Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil
5.842
Cevap
277
Favori
534.783
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)
Giriş
    172 Mesaj

Kızım 8,5 kg ve Bebekform dan cybex sirona m 9-18 kg aldım. Hem geri hem ileriye dönük kullanılan testlerde başarılı sonuçlar alan bir koltuk. Yatış açısı çok iyi, saglam ve kumaşı iyi... Tavsiye ederim.

Yılbaşı kampanyası ile %10 indirimli olarak 1.620 ye aldım.

İstanbul daysaniz altunizade joker de besafe x4 var son bir adet 1.500e.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    melbourneee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İkiz bebeklerim için daha önce buradan aldığım bilgilerle maxi cosi dana for 2 bebek arabasını amerikadan, maxi cosi cabrifixleri ise türkiyeden alarak kullandık. Oğlanlar artık 7 aylık ayakları cabriofixten dışarı çıkıyor. Bu ürünleri alırken büyüdüklerinde pearl veya tobi alırım diyordum. Ancak bu ara yaptığım araştırmalar da Kiddy Phoenixfix 3 adlı ürünün ADAC testlerinde ve ECE testlerinde oldukça başarılı olduklarını gördüm. Ayrıca fiyat olarak nova bazarda şuan 800 TL, amazon.de 250 euro civarında ve türkiyeye gönderimi kapalı.

Almayı düşünüyorum, yorumlarınız benim için önemli. Yardımcı olur musunuz?

Edit : Maxi Cosi Tobi'nin ADAC testinde güvenlik sekmesi O şeklinde. Ön ve yan çarpmalarda pek memnun bırakmamış sanırım. Bunun yerine Cybex Juno 2 Fix daha başarılı gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekrem09 -- 11 Ocak 2018; 17:13:39 >
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj

Cevabınız için teşekkürler. Cybex çok iyi fiyat a gelmiş size. Kararsız kaldım şimdi. 9 18 kg bakıyordum. 0 18 acaba nasıl olur Cybex alırsam. Çok genis aralıklar tavsiye edilmiyor diye biliyordum ama koltuk cidden çok güvenli duruyor. İnşallah sizin gibi iyi fiyat yakalarim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hektor20tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://www.amazon.de/gp/product/B00MS3VL32/
    maxi cosi axissfix in isofixsiz hali axiss ;
    http://www.maxi-cosi.com/tr-tr/oto-guvenlik-koltuklari/axiss.aspx
    ne dersiniz uzman arkadaşlar alınır mı?
    Ryzen 3600 - Noctua NH-U12S SE-AM4 - MSi X570 Gaming Pro Carbon - MSi Ventus RTX2080 - Crucial Ballistix 16gb - Samsung 970Evo 1tb - 860Evo 1tb - 860Qvo 1tb - JD 1tb - Corsair Carbide Air 540 - Corsair HX850 Platinum - Casper 144Hz 2K - HyperX Cloud Stinger - Logitech G502 SE - Cooler Master MasterKeys

• Yarbay
    4032 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ixib

merhaba arkadaşlar bebek doğmadan önce konuyu takip ediyordum ben karar verene kadar 6 ay geçti kızım 8 kiloya yaklaştı fiyatlar da uçmuş, tobi ya da besafe x3 düşünüyordum. şu ürünü gördüm ;
    https://www.amazon.de/gp/product/B00MS3VL32/
    maxi cosi axissfix in isofixsiz hali axiss ;
    http://www.maxi-cosi.com/tr-tr/oto-guvenlik-koltuklari/axiss.aspx
    ne dersiniz uzman arkadaşlar alınır mı?

axissfix ile axiss in uzaktan yakından alakaları yok

• Yarbay
    4032 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Merhabalar. 3,5 yaşındaki oğlum için Cybex Solution Q fix 3 ile Maxi-Cosi Rodifix Airprotect arasında kaldık. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Solution Q3 fix te adac kaza testi yoktur ve yükseldiğinde kanat yapısı genişleyip karın bölgesini boşluk bırakır kumaşı oldukça kalitelidir.

Rodifix 2016 kaza testinde yüksek puan almıştır. Yükseldiği zaman omuz bölümünden boşluk bırakır manuel olarak kanatlarını genişletip küçültebilirsiniz. Dinlenme pozisyonu vardır ve Airprotect oldukça başarılıdır.

Peki değer mi axiss almaya sizce, 1000tlye geliyor. yoksa tobi yada besafe izi comfort x3 mü?
    |
    |
    M_aTRa_X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 3600 - Noctua NH-U12S SE-AM4 - MSi X570 Gaming Pro Carbon - MSi Ventus RTX2080 - Crucial Ballistix 16gb - Samsung 970Evo 1tb - 860Evo 1tb - 860Qvo 1tb - JD 1tb - Corsair Carbide Air 540 - Corsair HX850 Platinum - Casper 144Hz 2K - HyperX Cloud Stinger - Logitech G502 SE - Cooler Master MasterKeys
  • Yarbay
    4032 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ixib

Peki değer mi axiss almaya sizce, 1000tlye geliyor. yoksa tobi yada besafe izi comfort x3 mü?

