Şimdi Ara

Otomobil lüks tüketim ürünüdür

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar amacım trolluk değil bu düşüncem samimidir

Bence otomobil lüks tüketim ürünüdür.

Yıllardır 98 model şahin kullanıyorum,şehir içinde birçok işimi görüyor.

Şehir dışında ise otobüs kullanıyorum.

Tabiki şahin biraz uç bir örnek güvenlik ve birçok teknolojik sistem yok fakat insanlar sizcede biraz abartmıyor mu?

70 bin tl'ye yeni bir 2010 model fiesta aldım uzay üssü gibi geldi araçta yok yok

İnsanlar istiyor ki pahalı markalar alayım kızlara hava atayım elalem mercedes bmw'ye biniyor desin.

60-70 bin tl az para değil tabiki ama birçok işinizi görecek arabaa model mevcut bu bütçe il yanlış mı düşünüyorum.

Burada neler neler görüyoruz 200-300 bin'tl ye araba alanlar var sizce gerek var mı hepimiz anadolu çocuğuyuz.

Tamam araba fiyatları çok pahalı ama max 100 bin tl'ye çok güzel arabalar alıp yıllarca binilir insanımız havaya ve gösterişe meraklı olduğu için 10 yıllık kredi çekip burada arabalar çok pahalı diye yakınıyor

Biraz tamahkar olmak gerek

Edit:Bir miktar yanlış ifade ettim kendimi sanırım bende isterim ki avrupada 100 euroya çöpe atılan araçlara biz 20 bin vermeyelim fakat bize layık görülen bu bende artık arabayı sadece iş gören bir ulaşım aleti olarak görüyorum hepimiz öyle görmeliyiz

Madem türkiyede diğer ülkelerdeki insanlara göre 10 kat daha fazla çalışıp araba sahibi olabiliyoruz.İşimizi görebilecek min donanımda araca binmeliyiz fazlası bu ülkede gereksizdir demek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scr4m92 -- 23 Haziran 2020; 8:54:4 >

• 70bin TL ye 2010 model fiesta alabiliyor olmak yeterince saçma ve acı verici

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sizin mantiginizi anlamiyorum. Tamam aşırı gosterisi bende sevmiyorum .
    Ama elin Gürcistan inda benim 2015 de 30.000 tl ye aldigim nissan note orada 500 dolara satiliyorsa sorgulamak gerekenlerin baska seylerin oldugunun ne zaman farkina varacaksiniz

• Lüksü bile aştı

• Xallez X kullanıcısına yanıt
    70 bin tl ye 2010 fiestanin hasar kayitlisi alinir ancak. İnanmayan girip sahibindene denesin.

Konu sahibi herkes asgari ucretle veya sabit 5-6 bin maasla yasamiyor. Asgari ucret kadar parayi aksam yemeklerinde ezen milyonlarca zengin var..

• Ben 5 6 lira alıyorum ancak zaten 300 lik araba için 4 sene çalışmam gerekiyor? 4 sene köpek gibi çalışıp 1 araba gelir elde edilmesi çok komik. Zaten enflasyonla eriyor sen biriktirene kadar.

• evet belli bir fiyattan sonrası lüks, ama şahine de lüks demiyorsun herhalde hocam ? değil mi? o sadece iş gören bir araba.

aynı şekilde milyonulk evlerde oturmak da lüks, akıllı ev bilmem ne. sonuçta parası olan, öderim diyen alıyor.bunların küçük bir kısmı ödeyemiyor ve iade etmek zorunda kalıyor haciz vs ama bu oran en yüksek olduğu zamanda bile % 15 normalde % 5 arasında gidip geliyor, yani büyük çoğunluğu ödüyor borcunu.

ben de 200 bin üzerine çıkmam derken araba fiyatları çıktı ve mecburen çıktım aldım, çevremde önce o kadar pahalı arabaya gerek yok diyenler çoğunluktaydı ve HATA EDİP ONLARI DİNLEDİM. 3 AY ÖNCE SIFIR ALMADIM PAHALI DİYE AMA 3 AY BEKLEYİP AYNI PARAYA İKİNCİ EL ALDIM keşke dinlemeseydim ne gereği var 250 binlik arabanın diyenleri.

• Kızlara hava atmak elaleme hava atmak ne kadar gereksiz saçma sapan şeyler. Otomobil ihtiyaçtır tabiki ülkemizde lüks tüketim bandında araba almak kredilerle kolay ama yürütmek zor. 3 ayda b segment araca 8500 tl para harcadım. A noktasından B noktasına güvenli bir şekilde seyahat etmek için araç alınır.
  • Bu kafayla şahine, 10 yaşında haşadı çıkmış fiestaya binmeye devam edersin zaten

oyna devam
  • Telefon,bilgisayar lux, kirmizi et luks, balik tavuk odul yemegi, giyim kusam luks, araba,motor luks, bisiklet luks. Luks kardesim kuru ekmek ve az bir su haric hersey size luks "hak etmiyorsunuz." Utanmadan sikayet etmeyin.

- Hukumet
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

Bende sizin mantiginizi anlamiyorum. Tamam aşırı gosterisi bende sevmiyorum .
    Ama elin Gürcistan inda benim 2015 de 30.000 tl ye aldigim nissan note orada 500 dolara satiliyorsa sorgulamak gerekenlerin baska seylerin oldugunun ne zaman farkina varacaksiniz
    Gürcisatana bende gittim oradaki taksiciler benim 98 şahinin türkiyedeki parasına 3 tane 2000 model mercedes alıyorlar eşşek gibide kullanıyorlar

Ama demekki bize layık görülen bu ne yapabiliriz
  • 70 bin tl ye 2010 fiesta aldım diye övünüyorsun da yan ülke de o arabayı çim biçme makinesi olarak kullanıyorlar
  • Maden suyu, kola, meyve suyu, enerji içeceği gibi ürünlerin bile lüks tüketim olarak kayıtlara geçtiği ülkemizde değil herhangi bir otomobil, el arabası bile lüks tüketimdir.

Durmak yok, yola devam
  • Bize layık görülen değil , bizim milletimizin kendine layık gördüğü bu. Sürünmek isteyen halka yapacak birşey yok. Malesef bizde onlarla birlikte sürüneceğiz.
  • Siyasi görüşü u merak ettim nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araba ihtiyactir. Dünyanın neresine gidersen git böyledir.

Baştakiler vergiler ile saltanat sürecek ama ben birkez geldiğim hayatta onların keyfi için en kötüsüne neden şükredeceğim.

• Beyazdiş20 B kullanıcısına yanıt
    koyundur ne olmasını bekliyorsun başka
  • Maalesef doğru. Eskiden orta gelirli full dolu sıfır c sedan alabiliyordu şuan oda alamıyor.

• 2020 Forum Saçmalama Rekoru Adayı.

Et'te gereksiz, Makarna yiyerek yasayabiliriz.pardon hatta belediyeye yoksulluk basvurusu yapalim.
    Alaturka WC varken Alafranga da gereksiz.

Giysiler gereksiz uzerimize yaprak örterek gezebiliriz.

Nasıl ileri gideriz ,nasil kendimizi eğiterek üretkenliği arttiriz düşünmek yerine ne yapmasam daha tembel yaşarım kafasından çıkın.

Allah akıl vermiş, teknoloji gelişmiş biraz dünya vizyonu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 23 Haziran 2020; 10:54:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

70bin TL ye 2010 model fiesta alabiliyor olmak yeterince saçma ve acı verici
    Daha da acı olanı 2010 model fiesta'ya yeni demek, uzay üssü demek...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.