Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bolen hug un yatarini begendim. Fiyati da uygun. Gorunusu cok kaba.

Maxi cosi pahali ama cok rahat gorunuyor. Testleri de basarili.

Maxi cosi yerine daha iyi bir romer modeli var midir? Yakin fiyatli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tek kademe yatışı yeterli mi sizce? yorumun birinde çocuğun kafasının bazen uyurken düştüğü yazıyordu. şu an için çift yönlü en makulü bu. eğer öne bakma konusunda inatlaşmazsak arkaya yönelimli kullanmak istiyorum çünkü.
  • arkadaşlar merhaba,

Allah kısmet ederse 3 ay sonra bir bebeğim olacak yavaş yavaş araştırmalara başladım.. son sayfaları okudum ancak kafam karıştı bir kaç sorum olacak..

1- 2 otomobilimiz var biri isofix'li diğeri sadece kemerle bağlanabiliyor. 2 özelliği de kullanabileceğim bir çocuk koltuğu var mı?

2- İlk aylarda koltuğu hemen almam mı gerekiyor yoksa ana kucağı dediğiniz şeyle biraz idare edilebiliyor mu? hemen almam gerekiyorsa 0-18 mi 0-36 ay mı almalıyım?

3- Ters bağlama (anladığım kadarıyla çocuk arka cama doğru bakacak) 2 yaşına kadar kanunen zorunlu mu?

4- Kaliteli bir şey olsun istiyorum marka tavsiyeleriniz nelerdir?

5- Almanya'dan bir tanıdığım getirebilir orada daha ucuz mudur?
  • Merhabalar

@Emrah_d kardeşime bebeğimiz için araç koltuğu almak istediğimi söyledim.Bütçemin elverdiği doğrultuda,sağolsun yardımlarıyla ve iyi yönlendirmeleriyle bugün bir adet sipariş geçtim.Kendisine teşekkür ediyorum.

Düzeltme:Kılıf bakalım bir ara :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 17 Eylül 2018; 16:30:53 >
  • Anadolu A kullanıcısına yanıt
    Bence yeterli degil. Kafa dusuyor. Tersken sorun yok. Duz cevirince yani cocuk buyudugunde kafa dusuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 17 Eylül 2018; 23:25:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbkaynar

arkadaşlar merhaba,

Allah kısmet ederse 3 ay sonra bir bebeğim olacak yavaş yavaş araştırmalara başladım.. son sayfaları okudum ancak kafam karıştı bir kaç sorum olacak..

1- 2 otomobilimiz var biri isofix'li diğeri sadece kemerle bağlanabiliyor. 2 özelliği de kullanabileceğim bir çocuk koltuğu var mı?

2- İlk aylarda koltuğu hemen almam mı gerekiyor yoksa ana kucağı dediğiniz şeyle biraz idare edilebiliyor mu? hemen almam gerekiyorsa 0-18 mi 0-36 ay mı almalıyım?

3- Ters bağlama (anladığım kadarıyla çocuk arka cama doğru bakacak) 2 yaşına kadar kanunen zorunlu mu?

4- Kaliteli bir şey olsun istiyorum marka tavsiyeleriniz nelerdir?

5- Almanya'dan bir tanıdığım getirebilir orada daha ucuz mudur?
    Puset kaliteliyse, isofixli ise bilmem ama bende isosuz vardi, kemerle baglaniyordu ve bence hic guvenli degildi. 6 aylikken milofix almistim.

Yaklasik bir yasina kadar ters durmali. Bebek kucucukken duz koyarsaniz bir kaza aninda o siddete dayanamaz. Belki kemer bile tutamaz cocugu. Ters dururken bir carpisma olursa kemer degil koltuk siddeti emmis olur. Bu yuzden ilk yasta ters olmali. Duz koyarsaniz bir mantigi kalmaz isin. Uretici nasil oneriyorsa oyle yapmalisiniz. Sonucta bunlar hep denenen senaryolar. Testler yapiliyor...

• Arkaya yönelimli olan koltuk bulamıyorum, bulduklarım da pahalı oluyor. Madem bu iş bu kadar önemli neden bizde koltuklar böyle anlayamadım.
    Bebe Confort çift yönlü ama arkaya yönelimli de koltuk puset gibi duruyor. Dolayısıyla çocuk yine sıkılacak. Önce çevirsek tehlikeli, zaten kademesinden dolayı da kafa düşüyor diyor arkadaşlar.
    Maxi Cosi Axissfix 4.000 TL bütçeyi aşıyor.

