Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler. Bakacağız artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

10-15 günden önce gidemem, bu arada da araç en kısa zamanda lazım. Artık buradan elimizden geldiğince...
    Geldin mi hocam, bu cumartesi ben yolcuyum.

Son görüşmeden sonra arayamadım gene hastanelik olduk, tekrar burun düzelttiler, uyurken ters hareket yapmış kayınvalide

Araca gelince fuarda bir Lexus görmüştük onun aynısı işte altyapı ve boyut olarak. Bağaj biraz zorlar ama yakıtta hele şehir içi üzmez. Vergiden de yırtarlar.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    P.tesi geldim, gitmeden görüşelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Uygun zaman bulabilirsek tamamdır hocam.

İnanılmaz saçma bir 3 ay geçti, işin kötüsü devam ediyor. Hayırlısı bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Uygun zaman bulabilirsek tamamdır hocam.

İnanılmaz saçma bir 3 ay geçti, işin kötüsü devam ediyor. Hayırlısı bakalım.
    Gitmeden önce salondaki kkimayı değiştirme planım vardı ama kargo tesliminde hanım olmaz ise sıkıntı olur diye dönüşe yakın sipariş geçmeyi planlıyordum. Samsung bayisinde 4.000TL den aşağıya bulamadığım 18.000btu inverter klimayı nette 3.200TL ye bulmuştum, onu almayı planlıyordum ama giderken birde baktım 3.450tl olmuş?? Bende son bir defa daha gezinip bakayım dedim ve 2.880TL ye İstanbulda 38 mağazası olan bir yerde yakaladım ve siparişi geçtim. Önce sigortacı arkadaşın ofise teslim etsinler istedim ama baktım gelmeme yakın klima hala horoz lojistik denen şirketin dağıtım deposunda duruyor, adresi değiştirdim ve günde 2-3 kere taciz ederek klimayı cumartesi eve teslim ettirdim. Çarşamba günü de demontaj ile ürünü taktırdım. Aldığım fiyata Samsung servisi bile şaştı kaldı .

Artık o dert de bitti.

• Kızkardeşime araç alma derdini en sonunda bitirdik.
    4-5 gündür telefon/whatsapp derken sırf bununla uğraşır olmuştuk.

Bu Yunanistan denen yer kadar berbat bir memleket görmedim. Koca ülke de(koca diyoruz da nüfusu İstanbul'dan az) araba bayisi ve içinde araç bulmak zor...

Mesela 1 tane 1.0 Civic var ve tek renk, 1 tane jazz var tek kırmızı. Tüm yunanistan'a bakıyorlar başka araba yok, bekle gelecek??

Diyorum; bu ne biçim iş??
    Abi buradakiler yeni arabaya binmiyor ki! alacak paraları yok. Olan da Euro bölgesinden 2. el 1-2 yaşında araba alıp getiriyor...

Yemişim böyle Avrupa ülkesini!!

Paramıza göre bulabildiğimiz(araba bayisine de gitmek sorun, öyle bizdeki gibi otobüs/minibüs yok sadece taksi.); 2 tane yaris(16.000), 1 tane hybrid Auris(19.500), 1 tane 1.0 cvt CivicHB(çirkin sonic gri 23.000), 1 tane kia stronic(fiyatını unuttum). Başka araç/renk istersen Mart sonu!!

En sonunda Citroen Cactus ve Peugeot 2008 e bakmasını söyledim. En azından 1.2T 110bg EAT6 ile uyumu iyi, yerden yüksek içi istekleri karşılar büyüklükte ve nispeten diğerlerine göre makul tüketimi vardı. Octavia bagaj ve arka mekan konusunda iyi ama DSG ye bulaşması beni korkuttu, Skoda/VW/Seat o yüzden geriye itildi. Bakmadık bile.

Kardeşim Peugeot bayisine gittiğinde Gri renk 1 tane(markada/bayide sadece tek araba?) 2008 görmüş, incelemiş ve yeterli geldiğine karar vermiş, beğenmiş. Sadece active donanım varmış beni aradı, buradaki donanımlara baktık(çünkü adamların kitapçığını bile anlamak zor, ayrım yamalak ingilizceleri var(mış). Active de gayet yeterli gelir dedik ve almaya karar verdik(zaten başka şansımız da yok). Gümrükten çekilmemiş 1 adet daha araç varmış; kristal yeşil, bari o olsun dedi onu getirecekler.

