Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: özgüç55

quote:

Orijinalden alıntı: ozcimbomlu

merhabalar,

besafe izi modular i-size kullanan var ise yorumlarını rica edebilir miyim?

teşekkürler.

merhaba hocam bende bu ürünü araştırıyordum ancak bazası koltuktan ayrı olarak satılıyormuş ve bazasının fiyatı da koltuk kadar neredeyse...

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

3.400 tl buna verene kadar cybex sirona veya maxi cosi axissfix daha mantikli olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, ters kullanım birinci öncelik olarak Bebe Confort MiloFix ile Cybex Sirona M (i-size) arasında çok fark var mıdır güvenlik & konfor olarak? Biri 600 liraya bulunabiliyor iken diğeri 1600 lira.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim oğlan 7 aylık 8 kg 70 cm.
    Oto koltuğunun zamanı geldi bence. Haftasonu 2-3 modele baktık, en güvenli ve hoşumuza giden BeSafe Comfort X3 oldu ama fiyatı uçmuş gitmiş. Sonrasında Maxi-Cosi Tobi'yi gördük onu da çok beğendik fiyatı diğerinin yarısıydı. Bir de Britax Römer King II LS'ye baktık.

1- BeSafe izi Comfort X3
    2- Maxi-Cosi Tobi
    3- Britax Römer King II LS

Besafe'nin isofix + kemer + ek sabitleyicisinin olması güvenliği epey artırdığını gördük. Ayrıca diğer markalardan yüksekte olması hem yan darbelerde daha güvenliymiş hem de çocuğun dışarıyı izlemesi açısından iyi.

Maxi-Cosi Tobi isofix yok ama kemer bağlantısı çok iyi. Yüksek olması en büyük artısı. Bizim oğlan dışarıyı izlemeye bayılıyor. Sırf bu nedenle ya besafe ya da maxi cosi alacağız. Römer güzel ama daha alçak olması bizi düşündürüyor.

Şuan fiyatlar uçmuş gibi;

Besafe izi comfort X3 1600-TL
    Maxi-Cosi Tobi 850-TL
    Britax Römer King II LS 1100-TL

Fiyat/performans olarak en iyi Tobi gibi duruyor, fikir sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Bir de 9-36kg mi almalı yoksa bu 9-18kg lik modeller iyi midir?

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Besafe izofixli mi değilse hb de 1300 civarında şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam kesinlikle 9-18 sonrasında 18-36 'ya geçmek gerekiyor. 9-36 da 7 aylık bebek ile 4-5 yaşındaki çocuğu aynı kefeye koymuş oluyorsunuz. Halbuki onların gelişim süreçleri aynı değil. Hatta dahası artık çoğu Avrupa ülkesinde kilo yerine boya göre gruplama yapılıyor i size yönetmeliği ile. Ben bu süreçte çok araştırdım, kaza istatistiklerine göre kazaların büyük kısmı önden çarpma (yani arkadan başka araca çarpma) şeklinde gerçekleştiği için çocukların yaklaşık olarak 2 yaşına kadar geriye dönük şekilde yolculuk yapması öneriliyor. Bu durumda omurilik zedelenmeleri daha aza indiriliyor. Ben bu sebeple 2 aylık kızıma Maxi-Cosi Axissfix aldım. 51 cm'den yanlış hatırlamıyorsam 105 cm'e kadar kullanılabiliyor. Önerdikleriniz arasında isofixli olarak be safe çok iyi dediğiniz gibi ekstra kemerle sabitleme baya güzel bir şey. Keşke Black Friday indirimlerini takip etseydiniz. HB'da 1200 TL civarına sattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezarim

Hocam kesinlikle 9-18 sonrasında 18-36 'ya geçmek gerekiyor. 9-36 da 7 aylık bebek ile 4-5 yaşındaki çocuğu aynı kefeye koymuş oluyorsunuz. Halbuki onların gelişim süreçleri aynı değil. Hatta dahası artık çoğu Avrupa ülkesinde kilo yerine boya göre gruplama yapılıyor i size yönetmeliği ile. Ben bu süreçte çok araştırdım, kaza istatistiklerine göre kazaların büyük kısmı önden çarpma (yani arkadan başka araca çarpma) şeklinde gerçekleştiği için çocukların yaklaşık olarak 2 yaşına kadar geriye dönük şekilde yolculuk yapması öneriliyor. Bu durumda omurilik zedelenmeleri daha aza indiriliyor. Ben bu sebeple 2 aylık kızıma Maxi-Cosi Axissfix aldım. 51 cm'den yanlış hatırlamıyorsam 105 cm'e kadar kullanılabiliyor. Önerdikleriniz arasında isofixli olarak be safe çok iyi dediğiniz gibi ekstra kemerle sabitleme baya güzel bir şey. Keşke Black Friday indirimlerini takip etseydiniz. HB'da 1200 TL civarına sattı.

