Şimdi Ara

OTOMOBİL DEVİR İŞLEMLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
15.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir aracın devrini üzerime almam gerekiyor eski sahibiyle notere falan gideceğiz heralde ne yapmam gerektiğini en başından anlatarak yazar mısınız yeni ruhsatı elime alıncaya kadar ki aşamaları maddi unsurları da dikkate alarak.

• Notere gideceksin. Plaka değişecekse 132 TL, değişmeyecekse 70 TL olması gerek noter masrafı var. Noterde işin bittikten sonra trafik tescile gidiyorsun.

Plaka değişecek dediysen noterde trafik tescile gittiğinde numaratörden nakil-devir tuşuna basıp numaranı alıyorsun. Sıra sana geldiğinde eski ruhsatı, noter satış belgesinin fotokopilerini teslim ediyorsun.Seni oradan şöförler odasına gönderiyorlar yeni plaka basımı için harç yatırıyorsun.Parayı yatırmadan önce plaka değişimi için dilekçe yazıyorsun. Sonra tekrar trafik tescile gelip yatırdığın paranın dekontunu veriyorsun. Dekontu verdikten sonra tekrar şöförler odasına gidip boş plaka alıp onların belirlediği yerde plakanı bastırıyorsun. Bu işlemleri halledene kadar zaten senin yeni ruhsatın içeride hazırlanmış oluyor. Plaka değiştirme işlemi toplamda 50 TL filan tutuyor...

Plaka değiştirmeyeceksen numaratörden devir tuşuna basıp numaranı alıyorsun ve belgelerini teslim ediyorsun...

Benim gittiğim trafik tescilde numaratörde nakil-devir ve devir diye ayrı ayrı yerlerden numara alıyordun. Büyük ihtimal hepsinde de öyledir. Buna dikkat et...
  • Notere gidiyorsunuz. Memur aracın devrini size yaparken aranızda alacak verecek meselesi varsa şimdi halledin diyor. Adama parasını ödüyorsunuz. memur size evrağı veriyor. Noter veznesine 70 TL veriyorsunuz. Araç sizin oluyor. Ondan sonra isterseniz yalnız başınıza noterin bulunduğu ilçenin emniyet müdürlüğüne gidiyorsunuz. Ruhsatınızı alıyorsunuz. Ya da 15 gün sonra evinize de gönderiyorlar. O zaman sadece 5 TL posta ücreti ödüyorsunuz.

@dipnot. Hükümete bir uyarım var. Benzine, ATV,ye , ÖTV'ye, her şeye zam yaptı. Ama araba devir işlemleri noterlere geçtiğinden beri devir ücreti olan 70 TL'ye zam yapmadı. Unuttu galiba. Biri hatırlatsa iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Notere gidiyorsunuz. Memur aracın devrini size yaparken aranızda alacak verecek meselesi varsa şimdi halledin diyor. Adama parasını ödüyorsunuz. memur size evrağı veriyor. Noter veznesine 70 TL veriyorsunuz. Araç sizin oluyor. Ondan sonra isterseniz yalnız başınıza noterin bulunduğu ilçenin emniyet müdürlüğüne gidiyorsunuz. Ruhsatınızı alıyorsunuz. Ya da 15 gün sonra evinize de gönderiyorlar. O zaman sadece 5 TL posta ücreti ödüyorsunuz.

@dipnot. Hükümete bir uyarım var. Benzine, ATV,ye , ÖTV'ye, her şeye zam yaptı. Ama araba devir işlemleri noterlere geçtiğinden beri devir ücreti olan 70 TL'ye zam yapmadı. Unuttu galiba. Biri hatırlatsa iyi olur.

• Teşekkürler dh ailesi...
  • Bişi daha var peki bu aracın sigortası ne olacak ben üzerime alınca sigorta aynen devam ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: best of europe

Bişi daha var peki bu aracın sigortası ne olacak ben üzerime alınca sigorta aynen devam ediyor mu?

sen kendi üstüne alın ca o aracı satan adam sigortayı iptal eder sigortadan parasını alır
    sen de tekrar kendi adına sigorta yaptırırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenmat

quote:

Orijinalden alıntı: best of europe

Bişi daha var peki bu aracın sigortası ne olacak ben üzerime alınca sigorta aynen devam ediyor mu?

sen kendi üstüne alın ca o aracı satan adam sigortayı iptal eder sigortadan parasını alır
    sen de tekrar kendi adına sigorta yaptırırsın

Sigortayı iptal etmeden direk onun sigortasını ben kendi üstüme alamıyor muyum(eğer alıyorsam bir mebla ödeyecek miyim) yoksa illede ben yeni sigorta mı yaptırmalıyım?
  • Aracı üzerime aldım sonunda yardımlarından dolayı herkese teşekkürler.
  • güzel anlatım teşekkür ettim
    quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Notere gideceksin. Plaka değişecekse 132 TL, değişmeyecekse 70 TL olması gerek noter masrafı var. Noterde işin bittikten sonra trafik tescile gidiyorsun.

Plaka değişecek dediysen noterde trafik tescile gittiğinde numaratörden nakil-devir tuşuna basıp numaranı alıyorsun. Sıra sana geldiğinde eski ruhsatı, noter satış belgesinin fotokopilerini teslim ediyorsun.Seni oradan şöförler odasına gönderiyorlar yeni plaka basımı için harç yatırıyorsun.Parayı yatırmadan önce plaka değişimi için dilekçe yazıyorsun. Sonra tekrar trafik tescile gelip yatırdığın paranın dekontunu veriyorsun. Dekontu verdikten sonra tekrar şöförler odasına gidip boş plaka alıp onların belirlediği yerde plakanı bastırıyorsun. Bu işlemleri halledene kadar zaten senin yeni ruhsatın içeride hazırlanmış oluyor. Plaka değiştirme işlemi toplamda 50 TL filan tutuyor...

Plaka değiştirmeyeceksen numaratörden devir tuşuna basıp numaranı alıyorsun ve belgelerini teslim ediyorsun...

Benim gittiğim trafik tescilde numaratörde nakil-devir ve devir diye ayrı ayrı yerlerden numara alıyordun. Büyük ihtimal hepsinde de öyledir. Buna dikkat et...
  • Başka bir yerden alacağım aracın plakasını Bulunduğum il plakası ile değiştirmek için satış sırasında ne yapmalıyım, noterde plaka değiştireceğim deyip Bulunduğum il egm'ye mi başvurmalıyım?
    Araç bulunduğum ilde değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.