Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu Cybex solution-x2 isofix (15-36 kg) modelini aldım bugün. Geldiği zaman değerlendirme yazarım.

https://www.operaistanbul.com/products/15-36-cocuk-oto-koltugu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 18 Şubat 2020; 14:30:15 >

• Merhabalar, Ben isofix bazasıyla birlikte Besafe Izi Modular I-Size Oto Koltuğu nu aldım, aslında BeSafe iZi Comfort X3 İsofixli alacaktım ama koltuk çok sert geldi o yüzden Izi modular modelini aldım, X3 çok yorum var ama, modular çok fazla yorum bulamadım, kullanan var mı? Yorumlarınızı alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar. inglesina trilogy bebek arabamız var. buna avionaut kite oto koltuğu takabiliyor muyuz acaba bilgisi olan var mıdır?
  • merhabalar heyner multifix aero plus koltuk kullanan varmı acaba beni bilgilendirebilicek nette çok bir bilgi yok koltukla ilgili kararsızım almakta
    ya heyner alıcam yada chicco youniverse ikisi arasında kararsızım
    chiccoyu mazada test etme imkanım oldu ama heyner net dışında biyerde yok

• Ckmz17 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı kafadanız. 1 haftadır araştırıyorum, heyner multifix aero plus ile chicco youniverse fix 9-36 arasında kaldım. Bir de norfolk pro baby safe ile maxicosi tobi kafamı karıştırdı.

Ustalara soralım:
    1. Maxicosi titan: 1900₺
    2. Chicco youniverse fix: 1600₺
    3. Heyner multifix aero plus: 1200₺
    4. Norfolk pro baby safe: 1500₺

• arada 3 yaş 3 ay bulunan iki çocuğuma da kıskanmaya mahal vermemek için aynı renk ve ay modelden aldım.
    bolenn hug.
    şimdi tek sıkıntı iki koltuk arasına oturmak için sıfır beden olmak gerekiyor.
  • shootographer kullanıcısına yanıt
    norfolku sizden duydum maxi cosi titanda iyi ama fiyat performans olarak chicco ya kayıyorum onu eledim ben bende sizin gibi 3 ü arasında kalmıştım 2 ye düşürdüm

Heyner e çok yatmıyor diyorlar. Bir de kemerleri 15-36 arası kullanım için arkaya atılmıyormuş. Çocuğun sırtını rahatsız eder diye elemiştim heyner ile Norfolk'u. Sadece chicco ve maxicosi nin kemerleri saklanıyor ileri yaşta. Bir de maxi cosinin adac testi varmış, chicco da var diyolar ama bulamadım.

hocam en uygunu maxi cosi titan ben çok beğenmiştim eşimin hoşuna gitmedi.
    heyner dediğiniz gibi genelde yorumlar kafanın öne düşmesi ile alakalı
    norfolk ta yatmıyomuş malesef ters bağlantıda yatıyomuş sadece iso fix ile baglandıgında tek kademe yatıyormuş
    yani alınabilicek maxi cosi titan var 2200 civarı oda
    ben az önce chicco youniverse modelini aldım gg de ve hepsi buradada 1590 tl geriye ikisi kalmıştı fiyat açısında chiccoyu aldım yurt dışı yorumlarıda çok olumlu.şuan tek soru işareti kaldı eşim cocuk dışarıyı görebilicekmi diye meraklanıyo bakalım onuda montajdan aonra görücez inşallah çocuk sever. size maxi cosi titanı oneririm bütçenizi bilmiyorum ama 1500 civarına youniverse kaçmaz diye düşnüyorum.
    https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/kindersicherheit/kindersitztest/details/562/chicco-youniverse-fix-/
    buda adac test sonucu orta puan almış

Hocam hayırlı olsun, kazasız belasız büyütün.
    Maxi cosi titan'ın adac testi yok, titan pro nun var. Ama o da çok pahalı. Maxicosi 1800₺ye var internette.
    Şuan ben gb everna fix ile chicco arasındayım. Akşam gb ye nir bakacağım. Çok duyulan bir marka değil ama cybex'in yan ürünü gibiymiş. Adac testi hepsinden iyi ama fiyatı 2500₺. Fiyatına değen farkı var mı yakından inceleyeceğim. Yatış pozisyonu hangisinde iyi ise ona göre değerlendireceğim aradaki farkı.
    Fikir alışverişi için teşekkürler, son durumu haberdar etmeye çalışacağım ben de.

GB everna fix, 9-36 değil 9-18 klasmanında küçücük koltuk. Nasıl 9-36 demişler hiç anlamadım.
    Chicco ya da baktım çocuk beğendi, tek kusuru kumaşı gibi geldi bana. Kumaşı baktığım koltuklar arasında en naylonumsu ve narini geldi. Yatış pozisyonu çok iyi. Genel olarak kumaşı hariç beğendim.
    Maxi cosi titan, cybex pallas x2 ve chicco youniverse fix arasındayım bakalım.

