Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gün geçtikçe her türlü fiyatlar artacak. Şu an nakit parayla araba bulamayan daha sonra alırım diyecekse parasını altına vs. çevirsin. Yoksa her türlü kaybeder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diplomasız bilişimci

Hocam şundan soruyorum piyasa 2013 ekonomi zirveyi vurduğunda baya rahatlamıştı 30 - 35 bin tl civarına 0 km bir otomobil alabiliyordunuz. Şuanki durumda galiba zor öyle bir süreç. Arabayı yüksekten alıp elimde kalmasından çekiniyorum veya yarı fiyattan vermekten v s. Veya almayıp fiyatların uötukça uçmasından
    Hocam o zamanlarda para Türkiyeye akıyordu (küresel bir çok nedeni var) bütçe disiplini oturmuştu, devletin denetim mekanizmaları daha sağlıklı çalışıyordu falan filan bir sürü neden vardı bu nedenlede paramız değerliydi (o zamanki ücretinizi dolara cevirin göreceksiniz) şimdi maaşlar eridi gitti. Dolaysıyla alım gücümüz çok düştüğü için bize araçlar pahalı geliyor yoksa dolar euro bazında bakın otomobiller için fiyatlar genel düzeyinde bir artış yok.
    Normal bir aracın alıp elinizde kalması gibi bir şey (araba bozulur kaza yaparsınız pert olur vesaire gibi durumlar hariç) normal şartlarda olamaz olmadı 3000_ 5000 altını yazarsınız 1 saatte aracınız satılır.Ha siz ülke ekonomik olarak batarsa, savaş kıtlık falan olursa gibi şartları düşünüyorsanız o durumda da zaten araba para etse ne etmese ne.
    En başından aslında bizdeki mantık yanlış çünkü Otomobil bir yatırım aracı değildir alırsınız binersiniz hepsi bu. Bir kol saati alırken yada bir matkap alırken nasıl hareket ediyorsanız otomobil alırken de iş o kadar basit.
    Bu alacağınız ilk aracınız mı olacak?

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Evet ilk arabam olucak alırsam, söylrdikkeriniz mantıklı sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Ya bırak hocam v90 ın nesi inanılmaz, bence şu anda ederinden en az 300.000 tl fazla istiyorlar, sw araba satışa bi çıkar yarı parasına 1 senede satamazsın, volvo zaten ikinci elde bitik birde sw oldumu kimse yüzüne bakmaz onun, parçaları (fiyatta) zaten ferrari ile yarışıyor. İçine bi tablet koymuşlar bildiğin leşş.
    Ben o arabayı alanının aklına şaşarım.
    Alsa alsa parayı sokaktan toplayan adam alır.

Alıntıları Göster
    Her şeyi geçtim volvo premium değil. Çinliler alınca çok bozdu çok. Geely işte.

• Hocam ne diyor bu yaaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Hocam ne diyor bu yaaaa
    Fiyat düşürüyoruz dur

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Fiyat düşürüyoruz dur

Alıntıları Göster
    Yaaaaa V90'ımı 700'e satmaya çalışıyom dur boyunkıranımı tutma.

• Mercedes'in yeni a250-e sine hayran kaldım. Tek kelimeyle aradığım araç. Plug-in hibritler yayginlassa ülkemizde keşke.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Her şeyi geçtim volvo premium değil. Çinliler alınca çok bozdu çok. Geely işte.

Alıntıları Göster
    Aynen çinliler içine ettiler güzelim markanın

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Aynen çinliler içine ettiler güzelim markanın

Alıntıları Göster
    Zaten hiçbir zaman bir mercedes olmadı.

Birde minimalist falan geyiği. Gösteriş yok araçta. Emekli işi. Tutmaz tutmaz. Bakımı da mercedes'den yüksek.

• quote:

Zaten hiçbir zaman bir mercedes olmadı.

Birde minimalist falan geyiği. Gösteriş yok araçta. Emekli işi. Tutmaz tutmaz. Bakımı da mercedes'den yüksek.

Alıntıları Göster
    Bide 2.0 motorlar var mercedes bmw ne güzel e segment araçlarına koyuyor 1.6 motoru az az mtv yi ödeyip geçiyor millet.
    Eyyyy volvo sen kim oluyorsunda 2.0 motorla e segmenti araç satmaya çalışıyorsun.
    Biz yer miyiz bu ayakları.
    Ondan sonra ikinci elde volvo tutulmuyor tutulmaz tabi.

