Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

2010 1.4 63 binde easytronic sattım.

Bugün bi ilan gördüm aklım kaymiyor değil.

2013 1.6 30 binde easytronic ve LPG li

arabamı sattığım tutarın üzerine 4000 TL verirsem alabiliyorum,

Ama evdekilere bunu izah edebilir miyim emin değilim

İzahı ne olacak hocam?
    Daha genç, daha az km, daha güçlü motor, lpg ekonomisi...

Mantıklı ise neden olmasın?

Bak ben neredeyse her aracı 2 defa alıyorum
    Mantıklı anlatınca, hanımın anlamadığı yada itiraz ettiği zaman olmadı.

Az para çıkacak kendimizi niye zorlayalım 2-3 sene sonra ihtiyaca göre başka araç bakarız, dedin mi sıkıntı yapacağını sanmam.

Hocam eşim araba konusunda fikir bile vermeyecek kadar kailesizdir zaten ondan yana sıkıntı yok ama çocuklarin beklentileri daha yukarıda onlar için hayal kırıklığı olacak, doğrusu benimde artık ihtiyaç görecek bir aractansa keyif verecek bir araca (benim için şu anda keyif teriminin iki bileşeni var geniş ve konforlu) ihtiyacım var ama araç aramaya vaktim yok ve 2 ay daha bu böyle gidecek su astrayi görünce de fiyat/fayda anlamında acabami diyorum en kötü 6 ay biner sonra satarım diyecem ama araba almak ve satmak kadar nefret ettiğim iş yok.

Benim hanım sayesinde Antalya'da siyah araca biniyorum

Hocam araç al sat işi hep risktir. Fırsat kovala olmadı kap bir kuga yakıtta üzer ama f/p olarak istediğini verir. 2. Elde çok iyi fiyata gidiyor.

Hoş ben olsam Subaru forester xt falan bakarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Gerçi mevsim ve zamana göre değişir ama 5.000TL bana göre çok, sizin aldığınız 2.800-3.000TL esas hakkıdır ve max o olmalı.

Bende ona çok sinir oluyorum, başka ülkenin vatandaşları çok uygun fiyatlara konaklarken, sen kendi ülkende daha fazla fiyatlı kalıyorsun? Madem ucuza verince de kurtarıyor yap şunu makul fiyat bizim insanımızda bir otel görsün.

Geçen yıl grup otellerin çoğu tek otele düşüp onu açtılar, iş yok diye ağlanıyorlardı, biraz da iç turizme yönelseler daha iyi olmazmıydı.

Yok bizim milletimiz taş yesin...

Elin Almanı ızgara balık...

Ben genel de Nisan/mayıs/ekim gibi uzun tatil yapabiliyorum(yaz sezonu içinde de belki 2 günlük 1-2 kaçamak oluyor).
    Benim tatil dönemlerinde fiytlar uygun oluyor, 5 yıldızlı olmak şartı ile kişi başı 100tl olunca pahalı diyorum. Benim psikolojik sınırım o, üzeri olunca fiyat/fayda dengesi şaşıyor. Yaz ortası olur ise zaten 2 gün olduğundan önemsemeyip otele göre fiyatı yukarı çekiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

quote:

quote:

İzahı ne olacak hocam?

Az para çıkacak kendimizi niye zorlayalım 2-3 sene sonra ihtiyaca göre başka araç bakarız, dedin mi sıkıntı yapacağını sanmam.

Hocam eşim araba konusunda fikir bile vermeyecek kadar kailesizdir zaten ondan yana sıkıntı yok ama çocuklarin beklentileri daha yukarıda onlar için hayal kırıklığı olacak, doğrusu benimde artık ihtiyaç görecek bir aractansa keyif verecek bir araca (benim için şu anda keyif teriminin iki bileşeni var geniş ve konforlu) ihtiyacım var ama araç aramaya vaktim yok ve 2 ay daha bu böyle gidecek su astrayi görünce de fiyat/fayda anlamında acabami diyorum en kötü 6 ay biner sonra satarım diyecem ama araba almak ve satmak kadar nefret ettiğim iş yok.

Hocam araç al sat işi hep risktir. Fırsat kovala olmadı kap bir kuga yakıtta üzer ama f/p olarak istediğini verir. 2. Elde çok iyi fiyata gidiyor.

Bende pek istemem, hanım da tercih etmez. Mecbur olmadıkça siyah araç almayı düşünmem.

