Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.012
Cevap
49
Favori
127.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İç temizlikte eğer araç sıfırsa ya da sıfıra yakın kondisyondaysa kireçsiz su + kaliteli bir bez ile çok sık temizlik en kolay, etkili ve ekonomik olanı.
    Kirler gözle görülür hale geldiyse taban ve tavan döşemeleri için Sonax ın döşeme/konsol temizlik köpüğü, deri/vinil için Sonax ın deri besleyici temizleyici losyonu ve camlar için Clin elmalı cam spreyi iyidir. Sert plastik aksamlara da Würth ün plastik temizleyicisi etkili, ayak seviyesi sert plastikler için ise yeni keşfettiğim Agiva konsol mendili çok iyi; ucuz bir ürün ancak eşik plastiklerini derinlemesine temizliyor üstelik uzunca süre antistatik etkili, parlatıcı etkisi yok.
    Fitiller için Würth lastik bakım spreyi iyidir, siyah plastik tampon - dış trimler için Würth ün plastik tampon waxı gayet iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Sen şimdi öyle dedin hepten ibre Koreliler e kaymaya başladı, dediğim gibi Continental Sport Contact 5 SUV ilk sene mükemmeldi, Passat ve Insignia dan sonra bile araca her binen "motor çalışıyor mu" "yol sesi ne kadar az" diyordu, ta ki geçen haftalarda kışlıklardan tekrar yazlık Continental lere dönene kadar! Sanki kışın beklerken kurumuş gitmiş lastikler; bir ses bir titreşim anlaşılır gibi değil, Tucson forumunda çoğu aynını yazıyor lastikler ortalama 15.000den sonra kalas gibi oluyor diyordu da abarttıklarını sanıyordum, dün zorumdan 35Psi olması gereken basınçları 32 ye düşürdüm, bir nebze iyi oldu.
    Dediğin yaştaki bir lastiğin kauçuğunu o denli muhafaza etmiş olması kesinlikle çok iyi ve verilen kuruşu hakediyor demektir.
    Modeli nedir Hankook un?
    İlk satırdaki ibre kelimesini yanlış okudum bir an.

• quote:

Sen şimdi öyle dedin hepten ibre Koreliler e kaymaya başladı, dediğim gibi Continental Sport Contact 5 SUV ilk sene mükemmeldi, Passat ve Insignia dan sonra bile araca her binen "motor çalışıyor mu" "yol sesi ne kadar az" diyordu, ta ki geçen haftalarda kışlıklardan tekrar yazlık Continental lere dönene kadar! Sanki kışın beklerken kurumuş gitmiş lastikler; bir ses bir titreşim anlaşılır gibi değil, Tucson forumunda çoğu aynını yazıyor lastikler ortalama 15.000den sonra kalas gibi oluyor diyordu da abarttıklarını sanıyordum, dün zorumdan 35Psi olması gereken basınçları 32 ye düşürdüm, bir nebze iyi oldu.
    Dediğin yaştaki bir lastiğin kauçuğunu o denli muhafaza etmiş olması kesinlikle çok iyi ve verilen kuruşu hakediyor demektir.
    Modeli nedir Hankook un?
    Kesinlikle kauçuk konusunda kaliteliler hocam, 4 yılı bitirmiş lastiklerde halen abs devreye kolay kolay girmiyor çok dik ıslak yokuşlarda bile patinaj olmuyor
    bendekilerin modeli ventus prime.
    Bende continental premium contact 5 kullanmıştım 4 yıl ve lastiklerin 3 yılın başındaki sertliği bu lastiklerin 4. Yılın sonundaki sertliğiyle aynıydı.

• haluk 23 kullanıcısına yanıt
    Yapıyor be ibreler :))))

• quote:

İç temizlikte eğer araç sıfırsa ya da sıfıra yakın kondisyondaysa kireçsiz su + kaliteli bir bez ile çok sık temizlik en kolay, etkili ve ekonomik olanı.
    Kirler gözle görülür hale geldiyse taban ve tavan döşemeleri için Sonax ın döşeme/konsol temizlik köpüğü, deri/vinil için Sonax ın deri besleyici temizleyici losyonu ve camlar için Clin elmalı cam spreyi iyidir. Sert plastik aksamlara da Würth ün plastik temizleyicisi etkili, ayak seviyesi sert plastikler için ise yeni keşfettiğim Agiva konsol mendili çok iyi; ucuz bir ürün ancak eşik plastiklerini derinlemesine temizliyor üstelik uzunca süre antistatik etkili, parlatıcı etkisi yok.
    Fitiller için Würth lastik bakım spreyi iyidir, siyah plastik tampon - dış trimler için Würth ün plastik tampon waxı gayet iyidir.
    Eyvallah hocam sağol bunları tedarik edeyim, çok çalışmam lazım çokkk

