Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba;

Cloud q şuan piyasadaki en iyi ana kucaklarından biri. Hangi ana kucağını alırsanız alın en hafifi 3 kg civarında ve içinde bebeğinde olacağını düşünürseniz 6-7 kg olacak. Zaten bu kilodaki bir şeyi elde taşımanız imkansız. O yüzden en hafifini de alsanız elde taşımak gibi bir şey pek yok. Ya bebek arabasının üstünde yada otomobilde kullanacaksınız.Benim size önerim GB Maris bebek arabası olacaktır. İnceleyin Mamas Papas ile karşılaştırmazsınız bile.

İyi akşamlar.
  • kijma K kullanıcısına yanıt
    Milofix tam bir F/P ürünü. O fiyata çin malı ürün veriyorlar :) Ayrıca içide dar değildir koltuğun çocuğu sarması lazım güvenlik için. Rahat rahat 3 yaşına kadarda kullanırsınız 4 yaşına kadarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

Merhaba;

Cloud q şuan piyasadaki en iyi ana kucaklarından biri. Hangi ana kucağını alırsanız alın en hafifi 3 kg civarında ve içinde bebeğinde olacağını düşünürseniz 6-7 kg olacak. Zaten bu kilodaki bir şeyi elde taşımanız imkansız. O yüzden en hafifini de alsanız elde taşımak gibi bir şey pek yok. Ya bebek arabasının üstünde yada otomobilde kullanacaksınız.Benim size önerim GB Maris bebek arabası olacaktır. İnceleyin Mamas Papas ile karşılaştırmazsınız bile.

İyi akşamlar.

Neye gore basariili ? Size gore mi ?

Hollanda ve almanya sitelerini biraz gezerseniz cloud q nun bugaboo bee adaptorlerine uyumsuz oldugunu sebebinin ise cocugun agirligiiyla beraber adaptorun kiriilmasindan dolayi oldugunu gorebilirsiniz.

Cloud q kafa bolumu icin ultra kucuk bir ana kucagi.

Gb maris tasarim olarak guzel ama katlanma bakimindan ve agirlik bakimindan mamas papas armadillo flip xt2 nin gerisinde.

Jokerlerde sersa urunleri olmadigindan bu urunleri karsilastiramadiginiz icin gb marisi baya gozunuzde buyutmus olabilirsiniz.

Gb marisiin tek artisi dizayni sik. Gerisi teferruat. Tasarim isteyende mamas papas ocarro ya bakabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 22 Ekim 2017; 2:5:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Merhaba;

İyi akşamlar.

Hollanda ve almanya sitelerini biraz gezerseniz cloud q nun bugaboo bee adaptorlerine uyumsuz oldugunu sebebinin ise cocugun agirligiiyla beraber adaptorun kiriilmasindan dolayi oldugunu gorebilirsiniz.

Gb maris tasarim olarak guzel ama katlanma bakimindan ve agirlik bakimindan mamas papas armadillo flip xt2 nin gerisinde.

Jokerlerde sersa urunleri olmadigindan bu urunleri karsilastiramadiginiz icin gb marisi baya gozunuzde buyutmus olabilirsiniz.

Gb marisiin tek artisi dizayni sik. Gerisi teferruat. Tasarim isteyende mamas papas ocarro ya bakabilir.

Piyasadaki en iyi ana kucaklarından biri olduğunu söyledim testlere göre de gayet başarılıdır.Yatış pozisyonu, ayarlanabilir kafa desteği ve tente. Konumuzun bugaboo bee ile alakasını anlayamadım yanlız. Bugaboo adaptörü dayanıklı yapmadıysa Cloud Q anakucağının suçu ne ? Ayrıca öyle bişi olsa bile iyileştirme yapılmıştır yoksa şuan Opera o ürünü getirmez ve önermez bugaboo ile. Ayrıca bir ürünü incelemek için satmak gerekmez feedback alıyoruz ve mamas papas armadillo flip ve xt modelinde çocuk uyurken hamak geriye doğru düşüyordu. Avrupa da toplatıldı ürünler. Ben burda nacizane yorum yapıyorum ve deneyimlerime dayanarak fikir vermeye çalışıyorum. Sizin fikriniz size benimki bana.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba;

İyi akşamlar.

