Şimdi Ara

OTOMOBİL GERİ ÇAĞRILMA - RECALL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim burda dünyanın en iyi markası da olsa distribütörlerimizin mi insanımızın mı türkleşmek mi açgözlülük mü ne dersek diyelim bi gerileşme oluyo.Abimin korede kia rio ları var orda adı kia morning miş.3-4 kere çağırıp parça değişme, yazılım yükleme yapmışlar.Hem de bu çağırma davetiye yollayarak çağırma şeklinde.Şimdi burda kia rio su olup kaç kere geri çağrıldınız?Burda yetkili servisler maliyetten herhalde geri çağrılmayı kimseye duyurmuyor.

92 yılında spring vardı soğukta çalışma sıkıntısı vardı.Yetikili servise bakım yaptırmamıza rağmen bize bişey demediler.Meğer bu soğukta çalışma sıkıntısı da geri çağrılarak yapılıyormuş bi şekilde es kaza duyduk ama süresi geçti dendi.Yani 100 çağrılmanın biri uygulanıyorusa o da kim duyarsa ona.

Hani araçların kronik sıkıntısı var diyoruz ya aslında onların hepsini geri çağırarak yapıyorlar yurtdışında ama burda yapmadıkları için her arabada bi kronik sıkıntı listemiz oluyo.
    Kimin hangi marka aracı varsa üretildiği ülkeden doğru bu çağrılma recall hadisesini takip etmeli.

• Bu gibi aksiyon alınmamaya yozlaşma diyoruz. Düzelmesi dileğiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :):) öyle deniyordur herhalde.

kia dan reno dan örnek verdim ama premium sınıfta da durum aynı.
  • Markadan markaya değişen bir durum. Chevrolet mesela Türkiye den cekilmesine ragmen 2 kez dediginiz sekilde hem mektup yoluyla hem de telefonla arayarak geri çağırdılar. Ikisindede hiç bir ücret ödemeden gereken değişimler yapildi. Burda asıl suç bu gibi durumlara gerektiği önemi vermeyen marka yetkilileri...

• Burda patlayan sanziman ve yag yakan motor kombinasyonu yok satiyor

• morning rio değil picanto.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes hak ettiğini yaşar.
  • Bende ülkemizde çağırma duymadım ama 1-2 defa tanıdıklardan farkettiğim dışarda çağırıp yaptıkları parça değişimini burada parça arızalanıp servise gittiğinde servisin ücretsiz değiştirmesi insanımız da bunu lütuf sanıyor malesef.

• Madem konusu açılmış bende yazayım...

Aracım ford mondeo 2002 model

bu fordun amerika sitesi var oraya gırdıgımde her bılgısını gorebılıyorum.. hangi fabrikada üretilmiş üzerinde ne donanımla gelmiş işte neyı var neyı yok hangı renk gecıyo bizdeki şasi yani VIN numarası ıle

neyse girdim birde ne göreyim.. Aracıma ait not düşülmüş.. geri çağırılma notu ACİL 1U772 - SPEED CONTROL yazılmış görünce şaşırdım sistemde hala durduguna göre demekki giderillmemiş..

bu not durduguna göre demekki amerikadaki ana ford geri çağırın dıyor turkıyeyede bılgı verıyor ama turkıye cagırmıyor sanırım araçları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

Burda patlayan sanziman ve yag yakan motor kombinasyonu yok satiyor

Silah mı dayıyorlar kardeşim sattıkları adamlara ??

1.0 Fiesta 70 bin TL . 208 GTi dalga geçer gibi 110 bin TL olmuş . 1.6 ÖTV si ile pejo 308 Gti , 2.0 rakipleriyle aynı fiyat

Hyundai i10 olmuş 50 bin TL . Silah mı dayıyorlar kafana ?

Dünya çapında en çok geri çağıran marka Toyota bence toyota sahiplerine sorulmalı eğer çağırılmıyorlarsa gerçekten sorun büyük.

Ancak millet olarak ilgisiz ve üşengeciz kim uğraşacak şimdi değil mi ? Toplu olarak dava açılmadığı sürece devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockabye -- 8 Mayıs 2017; 14:34:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rockabye

quote:

1.0 Fiesta 70 bin TL . 208 GTi dalga geçer gibi 110 bin TL olmuş . 1.6 ÖTV si ile pejo 308 Gti , 2.0 rakipleriyle aynı fiyat

Dünya çapında en çok geri çağıran marka Toyota bence toyota sahiplerine sorulmalı eğer çağırılmıyorlarsa gerçekten sorun büyük.

