Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.012
Cevap
49
Favori
127.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

:))

Ben git Hyundai gel Hyundai derken hemen hemen her modelini birkaç defa test etmiştim son bir yılda!

Burdaki bayi de mesafeyi pek sınırlamıyor hatta Golf ile gittiğimiz Elantra testinde aracın rijitliğinden etkilenince aracı tarlaların yanından geçen baya kötü bir toprak yola sokmuştuk, ona bile izin vermişlerdi ve araç -düzgün yollarda biraz sentetik bir sürüşe sahip olsa da- o bozuk yollarda 'tık' demiyordu, ki aynı yola bizim Golf ü soktuğumuzda özellikle yürüyen aksamı trampet çalıyordu, hadi trim sesi neyse de yürüyen aksam sesine tahammül edemiyorum işte :)

Bu arada Tucson da motor ısısı 90 dereceye gelmezse yani soğuk sürüşte gaz ve şanzıman tepkileri baya kısıtlanıyor.

Mesele anlaşılmış oldu.

Zira gaz tepkisi kötü diye hatırlıyorum

Trim sesi dahil her türlü ses beni sinir eder. Kuga zangırdar washboard tarzı yollarda. En sevmediğim yönü.

Direksiyon ısıtma var mı ?

Birde aktif on ızgara Kuga hava soğuk ise hava girişini kısıyor ısınma işi 1 dakikada halloluyor. O var mı ?

Direksiyon ve koltuk ısıtma var.

Bu sabah motor soğukken bile kalorifer içeri ılık bir hava verdi, böyle sıcak değil ama, ılık. Tam emin olmak için ilk fırsatta gene deneyeceğim.

Bu özellik 2013 Stepway imde vardı :)

Aktif ızgarası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 18 Aralık 2017; 22:3:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

:))

Ben git Hyundai gel Hyundai derken hemen hemen her modelini birkaç defa test etmiştim son bir yılda!

Burdaki bayi de mesafeyi pek sınırlamıyor hatta Golf ile gittiğimiz Elantra testinde aracın rijitliğinden etkilenince aracı tarlaların yanından geçen baya kötü bir toprak yola sokmuştuk, ona bile izin vermişlerdi ve araç -düzgün yollarda biraz sentetik bir sürüşe sahip olsa da- o bozuk yollarda 'tık' demiyordu, ki aynı yola bizim Golf ü soktuğumuzda özellikle yürüyen aksamı trampet çalıyordu, hadi trim sesi neyse de yürüyen aksam sesine tahammül edemiyorum işte :)

Bu arada Tucson da motor ısısı 90 dereceye gelmezse yani soğuk sürüşte gaz ve şanzıman tepkileri baya kısıtlanıyor.

Mesele anlaşılmış oldu.

Zira gaz tepkisi kötü diye hatırlıyorum

Trim sesi dahil her türlü ses beni sinir eder. Kuga zangırdar washboard tarzı yollarda. En sevmediğim yönü.

Direksiyon ısıtma var mı ?

Birde aktif on ızgara Kuga hava soğuk ise hava girişini kısıyor ısınma işi 1 dakikada halloluyor. O var mı ?

Direksiyon ve koltuk ısıtma var.

Bu sabah motor soğukken bile kalorifer içeri ılık bir hava verdi, böyle sıcak değil ama, ılık. Tam emin olmak için ilk fırsatta gene deneyeceğim.

Bu özellik 2013 Stepway imde vardı :)

Aktif ızgarası yok.

Direkt sıcak hava üflüyor ise gerek yok zaten aktif ızgaraya. Hyundai 1.7 dizel lug in hybrid bir tucson yapacak deniyor.

ÖTV'den ch-r sayesinde etkilenmeyecek. O gelirse tam ideal Türk aracı.

Plug in ve dizel.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Hmm çok ideal bir kombin olur.

• Herkese güzel bir hafta diliyorum..