• quote:

Fiyat düşürüyoruz dur

Alıntıları Göster
    Otomobilci_x hocamın ilk dediğini görmemişim, yeni gördüm

Merhabalar bende araba alacağım iki aydır arabalara bakıyorum 70.000-75.000 civarı bir tane bile içime sinen temiz bir araba denk gelmedi.İkinci el piyasası uçmuş gitmiş bunun Sıfır araçlarında yüksek olması ile orantılı diyor satan kişiler fakat : piyasada öyle araçlar var ki sayısız değişeni heryeri boyalı çizik göçük üç dört kazası olan hurdaya parçaya çıkacak araçları ilginç fiyatlar istiyorlar. Bayi de ikinci el satılan araçlara bakıyorum her yeri çizik göçüklu araca cila atmışlar;motor yorgun temiz hatasız diyorlar . Temiz, hasarsız,bakimli yazıyorlar arıyorsun detaya girince eveleyip geveliyorlar video istiyorsun temiz sandığın araç hayal kırıklığı. Napacaz bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cizgisiz

Merhabalar bende araba alacağım iki aydır arabalara bakıyorum 70.000-75.000 civarı bir tane bile içime sinen temiz bir araba denk gelmedi.İkinci el piyasası uçmuş gitmiş bunun Sıfır araçlarında yüksek olması ile orantılı diyor satan kişiler fakat : piyasada öyle araçlar var ki sayısız değişeni heryeri boyalı çizik göçük üç dört kazası olan hurdaya parçaya çıkacak araçları ilginç fiyatlar istiyorlar. Bayi de ikinci el satılan araçlara bakıyorum her yeri çizik göçüklu araca cila atmışlar;motor yorgun temiz hatasız diyorlar . Temiz, hasarsız,bakimli yazıyorlar arıyorsun detaya girince eveleyip geveliyorlar video istiyorsun temiz sandığın araç hayal kırıklığı. Napacaz bilmiyorum
    Son 1.5 yıldır piyasaya çok az sıfır araç çıktı dolayısıyla araç talebi 2. El piyasasına aktı ve ötv indiriminin sona ermesiyle bu talep sele dönüştü ve ikinci el piyasasındaki bütün iyi/normal fiyatlı araçları önü kattı götürdü, İkinci el piyasasında da çarık çürükler ve çok yüksek fiyatlı iyi araçlar kaldı. Şu an satışta ilanı olan araçların neredeyse %90 ı da ilanda yazıldığı gibi değil.
    İmzamda belirttiğim instagram hesabımda ikinci el piyasasının nabzını tutuyorum.
    Ve etrafımdaki kişiler içinde yıllardır araç araştırdığım için anlattığınız durumun net olarak farkındayım.
    Çok çok dikkatli olun derim.
    İnaının herkes çakal düzenbaz ve hilekar bugün bir ilana bakmaya gittik.
    Adam ne diyorsa baştan sona yalan ve bu oraya gittiğinizde ortaya çıkacak ama adam yinede yalan söylüyor ve sonunda seni oraya kadar getiriyor. Sen söyleyincede hakkını helal et diyor.
    O kadar da Allah korkusu var yani.
    Halkını helal et dedimi iş bitiyor.
    Bu işlerden anlamayan kişilere şu aralarda ikinci el araç almasını tavsiye etmem, istek ve zevkelerinizi törpüleyin sadece bir taşıt gözüyle bakın gidin sıfır km egea 1.4 easy alın, clio 1.2 joy alın en azından 3 sene kafa rahat binin. Bu söylediğim şeyleri yabana atmayın

Çok güzel özetlemişsiniz durumu. Ben şimdilik beklemeyi tercih ediyorum bulmayı umarak . Clio ve Egea fiyat ve performans olarak ihtiyaç karşılıyor çokta mantıklı ama gönül ferman dinlemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cizgisiz

Çok güzel özetlemişsiniz durumu. Ben şimdilik beklemeyi tercih ediyorum bulmayı umarak . Clio ve Egea fiyat ve performans olarak ihtiyaç karşılıyor çokta mantıklı ama gönül ferman dinlemiyor
    Hakkınızda hayırlısı olsun, umarım gönlünüzde yatan araca tez zamanda kavuşursunuz.

• 1 parça boya var diye götürdüm, 1 değişen 2 boya var. Motoru temiz diye gittik egr valfi arızası var, baskı balata yavaş yavaş bitmeye başlamış.

Pazarlık yapalım fiyat düş, ona da yok.

Araç bakmaktan aramaktan yoruldum. Ya 508 almaktan vazgeçeceğim, ya da tamamen araç almaktan
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

1 parça boya var diye götürdüm, 1 değişen 2 boya var. Motoru temiz diye gittik egr valfi arızası var, baskı balata yavaş yavaş bitmeye başlamış.

Pazarlık yapalım fiyat düş, ona da yok.

Araç bakmaktan aramaktan yoruldum. Ya 508 almaktan vazgeçeceğim, ya da tamamen araç almaktan
    Malesef piyasa bu

• RevivaL kullanıcısına yanıt
    Siz yine iyisiniz, 2-3 parça boya diye gittim(Octavia), 6 parça boya-kaputta çıkma takma var, zamanında ceylana vurup onu sakatlamış(internette gördüm), cahillikle kapora vermiştim, iyi niyet garantisini sormamışım, meğersem özel serviste yaptırmış bakımlarını.
    Forum ve arkadaşlar sayesinde vazgeçtim.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Masallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.