Piyasadaki en iyi ana kucaklarından biri olduğunu söyledim testlere göre de gayet başarılıdır.Yatış pozisyonu, ayarlanabilir kafa desteği ve tente. Konumuzun bugaboo bee ile alakasını anlayamadım yanlız. Bugaboo adaptörü dayanıklı yapmadıysa Cloud Q anakucağının suçu ne ? Ayrıca öyle bişi olsa bile iyileştirme yapılmıştır yoksa şuan Opera o ürünü getirmez ve önermez bugaboo ile. Ayrıca bir ürünü incelemek için satmak gerekmez feedback alıyoruz ve mamas papas armadillo flip ve xt modelinde çocuk uyurken hamak geriye doğru düşüyordu. Avrupa da toplatıldı ürünler. Ben burda nacizane yorum yapıyorum ve deneyimlerime dayanarak fikir vermeye çalışıyorum. Sizin fikriniz size benimki bana.

Opera firmasiyla birebir gorusebilirsiniz uyumlumu degil mi diye veya direkt olarak bygaboo ve cybex merkezleriyle maillesebilirsiniz. Kaza testine gelince 1.9 puan alan bir ana kucagi neye gore iyi acaba. Saygilar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba;

İyi akşamlar.

Opera firmasiyla birebir gorusebilirsiniz uyumlumu degil mi diye veya direkt olarak bygaboo ve cybex merkezleriyle maillesebilirsiniz. Kaza testine gelince 1.9 puan alan bir ana kucagi neye gore iyi acaba. Saygilar.

Gorusecegim emin olmadigim bir konuda kesin konusmam. Adac test sonuclarinda puanlama su sekildedir,

0.5–1.5: "very good" - ÇOK İYİ

1.6–2.5: "good" - İYİ

2.6–3.5: "satisfactory" - TATMİN EDİCİ

3.6–4.5: "adequate" - YETERLİ (KAFİ)

4.6–5.5: "unsatisfactory" - BAŞARISIZ

Size de saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim ufaklık daha altı aylık ama hazır hb indirimi varken alalım dursun diyoruz, dönen isofixli adac testi iyi olan bir koltuk önerisi olan var mıdır?

Bir de kapı açılınca kapıya doğru dönebilen koltuklar hangileridir?

Şimdiden teşekkürler

• arkadaşlar selam bir sorum olacak

kızım 1 hafta sonra 6 aylık olacak ortalama 7 kilo 300 gram

bazı yerlerde 9-18 koltuklar için 9 aylıktan itibaren kullanılması gerek diyor bazı yerlerde 6 aydan itibaren kullanılması gerek diyorlar bazı yerlerdede 9 kilodan itibaren kullanılabilir yazıyor

şimdi malum siteden ikinci el Britax Römer safefix plus 9-18 almak üzereyim bir arkadas ile anlaştım gibi birşey

bunu alıp kullansak allah korusun bir kaza anında sıkıntı cıkarmı ay ve kilosunu doldurmadıgı için

acil cevap verirse bilgili arkadaslar yarın gidip koltuğu kontrol edip alıcam
  • Bebeğimiz 7.5 kilo 9 ay kız

Zayıf bir hayli boy 70 cm

Anakucaginda durmuyo oturmak istiyor

Bütçe sinirli maxi cosi tobi mi yoksa britax römer mi

Deneme şansımız yok hangisi daha uygun olur kilo zayıf olduğu için emanet gibi durmasını istemiyorum.