• quote:

Herkese güzel bir hafta diliyorum..

bilmukabele
  • Sabah işe gelirken Jaguar XF'e rastladım buralarda pek görülmez.Işıklardan kalktı uçtu gitti.Haftanın ilk günü yine efkarlandım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Sabah işe gelirken Jaguar XF'e rastladım buralarda pek görülmez.Işıklardan kalktı uçtu gitti.Haftanın ilk günü yine efkarlandım..

ben jaguarları takip ederim (x ve s type ları) çünkü kolay satılan araçlar olmadığından bazen kelepir fiyatına denk gelenler olur favorilerimde istanbulda ilk sahibinden garaj arabası ve hatasız bir xtype 2.0 dizel 2006 model 90,000 km de araç vardı (hatasız ilk sahibinden ve garaj arabası olması nedeniyle listeme eklemişimdir ve 50.000 tl ye kaar araba arayan eşe dosta clio yerine onları gıcık etmek maksatlı tavsiye etmişliğim vardır) fiyatı 51.000 tl idi ve bayağı bekledi sonra 44.000 e indirdi ve 2 gün sonra sattı.
    jaguar merakı varsa takip etmekte fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Sabah işe gelirken Jaguar XF'e rastladım buralarda pek görülmez.Işıklardan kalktı uçtu gitti.Haftanın ilk günü yine efkarlandım..

ben jaguarları takip ederim (x ve s type ları) çünkü kolay satılan araçlar olmadığından bazen kelepir fiyatına denk gelenler olur favorilerimde istanbulda ilk sahibinden garaj arabası ve hatasız bir xtype 2.0 dizel 2006 model 90,000 km de araç vardı (hatasız ilk sahibinden ve garaj arabası olması nedeniyle listeme eklemişimdir ve 50.000 tl ye kaar araba arayan eşe dosta clio yerine onları gıcık etmek maksatlı tavsiye etmişliğim vardır) fiyatı 51.000 tl idi ve bayağı bekledi sonra 44.000 e indirdi ve 2 gün sonra sattı.

Ara sıra takip ederim abi ama öyle aman aman ilgi duyduğum araçlar değil.Ama hoş araçlar tabi.Jaguar aklımda Pahalı takım elbise ve saatler ile özdeşleşmiş.Büyük paralar kazanan iş adamı olsam alırdım.

• bu arada @panther ve @Mand1ra_Hekimi arkadaşların bilgisi var ama diğer arkadaşlarla da paylaşayım.

geçen hafta ds5 alacaktım ama yine bir satıcı adiliğine maruz kaldım. hemde bunu yapanda samsunun en büyük plazası,olayı anlatayım.

19 U akşamı ilana koydukları kaputu boyalı, camurluk değişmiş 10.000 TL hasar kaydı olan arabaya 20 si oglen bakmaya gittim cactus ha diyince satılacak bir araba olmadığından takas yapalım dedim tamam dediler benim arabanın üzerine 6000 olur ama 5000 için müdürle görüşürüz dediler okey dedim evdekiler le bi konuşayım yarın gelirim dedim ve gittim evdekilerle değerlendirdik (@panther ve @Mand1ra_Hekimi hocam sağ olsun yardımcı oldular)ve almaya karar verdik, ertesi gün gittim plazaya aracı alıcı gözüyle iyice inceledim masaya oturduk yalan yok aklımda 4000 lirayı zorlayacagım ama olmadı 5000 e tamam diyeceğim dedim.
    Ama adamlar dün 5000 liraya zorlarız dedikleri arabaya bu sefer 8000 e olur dediler, dün böyle konuşmamıştık diyince, müdür öyle diyormuş, neyse bunu neden yaptıklarını ertesi gün anladık tabi çünkü araca başka alıcılar da çıkmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 25 Aralık 2017; 13:10:51 >

• quote:

quote:

quote:

Ara sıra takip ederim abi ama öyle aman aman ilgi duyduğum araçlar değil.Ama hoş araçlar tabi.Jaguar aklımda Pahalı takım elbise ve saatler ile özdeşleşmiş.Büyük paralar kazanan iş adamı olsam alırdım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-hatasiz-boyasiz-2008-jaguar-x-type-2.0d-429094738/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-sahibinden-full-orjinal-60-binde-509673816/detay/

favorilerimden iki araç(daha bir kaç jaguar daha var) mesela 40 lı rakamalara insin bunlarda kaçmaz.

jaguar bana göre tarzdır, farklı olmaktır, salt otomobil değildir jaguar, eğer otomobil olarak değerlendirilecekse mercedes, bmw, audi, volvo hepsi ayrı ayrı özellikleriyle jaguarı döverler. ama dedim ya jaguar imajdır, tarzdır, farklı olmaktır ben jaguar severim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 25 Aralık 2017; 13:21:10 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-hatasiz-boyasiz-2008-jaguar-x-type-2.0d-429094738/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-sahibinden-full-orjinal-60-binde-509673816/detay/

favorilerimden iki araç(daha bir kaç jaguar daha var) mesela 40 lı rakamalara insin bunlarda kaçmaz.

