Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
9.009
Cevap
49
Favori
127.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süreli ş.içi tüketim, ara ara yüksek hız ve hızlı kalkış ile 8.3litre

206Lira radar cezası geldikten sonra daha stabil ve sakin sürüş ile de 7.8 litre

Bakalım cepten 2 foto yükleyebilecek miyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 21 Nisan 2017; 17:4:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotolar çok büyük olmuş kusura bakmayın
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    6.3 çok iyiymiş hocam 2 kere depara. Doğru anladım değil mi; araca bindiniz trip verisini sıfırladınız, sonra teste çıktınız 2-3 kere sıktınız.

Bence 6.3 çok iyi. Diğer arkadaşı tekrar tebrik ediyorum 14 litre ile.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Aynen.

Balıkesir Honda; test aracıyla Manisa yoluna doğru gidip geldik, ve 2-3 defa ara hızlanma - 1 defa da hızlı kalkış yaptım ama uzun süre basamadım çünkü o günlerde yolda jandarma ve trafik ekipleri vardı.

Şunu net söyleyebilirim; araç çok akıcı bir kulanıma sahip üstelik Cvt sayesinde dur kalklarda gaz vermeden de yeterli bir hızda ilerlediği için düşük hızlarda fazla yakıta ihiyaç duymuyor tecrübeli ve sabırlı bir sürücü bu araçla gayet tatminkar sonuçlara imza atabilir.

Çok sıkışık trafikte olsun olsun 10-1 litre yaksın, bunun üzerine bir de her fırsattta ön tekerleri patiye düşürürseniz 14-15 mümkün tabi ama trafiğe uyacak şekilde kullanıldığında hiç sanmıyorum 14-15 litre yakacağını.
    Değerler mükemmel. Muhtemelen insignia da 1.4 olsa 6 civarı yakardı. Astra içinse sosyal medyada 9-10-11 civarında dolaşıyor. Tamamı kullanım ile alakalı
    Hocam sürekli patiye bırakarak sürüşle her şey mümkün de. Ordaki arkadaş 3 depo bitirdim hep böyle diyor.

Yalnız en yakın zamanda ben de kullanmak istiyorum, haftasonun vakit bulursam Honda'ya gideceğim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Değerler mükemmel. Muhtemelen insignia da 1.4 olsa 6 civarı yakardı. Astra içinse sosyal medyada 9-10-11 civarında dolaşıyor. Tamamı kullanım ile alakalı

Kesinlikle kullanım 1. etken, sonrasında ise düşük devirlerde yüksek tork verebilen motorların avantajı geliyor.
  • Bugün bir arabaya bakmaya gittim,
    2015 passat comfortline manuel 125 lik
    30.000 km de 2015 aralık trafiğe çıkışlı daha 7-8 ay garantisi var.
    arac daha galeriden çıkmadan (tırdan inerken olduğunu söylüyorlar) ön tampon ve ön çamurluk değişmiş sağ tarafında da 3 parça boyası var.
    serviste olayın kaydı var, hasar kaydıda yok.
    80.000 tl ye bırakıyorlar arac tertemiz ama 1 parça değişen, 3 parça boya, aracın manuel olması gibi bir takım negatif tarafları var cok kararsız kaldım, ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Hocam sürekli patiye bırakarak sürüşle her şey mümkün de. Ordaki arkadaş 3 depo bitirdim hep böyle diyor.

Yalnız en yakın zamanda ben de kullanmak istiyorum, haftasonun vakit bulursam Honda'ya gideceğim bakalım.

En iyisi

Test ederken hem motor soğukken hem ısındıktan sonra tüketime bakın.

3 depo bitirmiş evet ama bilhassa ilk hareket anında gaz pedalını iyi kullanamamışsa tüketim yükseldiğinden menzil çok kısalmış da olabilir.

Yeni Civic oturaklı hislere sahip bir model, hızlansa da hızını çok açıkça belli etmiyor.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Bence 75-76 bin lira civarında olması gerekirdi. Belki model yılı yeni olduğu için yüksek fiyat istenmis ama 4-5 bin lira fazlasi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Bence 75-76 bin lira civarında olması gerekirdi. Belki model yılı yeni olduğu için yüksek fiyat istenmis ama 4-5 bin lira fazlasi var.

o fiyata olsa bir saniye bile düşünmezdim hocam
    Bilemiyorum, o fiyatı verecek biri kesin çıkar dıye bekliyorlar bence. Çıkmazsa da 1 ay içinde en fazla 2 bin lira indirirler sanırım.

Zor iş ikinci el araç almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bugün bir arabaya bakmaya gittim,
    arac daha galeriden çıkmadan (tırdan inerken olduğunu söylüyorlar) ön tampon ve ön çamurluk değişmiş sağ tarafında da 3 parça boyası var.
    80.000 tl ye bırakıyorlar arac tertemiz ama 1 parça değişen, 3 parça boya, aracın manuel olması gibi bir takım negatif tarafları var cok kararsız kaldım, ne dersiniz?

Teyzem geçen hafta aynı aracın Highline + 11.000km de olanını 104.000 e sattı.

Fiyat iyi gibi ama o kadar hasar tırdan inmeyle nasıl olmuş anlamadım, araçlar zaten gıdım gıdım milimetrik hız/manevralarla tırdan iniyorlar o kadar geniş çaplı hasar nasıl olmuş ki??

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bugün bir arabaya bakmaya gittim,

Teyzem geçen hafta aynı aracın Highline + 11.000km de olanını 104.000 e sattı.

Fiyat iyi gibi ama o kadar hasar tırdan inmeyle nasıl olmuş anlamadım, araçlar zaten gıdım gıdım milimetrik hız/manevralarla tırdan iniyorlar o kadar geniş çaplı hasar nasıl olmuş ki??

işte bende ona akıl sır erdiremedim, o nokta tam aklıma oturmuyor,
    fotoğraf varmı dedim yok diyorlar.
    acaba diyorum arac tırdan aşağı düştümü, çünkü sürtme ile çamurluk ve tampon değişmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Bilemiyorum, o fiyatı verecek biri kesin çıkar dıye bekliyorlar bence. Çıkmazsa da 1 ay içinde en fazla 2 bin lira indirirler sanırım.

Zor iş ikinci el araç almak.

ilanı kaldırmışlar, ya beni gaza getirmek için yapıyorlar yada bu arabayıda kaçırdık.
    internetteki 2015 en ucuz comfortline bu hocam
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-alm-otomotiv-den-2015-model-vw-passat-1.4-tsi-comfort-425312107/detay

Manuel konusunda sıkıntı yoksa, kayıtlar doğru ve yürüründe sıkıntı yoksa alınabilir
    Fotoğraf yoksa bir söz ile alışveriş yapılmaz hocam. Ben olsam uzak dururdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Manuel konusunda sıkıntı yoksa, kayıtlar doğru ve yürüründe sıkıntı yoksa alınabilir

Ben zaten esasında manuelciyim ama 5 yıldır otomatik ağırlıklı kullanınca insan alışıyor ama çokta sorun değil otomatik olsa bu seferde dsg diye kafamıza takılacaktı.
    test sürüşü yapayım dedim olmaz dediler aracı dışarı çıkaramayız dediler (konsinye araçmış)
    şimdi ilanı da kaldırmışlar aradım kapatmışlar.
    Aramızdan birileri devreye girdi galiba.

Şaka bir yana, fotoğraf olmaması garip. Soru işareti olusturabilecek bir durum.

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.