0-18 grup olanlar dışında uygun fiyatlı çift yönlü ya da arkaya doğru da kullanılan koltuk önerebilir misiniz? bu grup puset gibi duruyor sanki.
  • cybex solution m fix üretim tarihi nerede yazıyor biliyır musunuz. birde arka tarafta bir kapak var kullanım kılavuzunu koydukları yerde. kapağı nasıl açabiliriz zorlamak istemedim sertti.

• amazon Türkiye açıldı römer adventure bu kurla epey uygun geldi.

seneye bu koltuğa geçeriz gibi

sizce alınır mı?

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07GJRS4TB/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM
  • Arkadaslar model yili olarak eski ve isofixi bulunmayan britax romer king ii everyday koltugu alinir mi 2.el? Adac testine de rastlayamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: bha41

Arkadaslar model yili olarak eski ve isofixi bulunmayan britax romer king ii everyday koltugu alinir mi 2.el? Adac testine de rastlayamadim
    Arkadaşım kullanıyordu onu. Gayet memnundu, letgo'dan satıp 15-36'ya geçti.
  • Anadolu A kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler yorum icin, arastirmaya devam ediyorum

• Arkadaşlar malum amazon acıldı Maxi-Cosi Tobi mi Britax-Römer King II ATS mi yorumlarınızı rica ediyorum

Maxi-Cosi Tobi 1190 tl genelde her yerde 1600 den başlıyor 1900 civarı https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CN63KSK/ref=ya_st_dp_summary?ie=UTF8&psc=1
    Britax-Römer King ise 1250 den satılıyor amazonda piyasasının yarı fiyatı https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0162241L8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• quote:

Orijinalden alıntı: msb_bjk

Arkadaşlar malum amazon acıldı Maxi-Cosi Tobi mi Britax-Römer King II ATS mi yorumlarınızı rica ediyorum

Maxi-Cosi Tobi 1190 tl genelde her yerde 1600 den başlıyor 1900 civarı https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CN63KSK/ref=ya_st_dp_summary?ie=UTF8&psc=1
    Britax-Römer King ise 1250 den satılıyor amazonda piyasasının yarı fiyatı https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0162241L8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01N8OY9Q7/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM

Aynı ikilemdeyim, yukarıdakiler ve PEG PEREGO 9-36 1-2-3 Viaggio arasından hangisini önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: werrol

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01N8OY9Q7/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM

Aynı ikilemdeyim, yukarıdakiler ve PEG PEREGO 9-36 1-2-3 Viaggio arasından hangisini önerirsiniz?

Alıntıları Göster
    Peg perego almayı ben de düşünüyorum ancak kullanıcı yorumu bulamadım pek. Kullanan arkadaş yok mu?

• Arkadaslar oto koltuklarinin da son kullanim tarihleri varmis heralde, ekteki resimden tarihe ulasabilirmiyiz?

• Arkadaslar oto koltuklarinin da son kullanim tarihleri varmis heralde, ekteki resimden tarihe ulasabilirmiyiz?

• mbkaynar M kullanıcısına yanıt
    1)Römer isofixli modeller de hem isofix bağlantısı hemde top tether(kemer ile ayrıca bağlama) özelliği var.
    2)8-9 aya kadar ana kucağı ile idare edebilirsiniz,bazı koltuklar 0-18 yaş olarak geçiyor ama ana kucağı da yeterli 8-9 aya kadar.
    3)ters bağlama ana kucağı ile yapılabiliyor,ama alacağınız 9-18 için alacağınız koltuğun modeline göre böyle bir zorunluluk yok.
    4)Marka olarak Römer,Besafe tavsiye ederim.
    5)Römer alman markası,Almanya daki fiyatını sorunuz ve getirtebiliyorsanız TRIFIX i-Size
    Grup 1 i-size
    78cm - 105cm (15ay - 4yaş) tavsiye ederim.Türkiyede fiyat aralığı 2.500 tl ile 3.500 tl arasında.

Ben 9 aylık oğlum için Römer Trifix İ size aldım,dün ilk defa kullandık,gayet memnun kaldık.Mothercare de şu anda indirim de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bha41

Arkadaslar oto koltuklarinin da son kullanim tarihleri varmis heralde, ekteki resimden tarihe ulasabilirmiyiz?

Hocam siz yeni mi aldınız?
  • msb_bjk kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sahibinden 2.el bi koltuk bu

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.