Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (84. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne güzel geziyorsunuz, özendim valla...
  • Araba yı çamura batmış halinden kurtardik, lastik basınçlarıni amaca uygun hale getirdik ve 50 dakikadır yoldayız öyle 60-80 aralığı bana göre olmadığın dan 80_100 aralığında seyrediyorum. Yolun yakıt anlamına en zor kısmı olan 900 rakımlı Karadağ geçidine kadar ki tırmanışın ortalaması 5,8 litre ki bundan sonra iş kolay çünkü artık yol düz sayılır
    Bu mesaja eklenen görseller:

Otomobil Severler Sohbet Konusu. Otomobil Severler Sohbet Konusu. Otomobil Severler Sohbet Konusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Ic hazirda bunlar vardi. Bugun çekeyim ic kismi da

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Amin cumlemize hocam. Tesekkurler

• Pi kullanıcısına yanıt
    Allah kaza bela vermesin. Hayırlı olsun.

Kısada olsa küçük bir kaç şey yazsanız; kaç basıyo mesela

İç mekan kalitesi, Honda'ya göre artıları, eksileri yakıt dışında yoktur sanıyorum. Yalıtımı, sürüşü vs.
  • Alfa Romeo Giulia Konusu altında:

quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Altyapı Fiat, fiyatlar Maserati olmuş.

Bu forumdan bi cacık olmazya, hobi olarak takılıyoruz.

https://forum.donanimhaber.com/m_121193469//tm.htm#121206970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 19 Ekim 2016; 12:24:14 >
  • @Pi Yeni Bmw ni güle güle kullan kardeşim, detaylı yorumlarını bekleriz :)

@otomobilci_x; 4.4 diyorum ben, yahu beni de hypermiler ettin koca benzinli Insignia ile 7.5 ortalama ile geziyorum Körfez de
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam. Ufakca bahsedeyim o zaman

Hondaya gore artılarıni sayacak olursak hepsi. Hangi birini sayayim ki

Hondaya gore daha kaliteli, donanimli, yalitimli ve fazlasıyla güvenli bir arac.

Mesela hondada 100u gecince motor sesi epey artiyordu. Bunda 140i gec sorun yok Dolayisiyla uzun yolda normal giderken bir de bakiyorsun 140 ibre. Halbuki farkinda degilsin

Hondada tek özlediğim sey yakit Hakikaten cok az yakiyordu namussuz.

Hondada gerektiginde ani hizlanmayi ihtiyacim olduğunda yapabiliyordum. Bunda otomatik modda o olay yok. Ani hizlanma olayi yok. Yani gecikmeli geliyor o istedigin guc. Belki manuel modda o gucu alabilirim bilemiyorum. Manuel olayini ise beceremedim.

Bmwde soda koyacak bir goz bile yok yalniz. Gorunce resmen sok oldum. Soda aldim elimde kaldi. Koyamadim bir yere Hondada tam 2 tane vardi

Ha bir de saft tuneli. Hondada yoktu ne guzel. Bunda mecburen var.

Hondanin bagaj agzi daha genisti. Bunun dar (tasarimdan dolayi).

Kabaca aklima gelenler bunlar. Konuda eklerim baska olursa

Soracagin bir sey olursa buyur hocam

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ediyorum hocam. Konuyu acinca ayrintili anlatirim

• Aslında Honda - Bmw olayına döndü mevzu ama Bmw 3 ün dengi Accord, çok da ezmeyek Honda yı şimdi!
  • Teşekkürler hocam ayrıntılı inceleme için. Hocam inşallah üzmez sizi, yedek parça fiyatları Honda ile aynı olmayabilir diye söylüyorum.

Esmerce hocam tabiki dengi civic değil, fakat bazen aklıma geliyor. Aynı paralara FD6 alabilirken 318 almak daha mantıklı değil mi diye. Ben onun için kıyas yapılmasını istemiştim.
  • Pi kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınız. Kazasız belasız, güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Teşekkürler hocam ayrıntılı inceleme için. Hocam inşallah üzmez sizi, yedek parça fiyatları Honda ile aynı olmayabilir diye söylüyorum.

Esmerce hocam tabiki dengi civic değil, fakat bazen aklıma geliyor. Aynı paralara FD6 alabilirken 318 almak daha mantıklı değil mi diye. Ben onun için kıyas yapılmasını istemiştim.

Yok yok senin iletini sonradan okumuştum sana ithafen yazmadım, genele :)

Bu arada Giulia ya Fiat gözüyle bakmak

Bizde eskiden 156 vardı 2004 de almıştık, binen "yaww Tofaş ne güzel araba yapmış" derdi, kafa değişmemiş demek. Gerçi bir aracın 2. el performansı hakkında kaygı duymak herkesin hakkı, ama aşağılamak hakkı değil.

• Sungurlu da leblebi,kahvalti molamiz.

Hocam senin tahmini tutturmaya çalışacağım :) bu arada 7.5 luk karma tüketim veriside mukemmel
    Bu mesaja eklenen görseller:

Otomobil Severler Sohbet Konusu.

• arkadaşlar forma yeni katıldım,
    ben bir araba almak istiyorum,emekli olduğumdan fazlasına gücüm yetmediğinden yirmibin lira civarında arabalara bakıyorum
    ilanverilen sitelerde 17-18-19 binliralara reno clio,fiar albea gibi arabalr var ama insanlara güvenemiyorumki,birde arabadan anlamadığımdan temizmi,
    sorun çıkarırmı bilmek lazım yada sizler gibi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almak lazım diye düşünüyorum.
    bu konuda yardımcı olursanız minnettar olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: P1YADE

Beyler iyi geceler istanbul da intercity park dışında hız yapabileceğimiz bir alan var mı

Buda bonus videonuz ben sürekli izlerim süper bir video çekmiş adam

30 km/h ile sol şerite dalan doblolar....
    tuğralı doblolar...

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    shintai kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ediyorum, sağolun.

Hondanin orjinal parcalariyla arasinda pek fark yok hocam. Hondada bir bagaj lastigine 190 lira para vermistim. Bmwde de emsal parcalar var yine kaliteli. Benzin pompasini degistim 370 liraya bosch aldim. Hondada farkli degildir saniyorum.

45e fd6 tam istediğim gibi bulunmazdi saniyorum. Bir de ne kadar deger tartisilir.

• sodra48 S kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldiniz;

Araç konusunda tecrübesizseniz öncelikle bulunduğunuz şehirin dışındaki araçlara bakmayın. Clio ve albealar mantıklı araçlar, ikisi de alınabilir bütçeye göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: sodra48

arkadaşlar forma yeni katıldım,
    ben bir araba almak istiyorum,emekli olduğumdan fazlasına gücüm yetmediğinden yirmibin lira civarında arabalara bakıyorum
    ilanverilen sitelerde 17-18-19 binliralara reno clio,fiar albea gibi arabalr var ama insanlara güvenemiyorumki,birde arabadan anlamadığımdan temizmi,
    sorun çıkarırmı bilmek lazım yada sizler gibi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almak lazım diye düşünüyorum.
    bu konuda yardımcı olursanız minnettar olurum.

hocam kendi şehrinizden tutmayan bir Japon aracı almanızı tavsiye ederim. Albea ve clio'dan daha yeni ve güvenli olacaktır. suzuki alto, dahiatsular, bulabilirseniz aveo. bunlarda en azından daha fazla güvenlik ekipmanı var. ustelik 5-6 yaş daha genç olacaklardır.

• Pi kullanıcısına yanıt
    Tamamen kendi şahsi fikrimdir; FD6'ya değmez.
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.