Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.012
Cevap
49
Favori
127.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-5F1FA143F

Peki size bir kağıt imzalattılar mı öncesinde; "tüm bilgiler benim deklareme göre yapılmış olup aksi durumda sorumluluk benimdir" diye..? Çünkü ben de 100 tl ye özel hastanede yaptıracaktım , 5 dakika sürüyor dediler, ancak bu türden bir kağıt imzalamamı istediler benden..

Alıntıları Göster
    Bende sağlık ocağından aldım, sıkıntı yok. Eşim için göz muayenesi istedi(uzak), onu 15TL ye özel sağlık sigortası ile aldım, imza vs. birşey yok çünkü muayene ve teşhis söz konusu.

Onlarda eğer 100TL karşılığı rapor veriyorlar ise, muayene etmeleri ve ona istinaden belge vermeleri gerek.
    5 dk. ancak kafadan uyduruk belge olur . Doğru da değil...

Sağlık ocağında Aile Hekimine gidin, o verir. Bizim gibi göz ile ilgili durum görür ise, ekstra ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 24 Ekim 2018; 18:28:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Sağolasın hocam.hepimiz öyle yaşasın.

Yalnız sağlık testi dediğim şey ellerini uzat sık aç, gözleri kontrol et, e yürüyedebiliyorsun, epilepsi var mı hadi yallah.
    Sana da iyilik yaramıyor, check up mı yapsın adamlar? Silah ruhsatı için 500 adet sorusu olan kitapçık veriyorlar, onu mu istiyorsun?

45 den sonra %90 yakın sorunları çıkmaya başlar. Bende de uzak kartal gözü ama yakın nanay .
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Tavşanı çok uzaktan görüp dalışa geçip kafayı kayaya vuruyorum genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Birde o var, hanım istiyor evde bulundurmak için. 50 tane iş var bitsin ona da bakacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F1FA143F

Peki size bir kağıt imzalattılar mı öncesinde; "tüm bilgiler benim deklareme göre yapılmış olup aksi durumda sorumluluk benimdir" diye..? Çünkü ben de 100 tl ye özel hastanede yaptıracaktım , 5 dakika sürüyor dediler, ancak bu türden bir kağıt imzalamamı istediler benden..

Alıntıları Göster
    Yok hocam verdi kağıdı geçti kadın.

Bir şey istemedi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 24 Ekim 2018; 18:41:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bende sağlık ocağından aldım, sıkıntı yok. Eşim için göz muayenesi istedi(uzak), onu 15TL ye özel sağlık sigortası ile aldım, imza vs. birşey yok çünkü muayene ve teşhis söz konusu.

Onlarda eğer 100TL karşılığı rapor veriyorlar ise, muayene etmeleri ve ona istinaden belge vermeleri gerek.
    5 dk. ancak kafadan uyduruk belge olur . Doğru da değil...

Sağlık ocağında Aile Hekimine gidin, o verir. Bizim gibi göz ile ilgili durum görür ise, ekstra ister.

Alıntıları Göster
    Senin aile hekimi nerede yav. Benimki şu ziraat bankasının arkasındaki yerde.

• quote:

Birde o var, hanım istiyor evde bulundurmak için. 50 tane iş var bitsin ona da bakacağız.
    Alırsın devlet hastanesinden heyet raporu, 500 soruyu da önüne koyup psikolog ile konuştururlar.
  • quote:

Senin aile hekimi nerede yav. Benimki şu ziraat bankasının arkasındaki yerde.

Alıntıları Göster
    Senin ki ile aynı yerde değil. Söylemem benim doktor çok iyi, sonra değişim talep edersin .
    Psi- psi- kopatım

İllegal alana dokunmazlar, evimi koruyayım legal olsun diyene bin iş çıkarıp para isterler.

Na Türkiye devletinin özeti.

Yok be benimki de şeker gibi bir kadındı.

Sıra beklememek ilginçti. TC kimliği girdim, e baktım benim numara yandı direkt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 24 Ekim 2018; 18:50:55 >
  • quote:

Psi- psi- kopatım

İllegal alana dokunmazlar, evimi koruyayım legal olsun diyene bin iş çıkarıp para isterler.

Na Türkiye devletinin özeti.
    Av ruhsatı almak kolay, ben vakit bulduğum da alayım diyordum.
    Alalım arada sırada polislerin gittiği yere gider sıkarız.

Silah bulundurma ruhsatı 5 yıllık 1.470TL, çok birşey değil. Ama ruhsat verirken işi sıkı tutmaları iyi birşey. Hatta bence daha zor olsun.
    E iyiymiş, ben daha çoktur sanıyordum.

Hocam daha zor olsun tabi. Yalnız internette kargo dahil 500'e bildiğimiz tüfek satılıyor.

Ruhsat almak isteyenden önce bunlara bakılmalı.

• An itibariyle Kuga 30.001 km oldu. Tam 4 yaşına geliyor. Senede 7500 km yapıyormuşum.

En uzun süre kullandığım 2. araç. 7 sene boyunca kullandığım Rusya'ya özel hazırlanmış 98 e serisi Mercedes'i saymazsak. Ama o sadece hafta sonları, tatilde, şoför hasta iken v.b kullanıldı.

