Şimdi Ara

Otomobil dünyasında yanlış yazım/telaffuz örnekleri (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
2.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peugeot = Pegeout , pagaout ,Piguot neler gördüm. Ne çektin be pejo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Traspotor vardı belki ilanı hatirlayan olabilir

• lombarjini yazana uçarım
  • Tork konvertörünün, tork konvektörü diye yazılması yanlış.
  • Hyundai (Hundayi)

Mercedes Terevego yazmıştı biri. Üstelik kendisi otobüslere meraklı bir arkadaş. Aslı Travego.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 31 Ekim 2013; 12:34:51 >
  • binek otomobil => taksi

ticari sanıyorsun ama kamyon olmadığını, binek otomobil olduğunu anlatmaya çalışıyor vatandaş...

neyle geldiniz ?
    taksiyle.
    çok yazmıştır.
    yok bizim taksiyle.
    taksiniz mi var sizin ?
    yoo...
    ..
    .

• Chevrolet Aveo-Chevrolet Avea.
  • eksos, ekzost, egzost, ekzos, zzzzzttt, zzztt, bzzzzttt... Doğrusu "egzoz"dur.

"isletme dahi takılmamıştır." "istepne" "istetme"... "işletme" dahi gördüm. Doğrusu "stepne"...

"Şanzuman" değil, Şanzıman'dır.

Defransiyel, difransiyel değil diferansiyel'dir. "akis" değil, "aks"tır.

Her bokun beyni vardır sonra. Devre içeren her kutucuk sanayide beyin olmaya adaydır. En son Xenon beyni duydum. Bildiğin aptal balast oldu sana beyin. Ninja Kaplumbağalardaki "Beyin" duysa çok içerlerdi... Cam mekanizmasının da bir beyni var mesela. Bir pik, dört çift kademeli düğme, 3 soket = beyin!

Müzik seti işlerinde aparlör (hoparlör), bufır, vıfır, wufır, vufır (woofer), mit-tiz (mid-tiz), kompenat (komponent), anfi (ampli veya amfi de kabul)
    Özellikle "apöğlöğ" ve "buufır" şeklinde söylenince tüyüm tersine taranmış oluyorum. Söyleyenin ağzına kürekle vurasım geliyor.

• Aperlo: hoplarlör
  • sunroof'a şipitak diyenler de var.
  • Çoğunluk ingilizce bilmediği için,kelimeleri yanlış telafuz ettiği ve telafuz ettiği gibi yazdığı için ben bu hataları doğal karşılıyorum.

Suçlu özenti yüzünden veya kolayına geldiği için veya marifet olarak görüp de ingilizce teknik terimleri kullanan camiadır, eğitimli insanlardır.

Sun-roof kelimesi yerine cam tavan demeyi alışkanlık edinselerdi, halk şimdi sanruf yazmak durumunda kalmazdı.
    Tubeless yerine, iç lastiksiz deselerdi halk şimdi dubleks demek durumunda kalmazdı.
    Stepney yerine, yedek teker deselerdi şimdi kimse istetme yazmak durumunda kalmazdı.

Kaçınız duyduğunuz Fransızca kelimeleri doğru yazabiliyor acaba?

Ben de günahsız milleti cahil yerine koyup gülenlere gülüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 31 Ekim 2013; 14:14:13 >
  • Civic'e Cıvık diyen akrabam var

• Superb'e "Super be" diyenlere ve Super B şeklinde yazanlara sinir oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrari_ocb

Superb'e "Super be" diyenlere ve Super B şeklinde yazanlara sinir oluyorum.

Aynen :)

Hatta geçen gün sırf bunu düşünüp benzer bir konu açacaktım.

Fuul ise apayrı bir tez konusu zaten.
  • Katalitik konvertöre de kısaca "katalizör" diyen var.. (ki katalizör ap ayrı bir şeydir)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Devre içeren her kutucuk sanayide beyin olmaya adaydır. En son Xenon beyni duydum. Bildiğin aptal balast oldu sana beyin. Ninja Kaplumbağalardaki "Beyin" duysa çok içerlerdi... Cam mekanizmasının da bir beyni var mesela. Bir pik, dört çift kademeli düğme, 3 soket = beyin!

bir pik düğme olsa yine iyi, sıralı sistem olmayan karbüratörlü araçlardaki elektroniğin e-sinin olmadığı gaz evaporatörüne bile beyin diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abavf -- 31 Ekim 2013; 17:44:06 >
  • Full haylayn

• Toyata coralla

Reno siteyşın

Bir de sanayide "sübap" kelimesine "sibop" diyenler var...

• Otomotik vites var
    6 eyırbag
    abese
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.