Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
126.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RevivaL

50 gunluk 508 arayisimi bugun Elazig Peugeot servisinden 5008 alarak tamamladim.

İlk sahibinden, tamami servis bakimli 100 binde orjinal arac.
    Mantıklı seçim.

Hayırlı olsun hocam. F/P araçlarının doruk noktası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 5 Ekim 2019; 18:51:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Sagolasin. :)

Biz noterdeyken adamin biri " pazarlik yapmadan parayi hesaba aktarayim araca bakmadan alacagim, saayin " diyen biri vardi. Gelen mesajlarin haddi hesabi yok, cok sasirdim.

Neyse artik su 2. El arac arama durumundan kurtuldum. Allah arayanlara sabir versin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sagolasin. :)

Biz noterdeyken adamin biri " pazarlik yapmadan parayi hesaba aktarayim araca bakmadan alacagim, saayin " diyen biri vardi. Gelen mesajlarin haddi hesabi yok, cok sasirdim.

Neyse artik su 2. El arac arama durumundan kurtuldum. Allah arayanlara sabir versin.
    İyi araç anında kapılıyor. Zira piyasa leş ötesi.

9 favori arama ile her 3-4 saate bir kontrol oehh. Ne iğrenç iş cidden. Bir değiştirebilseydim bende.

Hakkinda hayirlisi olsun abi. Alacagin araci bulmadan satma bari, ben o hatayi yaptim daha da yapmam.

• quote:

Hakkinda hayirlisi olsun abi. Alacagin araci bulmadan satma bari, ben o hatayi yaptim daha da yapmam.
    Satamam zaten çocuğu okula bırakıp almam gerekiyor tekrardan.

Günde 40 km ekstra girdi.

• quote:

50 gunluk 508 arayisimi bugun Elazig Peugeot servisinden 5008 alarak tamamladim.

Hayırlı olsun. Bence daha iyi olmuş, ferah rahat.

• quote:

Hayırlı olsun 5008 çok güzel bir otomobil bizde geçen ay eşimin amcasının oğluna aldık.
    Kaç model ne kadara aldın hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 5 Ekim 2019; 19:29:29 >
  • quote:

Kesinlikle öyle arabayı satmak çok kolay yazarsın fiyatı biraz altına satarsın kısa sürede ama alacak araç bulmak çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

İyi araç anında kapılıyor. Zira piyasa leş ötesi.

9 favori arama ile her 3-4 saate bir kontrol oehh. Ne iğrenç iş cidden. Bir değiştirebilseydim bende.

Alıntıları Göster
    Neye karar verdin hocam yoksa ne denk gelirse diye mi bakıyorsun?
    Bence sen o limkini gönderdiğim insignia sw u alacaktın hocam çok iyiydi valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 5 Ekim 2019; 19:37:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Neye karar verdin hocam yoksa ne denk gelirse diye mi bakıyorsun?
    Bence sen o limkini gönderdiğim insignia sw u alacaktın hocam çok iyiydi valla

Alıntıları Göster
    Halen pick up. Navara ve mercedes x. 2017. Navara platinium, mercedes progressive.

Sw bile kurtarmıyor hocam. Kurtarır gibi geldi ama cık.

• quote:

Halen pick up. Navara ve mercedes x. 2017. Navara platinium, mercedes progressive.

Sw bile kurtarmıyor hocam. Kurtarır gibi geldi ama cık.

Alıntıları Göster
    Kurtarmıyorsa yapacak bir şey yok el mahkum

• quote:

Kurtarmıyorsa yapacak bir şey yok el mahkum

Alıntıları Göster
    Sığsaydı bile bağajda kimi zaman tüm gün 200 kilo taşımak saçma olacaktı.

Pick up çok istemediğimden olur olur diye kendimi kandırdım resmen.

4 araç için telefon görüşmesi yaptım 2'si kafadan dolandırıcı. Biri yollayamayız dedi, diğeri az önce kaporta yatırdılar dedi gitti. Dolandırıcılara sinir oldum. Birde ağızlarını yaya yaya konuşuyorlar.

Nerede boya var diyorum cevap önemsiz çizik boyası, sadece sağ taraf ve kaputta
    Ama hasar kaydı yok. E sağol.

• quote:

Sığsaydı bile bağajda kimi zaman tüm gün 200 kilo taşımak saçma olacaktı.

Pick up çok istemediğimden olur olur diye kendimi kandırdım resmen.

4 araç için telefon görüşmesi yaptım 2'si kafadan dolandırıcı. Biri yollayamayız dedi, diğeri az önce kaporta yatırdılar dedi gitti. Dolandırıcılara sinir oldum. Birde ağızlarını yaya yaya konuşuyorlar.

Nerede boya var diyorum cevap önemsiz çizik boyası, sadece sağ taraf ve kaputta
    Ama hasar kaydı yok. E sağol.

