Dunlopun yol tutuşundan vs. memnunum ufak tefek çivi girme durumları dışında bana en ufak sıkıntı yaratmadı şimdiye kadar.
    ama çok lastik sesi geliyor içeri konfor anlamında biraz sıkıntılı geliyor bana sanki.
    Foto da atabilirim.

zamanı gelmiş hocam. yağışta falan sıkıntı çıkarır artık. 5 senede hamur sertleşir zaten. tarih okumayı zaten biliyorsundur. kötü yol ise hang kooķ öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Bu arada Sıfır passat alınabilirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biliyorum bu soru sormak biraz risk ama ekipteki fikir leri merak ediyorum passat hakkında😊

sevmediğim araç ama 2. el önemli ise, garip türk otomobil algısı dolayısı ile alınır. içi güzel, dışı eh işte. sürüşü d sınıfı ortalaması zaten. hatta hemen her konuda ortalamada araç. yalnız benzinlisi tutumlu. buradan çok kazanıyor.

• quote:

Biliyorum bu soru sormak biraz risk ama ekipteki fikir leri merak ediyorum passat hakkında😊

1.4 TSI Trendline Passat benim için mantıklı diğer paket ve motorlar o kadar değil
  • quote:

Foto da atabilirim.

artık zamanıdır
    lastik arabada ki en önemli güvenlik donanımıdır

• quote:

Passat her dönemde sınıfının en kullanışlı araçlarından olmuştur,
    her dönemde alınabilirliği vardır ve alınır,
    bazı zamanlar fiyat performans olarak mükemmel noktalarda yer almıştır ki bu noktalardan alanlar çok mantıklı işler yapmışlardır,
    bazı zamanlar da ise bu çizgiden çıkmıştır.
    Sonuçta kriterler belirlenir, uyan diğer rakipleri ile kıyaslanır ve ona göre değerlendirilir.
    Bu yüzden direk passat alınır yada alınmaz demek çok rasyonel bir bakış açısı olmaz.
  • arkadaşlar konforlu ve bozuk yolda balon malon atmayacak ne önerirsiniz?Fiyat olarak çok yüksek olmasın ortalama olsun yeter.
  • quote:

arkadaşlar konforlu ve bozuk yolda balon malon atmayacak ne önerirsiniz?Fiyat olarak çok yüksek olmasın ortalama olsun yeter.

valla kuga'da hang kook var arazide, ve bozuk yollarda kullanıyorum şu ana dek sorun yaşamadım. ama en güzeli bu lastiklere puan veren sitelere bakmak.

• Anladim dostum servise bir ugrayalim bakalim ne onerecekler yeni corollada bridgestone kullaniyorlar fiyat da alirim etraftan zaten suan bunu kullanmaya devam ederim malum yollar berbat fakat hataya uzun yol yapmadan once lastik degisimi yapacagim.

• quote:

arkadaşlar konforlu ve bozuk yolda balon malon atmayacak ne önerirsiniz?Fiyat olarak çok yüksek olmasın ortalama olsun yeter.

Aracınızın suspansiyonlari yumuşak sayılır birde güzergahiniz sıkıntılı ise ben olsam sert hamurlu lastikleri araştırırdim.

• quote:

Foto da atabilirim.

Hocam sizin tam ebatlari bilmiyorum ama 205/55R16 icin puanlama sitelerinin ilk uc onerdigi lastigi ekliyorum. Bu bilgiler yetersiz derseniz, bakariz yine detayli. (Mobilden boyle bulabildim)

Lastik onemli, araba ne olursa olsun yere temas eden onlar. Ufak bir yagmurda cok sertlesmisse ciddi tehlike yaratabilir.

Ben de bu yil Polo'ya lastik almamayi dusunuyodum (satma fikrinden dolayi) ancak Istanbul'a git/gel artinca tehlikeyle karsilasirmiyim emin degilim..
     Otomobil Severler Sohbet Konusu.

