Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim de yarın teslim alacak sanırım. Aynı model + sunroof 85'e anlaştılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bu arada tamamen keyif aldığım için amatör olarak fotoğraf çekiyorum ve bu yılın başından beride Instagram da paylasmaya başladım göz gezdirmek isterseniz.

https://www.instagram.com/ereny_ilmaz/

Tembel ve kıskanç olmak ne kötü.

Fotoları çok kıskandım, ama alıp da bi köşeye attığım D5200 üm ileştırma da yapmıyorum hiç

Bu arada 83.000 e Astra Dynamic 1.4 150 otm. aldık, salı günü Balıkesir den teslim alacağız.

Hayırlı olsun hocam, resimleri.bekliyoruz.

Astra'nın seksi pozları için tıklayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Her ne kadar CivşcHB hoşuma gitse de bg-tork ilişkisi pek hoşuma gitmedi. Astra fiyat olarak da daha uygun.

• RevivaL kullanıcısına yanıt
    İyiki sunroof almış, hem kullırken keyifli hemde satarken alıcı için tercih sebebi.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Güle güle kullanın siz de :)
  • Teşekkürler

Seksi pozlar için iyi bir fotoğrafçı (?) lazım!
  • quote:

Teşekkürler

Seksi pozlar için iyi bir fotoğrafçı (?) lazım!

Otomobilciden rica edin. Kuşaklar boyunca astra serisi olur

• Diğer aracı da 25 binde 2012 Astra 1.3 dizel manuel Sport+Sunroof+Navigasyon idi. Bayi 54 fiyat verince hemen verip almaya gönülleri oldu fakat sahibinden'e 60'a ilana verin hemen satılsın dedim, 2 gün sonra 59'a vermişler. Golf 1.2 ve 1.4tsi'ye baktı cam tavan'lı ama hiç beğenmemiş.

@esmerce Sağolasın hocam size de
    Çok merak ettiğim bir araç. 150hp ile nasıl yürüyor merak ediyorum. Güzel tercih kutlarım.

Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
  • Sürekli üst hızda, soluksuz ilerlemek uzun vade de ne gibi sorun çıkartır?

Motor ömrünü ne derece etkiler? Özellikle turbo motorlarda..

Tecrübesi olan var mı dostlar?

Yanıtlardan sonra hikayeyi uygun bir anda sizinle paylaşacağım. :)
    Bu arada Insignia noldu ?
  • supremum01 kullanıcısına yanıt
    Abi konuyu biraz daha açar mısın, ben anladığım kadarıyla cevap vermeye çalışayım.

Eğer sürekli yüksek rpm'lerde sürmekse, sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Hatta motorun uzun ömürlü olması açısından daha iyi olur kanaatindeyim. Tabiki burda devirli sürmekten bahsediyorum, devamlı kesiciye girmekten değil.

Öte yandan; eğer kastettiğniz sürekli top speed'de gitmekse, mesela 217 km de sürekli olarak gitmekse, motorun o hızdaki rpm'ine göre durum değişkenlik gösterecektir. Eğer araç 6000 devir üstünde redline'a yakın yerlerdeyse., bu şekilde sürekli gitmek; zamanla piston pimlerinde ciddi anlamda gevşeme yapacaktır. Motor zamanla yağ yakmaya başlar. Uzun süre bu şekilde sürülen bir araç, kompresyon testini de geçemeyebilir. Yani testte pistonlar, yeterli basınç değerlerine ulaşır, fakat pistonlar arası ciddi farklılıklar oluşabilir. Bu arada günlük araçlardan bahsediyoruz değil mi ? Bizlerin sürdüğü turbo fazla sıkıştırılmış fındık motorlardan. Yoksa Honda K20, Toyota 2jz, Nissan Rb26dett gibi motorlara pek bir şey olacağını düşünmüyorum.

Yalnız yukarıda yazdığım durum süreklilik göstermek zorunda. Yoksa aracı son hıza ulaştırıp, 5-10 km gidip tekrar yavaşlamak değil. Böylesine ara zorlamaların zararından çok yararı olur motorlar için. Motorları asıl yıpratan şeyin, dur kalk trafik olduğunu düşünüyorum. Hatta uzun süre sabit hızla rutin gitmek de yine motorların sevmediği şeylerden biri. Nissan R35 Gtr'ın kullanım kitapçığında rodaj boyunca, ilk 5000 km boyunca, aracı uzun süre sabit hızda sürmekten, 4000 rpm'den yukarısına çıkmaktan vs. uzak tutun gibi uyarılar yer almakta.

Çok uzatmadan küçük bir tavsiye bırakıp bitiriyorum; Aracınızı bu tarz bir zorlamaya tutacaksanız, pist olur, uzun süre yüksek hızda gitmek olsun, sonrasında şanzıman ve motor yağını değiştirmek iyi olur. Araç arka itişliyse diferansiyel yağını da değiştirmek iyi olacaktır.

Çok uzattım yine. Kusura bakmayın.) Şimdi hikayeyi alalım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

Sürekli üst hızda, soluksuz ilerlemek uzun vade de ne gibi sorun çıkartır?

Tamamen rpm'e bağlı redline durumunda 3-4 saat sürmek ciddi piston sorunu, buji erimesi, turbonun ömrünün kısalması gibi sorunlara yol açar.4-5 bin rpm ise sorun yaratmaz.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Hocam James Oliver'in güney Amerika brunch'ını denedik bugün hanımla.

Güzel oluyor üstüne kızarmış fasulye, kinoa, avakado falan derken sağlıklı. Arada denediklerimizden beğendiklerini yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Ben beğendim şahsen fotoları. Hesap olsa takip ederdim. Astra resmi gülümsetti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bu arada tamamen keyif aldığım için amatör olarak fotoğraf çekiyorum ve bu yılın başından beride Instagram da paylasmaya başladım göz gezdirmek isterseniz.

https://www.instagram.com/ereny_ilmaz/

Tembel ve kıskanç olmak ne kötü.

Fotoları çok kıskandım, ama alıp da bi köşeye attığım D5200 üm ileştırma da yapmıyorum hiç

Bu arada 83.000 e Astra Dynamic 1.4 150 otm. aldık, salı günü Balıkesir den teslim alacağız.

Yeni aracınız hayırlı olsun hocam şu piyasa koşullarında çok mantıklı bir araç

Güle güle kazasız belasız kullanın.

Hocam yolum sizin taraflara düşerse bi kaza dağları yaparız hem fotoğraf çekeriz hem de tanışmış oluruz

Hemde bizim Astra f (yaz kış dikilide) sizin yeni araba benim h kasa yan yana getirsek aradan birer kasa atlayarak Astra (g ve j)
    Serisini amadeus hocamın dediği gibi tamamlamış oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 19 Mart 2017; 20:10:38 >

• quote:

Güle güle kullanın hocam Allah kaza bela vermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

Sürekli üst hızda, soluksuz ilerlemek uzun vade de ne gibi sorun çıkartır?

5000 devir civarında gideceksiniz hicbirsey olmaz tecrube ile sabittir.

zaten yollarımız cok uzun süre sürekli yüksek devirde gitmeye izin vermeyeceğinden, pratikte bakımlı yağı suyu tam kmsi çok fazla olmayan bir araçta hicbirsey olmaz.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Amin hocam. Onlar da Opel ile 5. yıllarına girdiler sorunsuz bir şekilde
  • quote:

Amin hocam. Onlar da Opel ile 5. yıllarına girdiler sorunsuz bir şekilde

Hocam kullanmamislar ki arabayı o km nedir 2012 model arabada,

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.