2008 ACTIVE PureTech 110hp EAT6 Tam Otomatik S&S araca 21.250 Euro verdik.

Paraya bak?

Bir arkadaşım 3 gün önce ötv indirimi+hurda+kobi zımbırtı toplamı ile; ALLURE 1.6 BlueHDI etg6 olanına 104.000+mtv verdi. ETG6 dizel ile Benzinli EAT6 burada aynı paraya satılıyor, biz 5.90 dan aldığımız 21.000 Euro/125.000TL ile daha pahalıya araç aldık. Hemde ALLURE/ACTİVE farkı da cabası??

Tabi bu iş bizim paramıza çarpınca bize fazla geliyor. Euro kazancına göre 21.000 birim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 9 Aralık 2018; 19:49:41 >

Süper ötesi fiyat olmuş yalnız. Eksi bir. Ben hâlen belediye, imza, iş üçgenindeyim.

Birde yeni yıl yaklaşırken hediye almak gerekecek, üstüne yüz tane iş birikti Rusya'da. Öff ve öff valla.

Hocam Yunanistan Bulgaristan gibi ülkeler a.b ülkelerinden 2-3 yaşında 2. el alıp getiriyor. Adam Auris yerine daha ucuza Mercedes alıyor.

Bunun pazarları şunları bunları var. Bu arada senede 100.000 araç ya satılır ya satılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Süper ötesi fiyat olmuş yalnız. Eksi bir. Ben hâlen belediye, imza, iş üçgenindeyim.

Birde yeni yıl yaklaşırken hediye almak gerekecek, üstüne yüz tane iş birikti Rusya'da. Öff ve öff valla.
    Ohoo! Daha bitmedi mi bu belediye işleri?

• Araç bu gün teslim alındı.

Türkiye'de Active paket araçta olan far-yağmur sensörü yok. Ama İklim kontrollü dijital klima ve navigasyon mevcut. Ayrıca tekno paket olarak ek satılan geri görüş kamerası ve elektrikli katlanır yan aynalar standart donanım içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 15 Aralık 2018; 21:54:43 >
  • quote:

Araç bu gün teslim alındı.

Türkiye'de Active paket araçta olan far-yağmur sensörü yok. Ama İklim kontrollü dijital klima ve navigasyon mevcut. Ayrıca tekno paket olarak ek satılan geri görüş kamerası ve elektrikli katlanır yan aynalar standart donanım içinde.
    Mesajı yeni gördüm hocam güle güle kullansınlar

,Bu olay bana bi yerden tanıdık geliyor sanki,

Önce benzinli otomatik boş olanı alınıyor, peşinden full olanı, en son dizel otomatik full

• Onun Türkiye de A180d AMG si olduğundan bizim gibi yapmaz. Sürekli gidip gelineceği için, büyük ihtimal orada duran araca dönüşecek. Fazlasını almak gereksiz olurdu, motor şanzıman yönünden sıkıntısı olmasın istedik, Yaris falan da iş görürdü ama çocukların eşyaları çok, sığmazlardı. Bizim açımızdan fazla seçenekte yoktu, bu tarz araç ancak kurtardı.

Oradaki ST lerini anlamakta zorlandım.

Rutsat ile şasi noyu karşılaştıracağız, soruyoruz “araçta nerede?” diye; ilk defa duymuşlar gibi mal mal bakıyorlar mış. Ve şans eseri buradaki bayi tarafındaydım, girip araca baktım ben söyledim nerede olduğunu. Onlar “aha işte şurada” diyememişler???

Kusura bakmasınlar ama bu kadar mal adamı bir arada görmek zordur. Bizim kötü dediğimiz satış temsilcileri bile bunlardan çok çok iyidir.

• quote:

Onun Türkiye de A180d AMG si olduğundan bizim gibi yapmaz. Sürekli gidip gelineceği için, büyük ihtimal orada duran araca dönüşecek. Fazlasını almak gereksiz olurdu, motor şanzıman yönünden sıkıntısı olmasın istedik, Yaris falan da iş görürdü ama çocukların eşyaları çok, sığmazlardı. Bizim açımızdan fazla seçenekte yoktu, bu tarz araç ancak kurtardı.

Oradaki ST lerini anlamakta zorlandım.