Ekleme: Bridgestone tam Turkiye lastigi oyle sert ki civi lastigi gorunce ucunu sakliyor.😬

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 23 Ekim 2016; 10:59:42 >

• Bakalim dedigim gibi ya dunlopla devam edecegiz yada baska bir markaya bakacagiz.servise hiz sabitleyici kromaj panjur ve alasim jant icin uğrayıp fiyat almayi düşünüyorum lastigide eklersem ne cikarirlar bir soracagim ufaktan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 23 Ekim 2016; 11:37:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Foto da atabilirim.

Hocam sizin tam ebatlari bilmiyorum ama 205/55R16 icin puanlama sitelerinin ilk uc onerdigi lastigi ekliyorum. Bu bilgiler yetersiz derseniz, bakariz yine detayli. (Mobilden boyle bulabildim)

Lastik onemli, araba ne olursa olsun yere temas eden onlar. Ufak bir yagmurda cok sertlesmisse ciddi tehlike yaratabilir.

Ben de bu yil Polo'ya lastik almamayi dusunuyodum (satma fikrinden dolayi) ancak Istanbul'a git/gel artinca tehlikeyle karsilasirmiyim emin degilim..
     Otomobil Severler Sohbet Konusu.

Ekleme: Bridgestone tam Turkiye lastigi oyle sert ki civi lastigi gorunce ucunu sakliyor.😬

Pirelli nin bu lastiğinin 17" olanını 1 yıldan biraz fazla megane sport tourer da kullandım
    Çok konforlu ve iyi tutan bir lastikti Hız kodu W idi
    Belki fikir verir

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Eski araçlarımdan 2007 Corolla da da aynı lastik vardı.

Genel olarak iyi bir lastik ancak diş derinliği manasında olmasa da yaştan ötürü muhtemelen sertleşme - ses düzeyinde artış ve limitlere çıkıldıkça tutuşta zayıflama vardır.

Piyasadaki en popüler lastik ebadı nasılsa, Goodyear E.Grip de çok sessiz, yumuşak ve dönme direnci düşük bir lastiktir.

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Polo için ilk yabancı testlerinden birinde "araç pahalı görünse de aslında onu minik bir Golf e benzetmek mümkün, kelepir fiyata küçültülmüş Golf denilebilir" vb yazıyordu, ben de birkaç defa kullandığım üzere gayet olgun bir sürüşü vardı.

Yüksek araç alıp da ısınamama konusunda ben de şüpheliyim, yoksa hanım ve çocuklar ısrarla Suv istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

quote:

1.4 TSI Trendline Passat benim için mantıklı diğer paket ve motorlar o kadar değil

Highline Dizel olursa..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Vw Özöna ascona ile gitsem alıcı değil bu vs gibi düşünceler olurmu?

Birde Özon a uzun zamandır gitmedi m elleri nde Highline passat var mıdır abi belki bilgin vardır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Vw Özöna ascona ile gitsem alıcı değil bu vs gibi düşünceler olurmu?

Birde Özon a uzun zamandır gitmedi m elleri nde Highline passat var mıdır abi belki bilgin vardır?

Ne ile gidersen git sıkıntı olmaz sonuçta arabayı dışarı park ediyorsun. Şaka bir yana hiç kimsenin hiç kimseyi maddî şeylerle yargılama değerlendirme hizmet te kusur etme hakkı yok highlina gelirsek 2 yıldır samsundayim showroomda hiç highline passat gördüğümu hatırlamıyor um bu hafta sonu geçen sana tavsiye ettiğim cerato yu görmek için felek'e gittim ama satılmış ti. Bu arada piyasa ikinci elde çok sıkışmış durumda süper fiyatlara iyi arabalar düşüyor 2015 hatasız edition elegance veya business insigina 1.6 cdti at ler 80-82 bandında bulunabiliyor. Lounge donanım li Lpgli etorq egea yı 55 bine geçen gün satan oldu gibi gibi

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Bana göre 100'ü geçince premiumlar devreye girer.
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.