Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.012
Cevap
49
Favori
127.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amadeus99

Evin bir odasında duvardan resmen su aktı. Yatay yağış nedir ya. Neyse hortum bizi vurmadı.

Yalnız seralar tamamen gitti diyorlar. Onarımı tekrar ekimi derken 1 ay sebze çıkmaz.

Alıntıları Göster
    Zaten sebze-meyve pahalıydı, artık onu da zor alırız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Zaten sebze-meyve pahalıydı, artık onu da zor alırız.

Alıntıları Göster
    Şahane ragu tarifim var yollayayım makarnaya talim.

Arabanın arka kapısında kapı vurduğu var. Ulan çarpanı tanıyorum, mağazanın kamerası otoparkı çekiyor. Vallahi sinir oldum. Kaçmış denyo. Komşu özür dilerim desen ölürsün sanki.

Mini onarım için sigortacı arkadaşla bir görüşelim yav.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Şahane ragu tarifim var yollayayım makarnaya talim.

Arabanın arka kapısında kapı vurduğu var. Ulan çarpanı tanıyorum, mağazanın kamerası otoparkı çekiyor. Vallahi sinir oldum. Kaçmış denyo. Komşu özür dilerim desen ölürsün sanki.

Mini onarım için sigortacı arkadaşla bir görüşelim yav.

Alıntıları Göster
    Ben olsam; vurup gitmişsin? derdim.

p.tesi ara istersen, daha önce autoking in sahibi çocukluk arkadaşıydı ama el değiştirdi, halen tanıdık çalışan vardır.

• Geçmiş olsun arkadaşlar,
    Şimdi bir de hortum çıktı dur bakalım daha neler göreceğiz.

Kapı içinde ayrıca geçmiş olsun, insanımız insanlıktan iyice çıkıyor. Özür dilemek, kusura bakma demek azıcık nezaket, azıcık kibarlık artık rastlanılmayan şeyler.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Hanım durduruyor her defasında değmez diye. Zaten malum satıp gitmek niyetindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Geçmiş olsun arkadaşlar,
    Şimdi bir de hortum çıktı dur bakalım daha neler göreceğiz.

Kapı içinde ayrıca geçmiş olsun, insanımız insanlıktan iyice çıkıyor. Özür dilemek, kusura bakma demek azıcık nezaket, azıcık kibarlık artık rastlanılmayan şeyler.
    Sağol hocam. Yalnız çarşamba günü gene fırtına diyorlar.

Tropik hava bu. Sakat.

• quote:

Hanım durduruyor her defasında değmez diye. Zaten malum satıp gitmek niyetindeyim.
    Hayırdır hocam nereye gidiyorsun?

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Buradayım hocam(senede 6 ay en azından) bu mağaza işi ve içinde olan apartmandan gitmekten bahsediyorum.

Türkiye ile iş konusunda bağlantım kalmayacak inşallah nisan sonrasında.

Artık imkansız, yurtdışı ile devam iş konusunda. Ama 4 sene daha oğlanın okulu için buradayız en az.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Ne güzel abi; dostluk kolay bulunmayan fakat kolay kaybedilen bir şey. Değerini bilmek lazım

Belli bir yaşa gelince kolay kolay dostluk kıvamına da gelemiyorsun, hep bir geri durma ve çekimser duruş mecburen oluyor. Karşıdaki kişiyi tamamen iyice analiz edip anlayana ve güven duyana kadar epey zaman geçmesi gerekiyor. O da fedakarlık istiyor.

Dediğin gibi; iyi bir arkadaş/dost yada daha ötesi kolay bulunmuyor. Bu zamana kadar dost bilip kaybetmek zorunda olduklarımız da oldu, onlara yanlış seçimler olarak bakıp yola devam ettik.

Kalan sağlar bizimdir, mantığı ile...

Alıntıları Göster
    şiir gibi yazmışsınız. bu kaybetiklerimiz ya da bizi kaybeden insanlar mi diyeyim bilemedim. hic problem degilde. onca kurdugum hâyaller suya düşmesi hep canımı sıkmıştır. giden değilde biraktigi hayal kirikliklari insana koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrT4ngo -- 26 Ocak 2019; 21:34:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

şiir gibi yazmışsınız. bu kaybetiklerimiz ya da bizi kaybeden insanlar mi diyeyim bilemedim. hic problem degilde. onca kurdugum hâyaller suya düşmesi hep canımı sıkmıştır. giden değilde biraktigi hayal kirikliklari insana koyuyor.

Alıntıları Göster
    Herşey ilerisi için bir tecrübe yaratır. Doğru yönde kullanmak; yapabileceğimiz en iyi yol olur.
    Geçmişe mazi derler; o yüzden, orada bırakmak ve her zaman ileriye bakmak en iyi hareket...

• quote:

Herşey ilerisi için bir tecrübe yaratır. Doğru yönde kullanmak; yapabileceğimiz en iyi yol olur.
    Geçmişe mazi derler; o yüzden, orada bırakmak ve her zaman ileriye bakmak en iyi hareket...

Alıntıları Göster
    Kesinlikle aynı düşünüyoruz. Ama hocam Allah bana iyi bir kalp , iyi bir gönül ve iyi bir vicdan vermiş. İnsan her ne kadar zamanla unutacağını, alışacağını, bitip gideceğini bilsede üzülüyor işte.

Bu tecrübeler bana bunlari yazdirdi çok şükür. Her şeyin bitip gideceğini mazide kalacağını acı bir şekilde tecrübe ettigim zamanlar oldu. Şimdi olaylara daha olgun bakıyorum. Her acının, hüznün, sıkıntı ve derdin bir gün sonlanacağını ve olan insanın kendisine olacagini çok acı tecrübelerle anladim. Lakin bu geçen zamanda üzülmemeyi öğrenemedim.