• Arkadaşlar bende geçen gün jokerden milofix aldım, ürünü kurdum daha kullanmadım ancak incelediğim kadarıyla bu fiyata bundan daha iyisini bulamassınız hatta çoğu markadan daha kaliteli içide ufak değil gayet yeterli zaten 4 yaşına kadar kullanım sunuyor. kampanya bitmeden ihtiyacı olan kaçırmasın derim.
  • EDİT: -KIDDY FIRMASI DOLANDIRICI CIKTI - UZAK DURUNUZ-

quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

Arkadaşlar hatırlayanlarınız olursa daha önce 3.5 yaşındaki oğlum için amazon.de den aldığım ADAC test birincisi Kiddy Phoneixfix 3 oto koltuğu fırsatını paylaşmıştım.

Yenidoğan ikinci oğlum içinde ilk birkaç ay evin içinde kullanmak için daha önce kullandığımız Chicco Liteway plusi satıp yeni bir anakucağı + puset almaya karar verdim.

Gözüm yine ADAC test birincisi Kiddy Evoluna i-size a kayıyordu ki isofix baza dahil fiyatı Amazon.de de bile 468€ du. + Evostar 1 puseti ise 879€ luk fiyatı ile toplamda ~1200€ gözlerden ıraktı:)

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

Araştırmaya devam ederken Türkiye sitesinde Evoluna i-size anakucağı ve Evostar 1 pusetin indirimli satıldığını gördüm fakat hala bütçem için yüksekti.

http://www.kiddy-shop.com.tr/index.php/bebek-travel-sistemler.html

Kendilerine sitelerinin indirim kuponu bölümünde kullanabileceğim kod olup olmadığını sorduğumda ise zaten indirimli olan fiyat üzerinden geçerli %25 lik bir indirim kodu gönderdiler.

İlk başta yeşil istediğimiz ve stokta kalmadığı için üzülmüştük, hatta Almanya merkezlerine kadar arayıp gönderme imkanlarının olup olmadığını sordum, fakat geçen gün arkadaşımızın Bugaboo bee5 in sarı renginin üzerine yazın ağaçlık yerlerde övez ile dolduğunu duyunca daha da indirimde ve ellerinde stok olan Kırmızı renginde karar kıldık.

Açıkcası Avrupada çoğu yerde 1200€ya satılan seti K.K. 3 taksit 3075TL ye aldığım için teşhir ürünü vs. gibi şüphelerim vardı, fakat bugün gelen ürün sıfır olarak gelince bir hayli sevindim. Ürünün rengide internette görünen renginden daha güzeldi.

Araştırıken ürünü İngiliz Egg Strollerı http://eggstroller.com/ tasarlayan firma tarafından tasarlandığını öğrendim ki gördüğümde bir çok yerinin aynı olmasından anlamıştım. İkizlerin yada yakın yaştaki kardeşlerin kullanması için 2 ana kucağı, hem ana kucağı hemde puset koltuğu aynı anda takılabiliyor. Bunun için gereken aparatlar kutudan çıkmadı. 25Kg taşıma kapasitesine sahip ve bu yüzden 13.5 Kg ağırlığında baya sağlam ve kullanışı çok rahat bir puset.
    Anakucağı ile işimiz bittiğinde ikinci pratik puset olarak Peg Perego Pliko mini gibi bir şey alabilirim.

Evoluna i-size i almak istememdeki temel sebep ise hem ADACtan birinci seçilmesi, hemde Dünyada sadece Kiddy de olan düz yatış sistemi.
    Tutma kolu geriye yatırıldığında alttaki bölümde düzleşiyor ve bebeğin daha düz açıda yatması sağlanıyor, özellikle uzun yok yapanlar için önemli bir özellik. Taşıma modunda ise klasik anakucağına dönüyor. Bu özelliğinden dolayı araç koltuğunda, kol açıldığında 70 kusür cm mesafe gerekiyormuş, henüz denemedim ama Corolla marka aracıma uyar diye tahmin ediyorum. Isofix 2 Bazası kutunun içerisinde ücretsiz olarak gönderiliyor.