Bir ara, A3 1.0 115bg DSG 84-85.000TL ydi sırf siyah diye almamıştım(koltuklarda kötüydü ama belki yarı deri yaptırabilirdim), sonradan pişman oldum, fiyatı gerçekten iyiydi. Şimdi 2. elleri 100-105.000,alsak zarar etmezmişiz. Ama kur ve ötv zammının o dönemde şimdilerde bu kadar fark yaratacağını bilemedik.

Kısmet...

Ama her araçta da siyah(yada beyaz) olmuyor. Mesela yeni CivicHB alacak olsam siyah yada füme almam, aracı göstermiyor. Beyaz ve kırmızı tüm detayları ortaya çıkarıyor. O arabayı siyah al, kara böcek gibi dolaş...

• quote:

quote:

quote:

quote:

İzahı ne olacak hocam?

Ben yüksek araç pek sevmiyorum ama bakalım artık hayırlısı.

• quote:

Gerçi mevsim ve zamana göre değişir ama 5.000TL bana göre çok, sizin aldığınız 2.800-3.000TL esas hakkıdır ve max o olmalı.

Bende ona çok sinir oluyorum, başka ülkenin vatandaşları çok uygun fiyatlara konaklarken, sen kendi ülkende daha fazla fiyatlı kalıyorsun? Madem ucuza verince de kurtarıyor yap şunu makul fiyat bizim insanımızda bir otel görsün.

Geçen yıl grup otellerin çoğu tek otele düşüp onu açtılar, iş yok diye ağlanıyorlardı, biraz da iç turizme yönelseler daha iyi olmazmıydı.

Ben genel de Nisan/mayıs/ekim gibi uzun tatil yapabiliyorum(yaz sezonu içinde de belki 2 günlük 1-2 kaçamak oluyor).
    Benim tatil dönemlerinde fiytlar uygun oluyor, 5 yıldızlı olmak şartı ile kişi başı 100tl olunca pahalı diyorum. Benim psikolojik sınırım o, üzeri olunca fiyat/fayda dengesi şaşıyor. Yaz ortası olur ise zaten 2 gün olduğundan önemsemeyip otele göre fiyatı yukarı çekiyorum.

Otele göre hocam. Bizim tatil anlayışı tamamen huzur, iyi yemek ve aile üzerine. Öyle oteller ise biraz daha pahalı oluyor.

Yalnız cidden bu fiyatı düşürmemek için otel açmama saçmalığı Antalya'yı feci vurdu. Bu sene de biraz Rus dışında turist yok. Bakalım ne olacak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İzahı ne olacak hocam?

Bende pek istemem, hanım da tercih etmez. Mecbur olmadıkça siyah araç almayı düşünmem.

Bir ara, A3 1.0 115bg DSG 84-85.000TL ydi sırf siyah diye almamıştım(koltuklarda kötüydü ama belki yarı deri yaptırabilirdim), sonradan pişman oldum, fiyatı gerçekten iyiydi. Şimdi 2. elleri 100-105.000,alsak zarar etmezmişiz. Ama kur ve ötv zammının o dönemde şimdilerde bu kadar fark yaratacağını bilemedik.

Kısmet...

Ama her araçta da siyah(yada beyaz) olmuyor. Mesela yeni CivicHB alacak olsam siyah yada füme almam, aracı göstermiyor. Beyaz ve kırmızı tüm detayları ortaya çıkarıyor. O arabayı siyah al, kara böcek gibi dolaş...

O Audi halen içinde kalmış hocam ama alsan mutlu olmazdın salla gitsin.

Valla modellleri ben seçerim arka koltuğa geçer test sürüşü yapar bakarız. Sonuçta oğlum ile arkada oturan o. ama renk tercihi hanımın. Kuga'ya da en çok giden siyah gibi. Allah'tan klima çok çok güçlü.

O dönemde fiyatı uygun ve şimdi zararsız prim yaptı diye aklımda kaldı, yoksa araç alırken baktığım marka/araç değil(di).

Aslında siyah araç bu iklime uygun değil diyoruz ama zaten klima kullanmadan araca binmiyoruz, sürekli çalışıyor. Tek sıkıntı araç güneşte ise klima soğutana kadar geçen süre oluyor. Klima yı sevmeyen(!) yada çok yakar mantığı ile cam açıp dolaşmayı tercih eden(!) zihniyet tarafında olmadığımız için koyu renk araçlar bizler için çokta sıkıntı yaratmaz.
    Bizde hiç gürültüye kalabalığa gelemiyoruz.