Koltuk dışında bir sorun çıkarmadı ki kötü yola bol bol düştü orada da suçlu temizlikçi çıktı.

Kullandığım en iyi araç değil lakin en uyumlu olduğum araç, direksiyona geçtikten yarım saat sonra boyutlarından tepkilerine her şeyine alıştım. Altyapı olarak ise en zevklisi. direksiyon çok direkt, gaz tepkisi ve kalkışı süper. En güzeli en soğuk havalarda bile içerisi 3 dakikada ısınıyor.(aktif ızgara var)

Na durum ÖTV, KDV indirimi varken şeytan diyor bir Mercedes x çak ama dediği ile kalıyor para var ama yok

Na durumlar. 2 sene daha beraberiz sanırım. Sonrasında babam istiyor zaten, direkt ona veririm.

• quote:

An itibariyle Kuga 30.001 km oldu. Tam 4 yaşına geliyor. Senede 7500 km yapıyormuşum.

En uzun süre kullandığım 2. araç. 7 sene boyunca kullandığım Rusya'ya özel hazırlanmış 98 e serisi Mercedes'i saymazsak. Ama o sadece hafta sonları, tatilde, şoför hasta iken v.b kullanıldı.

Koltuk dışında bir sorun çıkarmadı ki kötü yola bol bol düştü orada da suçlu temizlikçi çıktı.

Kullandığım en iyi araç değil lakin en uyumlu olduğum araç, direksiyona geçtikten yarım saat sonra boyutlarından tepkilerine her şeyine alıştım. Altyapı olarak ise en zevklisi. direksiyon çok direkt, gaz tepkisi ve kalkışı süper. En güzeli en soğuk havalarda bile içerisi 3 dakikada ısınıyor.(aktif ızgara var)

Na durum ÖTV, KDV indirimi varken şeytan diyor bir Mercedes x çak ama dediği ile kalıyor para var ama yok

Na durumlar. 2 sene daha beraberiz sanırım. Sonrasında babam istiyor zaten, direkt ona veririm.
    Sene de 7500 km için hiç para harcama hocam bin gitsin. 10 yaşına geldiğinde bile araban 75.000 km de olacak

Ben pantherden arabayı alalı 15 ay geçti 20.000 kmden fazla yol yaptım. Ki bu bile fazla değil.çünkü şehir içi güzergahım çok kısa. Ankarada yaşıyor olsam yıllık 30.000 km civarı olur. Çünkü kardeşim sadece şehir içi 15.000 km yol yapıyor.

Şu koşullarda arabayı değiştirmeyi artık çok extrem birşey olmazsa aklıma bile getirmiyorum.

• Bu arada bugün az daha corsayı verip sıfır micra alacaktık.

72.000 tl fiyat verdiler corsaya telefon da fiyat vermedikleri, kardeşim de çok yoğun olduğudan öğlene kadar gelin kredi girişini yapmalıyız ısrarları medeniyle sıfır faizli krediyi kaçırdık.

Ama ötv indirimini doğru dürüst yansıtırlarsa alabiliriz.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    ÖTV indirimini uygular pazarlık payını düşünürler.

Yüzde 10 civarında olması gereken indirim 5-6 gibi yansır.

Aynen hocam, kafa rahat şekilde devam.

Bu son ÖTV indirimi değilde asıl ticarilerdeki KDV indirimi güzel.

Lakin piyasada 5 kuruş para yok ve kredi faizleri yuh denecek seviyede. Aralık sonu beklenmeli araç alacaklar için orada sağlam indirim olacaktır.

• quote:

ÖTV indirimini uygular pazarlık payını düşünürler.

Yüzde 10 civarında olması gereken indirim 5-6 gibi yansır.
    aynen öyle olur gibi o zamanda zaten dün aldığımız fiyatın aynısını verirler, kısacası dün bayi 72 ye veriyordu 6.000 tl listesinden indirim yapmıştı.
    bugünde 70-72 derler bu sefer devlet ötv sinden indirim yapmış olur. :)
    sonuç dünle bugün arasında alıcı açısından hiç fark yok.
    Ama ötv indirimini tam yansıtırlarsa corsayı- micra ile değiştirebiliriz.

Ticarilerdeki indirim gerçekten iyi oldu ama onlarda kampanyalı marka/model varmıydı bilmiyorum, açıkçası kampanyası olmayan araçlarda araçlarda liste fiyatları öyle noktalardaki o fiyatlardan bu indirimlerle bile fiyatlar çok yüksek kalıyor.

Hocam gittin mi İstanbul'a benim trafik sigortası zamanı gelmiş. Senin arkadaşa bir uğrayabilsek fena olmaz.

Toyota yazıp duruyordu Hilux için ama bilmiyorum. Pejonun yeni ticarileri şahane olmuş lakin giriş yaptılar mı onu bile bilmiyorum.

Yok 72' de diyemezler daha önce fiyat alınmış zaten. 66'ya bağlanır. Tabii asıl mesele kredi burada.

• 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.