Sonuç olarak 3075TL ye ki 23Tlde bonus verdi. ~715€ ya bence kaçırılmayacak bir fırsat. Kiddy Türkiyeye teşekkürler.

Almanya fiyatları:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5258771_-evostar-1-ruby-red-2017-kiddy.html
    https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5256425_-evo-luna-i-size-ruby-red-kiddy.html

Arkadaşlar,

10 gün önce Kiddy Türkiyeden aldığım aldığım setin içerisinde yer alan isofix base 2 bir kaç gün sonra nasıl kullanıldığını incelerken plastik bir kapak parçasının kırık olduğunu farkettim. Kiddy Türkiye teslim anında kontrol etmediğim veya en geç bir gün sonrasında bildirmediğim için yardımcı olmayacağını bildirdi. Dün Kiddy Almanyaya mail atmıştım bugün cevap gelmeyince aradım, bayan maile dönüş yapma hazırlığında olduğunu belirtip isofix baza 2 nin yenisini Almanyadan göndereceği bilgisini verdi. Sanırım Kiddy Türkiye de değişikliğe gidiyorlar, Setin fiyatının düşük olmasıda muhtemelen bu yüzden. Ufak plastik parça için komple yenisini göndereceklerini söyleyince masrafa girmesinler diye yedek parçası varsa ve bu bölüm sökülebiliyorsa parçayı kendim değiştirebileceğimi söyledim fakat o şekilde kullanmamım güvenli olmayacağını söyleyerek yenisini göndereceklerini bildirdiler. Gerçekten şaşırdım. Adres bilgilerimi gönderdim, şimdi yenisinin gönderilmesini bekliyorum.

Kırık şu şekilde, alıntıdaki puset fotografındada koltuğun üzerindeki bazanın kırık yerinin göründüğünü bugün farkettim.

EDİT: -KIDDY FIRMASI DOLANDIRICI CIKTI - UZAK DURUNUZ-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 8 Aralık 2017; 11:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kkkorrrayyy

Arkadaşlar bende geçen gün jokerden milofix aldım, ürünü kurdum daha kullanmadım ancak incelediğim kadarıyla bu fiyata bundan daha iyisini bulamassınız hatta çoğu markadan daha kaliteli içide ufak değil gayet yeterli zaten 4 yaşına kadar kullanım sunuyor. kampanya bitmeden ihtiyacı olan kaçırmasın derim.

Merhaba
    İçinin genişliği konusunda ben çok karasız kaldım, deneme imkanınm da olmadığından bir türlü alamadım. Bebeginiz kaç kilo, boyu kaç. Arkaya bakar durumda yatışı nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kijma -- 26 Ekim 2017; 9:47:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kijma

quote:

Orijinalden alıntı: kkkorrrayyy

Arkadaşlar bende geçen gün jokerden milofix aldım, ürünü kurdum daha kullanmadım ancak incelediğim kadarıyla bu fiyata bundan daha iyisini bulamassınız hatta çoğu markadan daha kaliteli içide ufak değil gayet yeterli zaten 4 yaşına kadar kullanım sunuyor. kampanya bitmeden ihtiyacı olan kaçırmasın derim.

Merhaba
    İçinin genişliği konusunda ben çok karasız kaldım, deneme imkanınm da olmadığından bir türlü alamadım. Bebeginiz kaç kilo, boyu kaç. Arkaya bakar durumda yatışı nasıl

Doğrusu arkadaya yönelik olarak takmadım direk düz şekilde bağladım ama sorun olacağını da sanmıyorum, bebeğim kız 9 aylık yaklaşık 8 kilo civarında 73cm bence gayet yeterli tavsiye ederim, zaten orta kısımda ki bel desteği çıkıyor ve daha genişliyor tabi görmeden almayın derim.

