Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
271
Favori
617.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendim Almanya'dayken siparis verip orada teslim alip yanimda getirirsem sorun olmaz diye dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: kız_annesi

Merhaba.1 yaşında bir kız annesiyim.Forumu bir süredir takip ediyorum ama tüm mesajları okuyabilmiş değilim.Mesaj konusunda da acemilik yaşıyorum sanırım bir yere daha yazdım kusuruma bakmayın lütfen.

kızım için oto koltuğu tavsiyesinde bulunabilir misiniz?1 yaşında .daha yeni 9 kg oldu 73 cm boyunda.izofixli,ön ve arka yönelimli kullanabileceğim,yatış pozisyonu olan ya da buna en yakın pozisyonu bulunan,rahat oturma alanı bulunan ,fiyat olarak 2000 tl ye kadar alınabilecek en iyi koltuk önerileri bekliyorum.Özellikle işin ehli arkadaşların yardımını bekliyorum.O kadar çok okudum ki kafam modeller arasında gidip geliyor.tek emin olduğum 9-18 kg alacağım :)

Maxi-Cosi 2way Pearl ve Maxi-Cosi Axissfix öneririm. Fiyat olarak 1700 civarı bütçenize uyuyor.

Bu iki ürünü de araştırmıştım burda adı çok geçince ancak mesela bir cybex sirona gibi kafa yanı yüksek ,korumalı görünmedi bana.sanki yan darbelerde güvensiz göründü bana.bu yüzden biraz soğuk bakmıştım açıkçası.
  • msvair M kullanıcısına yanıt
    Bebek sağlıkla gelsin İnşallah.
    Öncelikle Trio şeklindeki ürünler boyut olarak pek ufak değil, bilginiz olsun, otomobile bile sığmayabilir tek paket halindeyken.
    Bence trionun anakucağı sizin işinizi görür bence ilk altı ay,kemerle veya bazası ile sabitleyip kullanabiliyorsunuz. 0-13 kg Maxi cosi pebble alacağınıza , trio nun anakucağını kullanıp sonra 9-18 kg (6 ay-4 yaş) bir koltuk alın derim ben kullanıcı olarak.
  • Merhaba bugün Römer Safefix Plus aldık. Aldığımız yerde Recaro Optiafix yoktu nette de bu modeli gördük. Kafamız karıştı açıkcası. Recaro daha şık duruyor. Sizce hangisi?

• Merhaba kzım 9 kilo olmak üzere aşağıdaki ürün hakkında fikirlerinizi rica edebilirmiyim?

Britax Römer Safefix Plus Isofix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logan35 -- 4 Ağustos 2017; 11:41:35 >
  • Merhabalar
    Kızım 7,5 aylık 8 kilogram ağırlığında. Oto koltuğu almayı düşünüyoruz ama hangisini alacağımız hakkında pek fikrimiz yok. Buradan anladığıma göre alınabilecek 3-4 marka dışında gerisi alınmamalı sanırım. 2014 polo marka aracım var hangisini almamızı önerirsiniz. Teşekkür ederim@ermantpc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onvet -- 4 Ağustos 2017; 20:1:33 >
  • Recaro Monza 36kgya kadar isofixli, temiz kullanılmış, 300tl, ihtiyacı olanlar pm atabilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VOYAGERAS

quote:

quote:

vallahi tadından yenmez öyle bir güzellik yaparsanız :)

Urune bugun zam gelmis

2899 plus

2699 normal versiyonu

kısmet artık kesin alım kararını verindce 3'e 5'e bakmayacağım ama söylediğiniz fiyat ta genel piyasa ortalamasının altında. teşekkürler.

bu arada sormak isterim Besafe iZi Modular i-Size'da incelediğim modellerden biriydi. Cybex Sirona'ya muadil yani benzer bir ürün fakat biraz daha yüksek ve daha geri yatışı iyi olarak yorumlanıyor. Yani güvenlik 3 aşağı 5 yukarı aynı gibi ama bebeğin rahatlığı açısından sanki Besafe daha ön planda.

besafe'in isofix base + koltuk ta neredeyse aynı fiyata geliyor. siz hangisini tavsiye edersiniz?

İkisii muadil urunler degil muadili maxi cosi axissfix. Besafe donus imkani yok cikarip takiyorsunuz.

Britax Römer Dualfix 0-18 kg hakkındaki görüşünüzü alabilir miyim? Cybex Sirona'ya muadil midir? veya onun yerine tercih edilebilir mi? Cybex Sirona'dan önündeki devasa yastık yüzünden biraz şüphe ediyorum. Güvenlik için iyi olabilir ve bebek koltuğunun yegane amacı bebeğin güvenliği ama bebek içinde rahat eder mi, darlanır sıkılır mı, iki gün sonra o yastık bizi bu koltuğu aldığımıza pişman eder mi emin olamadım. bildiğim kadarı ile yastık yerine kemer kullanılamıyor öne baktığı pozisyonda.
  • Arkadaşlar, 100+ cm ve 16 kg olan 2.5 yaşındaki oğlum için artık yeni bi roto koltuğu almayı düşünüyorum.