Axissfix çok güzel de fiyatı da yüksekti bildiğim kadarıyla. Bütçemin çok çok üzerinde malesef. Bizim baktığımız besafe de isofix bağlantılı olanıydı. Tobi de gayet başarılı bence, hatta sabah araştırdım amazon.co.uk da 95£ olarak görünüyor (yaklaşık 520-TL, TR fiyatının yarısı) ancak ülkeye göndermiyorlar. Anlamadığım Besafe amazon'un hiçbir sitesinde yok, hatta yurtdışı sitelerde bile doğru düzgün yok neden acaba?

Fırsat bulup bizim oğlanı alıp hem fiziki olarak deneme hem de hangi marka model nedir derinlemesine araştırma yapmamıştım, HB fiyatı çok çok iyiymiş kaçırmışız, artık yılbaşında benzer fiyat olursa alırım. Ya da amazon.de de maxi-cosi tobi 100€ fiyatlarına gelirse hiç düşünmem alırım.

@palanagar
    Kayseri'de en uygun isofix olanı 1800-TL, nette 1600-TL olarak buldum hocam, kemer bağlantılı 1200-TL'ye kadar fiyat var.

• Hocam keşke black friday de alsaydınız. Hb kemerliyi 900 isofixliyi 1300 1400 civarına sattı. Bende isofixe niyetliydim ama Hanım karar verene kadar isofix bitti anca kemerliye yetişebildik.

• Evet en düşük 1900 civarını gördü Black Friday'de. Evet Be Safe'i amazonda ben de aramış ve bulamamıştım. Yılbaşını bekleyin ama ara ara girip siteden fiyat bakın bazen sepette indirim olabiliyor çünkü.
  • palanagar P kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi o ara araştırma yapamamıştım, siz iyi fiyata almışsınız. Yılbaşına kadar bekleyeceğim mecbur.
    Ben Maxi Cosi Pearl kullanıyorum ama bildiğim gördüğüm kadarı ile Tobi kemerle araca sabitlenmesi dışında hemen hemen aynı. İki çocukta tecrübe ettiğim kadarı ile çocuklar açısından rahat. Yüksekliği fena değil çocuk dışarıyı görebiliyor ve yatışı da yeterli. Koltuğun iç Kemer mekanizması hem çocuğu bindirmeyi kolaylaştırıyor hem de ayarlaması çok güzel. Tobi doğru şekilde araca sabitlendiği sürece başarılı bir şekilde iş görecektir.

Bu fiyatlara Concord Reverso modeline göz atmanızı önerebilirim. Gözümle görmediğim ve yaptığım araştırmalar sadece internet sitelerine ve dergilere dayandığı için kullanıcı deneyimi gibi bir bilgim yok. Çarpışma testleri konusunda en katı testlerden biri olan Plus testten geçebilen bir koltuk. Adac test sonucu güvenlik olarak çok iyi. Auto Bild de okuduğum geriye dönük bağlanan koltukların karşılaştırıldığı bir testte Besafe den sonra en iyi sonucu alan koltuk buydu. Güvenlik açısından üst düzey bir ürün ancak en önemli dezavantajına gelecek olursak sadece geriye dönük olarak bağlantı yapılabiliyor. Sanırım bu aralar indirimde ve 1250 liraya bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogokcek -- 5 Aralık 2017; 10:41:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogokcek

Ben Maxi Cosi Pearl kullanıyorum ama bildiğim gördüğüm kadarı ile Tobi kemerle araca sabitlenmesi dışında hemen hemen aynı. İki çocukta tecrübe ettiğim kadarı ile çocuklar açısından rahat. Yüksekliği fena değil çocuk dışarıyı görebiliyor ve yatışı da yeterli. Koltuğun iç Kemer mekanizması hem çocuğu bindirmeyi kolaylaştırıyor hem de ayarlaması çok güzel. Tobi doğru şekilde araca sabitlendiği sürece başarılı bir şekilde iş görecektir.

Bu fiyatlara Concord Reverso modeline göz atmanızı önerebilirim. Gözümle görmediğim ve yaptığım araştırmalar sadece internet sitelerine ve dergilere dayandığı için kullanıcı deneyimi gibi bir bilgim yok. Çarpışma testleri konusunda en katı testlerden biri olan Plus testten geçebilen bir koltuk. Adac test sonucu güvenlik olarak çok iyi. Auto Bild de okuduğum geriye dönük bağlanan koltukların karşılaştırıldığı bir testte Besafe den sonra en iyi sonucu alan koltuk buydu. Güvenlik açısından üst düzey bir ürün ancak en önemli dezavantajına gelecek olursak sadece geriye dönük olarak bağlantı yapılabiliyor. Sanırım bu aralar indirimde ve 1250 liraya bulunabiliyor.

Yorumlarınız için teşekkürler. Fiyat/performans yönünden sanırım Maxi-Cosi Tobi alacağım gibi duruyor. Artık yılbaşı indirimini bekliyorum.