jaguar bana göre tarzdır, farklı olmaktır, salt otomobil değildir jaguar, eğer otomobil olarak değerlendirilecekse mercedes, bmw, audi, volvo hepsi ayrı ayrı özellikleriyle jaguarı döverler. ama dedim ya jaguar imajdır, tarzdır, farklı olmaktır ben jaguar severim

Eski jaguar modelleri içiyle dışıyla tam İngiliz ekolü.Son nesil jaguarlarda hoş ama sanki o eski tasarımı havası gitti gibi..

• jaguar demişken bi ilanları kolaçan edeyim dedim,
    hadi buyrun, alıp trafikten düşürüp çıkma parça olarak satan 1 senede verdiğinin 2 katını alır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-1999-model-orjinal-boyasiz-degisensiz-jaguar-acill-512541855/detay

• quote:

jaguar demişken bi ilanları kolaçan edeyim dedim,
    hadi buyrun, alıp trafikten düşürüp çıkma parça olarak satan 1 senede verdiğinin 2 katını alır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-1999-model-orjinal-boyasiz-degisensiz-jaguar-acill-512541855/detay

Ağır bakıma soksan belki de arabanın kendi parası kadar fatura çıkarırlar

• quote:

quote:

jaguar demişken bi ilanları kolaçan edeyim dedim,

Ağır bakıma soksan belki de arabanın kendi parası kadar fatura çıkarırlar

ama boya değişen yok

• Ben lisedeyken (sene 1953) apartmanda fabrikatör bir bey amca vardı, adamda Jaguar - Bmw 7.30 ve S serisi vardı.

3 araç yanyana durduğunda Jaguar diğerlerinin yanında oldukça alçak kalırdı.

Her sorduğumda da "tabiki Jaguar" derdi.

Şimdi aklıma dank etti, birincisi madem fabrikatör neden kirada oturuyordu, ikincisi o kadar sorduk neden al bi bin gez demedi!?

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Sene 1953 mü.Tucson'a bastonla biniyorsun galiba Tolga abi yada amca mı demeliydim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 25 Aralık 2017; 14:55:35 >
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Şimdiki gençler pek bir bilmiş yahu!!

• iç hacimleride (özellikle tavan yükseklikleri) sınıftaşlarına göre dardır.
  • Havalar iyice soğudu.Lada alıp dışarda millet kaban ile donarken içinde tshirtle oturasım var.Seviyorum lada ları

• quote:

bu arada @panther ve @Mand1ra_Hekimi arkadaşların bilgisi var ama diğer arkadaşlarla da paylaşayım.

geçen hafta ds5 alacaktım ama yine bir satıcı adiliğine maruz kaldım. hemde bunu yapanda samsunun en büyük plazası,olayı anlatayım.

19 U akşamı ilana koydukları kaputu boyalı, camurluk değişmiş 10.000 TL hasar kaydı olan arabaya 20 si oglen bakmaya gittim cactus ha diyince satılacak bir araba olmadığından takas yapalım dedim tamam dediler benim arabanın üzerine 6000 olur ama 5000 için müdürle görüşürüz dediler okey dedim evdekiler le bi konuşayım yarın gelirim dedim ve gittim evdekilerle değerlendirdik (@panther ve @Mand1ra_Hekimi hocam sağ olsun yardımcı oldular)ve almaya karar verdik, ertesi gün gittim plazaya aracı alıcı gözüyle iyice inceledim masaya oturduk yalan yok aklımda 4000 lirayı zorlayacagım ama olmadı 5000 e tamam diyeceğim dedim.
    Ama adamlar dün 5000 liraya zorlarız dedikleri arabaya bu sefer 8000 e olur dediler, dün böyle konuşmamıştık diyince, müdür öyle diyormuş, neyse bunu neden yaptıklarını ertesi gün anladık tabi çünkü araca başka alıcılar da çıkmış

Değeri en az bilinen araçlar arasında bir numara DS5 hocam. Aslında 8k verilir ilk başta öyle deseler.

Gerçi kaputu değişmemiş de bulunuyor uyguna. Yakıt dert değil ise benzinli alınmalı o araç.

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.