• arkadaşlar merhaba
    benim kız iyice kilo aldı 9-18 britax römer e sığmıyor
    18-36 ikinci el adac testi iyi olan bir koltuk bakıyorum britax ıda 2.el almıştım gayet sorunsuz 2 yıldır kullaniyorun

varmıdır tavsiyeniz 1000 liraya kadar bütçem var
    bir sorum daha var yükseltici ler kaç yaşından itibaren kullanılıyor kullanan bilgisi olan varmı?

aynen öyle chicco nun kumaşı başka markalara nazaran biraz daha dandik ama genel olarak en iyi markalar bile terletiyo genelde bütün markaların şikateti terletme kumaşada yapıcak bişi yok artık olmadı bi müslim örtü diktiririz hepsi iyi koltuk dedikleriniz bence çokta incelemeyin kafa iyice karışıyo emin olun çok fark yok aralarında kumaş farkı gibi ufak tefek farklar var.
    birde britax römer advansefix 4 r var oda iyiydi ve kukkanan herkes çok memnun ama bende onun kafa korumalıgını sevmedim v çeklinde kafası tam oturmuyo gibi çocugun birde biraz daha yetişkin koltuguna benziyo gibi geldi 15 yada 18 - 36 gibi tabi yatış pozisyonuda biraz kısıtlı gibi geldi size kolay gelsin aldığınız koltuğu paylaşırsanız sevinirim

bu arada cybex pallas 2 de önündeki bariyer olmadan kullanılmıyomuş çocuk önünde onu istermi bilmiyorum sıkıntı yapabilir yada bacak ve karın bölgesini çok terletebilirde önündeki bariyerden dolayı vazgeçmiştim.

Cybex pallas 2 2500₺ idi, farklı klasman benim için. Adac testini geçmiş önündeki bar ile. Emniyet kemeri çocuğu sıkabilir bu bar daha iyi olabilir diye düşünüyordum ama yorumlara bakınca çocuğun ayak hareketlerini kısıtlamak çocuğu daha çok sıkıyormuş. O yüzden eledim. O barın üstünden kemer geçiriliyormuş normalde.

Chiccoyu çocuk sevdi konforlu, adac da olunca güvenli. Bence tek kusuru kumaşı idi. Yatış pozisyonu yeterli geldi. 1500₺ limitim olsa onu alırdım.

Maxi cosi titan'ın kumaşı içime daha çok sindi. Adac testi direk bu modelin yok, titan pro iyi puan almış. Titan da girse geçerdi varsayımı ile maxicosi titan aldım 1880₺'ye n11 babymall mağazasından. 75₺ worldpuan ile bana 1800₺'e geldi. 300₺ tl kumaş parası verdim gibi oldu.

Hepimize hayırlı olsun, sağlıklı kazasız günlerde binsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

merhabalar. inglesina trilogy bebek arabamız var. buna avionaut kite oto koltuğu takabiliyor muyuz acaba bilgisi olan var mıdır?
    Inglesina birçok bebek koltuğu ile uyumsuz ancak sırtı 3 seviye ayarlayandığı için biz çok ihtiyaç duymadık.
  • 3 yaşındaki oğlum için 2 yıldır kullandığımız Maxi Cosi Tobi'yi tavsiye ederim. Çok sağlam, testlerden yüksek puan almış bir ürün. Kumaşı çok kolay çıkıyor, makinede yıkanabiliyor. Kurulumu da basit, kemerle bağlanıyor gram oynamıyor yerinden, zaten ödüllü. Diğer oto koltuklarına göre daha yüksekte olması avantaj. Çocuk çok rahat izleyebiliyor dışarıyı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

arkadaşlar merhaba
    benim kız iyice kilo aldı 9-18 britax römer e sığmıyor
    18-36 ikinci el adac testi iyi olan bir koltuk bakıyorum britax ıda 2.el almıştım gayet sorunsuz 2 yıldır kullaniyorun

varmıdır tavsiyeniz 1000 liraya kadar bütçem var
    bir sorum daha var yükseltici ler kaç yaşından itibaren kullanılıyor kullanan bilgisi olan varmı?
    Ben de kızım için 1 hafta önce cybex solution X2 aldım, indirimle 1.200,00 TL idi "0" fiyatı. Adac v.s. diğer testlerden çok iyi puanlar almış bir koltuk. Kızım içinde bir kez seyahat etti ama koltuktan inmek istemedi. 9-18 kg olana binmek istemiyordu, bunda da sorun çıkartacak dedim ama koltuğu çok sevdi ve çok rahat etti.

2. Elde de temiz ve uygun fiyatlı olarak bulunabiliyor, tavsiye ederim.

Ek: Sırtlık ve oturma kısmı olarak ayrı 2 parça halinde koltuk, çocuk iyice büyüyünce oturma kısmını yükseltici olarak ta kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 28 Şubat 2020; 9:4:10 >

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam bakayım

iyi günlerde kullanın iyi seçim allah kaza bela vermesin

• 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.