Ancak millet olarak ilgisiz ve üşengeciz kim uğraşacak şimdi değil mi ? Toplu olarak dava açılmadığı sürece devam

O 1.0 fiestadaki surekli yaglanan omurluk triger sistemi bile almak icim bir sebep fordun fiyat politikasina bok atacagina yag yakan tsilari elestir

• polo gti aracımın dsg yağında güncelleme vardı. yetkili servis ücretsiz değiştirmişti.
  • Peugeot mesela siz servise gitmediğiniz sürece hiçbir şekilde geri çağırma için bir telefon etmiyor veya mektup yollamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Mayıs 2017; 21:35:26 >
  • Bizim insanımız tuhaf. Böyle bir şey olsa, millet o markaya helal olsun diyeceğine aksine kötülemeye kalkar.

Toyota kullanırken bir kere benim başıma gelmişti. Araçta güncelleme yapılacak denilerek çağırılmıştı ve gerçekten de performansı artmıştı. (toyota auris)
  • Audi a3 aracimin sofor kemer soketinde gicirdama vardi kemer takili ve ben hareket ettigimde. 15bin bakiminda sikayetimi soyledim musteri temsilcime. Bu konuda bu araclarda bir guncelleme oldugunu sikayet edenlerde degisim yapildigini soylediler. Peki dedik iyi guzel de bize neden haber verilmedi, adam bana her musteri rahatsiz olmuyor bu durumdan demesin mi?!

O zaman dedim siz bizi guzel yoluyonuz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam reno 9 kendi kronik

• En iyi ihtimalle garanti bitince yetkiliye uğranmayan bir sistem olduğu için yetkili servis senin peşinde koşmuyor.

Adama diyorum ki avrupada opel astralara cagri var bizimkilerden cagirilan varmi

cevap yoh bizde yohtur o hata sen benim arabayi mi kotuluyon he

forumda avrupa icin recall bildirilerinin yayinlandiği bir konu var bulup takibe alin.

https://forum.donanimhaber.com/avrupa-birligi-tasit-geri-cagirma-cagrilari--121732129

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 8 Mayıs 2017; 18:55:6 >
  • Eski aracım hyundai admire 1.5 dizel di

Bikeresinde araç rölantide çalışırken garip bi uğultu sesi çıkardı ve stop etti. Bi daha da çalışmadı.

Neyse çekici ile sanayiye götürdük, usta baktı benzin deposundan çıkışta bi filtre ve motor varmış o tıkanmış. Orjinali vardı ve sadece serviste vardı oda. Neyse dedik yetkiliye çekelim.

Çektik ve orda tanıdık bi ustaya denk geldik. Dedi ki ; abi bunu garantiden yaparlar, nasıl olur dedik? Bu modellerde bu kronik dedi. Deponun içini epoksi boya ile boyamışlar ve o boya zamanla mazotla temas edilince parçalanıp kopuyormuş.

Meğerse korede bu modellerin hepsi geri çağrılmış ve sıfır depo takılmış. Bizde ise fark edenlerin deposu temizleme mantığıyla işlem yapılmış. Araç 2006 modeldi ve ben 2012 yılında servise gitmiştim. Neyse bunlar depoyu söküp temizlediler, tıkalı olan benzin motorunuda yenisiyle değiştiler. 2-3 ay sonra yine ses geldi, tekrar temizlik yapıp motorun önüne koydukları filitreyi değiştirdiler. Sonra sıkıntı olmadı. Hepsi ücretsiz yapıldı

Kısaca bizim burda sen uyanmaz isen ve tanıdık filan yoksa kucağa oturtuyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rockabye

quote:

O 1.0 fiestadaki surekli yaglanan omurluk triger sistemi bile almak icim bir sebep fordun fiyat politikasina bok atacagina yag yakan tsilari elestir

B sınıfı 1.0 araca 70 bin veriyorsan zaten geri çağırmaya arabayı değil doğduğun hastanenin seni çağırması lazım.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    doğru evet ben heyecanla konu açıp paylaşıcam diye olmuş öle teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.