Şimdi Ara

OTOMOBİL KULLANMAYI ÖĞRENME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
12.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

öğren makas derslerinide ben veririm :D

drift(yanlama) ve drag(kalkış) derslerinde benden
    hade yaşadın bi ton öğretmen çıktı sana
  • araba kullanmak çok kolay bir iştir önemli olan dikkatli kullanabilmek şehir içinde trafiği kontrol edebilmek 4-5 ders alsan hemen kullanırısn merak etme sonrasında kendin trafiğe çıkarak yavaş yavaş oturtursun
  • ilk tavsiye benden önce lastikleri ısıtıcan ki yola araç iyi tutunsun

OTOMOBİL KULLANMAYI ÖĞRENME

OTOMOBİL KULLANMAYI ÖĞRENME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottocu -- 21 Eylül 2008; 1:29:56 >

• Zamana bırak ve cesaretli ol, buradaki herkes her ne kadar biliyorum havasında da olsa da her zaman acemi olmakta yarar var. Hiçbir zaman tamam ben bu işi ehli, ustası vs. oldum demeyeceksin, her zaman içinde bir miktar acemilik bırak. Yok driftmiş, yok dragmış falan bunlar hikaye. Görüyoruz yollarda gencecik canlar gidiyor, sırf böyle saçmalıklar yüzünden.
  • Sozum meclisten dıasrı da bugunlerde giren direk ehliyeti alıyo eskiden iki asamlı oluyomus galiba bi pistte bi de normal yolda ondan da almak baya zormus ehliyeti
  • quote:

Orjinalden alıntı: Te Queiro

Zamana bırak ve cesaretli ol, buradaki herkes her ne kadar biliyorum havasında da olsa da her zaman acemi olmakta yarar var. Hiçbir zaman tamam ben bu işi ehli, ustası vs. oldum demeyeceksin, her zaman içinde bir miktar acemilik bırak. Yok driftmiş, yok dragmış falan bunlar hikaye. Görüyoruz yollarda gencecik canlar gidiyor, sırf böyle saçmalıklar yüzünden.

Helal olsun
  • İnsan acemiyken arabaya binmeye çok korkuyor. Kendimden biliyorum
    Önce sakin bir yola çık az arabanın olduğu, ya da trafiğin az olduğu bir saati seç. Bu şekilde bir müddet kullandıktan sonra zaten cesaretin yerine geliyor. O zaman kişiye göre değişir.
    Ondan sonrası zaten kendiliğinden gelecektir.
    Kullandıkça öğrenirsin ve geliştirirsin, kullanmazsan hep acemisin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadirgurece

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

öğren makas derslerinide ben veririm :D

drift(yanlama) ve drag(kalkış) derslerinde benden
    hade yaşadın bi ton öğretmen çıktı sana

rollingde benden olsun hadi

• Konuya girmeden önce "sana ehliyeti nasıl verdiler?" gibi sitem mesajları okuyacağımı sanıyordum baktım herkes hoca olmuş
  • hoca tutman yararına tabi ama cesaretini de topla yoksa 1 kez sürersin öbüründe bırakırsın
  • hocaya filan gerek öss girmicek sonucta bak sana en köklü yol bi ahbabından babandan akrabandan yardım ister otur yanına boş bi yolda pratik yap ogrenirsin ben yaklaşık bi gunde kavradım ikinci gun yaklaşık bi 100 kilometre yol gittim il den ilçeye tam kavradım :D
  • Bende daha ehliyet almadım (Haziran 2009 ) ama anca kaçırarak sürüyoruz. ilk önce az trafikli yolda otomatik 306 ile denemeler yaptım. sonra abim şirketten renault express getirmişti. onu kaçırıp debriyajı onda öğrendim. eğer onlardan öğretmelerini isteseydim muhtemelen daha çok heyecanlanıp başaramayacaktım. geçen chevrolet kalos sürdüm falan. hafiften sarıyer trafiğine çıktım. artık çok rahat sürebiliyorum. . tabi hız yapmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 23 Eylül 2008; 14:51:12 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.