Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redbul_540

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Hayırlısı olmuş diyeyim. Kayıt var fotoğraf yok çok ilginç. Herşeyde titiz olan bayinin bu konuyu kaçıracağını sanmıyorum. Kaldı ki fotoğrafların olay anından hemen sonra genel müdürlüğe bildirilmiş olma ihtimali de %99.

Fotoğrafı neden yok dedim servis onunla uğraşamaz gibi pek mantığa uymayan bir cevap verdiler,
    dur bakalım hocam,
    ilanı yarın geri yayınlarlarsa kesin beni gaza getirmeye çalışıyorlar diyeceğim zaten yayınlamazlarsa da satılmıştır diyip geçmiş olsun diyeceğim.

Fiyat bana güzel geldi abi hasar fotoğrafları olsaydı içe sinerek alınırdı ama böylede alınır bence.. Comfortline düz viteste çok mantıklı kombinasyon.Araç nerde abi felek otomotivde bir Passat görmüştüm sanki acaba o muydu?

Ankarada DOD da araç,
    gelmişken bi araç alıp dönelim dedik ama olmayacak galiba

Olmasın abi boşver araba mı yok sankiPara cebindeyae tüm arabalar seninKamer de baz benzinli Elantra manüel Elantra var fiyat da iyi abi görmüşsündür zaten bence sıfır yapıştır

c segmenti bir arac almayı düşünmüyorum (belki sw astra olabilir), acelem de yok fiyat/fayda anlamında cazip bir araç denk gelirse bu sene alacağım yoksa kalsın zaten buna binmeye devam

• Araba satilmamis,( ne kadar şaşırdım bilemezsiniz)

neden ilan kalktı? Süresi bitmiştir kem kum.

Size hayırlı işler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Araç koca tırdan inecek, değişen ve boyanan parçaları olacak ama genel müdürlüğün haberi olmayacak. Bayi müdürünün istemeyeceği ilk durumdur bu. Şaşırmamak lazım, en güzeli olmuş
  • quote:

Araba satilmamis,( ne kadar şaşırdım bilemezsiniz)

neden ilan kalktı? Süresi bitmiştir kem kum.

Size hayırlı işler

Öyle adamlardan araba değil çukulata bile alınmaz.İş ahlâkı diye birşey var bunlar olmuş yamyam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    O paraya enayi arıyorlar, gizli kapaklı birşeyler var gibi sanki.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen arkadaşlar
    şu ikinci el işlerinde yaşadığım tecrübeleri kitap haline getirsem olur yani,
    eskiden kurumsal firmalara bir nebze güveniliyordu şimdi onların durumu da diğerlerinden farksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 22 Nisan 2017; 17:8:47 >
  • Meşhur 13 litre tüketen Civic Rs arkadaş resim eklemiş. Aracının ortalama hızı 15 km.

Sizce nasıl tüketim değerleri ?

Bana normal geldi. 15k ciddi trafik anlamına geliyor. Trafikten çıkınca da Rs aldık basamıyoruz diyip bastığını düşünürsek gayet normal gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Meşhur 13 litre tüketen Civic Rs arkadaş resim eklemiş. Aracının ortalama hızı 15 km.

Bana normal geldi. 15k ciddi trafik anlamına geliyor. Trafikten çıkınca da Rs aldık basamıyoruz diyip bastığını düşünürsek gayet normal gibi.

Bence o hızlarda çok normal tüketim değeri. Tam trafiğin göbeğine girmiş arkadaş. Turbonun devreye girdiği devire gelip tekrar yavaşlayan araçta bence bu tüketim değerleri normal.

Hem de araç daha rodajı tamamlamamış. (Rodaj diye bir olay yok deseler de ben var olduğuna inanıyorum)

Benzinli aracı dizel gibi kullanmaya kalkarsak bu sonuçları yakalamak çok da zor değil.

Sürücünün araca alışması gerekli.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Daha 500 kilometredeymıs.