Öncelikle ilk 6-7 ay inglesina huggy ve huggy için izofix baza kullandım.

Sonra Britax Romer Dual Fix' e geçtik, çok memnun kaldık. Dönüyor olması özellikle büyük kolaylık.

Artık sınırlarına geldiğimizden onu da değiştirmem gerekiyor.

Önerilerinize açığım. Fiyat konusunda bir sınırlamam yok.

Öneriler için şimdiden teşekkürler.
  • VOYAGERAS kullanıcısına yanıt
    Biz uzun zamandır kullnıyoruz. Çok da memnun kaldık.

Sağa sola döndüğü için inip binmek çok kolay.

Her ne kadar ADAC testi ile ilgili bir takım tartışmalar döndüyse de, bende bu testin sonucunun subjektif bir görüşe dayandığını düşünüyorum. ADAC testinde hemen her konuda çok iyi puanlar almasına rağmen, "gözle yapılan muayene neticesinde kemer boyunun yeni doğan bir bebek için güvenli olmayacağını düşünüyoruz" babında bir açıklama ile notunudüşürdüler koltuğun. Bunun ile ilgili Britax! ın bir çok açıklaması ve videoları var.

Eğer bebek yenidoğan değilse zaten bu konuda da endişe etmenize gerek yok.
  • Arjadaslar merhaba, biz de suan henuz 1 aylik kizim icin joie pusetini kullaniyoruz arabada. Sanirim pusetler 6aya kadar bir kullanim omrune sahipler cocuklar acisindan. Bizim oto koltugunu bundan sonra dusunmemiz daha mantikli olur sanirim dimi? Puset varken simdiden 0-18ay gibi bi koltuk almaktansa 6aylik olunca daha uzun vadeli bisey almak daha mantikli gibi geldi bana? Bu konuda fikir beyan edebilir misiniz...sayg.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Urune bugun zam gelmis

2899 plus

2699 normal versiyonu

kısmet artık kesin alım kararını verindce 3'e 5'e bakmayacağım ama söylediğiniz fiyat ta genel piyasa ortalamasının altında. teşekkürler.

bu arada sormak isterim Besafe iZi Modular i-Size'da incelediğim modellerden biriydi. Cybex Sirona'ya muadil yani benzer bir ürün fakat biraz daha yüksek ve daha geri yatışı iyi olarak yorumlanıyor. Yani güvenlik 3 aşağı 5 yukarı aynı gibi ama bebeğin rahatlığı açısından sanki Besafe daha ön planda.

besafe'in isofix base + koltuk ta neredeyse aynı fiyata geliyor. siz hangisini tavsiye edersiniz?

İkisii muadil urunler degil muadili maxi cosi axissfix. Besafe donus imkani yok cikarip takiyorsunuz.

Britax Römer Dualfix 0-18 kg hakkındaki görüşünüzü alabilir miyim? Cybex Sirona'ya muadil midir? veya onun yerine tercih edilebilir mi? Cybex Sirona'dan önündeki devasa yastık yüzünden biraz şüphe ediyorum. Güvenlik için iyi olabilir ve bebek koltuğunun yegane amacı bebeğin güvenliği ama bebek içinde rahat eder mi, darlanır sıkılır mı, iki gün sonra o yastık bizi bu koltuğu aldığımıza pişman eder mi emin olamadım. bildiğim kadarı ile yastık yerine kemer kullanılamıyor öne baktığı pozisyonda.

Ben dualfixi begenmiyorum acikcasi. Kaza testi bi kenara dondurmek cok kolay degil en azindan sirona ve axissfix kadar degil. Sironadaki onbarla problem yasarsaniz kullanmazsiniz olur biter ama kullanmanizi oneririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarı ile kastettiğiniz Joie ikili set (bebek arabası ve ana kucağı)'inin ana kucağı. Eğer öyle ise. Biz de setimizin ana kucağını ilk 6 ay kullandık sonra 9-18 kg aldık. Buradaki profesyonel arkadaşlarda 9-18 kg sonra 15-36 kg koltuk öneriyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Urune bugun zam gelmis

2899 plus

2699 normal versiyonu

Ben dualfixi begenmiyorum acikcasi. Kaza testi bi kenara dondurmek cok kolay degil en azindan sirona ve axissfix kadar degil. Sironadaki onbarla problem yasarsaniz kullanmazsiniz olur biter ama kullanmanizi oneririm

evet bende şimdi birkaç kaza testi izledim ve pek ikna olmadım. hatta bir sitede testten geçemediği yönünde bilgi vardı. koltuk çok kolay olduğu yerden kayıyor kaza anında.