23 yaşındayım. Yaşca benden büyük olduğunuzu varsayarak sizden bu konuda bir kaç cümlede olsa nasihat bekliyorum çünkü attığınız o yorum kalbime çok dokundu.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Zaten çoğunu yenmişsiniz, zamanla herşeye üzülmenin de aslında anlamsızlığını anlayacak ve gereksiz yorgunluk olduğunu göreceksiniz.

O kadar kafaya takmayın, hayat gelip geçiyor.

Benim yaş 50 ye geldi ve geçmişte anlamsız şeylere üzülmenin ne kadar aptalca bir davranış olduğunu gördüm. Hep ileri bakmak lazım, geçmiş adı üstünde “ geçti bitti”...

• Eee herkes öldü mü

• quote:

Eee herkes öldü mü
    Otomobil piyasası, muhabbeti, alım satımı, keyfi öldü hocam. Bunca yıldır piyasayı takip ederim. Hiçbir dönemde bu kadar hareketsiz bir piyasa görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Otomobil piyasası, muhabbeti, alım satımı, keyfi öldü hocam. Bunca yıldır piyasayı takip ederim. Hiçbir dönemde bu kadar hareketsiz bir piyasa görmedim.

Alıntıları Göster
    Para yok kimsede hocam olan da doğal olarak harcamıyor. ama burada genel muhabbet de ediyorduk sonuçta.

Yeni corollayı gördünüz mü?

• quote:

Para yok kimsede hocam olan da doğal olarak harcamıyor. ama burada genel muhabbet de ediyorduk sonuçta.

Yeni corollayı gördünüz mü?

Alıntıları Göster
    Yarın bakmaya/test etmeye gitmeyi planlıyorum. Bugün aradım test aracına plaka takmak için uğraşıyorlarmış hafta sonuda kalbalık olur dedim o yüzden yarın vakit ayırabilirsem giderim.
    Fiyatlar nasıl sizce bence çok yüksek değil rakiplerine göre iyi bir fiyatlandırma yapmışlar. Araç olmuşsa 20.000 hedeflemişler bence tutulabilir ler.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar cidden iyi. Baz otomatik LPG tam Türk işi olmuş.

Baz donanım bile düzgün bir ekran ile geliyor sanki en çok o şaşırtıcı.

Deri direksiyon ve 16 jant için bir paket yapsalar 5-6k farkla en çok satan araç oluverir.

• quote:

Fiyatlar cidden iyi. Baz otomatik LPG tam Türk işi olmuş.

Baz donanım bile düzgün bir ekran ile geliyor sanki en çok o şaşırtıcı.

Deri direksiyon ve 16 jant için bir paket yapsalar 5-6k farkla en çok satan araç oluverir.
    Katılıyorum, ayrıca Civic satışlarına fena darbe vurabilir

• İnstagram için yazmıştım sizlerlede paylaşayım

Dün sizlere yeni #corolla nın fiyat listesini paylaşmıştık. Bugün hybrid versiyonu ile bir test sürüşü yaptık ve araç muhteşem olmuş. Bakın bu satırların yazarı şu güne kadar ki hiçbir corolla hakkında övgüler düzmemiş birisidir ama 12. Nesil corolla gerçekten olmuş. Dün bir çoğunuz aracın çok yüksek fiyatlandırıldığını yazdınız aslında piyasa da ki rakipleriyle kıyaslandığında araç bayağı rekabetçi bir şekilde fiyatlanmış ve asıl bomba olan herkes hybrid versiyonunun çok pahalı olduğunu yazmıştı. Ama durum öyle değil, çünkü hybrid versiyonun donanım paketleri benzinliden farklı. Şöyleki benzinli baz versiyon olan vision ile hybrid vision arasında ki farklar: #toyota nın #safetysense diye adlandırdığı sistem (akıllı şerit takip, otomatik yanan uzun far, adaptif hız sabitleme, çarpışma önleyici sistem), büyük ekran ve gelişmiş gösterge paneli, head up display, çift bölgeli otomatik klima, kablosuz şarj ünitesi, oyomatik katlanır yan aynalar, anahtarsız çalıştırma, elektronik el freni gibi donanımlar var. Kısacası hybrid vision da bizim gördüğümüz tek eksiklik geri görüş kamerası onun dışında bizce donanım olarak son derece yeterli. Araca gelecek olursak iç hacim bildiğimiz corolla genişliğini sunuyor ancak kesinlikle sunrooflu tercih etmemek lazım zira bildiğiniz ön tarafla arkayı birbirinden ayıran bir bariyer şeklinde tavanın ortasında duruyor ve arka baş mesafesini daralttığı gibi boğucu bir ortam oluşturuyor. Aracın süspansiyonları ve yol tutuşu corolla için resmen devrim niteliğinde olmuş gerçekten bu anlamda toyota mühendisleri araca çağ atlatmışlar. Malzeme kalitesi vesaire anlamında çok bir iyileşme olmasada dediğimiz gibi yürüyende ciddi bir iyileşme var. Sonuç olarak 140.000 tl gibi bir bütçe ile sıfır c segmenti araç bakan arkadaşlara tavsiyem mutlaka ama mutlaka corolla hybrid versiyonuyla bir test yapmaları olur. Bu arada daha önce sizinle paylaşmıştığımız yeni focusta trend x donanım paketli otomatik versiyonun 140.000 tl olduğunuda düşününce o donanımdaki corolla için fiyatın yüksek olup olmadığını tekrar değerlendirmeniz de yararınıza olacaktır.

• C sınıfı sedan araca 15' jant koyarken ne düşündüler acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.