Temiz olsun, yemekler iyi olsun, havuzlar büyük olsun -ki şezlong savaşına girmeyelim, birde alan olarak büyük olsun sıkışıp kalmayalım yeterli.
  • quote:

quote:

Otele göre hocam. Bizim tatil anlayışı tamamen huzur, iyi yemek ve aile üzerine. Öyle oteller ise biraz daha pahalı oluyor.

Yalnız cidden bu fiyatı düşürmemek için otel açmama saçmalığı Antalya'yı feci vurdu. Bu sene de biraz Rus dışında turist yok. Bakalım ne olacak.

Ben apartta kaldım bu zamana kadar gayet memnunum.Yemeğide dışarda yiyoruz.Evli olsam otelde kalırım ama tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Biz bu sene uzun bir aradan sonra ilk defa Antalya'nın dogusunu (belek) tercih ettik.(Ağustos ayı olunca da fiyat tavan tabi)

Türkiye'de tatil yapmak/icin bütçe ayırmak büyük bir çoğunluk için lux'un ötesinde ama herşey para demek değil

Ne demiş üstad,

Ya yeni bir yol bulacaksın yada yeni bir yol açacaksın.

(İlgilenenler adios başlığıni inceleyebilir gerçi artık eskisi kadar karlı değil ama..)

Biz o yeni yolu 10 yıl önce bulduk ve o yoldan gidiyoruz hemde iyi gidiyoruz

Ama yinede,

İşle ilgili sıkıntlı bir sürecim var onu atlatayim seneye artık yurtdışına çıkmaya çocuklara dünyayı tanıtmaya başlayacağım.

• quote:

Biz bu sene uzun bir aradan sonra ilk defa Antalya'nın dogusunu (belek) tercih ettik.(Ağustos ayı olunca da fiyat tavan tabi)

Türkiye'de tatil yapmak/icin bütçe ayırmak büyük bir çoğunluk için lux'un ötesinde ama herşey para demek değil

Ne demiş üstad,

Ya yeni bir yol bulacaksın yada yeni bir yol açacaksın.

(İlgilenenler adios başlığıni inceleyebilir gerçi artık eskisi kadar karlı değil ama..)

Biz o yeni yolu 10 yıl önce bulduk ve o yoldan gidiyoruz hemde iyi gidiyoruz

Ama yinede,

İşle ilgili sıkıntlı bir sürecim var onu atlatayim seneye artık yurtdışına çıkmaya çocuklara dünyayı tanıtmaya başlayacağım.

İyi bir babasın Eren abi

• Tatil konusunda muzdarip olanlardan birisi de benim. :)

Öğrenciliğimde yazları Sidede otelde çalıştım 1 yaz hariç.

Çok güzel tesisleri içten fethettim yani bir de üste para alarak. :)

Eşim bazen çok umursamasa da hakettiğinden pahalı tesislere gitmekten hiç hazetmiyorum.

Çocuk da yapmadığımız için tesis seçiminde çocuklu ailelere göre rahatız.

Ama son 5 yıldır falan Sueno Side ve Gloria Golf Resort gibi tesislere verdiğimiz paraya yanıyorum ki sağlam indirim alıp gitmiştik buralara da.

Bu yüzden bütçeyi birazcık daha arttırıp 20 küsur kişilik grubumuzla önce Baltık sonra da Norveç gemi turuna katıldık son iki yazdır. Aslında grubumuzun çoğunluğu daha önce başka turlara da katılmışlar. 2 yıldır biz de eşlik eder olduk onlara. Gemiler 1200 kişilik falan bu arada.

Bu tecrübe bizde hatunun araba değiştirme işini sekteye uğratacak kadar derin bir yara :) bırakmış olsa da yine de özellikle Baltık turu çoook keyifliydi. 2 ay aç gezme pahasına :) bir kez daha bile gidilir yani biz o kadar çok memnun kaldık. Kopenhag Malmö Vernemunde Stockholm Helsinki St. Petersburg Talinn şehirleri olarak Danimarka Almanya İsveç Finlandiya Rusya ve Estonyayı görüyorsunuz. Tura Turizm ile gittik. 2-3 ay oruç tutabiliyorsanız şiddetle öneririm.:)

Yakın bir zamanda, çok hesaplı denkgelmediği sürece, bir daha tesis tatiline gideceğimizi sanmıyorum. Hatun motora binse nerelere giderdik ama . . . :)

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    İnsignia Sport tourer iyi gider aslında sana abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Makyajlı kasada 1.6 hiç satılık yok, 1 tane bile

• quote:

quote:

Mondeo ve 508 sw'ler de güzel ama bulması zor.