aslında tam da merak ettiğim şey buydu. Sirona'da ki ön bar gerçekten kazalarda yaralanma riskini kemerlere göre çok daha iyi önlüyor. ben de kullanmaktan yanayım fakat oldu ki bebek aşırı tepki verdi. öne doğru baktığı pozisyonda bu koruyucu yastık yerine kemer kullanabiliyor muyuz? Cevap evet ise benim için araştırma soruşturma işleri bitmiştir ve Cybex Sirona'dır tercihim.
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim, bunula birlikte 9-36 lar da var sanirim direkt onlardan alsak da ara kilolarla ugrasmasak daha iyi olmaz mi?

• VOYAGERAS kullanıcısına yanıt
    Koruyucu yastık ile ilgili bir araştırma var.

http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/doc/2014/wp29grsp/GRSP-55-39e.pdf

edit: Rica etsem kaza teslerinin linklerini paylaşır mısınız?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Herkese selam. Burda paylaşımlarınızın bir kısmını okuyabildim. Belki cevaplamıssınızdır ama ben göremedim onun için özür dileyerek belki sorulan bir soruyu tekrar soracagım:(

Bizim ufaklık 1 aylık. bizde coğu ailenin yaptıgı gibi puset+bebek arabası tramer sistem sanırım bu şekilde bir ürün aldık. ama puset denilen o şey o kadar ağır ki ben bile zor taşırken eşim nasıl içinde birde bebek varken abaya taşıyacak olması beni düşündürüyor.

Bu yüzden 0-18 kg oto koltuğuna gecmek mantıklı mı..? yoksa biraz daha bekleyip 5 ay sonra 9-18 daha mı mantıklı olur.. sonucta 9-18 de 4 yasına kadar 0-18 de 4 yasına kadar ise 0-18 neden alınmıyor herkes tarafından? yani 0-18 fiyat olarak cok pahalı oldugu için mi insanlar bekleyip 9-18 alıyorlar.?
    Tecrübeli arkadaşlar Sizin öneriniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isomiso

Herkese selam. Burda paylaşımlarınızın bir kısmını okuyabildim. Belki cevaplamıssınızdır ama ben göremedim onun için özür dileyerek belki sorulan bir soruyu tekrar soracagım:(

Bizim ufaklık 1 aylık. bizde coğu ailenin yaptıgı gibi puset+bebek arabası tramer sistem sanırım bu şekilde bir ürün aldık. ama puset denilen o şey o kadar ağır ki ben bile zor taşırken eşim nasıl içinde birde bebek varken abaya taşıyacak olması beni düşündürüyor.

Bu yüzden 0-18 kg oto koltuğuna gecmek mantıklı mı..? yoksa biraz daha bekleyip 5 ay sonra 9-18 daha mı mantıklı olur.. sonucta 9-18 de 4 yasına kadar 0-18 de 4 yasına kadar ise 0-18 neden alınmıyor herkes tarafından? yani 0-18 fiyat olarak cok pahalı oldugu için mi insanlar bekleyip 9-18 alıyorlar.?
    Tecrübeli arkadaşlar Sizin öneriniz nedir ?

Bunlara ilave olarak 9-18 yerine niye 9-36 teecih edilmiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: John Shepard

Koruyucu yastık ile ilgili bir araştırma var.

http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/doc/2014/wp29grsp/GRSP-55-39e.pdf

edit: Rica etsem kaza teslerinin linklerini paylaşır mısınız?

Koruyucu yastıkla ilgili acaba mı dediğim birkaç güvenlik şüphem vardı zaten :))) isabet oldu fakat cybex'in kullandıkları bu araştırmadakinden biraz farklı... ben bebeğin onun içinden çıkış sağa sola gidebileceğini pek sanmıyorum. görüntüsü bile buradan çıkış yok der gibi :)

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

adac test sonuçları şurada:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx

test videoları şurada: farklı marka modeller için arama yapılabilir.

https://www.youtube.com/results?search_query=cybex+sirona+crast+test
  • okan10tr O kullanıcısına yanıt
    evet ilk etapta puset ve 6. aydan sonra 9-18 kg bir oto koltuğu en çok tercih edilen uygulama şekli ama benim oğlan 7. ayını bitiriyor ama hala 6750 gram. dolayısıyla ben 0-18 kilo bir şey alıp 4 yaşına kadar bu oto koltuğu arama işini sonlandırmayı düşünüyorum. demem o ki bebeğin ayından ziyade kilo ve boy daha önemli oto koltuğuna geçişte 0-18 / 9-18 / 15-36 kararını vermek için.
  • 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.