CVT şanzımanın da etkisi ve gazı ayarlayamamanın verdiği ek tüketimini de göz önüne alırsak normal diyebiliriz ama sürüş tarzini bilemedigimiz için pek birşey de diyemiyorum.

• quote:

Meşhur 13 litre tüketen Civic Rs arkadaş resim eklemiş. Aracının ortalama hızı 15 km.

Geçen bayramda Akçay ın girişi trafikten kilitlenmişti, kardeşim manuel 1.4 Golf 7 Tsi ile 4km lik yolu neredeyse 1 saate gelmişti ve dediğine göre Golf ortalama 15 litre yakmıştı.

Bence daha güçlü ve daha ağır olan Civic in tüketimi normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 22 Nisan 2017; 19:25:50 >
  • quote:

Çok az yakmış, şaka değil gerçekten çok az yakmış

• quote:

Konu açıldığında bu 15km ortalama fotosu olsaydı, dikkate bile almazdım. Yeni araç, yeni kullanıcı, ortalama hız, kullanım şekli vs. düşünüldüğünde gayet normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Araç koca tırdan inecek, değişen ve boyanan parçaları olacak ama genel müdürlüğün haberi olmayacak. Bayi müdürünün istemeyeceği ilk durumdur bu. Şaşırmamak lazım, en güzeli olmuş

Andersen'den masallar...

Taşıma esnasında hasar gören araçlar kullanıcıya bildiriliyor ve indirim ile satılıyor, kaydının olmaması mümkün değil.
  • quote:

Rodajda döneminde olduğu da göz önüne alınırsa ben normal hatta bir tık az bile olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

CVT şanzımanın da etkisi ve gazı ayarlayamamanın verdiği ek tüketimini de göz önüne alırsak normal diyebiliriz ama sürüş tarzini bilemedigimiz için pek birşey de diyemiyorum.

Kesinlikle.

Ben dizel Focus u verip turbo benzinli Astra yı galeriden çıkardığımda 'eyvah bu araba hiç hızlanmıyor' demiştim, ta ki kadrana bakıncaya dek!

Bu hissizlik farkında olmadan da tüketimin çıldırmasına neden oluyor işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Kesinlikle.

Ben dizel Focus u verip turbo benzinli Astra yı galeriden çıkardığımda 'eyvah bu araba hiç hızlanmıyor' demiştim, ta ki kadrana bakıncaya dek!

Bu hissizlik farkında olmadan da tüketimin çıldırmasına neden oluyor işte.

Dizellerin hemen hepsi uçak gibi hissettiriyor özellikle atmosferik benzinlilerden sonra1.5 Dci 75 ho Logan mcv bile her viteste insanı koltuğa yaslıyor ama kadrana bakıyorsun 60-70 km/s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• esmerce kullanıcısına yanıt
    110 bg'lik 2000 model (manuel) Megane 1'den sonra (otomatik) Cruze'a geçince, benzeri hissiyat bende de olmuştu.
  • quote:

110 bg'lik 2000 model (manuel) Megane 1'den sonra (otomatik) Cruze'a geçince, benzeri hissiyat bende de olmuştu.

Renault un o motoru belki de ürettiği en iyi tüketim performans dengesine sahip motordu, Cruze eminim çok hantal gelmiştir :)

• Bahsedilen Megane bizde de vardı. O zamanlar müthiş gidiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Renault un o motoru belki de ürettiği en iyi tüketim performans dengesine sahip motordu, Cruze eminim çok hantal gelmiştir :)

Gerçekten o motor çok verimli ve dinamik bir motordu.

Gerçi aracın ağırlığı da düşük sayılabilecek bir düzeyde olduğu ve süspansiyonlar da nispeten yumuşak olduğu için, dinamizmi daha fazla hissettırıyordu.

Ama güven hissiyatı ve oturaklılık adına pek bir şey söyleyemem.O zamanlarda kanımız kaynarken yapılan mantıksız sürati şu an düşününce, kendimi ekstra şanslı sayıyorum ayrıyetten.

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.