• kkkorrrayyy kullanıcısına yanıt
    yatış pozisyonunu denediniz mi peki rahat uyuyabilir mi çocuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Eger alacaksaniz yarin almaya calisin kampanyayi bitirebilirler ay sonu diye. Eger begenmezseniz iade edersiniz. Soobenin sitesinde 499 tl suanda

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

diğerlerine nazaran bir tık daha az yatış olarak, yalnız iş görür uyumasında bir problem olmaz diye düşünüyorum.
  • Merhaba HEYNER alman markası mı? Adac testinde iki modelini buldum ama şuan TR piyasasında satılan Multifix Aero+ modelini gördüm 9-36 grup olanı 900 TL civarında önerirmisiniz? 8. Ayda bebeğimiz var. 9 kg civarlarında 75 cm boyunda max bütçemiz bu isofix li koltuk arıyoruz şehirlerarası yolculuğa çıkacağız sizce bu mantıklı mı? Öneriniz var mıdır? @ermantpc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulumemo81 -- 31 Ekim 2017; 12:16:7 >
  • Kendimize hayurlısıyla maxicossi axisfix siparişi vermiştik,şubedeymiş.

Bacanaklarda pratik bi koltuğa bakıyor. Doona diye koltuk araba olan bi modele baya meyilliler. Buradaki pek bahsini görmemiştim ama populer birsey sanırım. Adac testlerine baktık kırmızı negatif görünüyor. Sizce nasıl bi koltuk bilgisi olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matador_mirkhan -- 31 Ekim 2017; 20:44:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Kendimize hayurlısıyla maxicossi axisfix siparişi vermiştik,şubedeymiş.

Bacanaklarda pratik bi koltuğa bakıyor. Doona diye koltuk araba olan bi modele baya meyilliler. Buradaki pek bahsini görmemiştim ama populer birsey sanırım. Adac testlerine baktık kırmızı negatif görünüyor. Sizce nasıl bi koltuk bilgisi olan?

doona yerine quinny zapp xtra 2 + cabriofix + familyfix baza alsınlar güle güle 4 yasına kadar kullansınlar

• Herkese merhaba. 18 günlük bir kız çocuğu sahibiyim. Şu anda 52 cm ve 4400 gr. Ana kucağı olarak Joie Gemm aldık ve baston pusete bağlıyoruz. Daha kızımız 4-5 günlükken gezmelere başladık. Ana kucağını sıkça kullanıyoruz. Genel olarak sık seyahat eden bir aileyiz. Özel bir durumdan dolayı ailelerimiz 3 farklı şehirde ve en yakını 230 km en uzağı 600 km civarında. Şimdi kız 2 aylık falan olunca artık uzun yollara da başlayacağız. Gelelim şimdi aklımdaki sorulara. Uzun zamandır forumu takip ediyorum.

Çocuklarda 2 yaşa kadar geriye dönük kullanım öneriliyor bunu biliyorum. Ama sormak istediğim soru şu. Şimdi anakucağına kızım sığmamaya başlayana kadar devam edip daha sonra geriye doğru kullanılabilecek bir 9-18 maxi-cosi 2way pearl gibi bir oto koltuğumu almak mantıklı? Yoksa cybex sirona, maxi-cosi axxisfix, be safe modular i-size, britax dualfix gibi bir koltuk mu?

Arada biraz fiyat farkı var elbet, hem çocuğun güvenliği hem de fiyat performans açısından ne önerirsiniz? 11.11 yaklaştığı için Amazon'dan falan belki sirona, axxisfix falan getirtebilirim ya da ülkemizde güzel indirim yakalarsam alabilirim.

Özetlersek şu anda 18 günlük çocuğum var ve 2 aylıktan itibaren uzun yol yapmaya başlayacağız. Ana kucağı ile devam mı edeyim yoksa 0-18 bir koltuk mu alayım? Bütçe 2000 civarında ama gerekirse daha da zorlarım. Çocuklarımız her şeyden daha önemli.

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.