Şimdi Ara

Otomobil satışları Temmuz'da rekor artış yaşadı: İşte en çok satış yapan markalar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi sözde açlık ve ekonomik kriz çeken cehape tayfaları gelirler eleş tirmeye yok galericiler filan alıyor dıye

• arkadaşlar HALK TV ye göre şuanda türkiye sözde ekonomik krizde insanlar aç ve perişan

• ülkede durum iyi bak araba satışına diyecek çok olur tl değer kaybettiği için insanlar araca para bağladı durumun özeti. Yani tlye ekonomiye güven olmadığından.

• Bedava kredi dağıtıyorlar o yuzden araba alıp daha sonra kar koyup satacaklar. Araba fıyatları sureklı artıyor dunya da ıse tam tersı fıyatlar dustü virüs yuzunden. Turkıye'de arabayı yatırım amaclı alıyorlar.

• The Seven Deadly Sins T kullanıcısına yanıt
    Perişan zaten 80 milyonluk ülkenin satışı 10 milyonluk Belçika’nın araba satışını geçemiyor gelmiş 70k satış oldu diye boş yapıyorsun hadi onu geçtim millet TL erirken parayı faize yatıramadıkları için mecburen arabaya dolara altına basıyor he ülke o kadar iyiyse euro dolar ve altının artışını da açıklayın derdim ama dış qücler bize saldiriyirrr falan dersiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • torabi T kullanıcısına yanıt
    bu tarz ülkelerin sorunu zengin ile fakir arasındaki farktır zaten. Bugün bir yandan işsizlik rakamları gerçeği gösteremesin diye oyunlar yapılırken bir yandan araç satışı patlıyor.

• vatandaşın bu şartlarda sıfır araba aldığına beni kimse inandırmaz haber yem olarak abartılmış gibi geliyor

• Kamil
    Silkelen bakayım 100 binlik sıfır araç alda görelim.

Dediğiniz satışlar nüfusun yüzde kaçına geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay maşallah,Küresel kriz döneminde pozitif ayrışıyoruz.

Türkiye bu sene 700 bin araç satışını çok rahat geçer.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 6 Ağustos 2020; 0:14:56 >
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    Perişan olmana üzüldüm, askıda fatura kampanyasında faturalarınız ödenmedi mi? Başkanımız İmamoğlu, perişan vatandaşlarımızın yarasına merhem oluyor. mutlaka sana da sahip çıkacaktır.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Perişan olan ben degilim ama çoğunluk öyle tabi siz kibrinizden onlanları göremiyorsunuzdur

• quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Perişan olan ben degilim ama çoğunluk öyle tabi siz kibrinizden onlanları göremiyorsunuzdur

Perişan olmamana sevindim.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam çok şükür degilim

• Bu millet akıllanmaz. Üzülmüyorum hiç.

• VS18 kullanıcısına yanıt
    herşeye bir bahaneniz var, ne yapsak herşeye bir bahane buluyorsunuz kiliçdaroğlunun istemücüz zihniyeti işte normaldir

• para yoksa bu satış nasıl oldu, satış olduysa paralar nerede   aklımda deli sorular  

• The Seven Deadly Sins T kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bir ben chpli degilim iki ülkenin kötüye gittiğini inkar ederken neye dayanıyorsunuz merak ediyorum

• 2017 yılında 1 milyona yakın araç satıldı. Faizler bugünden yüksek, altın bugünden çok düşüktü.

2020 yılında faizler daha düşük altın daha yüksek. Kağıt üzerinde bakınca alım gücü daha yüksek gözüküyor. Gerçekler ise hiç öyle değil.

Halen 2017 yılının çok uzağında satış adetleri varken böyle zenginiz şöyle uçuyoruz rekor kırıyoruz diyen zır cahildir.

Totalde azalma eğiliminde olan satış adetleri var. Ağır darbeyi yemesine az kaldı. Aynı şekilde emlak. Faizlerin artmasıyla ki bunu da kurlar tetikleyecektir o zaman görün adetleri.

• Hala ne olduğunun farkında olmayan, egonomi süper diyenler var.

Bir arabanın fiyatı 3 ay sonra 15-20 bin tl artıyorsa insanlar da arabaları yatırım aracı olarak kullanır.

Çektiği kredinin faizini fazlasıyla karşılayıp üstüne bir de cebine para kalıyor adamın. Bunu dolarla da altınla da yapamazsınız.

Kısa dönemde sürekli kazandıran saçma sapan bir yatırım aracına dönüştü otomobil sektörü ülkemizde.

Hala ekonomi süper diyebilen birisi adım gibi eminim süpermarkete gittiğinde normal kalite 1 kg beyaz peyniri eli titreyerek alıyor ya da gramajı düşmüş paketleri tercih ediyordur.

• Alın alın olmayan paranızla araba alın daha bana 1 kişi yok açız maaşlar düşük derse bir yerimle gülerim bundan sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.