Bu arada Mondeo'ya bir bak hocam. Kendinden 2 sınıf üst araçlar ile aynı konfor ve sessizlikte, saçma bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Tatil konusunda muzdarip olanlardan birisi de benim. :)

Öğrenciliğimde yazları Sidede otelde çalıştım 1 yaz hariç.

Çok güzel tesisleri içten fethettim yani bir de üste para alarak. :)

Eşim bazen çok umursamasa da hakettiğinden pahalı tesislere gitmekten hiç hazetmiyorum.

Çocuk da yapmadığımız için tesis seçiminde çocuklu ailelere göre rahatız.

Ama son 5 yıldır falan Sueno Side ve Gloria Golf Resort gibi tesislere verdiğimiz paraya yanıyorum ki sağlam indirim alıp gitmiştik buralara da.

Bu yüzden bütçeyi birazcık daha arttırıp 20 küsur kişilik grubumuzla önce Baltık sonra da Norveç gemi turuna katıldık son iki yazdır. Aslında grubumuzun çoğunluğu daha önce başka turlara da katılmışlar. 2 yıldır biz de eşlik eder olduk onlara. Gemiler 1200 kişilik falan bu arada.

Bu tecrübe bizde hatunun araba değiştirme işini sekteye uğratacak kadar derin bir yara :) bırakmış olsa da yine de özellikle Baltık turu çoook keyifliydi. 2 ay aç gezme pahasına :) bir kez daha bile gidilir yani biz o kadar çok memnun kaldık. Kopenhag Malmö Vernemunde Stockholm Helsinki St. Petersburg Talinn şehirleri olarak Danimarka Almanya İsveç Finlandiya Rusya ve Estonyayı görüyorsunuz. Tura Turizm ile gittik. 2-3 ay oruç tutabiliyorsanız şiddetle öneririm.:)

Yakın bir zamanda, çok hesaplı denkgelmediği sürece, bir daha tesis tatiline gideceğimizi sanmıyorum. Hatun motora binse nerelere giderdik ama . . . :)

Dünyaya bir kez geliyorsun hocam, yaşadığımız kardır. Yurtdışı turları önceden alırsan kimi zaman Türkiye'de tatilden daha uygun oluyor.

• quote:

Bizde hiç gürültüye kalabalığa gelemiyoruz.

Temiz olsun, yemekler iyi olsun, havuzlar büyük olsun -ki şezlong savaşına girmeyelim, birde alan olarak büyük olsun sıkışıp kalmayalım yeterli.

Valla Antalya'da yaşayınca deniz turizmi zaten biraz anlamsız. Bizim Kıbrıs olayı tamamen yakın olması ile ilgili. Gezecek halim kalmadı benim, bu sene fazla yoruldum. Otelde yiyip içip yatmak tek derdim.

• quote:

quote:

quote:

Mondeo ve 508 sw'ler de güzel ama bulması zor.

Bu arada Mondeo'ya bir bak hocam. Kendinden 2 sınıf üst araçlar ile aynı konfor ve sessizlikte, saçma bir araç.

Mondeo kullandım (yeni kasa) gerçekten konfor anlamında sınıfının en iyisi hatta bu kış bir tane alıyordum pazarlığını yaptık servisten bir sorguladik aracın motoru açılmış

Neyse dedik bu araç garanti kapsamında birde yolda deneylim ohooo motor içinde orkestra var.

Satıcı dediki abi sen bu arabayı alma

Temiz araba bulmak zor, hocam o yüzden ben zaten çok model secmiyorum.

Şu ara bu işin peşinden koşturacak pek vaktim yok o yüzden dün paylaştığım astrayi alıp 1 sene daha ertelesem bu işi çok iyi olacak gibi

• Haluk hocam arabayi yerinde inceledi (kendisine bir kez de buradan teşekkür ediyorum) kaputta başlayıp çamurluk üstüne kadar devam eden derin çizikler nedeniyle araçtan vazgeçtik

Artık araba bakmayı tamamen bırakıp işe konsantre oluyorum (inşallah)

• Yıl sonu C4 Sedan gelebilirmiş.

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.