Rutsat ile şasi noyu karşılaştıracağız, soruyoruz “araçta nerede?” diye; ilk defa duymuşlar gibi mal mal bakıyorlar mış. Ve şans eseri buradaki bayi tarafındaydım, girip araca baktım ben söyledim nerede olduğunu. Onlar “aha işte şurada” diyememişler???

Kusura bakmasınlar ama bu kadar mal adamı bir arada görmek zordur. Bizim kötü dediğimiz satış temsilcileri bile bunlardan çok çok iyidir.
    Ne sıkıcı yermiş ya, hiç yapamazdık orada bir an düşündümde showrooma gidiyorsun ortada araba yok, korkunç bir şey iki hafta peş peşe araba incelemesem ölürdüm herhalde

• Ek.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136371340
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136371767

Diyelim ki düzenlemesinden dolayı fark oluştu ve siz faturasını kesmiş/ötv-kdv yi maliyeye yatırmış/tüm parayı almış bir bayisiniz.

Olası dğzenleme artışından doğan farkı nasıl ve ne sebeple alacaksınız ve bunu tekrar nasıl mali açıdan gösterip belgelendireceksiniz? Ödeyeceksiniz?

Bu düzenleme artışları her dönem oluyor, geçmiş yıl gündeme gelip millete böyle bir diretme gelmediyse bu yıl neden olsun? Yeni bir kanun/tasarı mı çıktı? Hanerimiz mi yok?

Vergi dairesine ek fatura kesip ek bir ötv-kdv mi yatıracaksınız? Var mı öyle bir uygulama, konu ile tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak iyi olur? Varsa da böyle parçalı ödeme ben duymadım.

Ben zamanında tüm parası ödenmiş ve ötv-kdv si yatmış ama tescili kalmış aracımı iptal ettirdim. Ötv yazışma ile geri çekildi param 20 güne ancak ödendi.

Öyle iptal et, geri işlem başlat kısa/basit işler değil.

Ben olsam umursamazdım, verilen kağıt gibi şeyleri de imzalamazdım. Dedikleri oldu diyelim; Bu kan emicilere para kaptırmaktansa -zarar edip araçsız kalsam da- aracı iptal eder ötv yi geri çekip paramı ödemelerini isterdim(yılı deviriyor sıkıntı olur onlara).

* Vekalet verenler dikkat etsin, aracı tescil ediverirler(ben hiç vekalet vermem, imzaya giderim. Bu sebepten dolayı aldığım aracı tescil edemediler ve bu vekalet germeme işi onlara engel oldu. Yoksa yaparlardı, plakaçıktı al aracını derlerdi.)

Diğer kişiler için seçenek; maliyeden bilgili birisinden bilgi/işleyiş/mevzuat desteği alıp karar vermek.

Diğer bir seçenek ise; 800tl ye bakmadan aracı alıp getrisini unutmak.

Kimsenin araç alım durumunun bozulmasını istemem, benim tikrim ve az buçuk iptal tecrübemi yazdım; seçim sizlerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 20 Aralık 2018; 15:13:14 >

• Arkadaşlar, sıfır araç konusuna uzun mesaj yazmak istemedim. Yukarıdaki mesajım o sebepten.

• Ocak mtv den fark alıyorlar. Yüzde 35den 50yr çıkacak ötv den fark alacaklarını sanmıyorum. Bence kavram kargaşası var

Otomobil Severler Sohbet Konusu.

• rush10 R kullanıcısına yanıt
    Mtv farkı oluştuğu için aradaki farkı istemeleri normal.

Hocam ben normal olmadığını söylemiyorum ki yukarıda bir arkadaş ötv farkını istiyorlar demiş ben de onun mtv farkı olabileceğini belirtmek istedim

• rush10 R kullanıcısına yanıt
    Sıfır araç konusunu kaplamasın diye buraya yazıp link vermiştim. Bende ötv vs. değil mtv olacağı yönünde olacağını tasdiklemek için alıntı yapmıştım .

• Ötv 2 sayılı listedeki malların ilk iktisabı ile doğar aracın tescili ile ilgili değildir. Aracın faturası kesilir ötvsi vergi dairesine ödenirse sıkıntı yaşanmaz. Sonuçta aracı tescil edecek kişiler ötv'nin ödenip ödenmediğine bakarlar ve ötv si ödenmiş olduğundan bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.