İleriye bakan koltukla devam edecekseniz sadece kişisel deneyim ve üç beş yerde okuduklarıma dayanarak elinizde güvenilir 0-13 kg oto koltuğu (ana kucağı) varsa sığmayana kadar yani mümkün olduğunca uzun süre bununla devam edebilirsiniz. Bu hiç bir zaman çocuk 13 kg olana kadar sürmüyor tabi. Kız çocuk neredeyse bir yaşına kadar erkek çocuk 10 aya kadar Maxi-Cosi cabriofix anakucağına sığmıştı. Sonrasında kilodan değilde boydan ötürü kemer yükseklik slotları kısa kalmıştı. Benim daha uzun süre geriye dönük seyahat ettirebilme metodum bu olmuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogokcek

İleriye bakan koltukla devam edecekseniz sadece kişisel deneyim ve üç beş yerde okuduklarıma dayanarak elinizde güvenilir 0-13 kg oto koltuğu (ana kucağı) varsa sığmayana kadar yani mümkün olduğunca uzun süre bununla devam edebilirsiniz. Bu hiç bir zaman çocuk 13 kg olana kadar sürmüyor tabi. Kız çocuk neredeyse bir yaşına kadar erkek çocuk 10 aya kadar Maxi-Cosi cabriofix anakucağına sığmıştı. Sonrasında kilodan değilde boydan ötürü kemer yükseklik slotları kısa kalmıştı. Benim daha uzun süre geriye dönük seyahat ettirebilme metodum bu olmuştu.

Ana kucağımız var. Yavaştan boydan dolayı sığmayacak gibi görünüyor. Alacağım model az çok belli olduğundan artık yakın zamandaki yılbaşı indirimlerini bekleyeceğim. Ana kucağına bile doğru düzgün oturtamıyoruz, yatmatı sevmiyor, dışarıyı izleyemediği için sıkılıyor, en kötü bir aydan oto koltuğunu alıp alıştırmam lazım.

• Merhaba arkadaşlar kızım 1 yaşına girdi ve ona araba koltuğu arıyorum.

Maxi Cosi Tobi ile Casual Vivafix arasında kaldım. Casual'ın isofixli olması daha güveliymiş gibi geliyor. Sizce kızımın güvenliği ve koltuğun konforu için hangisini almalıyım yada 900 - 1250 TL arası önerebileceğiniz başka koltuk varmı?

Birde aracım Seat Ibiza bu koltuklar rahatca aracıma takılır mı sizce?
    Merhaba arkadaşım Tobi'yi 850 TL'ye nerde buldunuz acaba, ben internette 1100'ün altında bulamadım.
  • efecen84 kullanıcısına yanıt
    Kemer ile bağlantıyı düzgün yapabilirseniz güvenlik zafiyeti oluşturacağını sanmam. Bir uzmandan ya da deneyimli birinden yardım almak en doğrusu. Doğru montaj yapabileceğinizden emin değilseniz isofix bu işin çözümü. Yapılan araştırmalara göre gelişmiş ülkelerde bile kemerle bağlantıyı doğru yapabilme oranı oldukça düşükmüş.

Güvenilir markanın kemerli koltuğu , ne olduğu belli olmayan markaların isofixli koltuğundan daha güvenilir olur kanaatindeyim. Bu yorumum kişiseldir marka kötüleme amacım yok.

• Miharbi kullanıcısına yanıt
    Türkiyede Bebe Confort Milofix çok uygun fiyata bulunabiliyor gerçekten. Maxi Cosi markası ile aynı şirketin. Hatta bazı ülkelerde Milofix Maxi Cosi markası adı altında satılıyor.
    Ama önceliğiniz geriye dönük kullanım ise doğru tercih olmaz kanaatindeyim. Geriye dönük kullanımda çocuğa bıraktığı alan çok az. 15 aya kadar geriye dönük kullanımı destekleyeceği belirtilmiş ama bence yeterli alan kalmayacağı için bu süreden daha önce öne doğru döndürmek gerekecektir. Yazdıklarım profesyonel bir görüş değildir ve kötüleme amacım yoktur. Sadece mağazada görüp incelemiştim.
    Malesef uzun süre geriye dönük kullanılabilen, çift yönlü ve güvenli uygun fiyatlı bir ürün görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogokcek -- 5 Aralık 2017; 17:45:26 >
  • efecen84 kullanıcısına yanıt
    Kayseri'de yerel bir bebek ürünleri satan mağazada (tıpıştıpış) , kampanya yapmışlar, fiyat güzel ama ben yine de yılbaşı indirimlerini bekleyeceğim.
    Anladım yılbaşı indirimlerini beklemek en iyisi ozaman.
  • Gittigidiyor'un bugünkü %5 indirimi ve banka puanı birleşince nispeten uygun fiyata (1.600₺) Cybex Sirona M modelinden aldım. Eşim bu fiyatlara hiç çıkmak istemedi ise de çocuk için harcanacak paradan, hele de güvenlik konusunda tasarruf olmayacağını düşünerek günler süren arayışıma noktayı koydum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.