1000 tl ye şuanda alınacak en mantıklı ürün maxi cosi tobidir. Piyasa fiyatı 980 tl civarı şuanda.
    |
    |

Çok teşekkür ederim. Peki bu 2 modele alternatif öneriniz var mı? Bütçe sorunum yok.

|
    |
    M_aTRa_X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melbourneee -- 13 Ocak 2018; 13:37:16 >
    |
    |

Salı günü Ankara'nın en büyük E-bebek mağazası açılıyor.

150 tl ye 50 tl hediye çeki kampanyası başlatacaklar.

Bilginiz olsun...
    |
    |
    7,5 aylık bebeğimiz için oto koltuğu bakıyorum. 4 marka (be safe, cybex, maxi cosi, britax römer) öne çıkmış. Bebeği ortalama boy ve kiloya sahip, isofix bağlantılı araç sahibi, bütçe sıkıntısı olmayan arkadaşlar için en iyi 3 alternatif hangisidir?
    Teşekkürler.
  • Yüzbaşı
    798 Mesaj

Merhaba. 3,5 yaşındaki oğlum için grup 3 koltuk aldım ve 3 yıl kullandığımız Römer Trifix'i her yönüyle öneririm. Hatta oğlum artık büyüdüğü için koltuğu satıyorum, ilgileniyorsanız pm atabilirsiniz.

|
    |
    resemitesam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şu ana kadar Cybex Sirona kullanıyordum ve memnundum. Kilo ve boy gereği değiştirmemiz gerekiyor.

Besafe İzi Up X3 Isofix almayı düşünüyorum. 1150 TL civarına buldum. Uzun yolda kullanım ve rahatlığı nasıldır. Malum çocuklar arabada genellikle uyuyor. Çocuk uyuduğunda başı sağa sola mümkün mertebe düşmesin istiyorum.

Yakın fiyatlarda daha iyi bir öneriniz varsa sevinirim.

Orijinalden alıntı: ecevik

Merhaba,

Şu ana kadar Cybex Sirona kullanıyordum ve memnundum. Kilo ve boy gereği değiştirmemiz gerekiyor.

Besafe İzi Up X3 Isofix almayı düşünüyorum. 1150 TL civarına buldum. Uzun yolda kullanım ve rahatlığı nasıldır. Malum çocuklar arabada genellikle uyuyor. Çocuk uyuduğunda başı sağa sola mümkün mertebe düşmesin istiyorum.

Yakın fiyatlarda daha iyi bir öneriniz varsa sevinirim.

Cybex Sirona m isize 0 18 kg mı kullandınız acaba? Alacağım bunu ama kg aralığı geniş diye hata yapmak istemiyorum bebeğimiz 9 kg şu an..kaç kg kadar götürüyor boy kilo arttı sanırım bebeğinizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melbourneee -- 15 Ocak 2018; 18:30:26 >

Bizim kullandığımız m size olan degil. Aldığımızda o modeller yoktu henüz. 18kg kadar götürüyor boy sınırı yazmıyor. Şu anda 17 kilonun üzerinde çocuğumuz.

m size olanlar max 18kg ve 105 cm diyor. Fakat 18kg oldugunda büyük ihtimalle 105 cm den uzun olur.
    tahminimce minimum 3.5 yaşa kadar maksimum da 5 yaşa kadar kullanılabilir.

Bizim kızımız 4.5 yaşında kilo açısından sıkıntı yok fakat boyu max 105 olsaydı 3.5 yaşında yenisini yeni almak zorunda kalırdık.
    |
    |
    melbourneee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim gibi seçim aşamasında olan arkadaşlar için bir liste yaptım. Fiyatları internetten küçük bir arama ile buldum daha ucuzları olabilir kimseyi yanıltmayayım.

Orijinalden alıntı: resemitesam

Merhabalar,

Benim gibi seçim aşamasında olan arkadaşlar için bir liste yaptım. Fiyatları internetten küçük bir arama ile buldum daha ucuzları olabilir kimseyi yanıltmayayım.

2waypearl o fiyaata imkansiz. Baza olmayinca olmuyor ikisini beraber yazmaniz gerekiyor.

Yazdiginiz 2 urun haric digerleri piyasada %20 daha uygun bulunabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
    2 Mesaj
    Merhaba.

2006 model izofiksiz arabam var ve bir yıl sonra yeni araba almayı düşünüyorum.Adac testinden gecen markalara bakıyorum.

1-İzofiksli oto koltuğunu izofiksiz arabaya kemerle bağlayabilir miyim.ikiside olan modeller var mı.

2-Arabaya sanayide izofiks için arabaya yer yapılabiliyormuş.yaptirsam güvenli olurmu.

3-İzofiksiz modellerden güvenlik ve kullanım açısından be safe comfort, Maxi cosi tobi ve romer King 2 arasından hangisini önerirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
kolayoto.com
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.