Şimdi Ara

Otomobil Markaları ve Ülkeleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
45.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ford'u ben Alman aracı diye biliyordum meğesem Amerika'imiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanç_turasay

Ford'u ben Alman aracı diye biliyordum meğesem Amerika'imiş

Hazır lafı geçmişken T modeliyle efsane haline gelen Henry Ford ile ilgili kısa bir anı paylaşmak istiyorum:

quote:

1903 yılında bir banka müdürü,önüne gelen kredi talebini inceliyordu.Kredinin istenme sebebine bakınca yüzünü buruşturdu ve üzerine "REDDEDİLDİ" mührünü vurdu.

Kredi talebinin geri çevrildiğini duyan Henry Ford derhal müdürün yanına çıkarak,"Nasıl böyle bir projeyi geri çevirebilirsiniz?" diye sordu.

Banka müdürü kendinden emin bir şekilde,"Otomobil ancak geçici bir moda olabilir.Bu tarz geçici işlerle uğraşacak vaktim yok." dedi.

Bu sözler üzerine Henry Ford odayı terk ederken şunları söyledi:"Bir gün yollarda at arabaları kalmayacak,tüm ulaşım otomobille sağlanacak."

Henry Ford başarıya ulaşana kadar 5 kez iflas ederek her şeye yeniden başlamak zorunda kaldı.

Karşısına çıkan sayısız engele rağmen vizyonun genişliği ve ona ulaşma arzusu sayesinde otomotiv sektörünün kurucusu ve bir numaralı ismi olmayı başardı.

• Güzel ve faydalı konu...

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

quote:

Orijinalden alıntı: hamza_007

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

infinity japonyada bir marka = )

ayrıca deutz araç üretmez motor üretir... magirus olmasın o ? hem otomobil degil mnibus midibus uretiyorlar.

Deutz traktörde üretiyor.

Otomobil Markaları ve Ülkeleri

olabilir ama otomobil üretmiyor = )

Man ve Scania da otomobil uretmiyor kamyon - tir uretiyor ama listeye eklenmis.
    Bu arada DAF-Hollanda listede olmayip da aklima gelen o da kamyon-tir markasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

almanya - daimler-smart-mini
    anadol - türkiye
    eagle- abd

mini aslen ingiliz değil miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

almanya - daimler-smart-mini
    anadol - türkiye
    eagle- abd

mini aslen ingiliz değil miydi?

evet aslen ingiliz
  •  Otomobil Markaları ve Ülkeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arian Galatian -- 16 Mayıs 2012; 1:20:40 >
  • Türkiye
    Fiat Montaj/Hyundai Montaj/Ford Montaj/renault montaj.. Bide yapmıyoruz demişsiniz
  • şimdi birileri gelir opelin amerikan markası olduğunu idda eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilonthemove

quote:

Orijinalden alıntı: hazrecevs

Slovakya Skoda

Skoda Çek cumhuriyetinin markasıdır

Skoda kullanıcısı olarak yüzüm kızardı:) Hep karıştırırım bir yıl sonra hangisiydi diye yine karıştırırım. Çek-Slovak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dor Niro -- 18 Mayıs 2012; 8:41:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Türkiye
    Fiat Montaj/Hyundai Montaj/Ford Montaj/renault montaj.. Bide yapmıyoruz demişsiniz

Bizim kendi aracımız yok ki.

Tasarımı, ismi, kısmen motoru bize ait olan bir marka olsa mükemmel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

libya -- roket (kaddafi tasarlamış)

yanlız piyasaya böyle bir araba modeli çıksa ve fiyatı passat insignia seviyesinde olsa dünyanın en çok satan arabası filan olur

tasarıma bak be helal sana kaddafi değerini bilemediler..... allah rahmet eylesin

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Türkiye

Bizim kendi aracımız yok ki.

Tasarımı, ismi, kısmen motoru bize ait olan bir marka olsa mükemmel olur.

Dalga geciyorum zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

• Balkanlardaki akrabalarımız anlatırdı, eski yugoslavyada jugo diye bir marka vardı 80lere kadar dünyanın en iyi arabası sanırdık derlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sscasta

Balkanlardaki akrabalarımız anlatırdı, eski yugoslavyada jugo diye bir marka vardı 80lere kadar dünyanın en iyi arabası sanırdık derlerdi.

Dünya'nın en iyi markası olmasına gerek yok.

Bir markamız olsun. A-B-C sınıfı araçlarımız olsun yeter. Öyle ahım şahım bir şey istemiyoruz yani.
  • arkadaşlar alman ve japon otomobil markalarına güvenin arkadaşlar bu markalar sağlamlığıyla ve teknolojisyle 2014'ün
    favorisidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: atababa123

arkadaşlar alman ve japon otomobil markalarına güvenin arkadaşlar bu markalar sağlamlığıyla ve teknolojisyle 2014'ün
    favorisidir

Post mu kasıyorsunuz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Hindistan bile derken ?????

Malezya derseniz anlarım da, TATA aşırı büyük bir grup.

Hocam bence Hindistan bizimle yarışamaz. Yani normal şartlar altında (Gelişmemize isteyen devlet erkanıyla demek istiyorum).
  • küçümsediğiniz hindistan süper güç olabilecek kapasitede bir ülkedir...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.