• Bir de şart olmamakla birlikte Meguiars uygulama pedi Valet uygulama fırçası işini kolaylaştıracaktır, ya da olmadı atla gel birlikte yapalım

• quote:

Bir de şart olmamakla birlikte Meguiars uygulama pedi Valet uygulama fırçası işini kolaylaştıracaktır, ya da olmadı atla gel birlikte yapalım
    Sende bunların çoğunluğu varsa ben atlayıp geleyim daha ucuza malolur.
    Sen işin temizlik boyutunu aşmışsın hocam, fırçayı falan görünce iş yavaş yavaş sanata kaymaya başlamış

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Ohoo sanat ki ne sanat, köpük partisi bile var!

• quote:

Ohoo sanat ki ne sanat, köpük partisi bile var!
    Aboooo.
    Fena ezdin geçtin ya, bizde arabalarımız temiz diye geziyoruz.
    Adam fitiller için şunu kullanıyorum, alt plastikler için bunu, üst plastikler için bunu diyor.

Yetmemiş arabayı köpük partisine götürmüş

Daha Karcher K5 Full Control + nozzle ve çeşitli köpük şampuanlardan bahsetmedim bile!

Bi de foam lance

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 19 Mart 2019; 23:20:22 >
  • quote:

Daha Karcher K5 Full Control + nozzle ve çeşitli köpük şampuanlardan bahsetmedim bile!

Bi de foam lance
    Hocam sen krom, ahşap, deri aksamları bol olan bi klasik araç al bence. Bu kadar bakım ve özeni şimdiki plastik yığınlarının bence hiçbirisi hak etmiyor.
    Bu işi sevdiğin keyif aldığın çok belli bence çok hoşuna gidecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Hocam sen krom, ahşap, deri aksamları bol olan bi klasik araç al bence. Bu kadar bakım ve özeni şimdiki plastik yığınlarının bence hiçbirisi hak etmiyor.
    Bu işi sevdiğin keyif aldığın çok belli bence çok hoşuna gidecektir.

Alıntıları Göster
    Olabilirdi aslında çünkü bende esasen detaylı boya bakım ekipmanları da var; kil, paste, wax, srp, glaze ve uygulama makinaları ile ayrı ayrı pedleri
    Lakin eski pozitif enerjimden eser yok şimdi

• quote:

Olabilirdi aslında çünkü bende esasen detaylı boya bakım ekipmanları da var; kil, paste, wax, srp, glaze ve uygulama makinaları ile ayrı ayrı pedleri
    Lakin eski pozitif enerjimden eser yok şimdi

Alıntıları Göster
    Ne diyorsun acele benim bi kaz dağları havası alasım geldi.

Benim favorim yine de Karadeniz havası.
    Ne güzel dinç uyanıyordum köyde

• quote:

İkisininde yeri farklı

• quote:

Hanlarda da dinç uyanırsın bea.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Kesinlikle kauçuk konusunda kaliteliler hocam, 4 yılı bitirmiş lastiklerde halen abs devreye kolay kolay girmiyor çok dik ıslak yokuşlarda bile patinaj olmuyor
    bendekilerin modeli ventus prime.
    Bende continental premium contact 5 kullanmıştım 4 yıl ve lastiklerin 3 yılın başındaki sertliği bu lastiklerin 4. Yılın sonundaki sertliğiyle aynıydı.

Alıntıları Göster
    Bugün lastikleri değiştirirken lastikçime bunları anlattım lastikleri biraz inceledi bu araç kapalı garajdamı kalıyordu dedi. Ve dananın kuyruğu koptu.
    Evet araç kapalı garajda kalmış dolaysıyla lastikler güneşle çok fazla muhattap olmadıklarından bu yaşta bu kadar yumuşaklık sunuyorlar. Keramet hankokta değil yani

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Hanlarda da dinç uyanırsın bea.

Alıntıları Göster
    Bigün arabada yatıcam zaten, odun kafaya kodun

Ula ne ettun az önce Hancock siparişi verdim

• quote:

Ula ne ettun az önce Hancock siparişi verdim
    Al al iyi lastik bence. Kapalı garajda olsa 4 yıl için çok çok iyi durumdaydı

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.