Alıntıları Göster
    Ama arkası yere ne biçim yapışırdı

Bu ikinci el alım satım işi insana çok şey katıyor, inanılmaz bir tecrübe eğer tongaya düşmezsen insan sarrafı oluyorsun bir süre sonra

• Tesekkur ederim abi baya genis ve ferah.

2011 model 81,5 a anlastik.@otomobilci_x

• quote:

Ama arkası yere ne biçim yapışırdı

Bu ikinci el alım satım işi insana çok şey katıyor, inanılmaz bir tecrübe eğer tongaya düşmezsen insan sarrafı oluyorsun bir süre sonra

Alıntıları Göster
    Ya çözemiyorum.

Tongaya düşecek bir şey yok. Teste sokulacak bu araç. Artık test edenler de sorumlu. Galeri dolandırıcı ise geri almak zorunda.
    Daha 2 yaşında alınacak araç. En az 140k verilecek.

Ne halt yemeye yalan söylüyorsun. Kazalı mı koy resimlerini, boyalı diye 10k değeri düşer evet. Sonuç, kaskodan alıyorsun zaten.

Öyle kazıklayacak adam bekliyorlar. Kavga gürültü çıkacak belki canından olacaksın. Nasıl bir kafa çözemiyorum.

• quote:

Ya çözemiyorum.

Tongaya düşecek bir şey yok. Teste sokulacak bu araç. Artık test edenler de sorumlu. Galeri dolandırıcı ise geri almak zorunda.
    Daha 2 yaşında alınacak araç. En az 140k verilecek.

Ne halt yemeye yalan söylüyorsun. Kazalı mı koy resimlerini, boyalı diye 10k değeri düşer evet. Sonuç, kaskodan alıyorsun zaten.

Öyle kazıklayacak adam bekliyorlar. Kavga gürültü çıkacak belki canından olacaksın. Nasıl bir kafa çözemiyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam daha geçen hafta gittik bir ilana bakmaya yazık ya ben utandım adamın adına ilanda ne yazıyorsa yalan.
    Adama da son derece sakince yalan söylediğini vaktimizi çaldığını anlattık. Sadece Hakkınızı helal edin dedi. İş bitti aynı ilan aynı şekilde ilanda durdu. Bizim insanımızda gerçekten yüz yok. 40 kişi gelir bakar belli mi olur bir tanesine tuttururuz diye düşünüyor.
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Aynen bayağı geniş ferah bir araç bu anlamda cam tavan olayı bitiriyor zaten👍
  • quote:

Hocam daha geçen hafta gittik bir ilana bakmaya yazık ya ben utandım adamın adına ilanda ne yazıyorsa yalan.
    Adama da son derece sakince yalan söylediğini vaktimizi çaldığını anlattık. Sadece Hakkınızı helal edin dedi. İş bitti aynı ilan aynı şekilde ilanda durdu. Bizim insanımızda gerçekten yüz yok. 40 kişi gelir bakar belli mi olur bir tanesine tuttururuz diye düşünüyor.

Alıntıları Göster
    Hakkını helal et olayı güzelmiş

Etmiyorum diyeceksin, apışıp kalacak..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-acill-satilik-temiz-peugeot-508-741740806/detay

Bu araba ile Perşembe günü ilgilendim. O zaman 82 bin liradan ilana koymuştu 79,5'a anlaştık. Sadece ön çamurluk değişmiş. 2300 hasar kaydı var.

Her neyse soruyorum başka bir şeyi var mı ? 16 saat yol geleceğiz. Hiç bir şeyi yok, tertemiz araba vs.

Sigortacımla konuştum, daha sonra 5664'e mesaj attım bir baktım 3 tane hasar kaydı. İlkini bir attım arka tampon değişmiş.Hemen konuştum hayırdır ? Önce bilmiyordum, daha sonra önemli değil, sonra expertizde çıkmıyor, plastik aksam falan filan. Dalga mı geçiyorsun dedim? Hakkımı helal etmiyorum dedikten sonra iban gönder mesaj paralarını yatırayım dedi hiç çekinmeden yolladım gönderdi para.

Daha sonra da ilanı güncelledi, fiyatı 82 binden 85 bine çıkardı ve acil yazdı. Hasar kaydının fotoğrafını filan da koymadı. Kendisine atmıştım :)

Ardından 5008 ilanı düştü ve aradım. Anlaşamadık kapattım, 2 dakika sonra beni tekrar aradı. Abi sesin çok yorgun ve bunalmış geliyor hayırdır dedi olanları anlattım, sağolsun pazarlıkta da fiyat kırınca alıp geldik.

Ortam dolandırıcı sahtekar kaynıyor. Devlet kontrollü 2. el satış sistemi getireceksin. İlanda belirtilmeyen ancak satışı yapılmak istenen araç belirtildiği gibi değilse (çizikler dahil) polis eşliğinde dolandırıcılıktan soruşturma açılacak. Adliyeye intikal edecek. Bak bakalım bir daha yapıyorlar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevivaL -- 5 Ekim 2019; 21:41:50 >
  • 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.